Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Brane napisal:

So so,pri Bartogu in Eurotonu so 40 eur tako da bi mogli bit najmanj italijanski

V Bartogu je gumarska roba za zimo že pripravljena (gume se z avtoceste vidi, brisalcev pa ne). Slikano prejšnji ponedeljek. :)

 

image.png

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

.... primerno bodo pa skladiščene, ko jih sneg pokrije..... 🥴🙃😉

pred 2 urama je Janez007 napisal:

V Bartogu je gumarska roba za zimo že pripravljena (gume se z avtoceste vidi, brisalcev pa ne). Slikano prejšnji ponedeljek. :)

 

image.png

 

image.png

 

Temo si zgrešil, ker tele gume pa res niso za na CX30..... 😊😂😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Bini napisal:

.... primerno bodo pa skladiščene, ko jih sneg pokrije..... 🥴🙃😉

Temo si zgrešil, ket tole gume pa res niso sa na CX30..... 😊😂😉

 

Se strinjam. Trda plastika in potem še trda guma na tem avtu (CX-30) je res že preveč. :)

 

Bodo pa te gume čisto OK za tehnološko zastarele avte (CX-5 in M6) z motorji G194 in kovinskim karterjem. 😀

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Janez007 napisal:

Kaj pa pravi umetna inteligenca? :) 

 

image.png

image.png

image.png

 

https://beta.openai.com/playground

 

V bistvu je ta umetna inteligenca svetovala približno tako, kot mi tu na forumu. Edino tega ni omenila, da naj se izogibajo kupci požrešnega benzinske ga 2,5 motorja, če nočejo, da, se jim stanjša denarnica zaradi prepogostih obiskov benzinski črpalk. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

V bistvu je ta umetna inteligenca svetovala približno tako, kot mi tu na forumu. Edino tega ni omenila, da naj se izogibajo kupci požrešnega benzinske ga 2,5 motorja, če nočejo, da, se jim stanjša denarnica zaradi prepogostih obiskov benzinski črpalk. 😊

Kakšno porabo kaj imajo ti 2,5 bencinski CX-5?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Umetna inteligenca se ne strinja s tabo Alex… ;)

 

image.png

image.png
 

;)

  • Všeč 1
  • Haha 5
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

 

To je res, tko da ne preveč Alexa upoštevat... on je rocker.:hudicek:

Vsak svojega konja hvali. 🤗 Ta pregovor je še  posebno tu na forumu prisoten. No, nekateri smo tudi objektivni. 😉

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

No, nekateri smo tudi objektivni. 😉


Sej bi kaj napisal na tole… ampak raje ne bom… Je dovolj samo ena slikca ;)

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Jaz ne morem več pisat... se sam še smejim. Ampak neki je res, tale forum je res za sproščanje stresa - toliko smeha, k je kle gor... respect. :bravo:

Tudi jaz. Nekatere teme so še posebej zabavne.. ko se  govori o porabi benzinarjev in nosovi kar rastejo... in rastejo. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je NevLado napisal:

relacijska vožnja 7-8 litrov, avtocesta 8,5, če boš tiščal nad 160 pa 9,5

 

@skritikrt pomagaj

Evo-pomagam😉

 

Za marsikoga zelo zanimivo....ima pa že "izklop valjev".

 

2,5L bencinarja se očitno da voziti zelo varčno...kdo bo pa bral moje rezultate naj pa seveda upošteva,da jaz nisem tak tip voznika,torej za "šparavčke" nisem reprezentativen....zmeraj vozim najmanj po omejitvah ali vsaj malenkost več...pod omejitvijo le če moram (da se sprednjemu ne zaletim v "rit"😂🤣)...redko zvezno pospešujem-pri npr. vključevanju na avtocesto preklopim v Sport-modus in do daske....torej,pri meni ne boš doživel "cincanja"....izjema je seveda približevanje oviri,rdeči ipd.,kar je pa seveda logično-ne bom tiščal,če vem,da bom po tem moral za to bolj zavirati.

Po mojem mnenju...če bi se namensko potrudil izpeljati čim varčnejšo vožnjo,bi ga JAZ komot lahko spravil na 8L ali manj...a mi :zoom-zoom:-užitek ne pusti😁.

 

L.P.

 

 

 

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je skritikrt napisal:

Evo-pomagam😉

 

Za marsikoga zelo zanimivo....ima pa že "izklop valjev".

 

2,5L bencinarja se očitno da voziti zelo varčno...kdo bo pa bral moje rezultate naj pa seveda upošteva,da jaz nisem tak tip voznika,torej za "šparavčke" nisem reprezentativen....zmeraj vozim najmanj po omejitvah ali vsaj malenkost več...pod omejitvijo le če moram (da se sprednjemu ne zaletim v "rit"😂🤣)...redko zvezno pospešujem-pri npr. vključevanju na avtocesto preklopim v Sport-modus in do daske....torej,pri meni ne boš doživel "cincanja"....izjema je seveda približevanje oviri,rdeči ipd.,kar je pa seveda logično-ne bom tiščal,če vem,da bom po tem moral za to bolj zavirati.

Po mojem mnenju...če bi se namensko potrudil izpeljati čim varčnejšo vožnjo,bi ga JAZ komot lahko spravil na 8L ali manj...a mi :zoom-zoom:-užitek ne pusti😁.

 

L.P.

 

 

 

 

Zanimivo. Če sem prav razumel, z varčno vožnjo imate z tem motorjem okoli 8 l/100  ali kak deci manj, z normalno vožnjo po omejitvah  ali malo bolj divjo vožnjo  pa ula la. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex...odvisno kaj je zate ula la...meni je 2-3€ več za 100km uživanja v vožnji,kjer ga res zelo "pokam" zelo nizka cena.

Prosim vzdržuj se posploševanja,ker to tvoje komentarje postavlja v subjektivno luč...ne moreš trditi,da je avto oz. motor požrešen,le za to,če je pri meni takšna poraba.

Je sin mojo mazdo peljal res "živalsko" in je porabila nekaj čez 13L...a jaz kot športni voznik je najbrž nikoli ne bom tako vozil (ker me zraven sedeča žena takoj "zadavi"🙄😂🤣)...

Ali pa...daj mi "v roke" tvojo CX-30,in lahko ti obljubim,da se boš zeloooo dolgo trudil spet popraviti povprečno-skupno porabo oz. ti dokažem,da pije orng več kot 10L

 

Če ne razumeš nemščine-od 55:46 naprej grafi in razpredelnice analize..

Pri suhem vremenu,10°C 1h44min vožnje,povprečna hitrost 43,75km/h,

Tip je imel porabo na:

vzponu-12,8L

po hribu-6,1L

padec-0,6L

izvenmestna relacija-5,1L

avtocesta-6,4L

mestna (večinoma 30-cona)-7L

 

Skupna-6,4L/100km

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

@Alex...odvisno kaj je zate ula la...meni je 2-3€ več za 100km uživanja v vožnji,kjer ga res zelo "pokam" zelo nizka cena.

Prosim vzdržuj se posploševanja,ker to tvoje komentarje postavlja v subjektivno luč...ne moreš trditi,da je avto oz. motor požrešen,le za to,če je pri meni takšna poraba.

Je sin mojo mazdo peljal res "živalsko" in je porabila nekaj čez 13L...a jaz kot športni voznik je najbrž nikoli ne bom tako vozil (ker me zraven sedeča žena takoj "zadavi"🙄😂🤣)...

Ali pa...daj mi "v roke" tvojo CX-30,in lahko ti obljubim,da se boš zeloooo dolgo trudil spet popraviti povprečno-skupno porabo oz. ti dokažem,da pije orng več kot 10L

 

Če ne razumeš nemščine-od 55:46 naprej grafi in razpredelnice analize..

Pri suhem vremenu,10°C 1h44min vožnje,povprečna hitrost 43,75km/h,

Tip je imel porabo na:

vzponu-12,8L

po hribu-6,1L

padec-0,6L

izvenmestna relacija-5,1L

avtocesta-6,4L

mestna (večinoma 30-cona)-7L

 

Skupna-6,4L/100km

Še malo. In me boš prepričal, da poje manj kot moja 6-ka. 😊

Pri moji dizelci je pozimi poraba 7,5.😊

Pa bi bilo zanimivo, kako bi izgledala ta tvoja "hitra" vožnja v vrhniški klanec. 😊

Boss lahko potrdi, da smo lahko z našimi dizli med najhitrejšimi..kar pa nikakor ne velja za benzinarje. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.