Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, 

zanima me če kdo ve kaj je funkcija DPF filtra? Na moji mazdi gori "DPF malfunction". Če prav razumem ta filter poskrbi za čistočo izpušnih plinov (iz priročnika: the diesel particulate filter collects and removes most of the particulate matter in the exhaust gas of a diesel engine) in nima veze z delovanjem motorja. Se da to izklopit in normalno vozit brez (ali to kakorkoli škodi motorju)? Oz. kolikšna je cena menjave?

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je bilo že večkrat omenjeno, da je to obvestilo lahko samo posledica drugih motornih težav, ki povzročajo prekomerno polnjenje DPF. Včasih so razlog s sajami zabasani kanali (sesalni kolektor, EGR, ...), temu pa so včasih razlog nepravilno delovanje injektorjev, ki ima za posledico nepravilno izgorevanje in prekomerne saje.

 

Brez servisa, ki pozna to tematiko, ne bo šlo, s poskušanjem pa je lahko še bistveno dražje (recimo čiščenje DPF, ki sploh ni izvorna težava).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizli so lepo delovali 100let brez eko navlake. Čim so začeli t.i. inženirji resno skrbeti za naše zdravje pa je šlo vse navzdol. 

Naj me kdo popravi, če se motim?!:prstgor:

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 2

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je FuManchu napisal:

Dizli so lepo delovali 100let brez eko navlake. Čim so začeli t.i. inženirji resno skrbeti za naše zdravje pa je šlo vse navzdol. 

Naj me kdo popravi, če se motim?!:prstgor:

 

Itak, da je tako. Vprašanje je, ali niso zanalašč dali vodilni  komando, da se vgrajujejo to eko sranje v dizle, da bi jih ja ljudje zasovražil in kupovali njihove "eco" električne, negorljive, neprecenljive igračke. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je AlesM napisal:

Pozdravljeni, 

zanima me če kdo ve kaj je funkcija DPF filtra? ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Oz. kolikšna je cena menjave?

 

Hvala!

 

Vprašaj tukaj:

 

WWW.STRAJNAR.SI

Smo podjetje s 25 letno tradicijo, saj delujemo že od...

 

 

Mogoče zveš kaj zanimivega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Janez007 napisal:

Je bilo že večkrat omenjeno, da je to obvestilo lahko samo posledica drugih motornih težav, ki povzročajo prekomerno polnjenje DPF. Včasih so razlog s sajami zabasani kanali (sesalni kolektor, EGR, ...), temu pa so včasih razlog nepravilno delovanje injektorjev, ki ima za posledico nepravilno izgorevanje in prekomerne saje.

 

Brez servisa, ki pozna to tematiko, ne bo šlo, s poskušanjem pa je lahko še bistveno dražje (recimo čiščenje DPF, ki sploh ni izvorna težava).

Točno tako.

 

Zelo verjetno je poleg zabasanega DPF še kakšna druga težava - EGR, injektor(ji) ... Tako da naj se z njimi ukvarja strokovnjak, sicer boš (pre)večkrat plačeval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za nasvete/komentarje! 

 

Sem govoru z mehanikom, bo pregledal motor, turbino, injektorje, očistil in umeril, po potrebi menjal mešalni ventil in odstranil DPF, če je preveč zabasan. 

 

Zanima pa me, ali je to normalno, da se DPF zabasa ali je odvisno od motorja/vožnje ali česa drugega, če je posledica drugih motornih težav, ki povzročajo prekomerno polnjenje? Drugače povedano, skrbi me da bi se motor ponovno zabasal, kljub temu da bo DPF odstranjen - je skrb upravičena, če pravite da gre za posledico drugih motornih težav? 

 

Hvala!

Popravljeno od AlesM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je AlesM napisal:

Hvala za nasvete/komentarje! 

 

Sem govoru z mehanikom, bo pregledal motor, turbino, injektorje, očistil in umeril, po potrebi menjal mešalni ventil in odstranil DPF, če je preveč zabasan. 

 

Zanima pa me, ali je to normalno, da se DPF zabasa ali je odvisno od motorja/vožnje ali česa drugega, če je posledica drugih motornih težav, ki povzročajo prekomerno polnjenje? Drugače povedano, skrbi me da bi se motor ponovno zabasal, kljub temu da bo DPF odstranjen - je skrb upravičena, če pravite da gre za posledico drugih motornih težav? 

 

Hvala!

Če boš dpf odstranil in blindiral oba egr-ja se nima več kaj zabasat. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je dvorjan napisal:

Ja, ampak kadil bo pa črno kot lokomotiva.

 

Če bo kadil črno kot lokomotiva pol je ziher zabasan DPF posledica nečesa drugega. Če je normalno bo rahlo črno pokadil le ob velikih obremenitvah in ostrih pospeševanjih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Če bo kadil črno kot lokomotiva pol je ziher zabasan DPF posledica nečesa drugega. Če je normalno bo rahlo črno pokadil le ob velikih obremenitvah in ostrih pospeševanjih.

Ali pa čisto nič, ko ga enkrat dobro zgoniš. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ga nebi odstranil. A si ravno kupil ta avto? Potem ne veš kako je z njim delal prejšnji lastnik?

Z neko normalno vožnjo se zabasat ne more kar tako, razen če je kakšna druga komponenta izven toleranc..

Strajnar to da v peč in bo ok. Oziroma lahko dobiš nadomestni vložek, lahko tudi športnega

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Filter se maši zaradi drugih komponent, jaz bom sedaj dal očistiti sesalno stran, pa da vidimo ali se bo interval podaljšal


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

In kako se je potem resilo?

 

Tudi sam sem danes dobil to napako, pa me malo skrbi. Avto je normalno peljal (na Uncu se mi je to zgodilo, peljal sem do Ajdovscine).

 

Hvala ze vnaprej.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Hixxy napisal:

In kako se je potem resilo?

 

Tudi sam sem danes dobil to napako, pa me malo skrbi. Avto je normalno peljal (na Uncu se mi je to zgodilo, peljal sem do Ajdovscine).

 

Hvala ze vnaprej.

 

 

Loh da je loputka med malo pa vlko turbino, loh da ti je sam kje zabilo, loh da se boš peljal pa se bo rešilo samo od sebe.

 

Pejdi na tester pa naj pogledajo. A si že kdaj pucal sesalni kolektor pa egr?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 8. 2023 ob 15:35 je mazdaman napisal:

Filter se maši zaradi drugih komponent, jaz bom sedaj dal očistiti sesalno stran, pa da vidimo ali se bo interval podaljšal


Sent from my iPhone using Tapatalk

Drži ja regeneracijo more delat med 250-350km  po 200kkm je problem v dpf filtru pepel od dizla in olja, po tem ga jz samo doma operem.

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je miha20 napisal:

Drži ja regeneracijo more delat med 250-350km  po 200kkm je problem v dpf filtru pepel od dizla in olja, po tem ga jz samo doma operem.

Za mazdin 2,2 dizel je predvidena tovarniško regeneracija vsakih 180-200 km. Če jo dobro tiščiš, zna delati tudi prej, pri 150 km. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drži ja regeneracijo more delat med 250-350km  po 200kkm je problem v dpf filtru pepel od dizla in olja, po tem ga jz samo doma operem.

Sesalni kolektor je bil takrat minimalno umazan, so ga vseeno malo ocistili.

Regeneracije pa nikoli niso bile daljše od 280 km.

Sedaj jih imam pa tam med 150 in 250 km

Dela jih pa tam okoli 5 km.
Najhuje pa je ko imam tank prazna pa se 20 km do črpalke pa mi vklopi regeneracijo, potem pa z 0 do črpalke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tester pokaze, da je bila regeneracija preveckrat prekinjena, naslednji teden sem zmenjen pri Mihi, da naredi prisilno regeneracijo in potem resujemo naprej (ciscenje celega motorja).

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf...

- spremeni se zvok motorja

- za 2-3l se zviša trenutna poraba

- to bo povedal nekdo drug ker ne vem točno, ampak pri i-eloop ikoni ta ni modra več , ampak je ena druga barva

- če imaš pa OBD2 pa lahko vidiš poseben PID kateri ti pove da se renegeracija izvaja

.

.

.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.