Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

lepo pozdravljeni .

Imam Mazdo CX 30 . Stara je 8 mesecev. Prevoženih ima 11.500 km. Zdaj so začele tresti zavore. Sem sumil gume, pa se je izkazalo, da so gume dobre. Je pa bil avto od 8 mesecev, kar imam avto, vse skupaj 2 meseca na servisu. Uradnem.  Menjava obloge sedeža, menjava desnega ogledala, menjava električne črpalke za vodo, menjava električne črpalke goriva, cel kup senzorjev, skratka, precej sitnosti in živcev, da smo uspeli avto kolikor toliko spraviti v red. 

sedaj pa je avto začel tresti pri zaviranju. Ima morda kdo idejo , kako pristopiti k zadevi ( ja , bom peljal avto na uradni servis in ponovno tam pustil precejšnjo mero živcev) da zadevo uredimo brez izdatne količine porabljenih živcev. Hvala za nasvete

  • Všeč 2
  • Začuden 2
  • Zmeden 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če si 100%, da niso gume, potem so zviti diski...lahko si pa v podobni situaciji kot jaz, k so se mi pakne na eni strani skupi stisnile in je med zaviranjem pri 150km/h treslo in zavijalo. Začasno smo to rešili, da smo čeljust razstavili in podmazali vodila.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Damjan75 napisal:

lepo pozdravljeni .

Imam Mazdo CX 30 . Stara je 8 mesecev. Prevoženih ima 11.500 km. Zdaj so začele tresti zavore. Sem sumil gume, pa se je izkazalo, da so gume dobre. Je pa bil avto od 8 mesecev, kar imam avto, vse skupaj 2 meseca na servisu. Uradnem.  Menjava obloge sedeža, menjava desnega ogledala, menjava električne črpalke za vodo, menjava električne črpalke goriva, cel kup senzorjev, skratka, precej sitnosti in živcev, da smo uspeli avto kolikor toliko spraviti v red. 

sedaj pa je avto začel tresti pri zaviranju. Ima morda kdo idejo , kako pristopiti k zadevi ( ja , bom peljal avto na uradni servis in ponovno tam pustil precejšnjo mero živcev) da zadevo uredimo brez izdatne količine porabljenih živcev. Hvala za nasvete

Si prvi lastnik? Ogledalo je bilo menjano, zakaj? Je bil avto kaj butnjen ali kaj podobnega, ker pri 11kkm nebi smelo tresti zaradi oblog razen, če si jih pregrel in kalil v vodi ali vroče opral v AP.... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Damjan75 napisal:

lepo pozdravljeni .

Imam Mazdo CX 30 . Stara je 8 mesecev. Prevoženih ima 11.500 km. Zdaj so začele tresti zavore. Sem sumil gume, pa se je izkazalo, da so gume dobre. Je pa bil avto od 8 mesecev, kar imam avto, vse skupaj 2 meseca na servisu. Uradnem.  Menjava obloge sedeža, menjava desnega ogledala, menjava električne črpalke za vodo, menjava električne črpalke goriva, cel kup senzorjev, skratka, precej sitnosti in živcev, da smo uspeli avto kolikor toliko spraviti v red. 

sedaj pa je avto začel tresti pri zaviranju. Ima morda kdo idejo , kako pristopiti k zadevi ( ja , bom peljal avto na uradni servis in ponovno tam pustil precejšnjo mero živcev) da zadevo uredimo brez izdatne količine porabljenih živcev. Hvala za nasvete

Kateri model pa je to? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imaš pa smolo. 😥 

 

Mazdini bencinarji, tudi CX-30, imajo glede neproblematičnosti dobro ime. Zanimivo in skoraj neverjetno je, da ti praktično nov avto nagaja na tako različnih področjih. Verjetnost tvoje smole je tolikšna, kot verjetnost zadetka jackpota.

 

Je bil zalit v poplavah? Na kateri servis ga voziš?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

Če si 100%, da niso gume, potem so zviti diski...lahko si pa v podobni situaciji kot jaz, k so se mi pakne na eni strani skupi stisnile in je med zaviranjem pri 150km/h treslo in zavijalo. Začasno smo to rešili, da smo čeljust razstavili in podmazali vodila.

gume zagotovo niso. meni trese pori majhni in veliki hotrosti. če pa na zavoro pritisnem malo močneje , pa manj trese. 

 

pred 36 minutami je Bini napisal:

Si prvi lastnik? Ogledalo je bilo menjano, zakaj? Je bil avto kaj butnjen ali kaj podobnega, ker pri 11kkm nebi smelo tresti zaradi oblog razen, če si jih pregrel in kalil v vodi ali vroče opral v AP.... :whatever:

ja prvi lastnik. ogledalo smo pri prevzemu opazili, da je škrtalo in se ni gladko zapiralo. Avto perem doma, ga ne vozim v pralnice. glede vode na cesti, pa vemo kako je . ne bi smelo tresti . prej sem oimel tudi mazdo , sicer model 3 , devet let, , tudi bil prvi lastnik, pa ni  bilo ne duha ne sluha o tresenju.

pred 22 minutami je Janez007 napisal:

Imaš pa smolo. 😥 

 

Mazdini bencinarji, tudi CX-30, imajo glede neproblematičnosti dobro ime. Zanimivo in skoraj neverjetno je, da ti praktično nov avto nagaja na tako različnih področjih. Verjetnost tvoje smole je tolikšna, kot verjetnost zadetka jackpota.

 

Je bil zalit v poplavah? Na kateri servis ga voziš?

vozim ga na avtotehni vis. Ko bi vsaj jackpot zadel....... ja imam nespecifične okvare. sem imel že prej mazdo, 9 let, pa sem jo samo tankal in vozil , pa redni servisi na pooblaščenem servisu. Zato sem se odločil , da ostanem pri MAzdi....

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Damjan75 napisal:

gume zagotovo niso. meni trese pori majhni in veliki hotrosti. če pa na zavoro pritisnem malo močneje , pa manj trese. 

 

ja prvi lastnik. ogledalo smo pri prevzemu opazili, da je škrtalo in se ni gladko zapiralo. Avto perem doma, ga ne vozim v pralnice. glede vode na cesti, pa vemo kako je . ne bi smelo tresti . prej sem oimel tudi mazdo , sicer model 3 , devet let, , tudi bil prvi lastnik, pa ni  bilo ne duha ne sluha o tresenju.

vozim ga na avtotehni vis. Ko bi vsaj jackpot zadel....... ja imam nespecifične okvare. sem imel že prej mazdo, 9 let, pa sem jo samo tankal in vozil , pa redni servisi na pooblaščenem servisu. Zato sem se odločil , da ostanem pri MAzdi....

 

pred 24 minutami je Janez007 napisal:

Imaš pa smolo. 😥 

 

Mazdini bencinarji, tudi CX-30, imajo glede neproblematičnosti dobro ime. Zanimivo in skoraj neverjetno je, da ti praktično nov avto nagaja na tako različnih področjih. Verjetnost tvoje smole je tolikšna, kot verjetnost zadetka jackpota.

 

Je bil zalit v poplavah? Na kateri servis ga voziš?

ne ni bil zalit v poplavah. mi smo imeli srečo

 

pred 35 minutami je Alex napisal:

Kateri model pa je to? 

cx30 awd bencinar 186 konjski

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Damjan75 napisal:

lepo pozdravljeni .

Imam Mazdo CX 30 . Stara je 8 mesecev. Prevoženih ima 11.500 km. Zdaj so začele tresti zavore. Sem sumil gume, pa se je izkazalo, da so gume dobre. Je pa bil avto od 8 mesecev, kar imam avto, vse skupaj 2 meseca na servisu. Uradnem.  Menjava obloge sedeža, menjava desnega ogledala, menjava električne črpalke za vodo, menjava električne črpalke goriva, cel kup senzorjev, skratka, precej sitnosti in živcev, da smo uspeli avto kolikor toliko spraviti v red. 

sedaj pa je avto začel tresti pri zaviranju. Ima morda kdo idejo , kako pristopiti k zadevi ( ja , bom peljal avto na uradni servis in ponovno tam pustil precejšnjo mero živcev) da zadevo uredimo brez izdatne količine porabljenih živcev. Hvala za nasvete

zdravo, jaz ti predlagam da najprej daš centrirat gume, potem pa naj na pooblaščencu razstavijo komplet zavore, namažejo čeljusti in vodila - potem ko sestavijo skupaj bi moral bit mir

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je NevLado napisal:

zdravo, jaz ti predlagam da najprej daš centrirat gume, potem pa naj na pooblaščencu razstavijo komplet zavore, namažejo čeljusti in vodila - potem ko sestavijo skupaj bi moral bit mir

gume so bile centrirane nazadnje to soboto. sem tudi pri dveh različnih vulkanizerjih centriral. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Damjan75 napisal:

lepo pozdravljeni .

Imam Mazdo CX 30 . Stara je 8 mesecev. Prevoženih ima 11.500 km. Zdaj so začele tresti zavore. Sem sumil gume, pa se je izkazalo, da so gume dobre. Je pa bil avto od 8 mesecev, kar imam avto, vse skupaj 2 meseca na servisu. Uradnem.  Menjava obloge sedeža, menjava desnega ogledala, menjava električne črpalke za vodo, menjava električne črpalke goriva, cel kup senzorjev, skratka, precej sitnosti in živcev, da smo uspeli avto kolikor toliko spraviti v red. 

sedaj pa je avto začel tresti pri zaviranju. Ima morda kdo idejo , kako pristopiti k zadevi ( ja , bom peljal avto na uradni servis in ponovno tam pustil precejšnjo mero živcev) da zadevo uredimo brez izdatne količine porabljenih živcev. Hvala za nasvete

 

Pri vsem naštetem ti fali še prerjavenje blatnikov po 4ih letih.

 

Vse tvoje težave izhajajo iz tega, ker ne znaš vozit mazde. Vsaj tako so znalci mazda foruma meni razložili vzrok mojih težav z mazdo.

 

Ampak preverjeno, mazdini mehankarji na servisih so fejst fantje. Kar pogrešam druženje z njimi. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Scr3am napisal:

Menjaj zavore za aftermarket in bo vredu. Original roba je iz pralnega praška in bo po vsej verjetnosti po hitrem postopku spet isto.

Original je vse, kar se tiče zavor na cx30 od Ate, tako diski kot ploščice. Se pravi, da je Ate firma iz pralnega praška ali kako? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Pri vsem naštetem ti fali še prerjavenje blatnikov po 4ih letih.

 

Vse tvoje težave izhajajo iz tega, ker ne znaš vozit mazde. Vsaj tako so znalci mazda foruma meni razložili vzrok mojih težav z mazdo.

 

Ampak preverjeno, mazdini mehankarji na servisih so fejst fantje. Kar pogrešam druženje z njimi. 

ja še prerjavenje čakam .

Ja  kavč mehaniki obvladajo.  Preverjeni.

in ne samo na tem forumu . Povsod. 

Mi je pa zanimivo brati komentarje. Vprašaš eno stvar, potem pa vsi napišejo cel kup drugih zadev. 

Jaz bom z mojimi na sprejemu kmalu na "ti".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so na 6ki tresle tudi z raznimi aftermarket diski in ploščicami. Problem sem rešil šele, ko sem po 313Kkm mazdo prodal. Sedaj mi bremze ne tresejo več.  

 

Ti kar pridno na servise v garanciji.

  • Všeč 5
  • Zmeden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem še imel mazde, da mi bremze ne bi tresle. Tudi pri moji M6 letnik 2023, 11.000km, so tresle ko sem jo pripeljal iz Nemcije. Sem jo odpeljal na servis pa je rekel, da je bil disk zakaljen. Zdej ne vem, al imam jaz tako smolo z bremzami ali so od mazde res iz papirja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Damjan75 napisal:

ja še prerjavenje čakam .

Ja  kavč mehaniki obvladajo.  Preverjeni.

in ne samo na tem forumu . Povsod. 

Mi je pa zanimivo brati komentarje. Vprašaš eno stvar, potem pa vsi napišejo cel kup drugih zadev. 

Jaz bom z mojimi na sprejemu kmalu na "ti".

Mazde so znane po tresenju diskov.

 

Tudi jaz sem M2 kupil rabljeno in tresočo pri 34k km.

 

Naj servis rihta dokler je garancija. Potem dobre diske gor, če ne bo ok po garanciji.

 

Na Fordu sem tovarniške 2x pregrel in ustrezno ohladil. Ne tresejo, so pa vsakokrat za kak mesec barvo menjali na modro vijolčno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je tudi že na tem forumu večkrat napisano. Najslabši del Mazd (vsaj po mojem mnenju) so zavore. Kaj narediti? Kupiš najboljše aftermarket zadeve in upaš, da bo zadostovalo. "Brake swap" je nažalost precej predrag, ker ni veliko MPS avtov po odpadih, da bi zadeve pasale "šrauf na šrauf". Pa ta možnost seveda odpade pri tistih, ki bi radi vozili 16 ali 17'' platišča pozimi ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel tezave z zavorami samo na prvi generaciji 6 sedaj na drugi gen. 6 pri 126000 ni tezav, pravtako pri CX5 pri 176000 ni tezav vmes so bile komplet zamenjane zaradi obrabe. Sopa na CX skozi bile original

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, no. Jaz sem imel težave samo na prvi M6, potem na drugi sem sam zamenjal za ATE pa je bil do skoraj 300kkm mir. Na tejle tretji pa ni sledu od tresenja in upam, da tako tud ostane.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.