Skoči na vsebino

Kaj kupiti? Mazda CX-30 ali Ford Focus ST?


Priporočeno sporočilo

Verjamem, sem verjetno malo falil, ker takrat me še ni bilo. Sicer pa tule približno pokaže kdaj je kaj bilo: 

WWW.STAT.SI

Preračunajte inflacijo za izbrano obdobje ali pa izračunajte vrednost zneska iz preteklega obdobja na izbrani dan.

 

 

Ta zadnji hribček res ni nič. Po drugi strani pa tisto obdobje od 92 do 22 ima tudi svoje slabosti. 1 do 2% inflacije se nihče skoraj ne zaveda, razen ljudi, ki vedo nekaj o denarju. Obrestno obrestni račun pa v 30 letih marsikaj pokaže. Raja se pa sprašuje zakaj ne more več enakega avta kupiti, lahko kupi manj v trgovini, gre manj na dopust, itd.

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

In po tem nisobili krediti na tako imenovane čeke tako ugodni kot pred tem... sramezljiv

In je folk naredil bajto ali kupil stanovanje pol pa kredit vrnil za vrednost 1kg bele štruce😉🤣....zlati časi bivše države, sam eni smo bili še premladi takrat....

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo po se ponovilo, so se banke izučile in imajo inflacijo vključeno 😉

dne 4. 5. 2024 ob 20:23 je DINAMIK napisal:

Ali vaše plastike na CX30 mažete ,da ne zbledijo? Ta teden kupim CX30 ,ali Forda ...,jah ja vem,da sploh nevem kaj bi,sedaj imam že predračun za fokusa ST 😅🙈

Je že padla odločitev?

Kolko js tak ST, nazadnje je bil pred enim letom z mojo opremo 41-42k€

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je godlike napisal:

Ne bo po se ponovilo, so se banke izučile in imajo inflacijo vključeno 😉

Vem, da je izven teme, vendar kje? Jaz tega nimam, sem pa pred obdobji borb (beri pogajanj, barantanj, ker banke so kot tržnica) z bankami prav tako to poslušal. V nobeni pogodbi še nisem tega zasledil, da bi banka korigirala kredit glede na inflacijo. Vsaj ne pri kreditih s fiksno obrestno mero. Kar se zmeniš je to to...

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imaš prav. Sem malo googlal in ima samo ena banka v slo določilo, kaj moreš prebit, da se fiksna spremeni.

Sem brez kredita celo življenje, pa se nisem niti zanimal kak to gre.

 

Samo pred krizo so vsi jemali variabilo, ker je bila venejša.

Fiksna se je splačala samo za to zdaj, ker se je vedlo, da bo variabilna zrastla.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več).....

Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je godlike napisal:

Ne bo po se ponovilo, so se banke izučile in imajo inflacijo vključeno 😉

Je že padla odločitev?

Kolko js tak ST, nazadnje je bil pred enim letom z mojo opremo 41-42k€

Cena polna je skoraj 43k..,na koncu pride 36k..,vendar mi ga nočejo za gotovino prodat..,torej morem vzeti lizing vsaj za eno leto..,in pridem na skoraj 37k..,ne diši mi ,ker Mazdo lahko plačam in odpeljem takoj. Ma so ,da nočjo keša 😜

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Divje. Jaz sem ga naročal 2019 in so mi dali na keš dodatni popust.

 

Si probal pri kakem drugem salonu in premik do njih?

36k za polnega ST-ja je vrhunska cena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je DINAMIK napisal:

Cena polna je skoraj 43k..,na koncu pride 36k..,vendar mi ga nočejo za gotovino prodat..,torej morem vzeti lizing vsaj za eno leto..,in pridem na skoraj 37k..,ne diši mi ,ker Mazdo lahko plačam in odpeljem takoj. Ma so ,da nočjo keša 😜

 

Da ni to una fora, k je cena samo za na lizing.
Naj ti pokazejo pogodbo za lizing, ker neke pogodbe imajo da lahko vse odplacas ze takoj po prvem obroku

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je DINAMIK napisal:

Cena polna je skoraj 43k..,na koncu pride 36k..,vendar mi ga nočejo za gotovino prodat..,torej morem vzeti lizing vsaj za eno leto..,in pridem na skoraj 37k..,ne diši mi ,ker Mazdo lahko plačam in odpeljem takoj. Ma so ,da nočjo keša 😜

In kaj zdaj čakaš..... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se bojo zmehčali, ker za ta dnar 280 konjičev, boli stran se obrnit.

 

Ko jih je 200+ v štali je drug svet.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je godlike napisal:

Da se bojo zmehčali, ker za ta dnar 280 konjičev, boli stran se obrnit.

 

Ko jih je 200+ v štali je drug svet.

Drži, samo ni pa Mazda.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žal nimam zvestobe. Imam pa firme, ki jih ne bi imel nikoli.

 

Če bi že bil zvest, bi bil Alfi. Ampak tudi tam sem odšel zaradi neprimernosti ponudbe.

 

Mogoče drugačna predstava pomaga razložit moje mišljenje:

Preprosto ne bom jedel kislih jabolk, samo za to, ker so jabolka. Bom pač hruško vzel, pa čeprav imam najraje jabolka.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je godlike napisal:

@Bini

Verjetno si res falil. @DINAMIK se odloča če bi kupil CX-30 ali Focusa.

 

Lahko pa mu @Jest odpre temo CX-30 ali Focus 😉

Tam se lahko piše samo o CX-30 in pogojno o plastikah😉🤣

  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je sportman333 napisal:

Tam se lahko piše samo o CX-30 in pogojno o plastikah😉🤣

 

Sem cakov kdaj bo kdo plastike omenil. Sploh ker je fant v prvem postu vprasov s cim ljudje mazejo plastike da ostanejo lepe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

@Bini

Verjetno si res falil. @DINAMIK se odloča če bi kupil CX-30 ali Focusa.

 

Lahko pa mu @Jest odpre temo CX-30 ali Focus 😉

Takole bo bolj prav z novo temo, ne vem zakaj bi mešali Forda in še vse druga v temo CX-30..... 🤔

 Kar se pa tiče izbire se pa tako ve cx-30 🤗😉

Lahko pa mu še Fordaši kaj svetujejo.... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je godlike napisal:

Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih.

Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.

 

@DINAMIK

Glede plastik si priberi tukaj:

Tema o plastikah

 

99% jih ta zadeva ne moti.

 

 

Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede lepote se tako ve, glede zanesljivosti in kvalitrte tudi, glede cene prav tako, če pa hočeš dodati vsake toliko časa še kaj v proračun je pa izbira Ford.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Slivka napisal:

Emm, v čigav proračun?

Lastnika tovarne Ford. 😉

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.