Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 3 urami je scania napisal:

Nisem vprasal ker sem videl ko sem bil ze na odhodu. Pa saj ce jo prelakirajo pa nardijo tako kot treba je ok. Drugace mi je pa takoj padla v oci, zraven polno bmw-jev ampak ta mazda je center 🙂

Koliko jo pa cenijo? A se prodaja? 

 

 

Napisano

Na fb en tip vedno vsak post zasmeti s svojo izkušnjo s tem h lakom ki se lušči. So mu prebarvali pod garancijo pa je bilo čez pol leta enako.

Jaz bi se take ognil, nasploh soul red.

Napisano (urejeno)
dne 29. 7. 2021 ob 18:52 je SpEkTr napisal:

Na fb en tip vedno vsak post zasmeti s svojo izkušnjo s tem h lakom ki se lušči. So mu prebarvali pod garancijo pa je bilo čez pol leta enako.
Jaz bi se take ognil, nasploh soul red.

😩

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Koliko jo pa cenijo? A se prodaja? 

Nima nobenega opisa. Samo čaka na popravilo.

 

Čudi me da ima soul red te probleme, kaj nima ta barva dodatnega laka?

Napisano
Pred eno uro je scania napisal:

Nima nobenega opisa. Samo čaka na popravilo.

 

Čudi me da ima soul red te probleme, kaj nima ta barva dodatnega laka?

Itak, da se ponavadi ne lušči. Ta barva je sestavljena iz štirih plasti:

-temeljna barva (primer) 

-prva roka je rdeče oranžna metalic, 

-druga roka je temno rdeča metalic, 

-prozorni lak. 

Prava umetnost je zadeti pravo razmerje med metalic 1+ metalic 2, da pride ven prava soul red barva. Že na našem srečanju (poraba) smo ugotavljali, da imamo malenkost drugačne te soul red barve.

Če ne morejo pobarvati ene havbe kot se šika je res žalostno. 🤔 

 

 

Napisano
pred 8 urami je scania napisal:

Danes sem se oglasil v Celji pri Selmarju da jih pozdravim in sem videl novo 6ko rdece barve ki se ji je odluscil lak. Nisem vprasal kaj je bilo ker sem opazil ze na odhodu, verjetno kaksna napaka, drugace je pa zelo lepa rdeca. Smo se pa pogovarjali malo o x motorjih in baje ni nekih tezav, zaenkrat vse ok. Prilagam slike okruscenega laka.

20210729_095446.jpg

20210729_095450.jpg

To je fail v proizvodnji, isto izkusnjo sem imel sam z zeninim p207. Nov , po parih letih se mi je zacela lusciti barva zadaj na 5.vratih...ličar je rekel, da ce zelim sanirati bom moral slej ko preje pobarvati cel avto...smo furali do 10.leta in ja, avto se je dejansko olusil👍😉, licar je takrat rekel da bi lahko zahteval stvarno napako, ampak to brez pravnikov ne gre (ker ti izpodbijajo, da nisi avta pravilno vzdrzeval, pral, uporabljal ustrezna cistila, itd.. ). Kar mi je razlozil je pa bil fail v proizvodnji, bodisi niso dovolj zapekli barve ali pa je bila vmes vlaga....rezultat je bil pa boren, da ne recem smesen, da se ti avto kupljen nov iz salona zacne lusciti. Jaz takega avta, cetudi sanirajo haubo ne bi kupil, ker ne ves kje se bo zacelo lusciti naslednje...

Napisano
pred 14 minutami je sportman333 napisal:

To je fail v proizvodnji, isto izkusnjo sem imel sam z zeninim p207. Nov , po parih letih se mi je zacela lusciti barva zadaj na 5.vratih...ličar je rekel, da ce zelim sanirati bom moral slej ko preje pobarvati cel avto...smo furali do 10.leta in ja, avto se je dejansko olusil👍😉, licar je takrat rekel da bi lahko zahteval stvarno napako, ampak to brez pravnikov ne gre (ker ti izpodbijajo, da nisi avta pravilno vzdrzeval, pral, uporabljal ustrezna cistila, itd.. ). Kar mi je razlozil je pa bil fail v proizvodnji, bodisi niso dovolj zapekli barve ali pa je bila vmes vlaga....rezultat je bil pa boren, da ne recem smesen, da se ti avto kupljen nov iz salona zacne lusciti. Jaz takega avta, cetudi sanirajo haubo ne bi kupil, ker ne ves kje se bo zacelo lusciti naslednje...

Samo v primeru te mazde morajo rešit v garanciji, zdaj če bodo lakirali celoten avto pa dvomim. Torej bo cez cas nova barva mat soul red.

Napisano
pred 9 urami je scania napisal:

Pa kaj se samo meni zdi al je ta soul red od zadnje serije 6-ke bolj temna in ima večji sijaj kot od prejšnjih?

Je res bolj temno rdeča. Imaš pa občutek, da ima večji sijaj zaradi temnejše barve. Lak je lak. Odvisno je tudi, kako je prebarvan.Manj kot je pomarančast, bolj se bo svetil,ker se svetloba drugače odbija od barve. Zato pa s poliranjem, kjer odstraniš mikroskopsko zgornjo plast barve in s tem pripomoreš, da je površina bolj gladka in zato bolj bleščeča. 

pred 8 urami je scania napisal:

Samo v primeru te mazde morajo rešit v garanciji, zdaj če bodo lakirali celoten avto pa dvomim. Torej bo cez cas nova barva mat soul red.

Če bi dobil tak avto po zelo ugodni ceni, res ugodni, bi se ga splačalo celega kakovostno prebarvali. Barvanje celega avta pride nekje 1500€. Na koncu bi ga še profesionalno spolirali in bi bil lepši kot nov. 🤗

 

 

Napisano
pred 8 urami je sportman333 napisal:

To je fail v proizvodnji, isto izkusnjo sem imel sam z zeninim p207. Nov , po parih letih se mi je zacela lusciti barva zadaj na 5.vratih...ličar je rekel, da ce zelim sanirati bom moral slej ko preje pobarvati cel avto...smo furali do 10.leta in ja, avto se je dejansko olusil👍😉, licar je takrat rekel da bi lahko zahteval stvarno napako, ampak to brez pravnikov ne gre (ker ti izpodbijajo, da nisi avta pravilno vzdrzeval, pral, uporabljal ustrezna cistila, itd.. ). Kar mi je razlozil je pa bil fail v proizvodnji, bodisi niso dovolj zapekli barve ali pa je bila vmes vlaga....rezultat je bil pa boren, da ne recem smesen, da se ti avto kupljen nov iz salona zacne lusciti. Jaz takega avta, cetudi sanirajo haubo ne bi kupil, ker ne ves kje se bo zacelo lusciti naslednje...

Pri pežojih je to kar pogosta težava. Kar poglejte si, koliko starejšim  206-kam se lušči lak, nekateri imajo celotne strehe, zadnje havbe, sprednje havbe  oluščene. 🤔

 

 

Napisano

zelo lepi, ker ni tisti "karbonski" del debel, tisti mi zgledajo katastrofalno

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 6 urami je Alex napisal:

 

Če bi dobil tak avto po zelo ugodni ceni, res ugodni, bi se ga splačalo celega kakovostno prebarvali. Barvanje celega avta pride nekje 1500€. Na koncu bi ga še profesionalno spolirali in bi bil lepši kot nov. 🤗

Se povsem strinjam, točno enako cifro sem imel jaz v opciji, kakovostno barvanje celega avta je cca.1500, ampak rabis najti dobrega ličarja, moraš se s tem ukvarjat, torej to mazdo bi moroal recimo dobiti vsaj 4k ceneje da se ti splaca.....na istem sem bil jaz in sem se odločil da avto ki je bil vreden se 5k nima smisla da ga urejam za 1.5k....pa se sveroti ko bi ga prodajal bi bili pametni😉😁😄, na koncu sem ga prodal ličarju ki ga je saniral in prodal naprej kot novega😁😉

Napisano

Ta nova rdeča red soul je v resnici red soul crystal, ker ima več kristalov v barvi pred prozornim lakom. Tako je sedaj pri novih, ne vem pa od kdaj naprej... 👍

Ni več enake strukture kot mašinsko siva, prej so bile enake. 

Napisano
pred 18 urami je TiEn napisal:

zelo lepi, ker ni tisti "karbonski" del debel, tisti mi zgledajo katastrofalno

Ja, so lepše original izpušne cevke, ki izgledajo kot cevke za zalivanje vrta. 😉

 

 

Napisano

Včeraj zvečer prevzel avto pri mehaniku.

 

Servis na 221.000 km, torej 11.000 km od zadnjega servisa.

Zamenjani vsi filtri in tokrat po vašem priporočilu nalito olje Mobil 1 ESP 5w-30.

 

Še nekaj za ljubitelje statistike:

Poraba zadnjih 11k km: 6,2 (po računalniku, v praksi bližje 6,6-6,7)

Povp. hitrost zadnjih 11k km: 75 km/h

 

Zdaj pa novi desettisočici naproti.

Žal sem pozabil reči za staro kapljico olja, da bi naredili vizualno analizo ... Pa naslednjič.

Napisano
pred 23 minutami je dvorjan napisal:

Včeraj zvečer prevzel avto pri mehaniku.

 

Servis na 221.000 km, torej 11.000 km od zadnjega servisa.

Zamenjani vsi filtri in tokrat po vašem priporočilu nalito olje Mobil 1 ESP 5w-30.

 

Še nekaj za ljubitelje statistike:

Poraba zadnjih 11k km: 6,2 (po računalniku, v praksi bližje 6,6-6,7)

Povp. hitrost zadnjih 11k km: 75 km/h

 

Zdaj pa novi desettisočici naproti.

Žal sem pozabil reči za staro kapljico olja, da bi naredili vizualno analizo ... Pa naslednjič.

Odlično 👍

Kaj pa verige? 

Napisano

Sem montiral nove tablice na svojo staro M3ko.... 😇 😊😆😂

IMG_20210729_161748.jpg

pred 28 minutami je dvorjan napisal:

Včeraj zvečer prevzel avto pri mehaniku.

 

Servis na 221.000 km, torej 11.000 km od zadnjega servisa.

Zamenjani vsi filtri in tokrat po vašem priporočilu nalito olje Mobil 1 ESP 5w-30.

 

Še nekaj za ljubitelje statistike:

Poraba zadnjih 11k km: 6,2 (po računalniku, v praksi bližje 6,6-6,7)

Povp. hitrost zadnjih 11k km: 75 km/h

 

Zdaj pa novi desettisočici naproti.

Žal sem pozabil reči za staro kapljico olja, da bi naredili vizualno analizo ... Pa naslednjič.

Super povprečje imaš na to kilometrino, veko je AC ane? 👍

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
6 minutes ago, Aless said:

@dvorjansaj kapljico olja bi lahko bilokdaj sam počil iz šipke na list papirja ;)

 

Drži, sem se ene dvakrat spomnil, ko se je približeval servis, pa nikoli odpravil do avta. Popravim naslednjič. Npr. na 5.000 pa 10.000 km od servisa.

6 minutes ago, Janez007 said:

Odlično 👍

Kaj pa verige? 

 

Verige bodo morale počakati še 10.000 km, saj jih ni na zalogi na autodoc.

6 minutes ago, Bini said:

Super povprečje imaš na to kilometrino, veko je AC ane? 👍

 

Precej je AC, drži, nekaj mesta, nekaj regionalk. Pravijo, da hitro vozim, samo se meni zdi, da vsi ostali počasi ... ROTFL

Napisano (urejeno)
pred 11 urami je dvorjan napisal:

Verige bodo morale počakati še 10.000 km, saj jih ni na zalogi na autodoc.

Si se pri prejšnjih servisih morda ukvarjal kaj s sajami v EGR in kolektorju, podložkami, senzorji ali čim drugim na motorju, kar ni redni servis?

Spremljaš kaj intervale regeneracij?

Popravljeno od Janez007
Napisano
58 minutes ago, Janez007 said:

Si se pri prejšnjih servisih morda ukvarjal kaj s sajami v EGR in kolektorju, podložkami, senzorji ali čim drugim na motorju, kar ni redni servis?

Spremnljaš kaj intervale regeneracij?

 

Nisem. Je pa čiščenje saj (EGR, kolektor) preloženo na jesen, zdaj mehanik zaradi dopustov in gužve ni imel časa (sicer je bilo planirano).

Naslednji servis bo pa res velik - veriga, podložke, čiščenje in ponovno učenje injektorjev ...

 

Regeneracije stalno spremljam - nekako na 160 do 230 km jih dela, odvisno od režima vožnje. Večinoma okoli 200, ampak mislim, da bo zdaj s svežim oljem šlo proti 250 km ob lepši vožnji.

 

Če je bilo kaj menjano na motorju ne vem, sem 2. lastnik, videti ni. Ampak ker je bil prvi lastnik inženir, mislim, da je bilo vzdrževanje ustrezno. Jaz sem ob nakupu poleg rednega servisa zamenjal še filter in olje v avtomatskem menjalniku (2x v razmaku 10.000 km) in ga dal na ponovno učenje.

 

Sicer pa za zdravje še najbolj poskrbim/š s tem, da motor redno sprehajam/š čez celo polje obratov ...

Napisano
pred 3 urami je dvorjan napisal:

 

Nisem. Je pa čiščenje saj (EGR, kolektor) preloženo na jesen, zdaj mehanik zaradi dopustov in gužve ni imel časa (sicer je bilo planirano).

Naslednji servis bo pa res velik - veriga, podložke, čiščenje in ponovno učenje injektorjev ...

 

Regeneracije stalno spremljam - nekako na 160 do 230 km jih dela, odvisno od režima vožnje. Večinoma okoli 200, ampak mislim, da bo zdaj s svežim oljem šlo proti 250 km ob lepši vožnji.

 

Če je bilo kaj menjano na motorju ne vem, sem 2. lastnik, videti ni. Ampak ker je bil prvi lastnik inženir, mislim, da je bilo vzdrževanje ustrezno. Jaz sem ob nakupu poleg rednega servisa zamenjal še filter in olje v avtomatskem menjalniku (2x v razmaku 10.000 km) in ga dal na ponovno učenje.

 

Sicer pa za zdravje še najbolj poskrbim/š s tem, da motor redno sprehajam/š čez celo polje obratov ...

@Aless glede na najino debato, nima ta mobil 5w30 esp več pepela, kar po mojem nebo privedlo do povečanja km med regeneracijami.

Glede ketne do naslednjega servisa, a mašo si tudi plačal? (Vsaj zmeri jo s testerom da vidiš kje si pa da si vsaj malo miren)

Glede avtomatskega menjalnika, pohvalno ko bi se ostali to doljeli da olje ni večno.

  • Všeč 1
  • Haha 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Meni najzahtevnejša je bila "ferata" je bila tista iz 1. svetovne nasproti Kluž v smeri Hermana. S kolegom sva jo sicer splezala, čeprav ni bila vzdrževana že 100 let. Precej "lahka" sva morala biti na njej ker je precej manjkalo, ostanki pa so bili zelo majavi. V kakšnem stanju oziroma ali sploh še je, ne vem. Glede na to, da so marsikaj delali tam nad cesto ob zadnji sanaciji in širitvi, je mogoče že ni več.
    • Ker se ne upaš zares pogledat v ogledala.
    • Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
    • Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
    • Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.