Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

@scania, kolikokrat si že zamenjal diske na svoji 6-ki in kdaj prvič? Ko so se zvili ali kot bi rekel @Bini, da bolj mirno spiš? Kdaj po menjavah so se začele pojavljati težave? Po nekaj 1.000 km? Lahko kaj več napišeš? 

 

 

 

 

Zdaj v soboto bom menjaval 5. Prvič so mi v garanciji menjali do mislim da nekje 25000km - 30000km dva krat, potem sem jim napisal da bom sam kupil zimmermanove in so mi držali do 100000km, zdaj sem menjal spet z zimmermanovimi in ekola zvito, včeraj domov privlekel textar, zdaj še nabavim nova vodila bremzcilinder pasto in silikonsko mast za vodila, pa da vidim kaj bo. 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je MarkoSolnir napisal:

Danes se mi je prižgala opozorilna lučka (klicaj v oranžnem trikotniku), i-stop lučka pa je utripala

Na displayu je ponavadi malenkost opisana napaka pod "Warnings".

Koliko pa je star akumolator?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je scania napisal:

Zdaj v soboto bom menjaval 5. Prvič so mi v garanciji menjali do mislim da nekje 25000km - 30000km dva krat, potem sem jim napisal da bom sam kupil zimmermanove in so mi držali do 100000km, zdaj sem menjal spet z zimmermanovimi in ekola zvito, včeraj domov privlekel textar, zdaj še nabavim nova vodila bremzcilinder pasto in silikonsko mast za vodila, pa da vidim kaj bo. 

Tvoj avto je pa res u nulo porihtan..... 👌👍😉

pred 3 minutami je toto89 napisal:

Na displayu je ponavadi malenkost opisana napaka pod "Warnings".

Koliko pa je star akumolator?

Bi ga bilo treba izmerit, da se točno ve, če ni brezveze menjat in dat 150-200€ za novega( i-STOP)akumolator mora bit! 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je robertk6 napisal:

Kaj si pa dal noter za ene žarnice??

 

Iz Leclerca Sumex Plasma Ultrawhite. Pomoje nič poznanega, ampak sem že v prejšne avte dajal in bil vedno zadovoljen. Lepa bela barva in dolgo zdržijo. Definitivno dlje kot Osram Nightbreakerce.

 

WWW.MIMOVRSTE.COM

Kakovostna avtomobilska žarnica z močjo 55 W, ki vam bo omogočila vrhunsko osvetlitev in to s popolnoma UltraWhite svetlobo.

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je kacnje napisal:

Ti odgovor Janeza007 zadošča? Ali si mislil, da ne najdeš PIDov v sami aplikaciji?

Mimogrede - bil sem v stiku z avtorjem AA Torque in preko vikenda je pripravil nekaj posodobitev. Splača se namestiti zadnjo verzijo, saj naj bi odslej delovalo tudi samodejno posodabljanje. Upajmo, da bo delovalo, sedaj še ni bilo nove produkcijske verzije, zgolj razvojne.

Hvala za info, sem nov na tem področju in na seznamu nisem našel PIDov za DPF, nisem niti vedel kako funkcionirajo, zdaj sem importal od @Janez007 in mislim, da je to to. Sicer pa ni problem, če bom potreboval še kakšne pide, bom pogooglal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je g.Wankel napisal:

 

Iz Leclerca Sumex Plasma Ultrawhite. Pomoje nič poznanega, ampak sem že v prejšne avte dajal in bil vedno zadovoljen. Lepa bela barva in dolgo zdržijo. Definitivno dlje kot Osram Nightbreakerce.

 

WWW.MIMOVRSTE.COM

Kakovostna avtomobilska žarnica z močjo 55 W, ki vam bo omogočila vrhunsko osvetlitev in to s popolnoma UltraWhite svetlobo.

 

Jaz sem v M2 dajal Osram Cool Blue Intense.

Da ne bo pritožb, so legalne. Svetile so super. M2 je super izgledala, ko sem zamenjal še pozicijske....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je tomzel napisal:

Hvala za info, sem nov na tem področju in na seznamu nisem našel PIDov za DPF, nisem niti vedel kako funkcionirajo, zdaj sem importal od @Janez007 in mislim, da je to to. Sicer pa ni problem, če bom potreboval še kakšne pide, bom pogooglal.

 

Samo, da se ob zagnanosti spremljanja parametrov ne boš kam zaletel,. 😃 Ali postal s temi podatki obseden, kar se je dogajalo meni, dokler nisem avta prodal.

 

Kar nekaj jih je na tem področju delalo doktorat, nobeden, ki jih poznam, ga ni dokončal. 😃 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

 

Samo, da se ob zagnanosti spremljanja parametrov ne boš kam zaletel,. 😃 Ali postal s temi podatki obseden, kar se je dogajalo meni, dokler nisem avta prodal.

 

Kar nekaj jih je na tem področju delalo doktorat, nobeden, ki jih poznam, ga ni dokončal. 😃 

Ne bom, ker imam premalo časa 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Janez007 napisal:

 

Samo, da se ob zagnanosti spremljanja parametrov ne boš kam zaletel,. 😃 Ali postal s temi podatki obseden, kar se je dogajalo meni, dokler nisem avta prodal.

 

Kar nekaj jih je na tem področju delalo doktorat, nobeden, ki jih poznam, ga ni dokončal. 😃 

Ma kako gledanje parametrov neki. 

Pali-vozi. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 10. 2023 ob 10:53 je MarkoSolnir napisal:

 

 

Hvala.. Grem kar v akcijo. Kakšen predlog - glede na izkušnje, katerega vzeti? (imam Mazdo 3, G120, l. 2016).

Moje izkušnje? Če je originalni zdržal 7 let, skoraj ne vidim razloga da bi nekaj eksperimentiral, ampak pač spet kupiš original :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je godlike napisal:

Jaz sem v M2 dajal Osram Cool Blue Intense.

Da ne bo pritožb, so legalne. Svetile so super. M2 je super izgledala, ko sem zamenjal še pozicijske....

 

Ja sej svetijo dobro. Sam mene je pri nightbreaker zmotilo samo to, da so točno po enem letu šle. Obe naenkrat 😀 Sem mislu, da je z avtom kej narobe 😀

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 10. 2023 ob 6:06 je Jaka32 napisal:

 

Akumulator bo potrebno menjati. Tudi jaz sem ga letos. Enake lučke sem ter tja.

Koliko stane aku.z montažo? Sumim, da bom počasi primoran menjat. Se mi lučka ne obarva modro pa i stop se ne dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original je zakon. Sam sem za nadomestnega uzel Varta, pa že po dveh letih redko dela i-stop (je pa res da večinoma vozim kratke razdalje cca. 5km).

 

Original je bil Yuasa, mislim da tale..

 

https://www.yuasabatteries.com/battery/ybx7035/?vehicle_type=car-truck&vehicle_make=mazda&vehicle_year=2016&vehicle_model=3&vehicle_id=44025

 

Zdržal pa je od leta 2015 do 2021, na ženini trojki od 2015 do 2020 (čas korone ga je uničil)

 

https://www.yuasa.co.uk/batteries/automotive-view-all/ybx7000-efb-batteries/ybx7053.html

Popravljeno od toto89
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 10. 2023 ob 12:39 je godlike napisal:

Jaz sem v M2 dajal Osram Cool Blue Intense.

Da ne bo pritožb, so legalne. Svetile so super. M2 je super izgledala, ko sem zamenjal še pozicijske....

Točno za ženino M2 iščem nekaj da bo malo bolje svetilo....hvala za namig.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je MarkoSolnir napisal:

Kaj pa da si sam kupim akumulator in ga sam montiram? Sem precej nevešč.. Bi Youtube tutoriali zadostovali?

V tem primeru pojdi k mehaniku ali k avto električarju. Nekdo, ki nima izkušenj z elektriko, lahko skuri/"zmeša" elektroniko ali zaneti požar, pretegne kleme, ... ne splača se igrat za cca 30 € razlike.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Janez007 napisal:

V tem primeru pojdi k mehaniku ali k avto električarju. Nekdo, ki nima izkušenj z elektriko, lahko skuri/"zmeša" elektroniko ali zaneti požar, pretegne kleme, ... ne splača se igrat za cca 30 € razlike.

In potem mirno spiš.... 😂😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.