Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Jaz sem včeraj že skoraj opral in povoskal (uporabljam kar tisti turtle wax spray in z mikrofibro obrišem), pa sem pogledal vreme in kaže cel teden dež (avto mi pa stoji zunaj)... Sem samo spral haubo, sprednji odbijač in povoskal (zaradi mušic), vse ostalo pustil usrano. Bomo že enkrat....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je 50keda napisal:

Danes še nič, je pa prišel paket iz operi-avto.si :P

 

Tak da pred nedeljo se bo spet svetla, upam vsaj.

Kaj si pa naročil?

 

Ko vas tu gor poslušam se počutim kot totalni nepoznavalec. Jaz avto operem in ga povoskam z voskom v spreju potem pa obrišem z mikrofibro/jelenovo kožo. Vsi tukaj pa skos neke paste gor dol. :unsure: Malo podelite to znanje prosim oziroma če imate kak guide in tako naprej. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff zadev je neomejeno. Jest osebno kar se tice zunanjega pranja. Sampon za predpranje, klasicen sampon, sredstvo proti musicam, sredstvo proti leteci rji, vosek, polirna pasta. Enkrat, ko to kupis imas kar nekaj casa mir :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja js sm tut šele začel: torej ajmer, podlogo za dvojno dno, nudl gobo in cirus šampon od chemical guys.

 

Voskanje me še čaka ali pa če bom raje komu pelal povoskat, to bomo še vidli. Mi je pa asistiral @Alex po tem ko sem ga "gnjavil", da se mu oglasim na tretma :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je 50keda napisal:

Ja js sm tut šele začel: torej ajmer, podlogo za dvojno dno, nudl gobo in cirus šampon od chemical guys.

 

Voskanje me še čaka ali pa če bom raje komu pelal povoskat, to bomo še vidli. Mi je pa asistiral @Alex po tem ko sem ga "gnjavil", da se mu oglasim na tretma :P

Ko boš končal tretma, slikaj avto, da vidim, če je bil dober tutorial. 🤗

Kolega pelje danes na podobno obdelavo svojega BMWja, le da bodo tudi fino polirali holograme od nepravilnega pranja v avtopralnici. Za tretma bo odštel kar zajetnih 280€.Če boš prav naredil vse boš kar nekaj cvenka prišparal. 

Sem  pa kolegu moral poslati sliko svoje rdeče puščice za referenco, kako mora avto na koncu izgledati😛

Voskanja se lahko lotiš kar sam, ni tako težko. Samo roke te bodo na začetku malo bolele. Ampak se izplača. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Scr3am napisal:

Uff zadev je neomejeno. Jest osebno kar se tice zunanjega pranja. Sampon za predpranje, klasicen sampon, sredstvo proti musicam, sredstvo proti leteci rji, vosek, polirna pasta. Enkrat, ko to kupis imas kar nekaj casa mir :)

A pa polirate na roko? Jaz si nebi upal na mašino 😬

 

Ja Alex, roke te že bolijo, je pa avto povoskan za dobre 3-4 mesece v primerjavi z avtopralnico pa še plastika je vosek-free.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je NevLado napisal:

A pa polirate na roko? Jaz si nebi upal na mašino 😬

 

Ja Alex, roke te že bolijo, je pa avto povoskan za dobre 3-4 mesece v primerjavi z avtopralnico pa še plastika je vosek-free.

oldschool na roke :D. Imas vec vrst voskov. Eni so bolj osredotoceni na sijaj in so "lazji"-poletni voski, kateri zdrzijo cca. 3 mesece. Na drugi strani imas pa malo bolj "trde" voske k so malo manj sijoci, ampak so bolj osredotoceni, da zascitijo vozilo -"zimski". Te zdrzijo tudi do 6 mesecov :). Jest do sedaj se nikoli v zivljenju nisem peljal avta v avtomatsko avtopralnico.  Obvezno two bucket metoda :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

oldschool na roke :D. Imas vec vrst voskov. Eni so bolj osredotoceni na sijaj in so "lazji"-poletni voski, kateri zdrzijo cca. 3 mesece. Na drugi strani imas pa malo bolj "trde" voske k so malo manj sijoci, ampak so bolj osredotoceni, da zascitijo vozilo -"zimski". Te zdrzijo tudi do 6 mesecov :). Jest do sedaj se nikoli v zivljenju nisem peljal avta v avtomatsko avtopralnico.  Obvezno two bucket metoda :)

Res je. Na roke je bolj "doživeto". 😛Pohvalno, da nas je veliko, ki damo nekaj na naše lepotce in peremo avte na roke. 

Tokrat sem dal gor Collinite 845,ki je res bolj trd vosek a hkrati se zelo sije. Traja nekje do 6 mesecev. Je pa res malo problematičen za nanos. 🤪

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

Res je. Na roke je bolj "doživeto". 😛Pohvalno, da nas je veliko, ki damo nekaj na naše lepotce in peremo avte na roke. 

Zato pa so vse Mazde tako sijoče..... :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naceloma gre tako:
- predpranje vozila, da se odstrani vsa groba umazanija
- ciscenje avta s samponom in two bucket metodo. 
-v primeru, da zelis avto se spolirati je potrebno avto spucati z glino oz. clay barom
- nanos zascite (vosek, keramicna zascita...)

Vmes med pranjem imas se en kup postopkov, katere lahko uporabis (ciscenje felten, voskanje felten, nanos hidrofobnega premaza za stekla, premaz za gume,politura za krom itd.)

 

Drgac pa pred poliranjem/voskanjem mora biti povrsina popolnoma cista, zato se pa uporablja pred pranje, pranje in nato se uporaba claybara, da je povrsina v nulo cista in gladka :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Scr3am napisal:

Naceloma gre tako:
- predpranje vozila, da se odstrani vsa groba umazanija
- ciscenje avta s samponom in two bucket metodo. 
-v primeru, da zelis avto se spolirati je potrebno avto spucati z glino oz. clay barom
- nanos zascite (vosek, keramicna zascita...)

Vmes med pranjem imas se en kup postopkov, katere lahko uporabis (ciscenje felten, voskanje felten, nanos hidrofobnega premaza za stekla, premaz za gume,politura za krom itd.)

 

Drgac pa pred poliranjem/voskanjem mora biti povrsina popolnoma cista, zato se pa uporablja pred pranje, pranje in nato se uporaba claybara, da je povrsina v nulo cista in gladka :)

... pa pred poliranjem je dobro odstraniti vse ostale vojske od prej na barvi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Slivka napisal:

Kakšna znanost!

 

Postaviš avto na dež, da spere tahujše blato. Itak je čez 14 dni spet usran...

Kakor kje, kakor kje. Mi v Kopru vozimo otroke na ekskurzijo, da vidijo makadam in blato. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Puščavski pesek prinese povsod, tudi v Koper, pa čeprav nimate ne makadama ne blata - čeprav imate makadama v Kopru kar precej (vsaj parkirišča so bila vsa makadamska, kamorkoli smo mi hoteli parkirati...). In puščavski pesek v kombinaciji z dežjem pusti na avtu podoben rezultat kot kakšnih 500 km makadamske poti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Scr3am napisal:

Naceloma gre tako:
- predpranje vozila, da se odstrani vsa groba umazanija
- ciscenje avta s samponom in two bucket metodo. 
-v primeru, da zelis avto se spolirati je potrebno avto spucati z glino oz. clay barom
- nanos zascite (vosek, keramicna zascita...)

Vmes med pranjem imas se en kup postopkov, katere lahko uporabis (ciscenje felten, voskanje felten, nanos hidrofobnega premaza za stekla, premaz za gume,politura za krom itd.)

 

Drgac pa pred poliranjem/voskanjem mora biti povrsina popolnoma cista, zato se pa uporablja pred pranje, pranje in nato se uporaba claybara, da je povrsina v nulo cista in gladka :)

A te lahko prosim, da mi polinkaš kje dobim to glino oziroma katero vi nucate?

 

Glede steklenih premazov precej nucam rainx ampak me jezi, ker se vedno spere na sredini šipe (kjer je pritisk brisalca največji). :rolleyes: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz uporabljam tegale, a je priporočljivo z njim delati  le enkrat letno, ker je precej grob. Če vzameš kakega Light bo bolje za začetek, ker bolj oprošča.

https://www.operi-avto.si/polirni-plastelin/3099-work-stuff-spot-clay-bar-100g.html?_pcnocache=1591278156770

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja bolj grobi plastelini so itak, za predpripravo pravega poliranja.

Pri meni so se na Hondi Accord v perla črni barvi že z light varianto plastelina videle praske od plastelina in to kljub močenju. 🙄

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.