Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 11 urami je NevLado napisal:

Tako jaz to razumem! Ampak pri meni včasih pri 40 km že vklopi rumeno lučko, sepravi imaš od tam še 100 km fore. Nisem probavam, vem pa, da natankam tankrat skoraj 50 litrov. Ponavadi tankam na 1/4 tanka, ker drugače ne pridem do službe in nazaj, pa še pumpe ne obremenjujem :prstgor:

Jp tole je bolj realno, tudi sam se držim tega pri vse avtih. Nikoli pa še nisem vlil notri več kot 54 litrov, nazadnje me je lih strašila z dosegom 10 km pa tut skupnih trip kilometrov je blo že skoraj 700, no grem na pumpo pa natankam 52l al še celo manj, pač poanta je, da sem biu začuden kako malo je šlo notri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je 50keda napisal:

@Bini glavno je da poveš, kolko ti bojo računali, prestavlam si okol 250€. Ali si tudi tokrat prinesel svoje olje?

 Bom vprašal kolk pride 🤔 Kot pravi diler si pa pri nakupu novega avta vedno izpogajam prvi servis gratis....:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je SeekK napisal:

@Janez007Hah to je prva stvar k sem jo jst naredil, ko sem kupil tvojo :) so mi pripeljali korito na dopust, ker so me že prve dni takoj zmotile iglice in ostale smeti + smola in ostanki slane vode po rekvizitih.

 

Imam pa zgornjega, se mi prilega vredu. Morda je bil tudi že bolj uležan ko sem ga dobil. Ima oče spodnjo varianto v sedan verziji, pa skoraj preferiram mojega, ker se mi zdi da je ta spodji malo trša guma in se stvari malo bolj vozijo po prtljažniku, da zgornja guma bolj zagrabi.

 

Ima pa spodnji prednost da je višji rob, je očeta rešilo pred "katastrofo" k mu je kolega naložil šteko pira z dvema predrtima piksnama - mu je padla na tla pri nošnji in je nonšalantno vseeno naložil, brez da preveri če so vse cele. Kljub vožnji ni šlo nič več izven okvirjev gume, ne predstavljam si kako bi ta pir ven spravljal iz tepiha..

👍

Tudi sam sem mislil, da je stvar v zvitosti-neuležanosti, zato sem ga nategnil s težko macolo in sekiro. Mogoče bi se sprostil še kakšen cm, dvomim pa da celih 4 cm. Se pa strinjam, da je Gledring guma na otip in izgled kakovostnejša.

 

Še hujša katastrofa od piva (verjetno si mislil, da je bilo škoda piva :)) se ti lahko zgodi, če se polije mleko. Če takoj res temeljito in globinsko ne očistiš, smrad v avtu postane stalnica. 😜

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo za primerjavo, v torek 16.8 (4mesece od nakupa) sem imel prvi servis na yarisu. Prevoženih je imel 11000km, do servisa je se bilo 4000km ampak zaradi slabe ocene stanja olja smo rajsi dali prej. Vglavnem menjali so olje 0w8 (njihovo olje original toyota) 3,6litra, oljni filter, klima filter, razkuzili klimo, pregled in test hybridnega sistema, pred izpustom olja so dodali aditiv za spiranje motorja, dodali aditiv za ciscenje sob, pregled vozila in probna voznja. Cena je bila 195€. Meni se zdi cena super.

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je scania napisal:

Malo za primerjavo, v torek 16.8 (4mesece od nakupa) sem imel prvi servis na yarisu. Prevoženih je imel 11000km, do servisa je se bilo 4000km ampak zaradi slabe ocene stanja olja smo rajsi dali prej. Vglavnem menjali so olje 0w8 (njihovo olje original toyota) 3,6litra, oljni filter, klima filter, razkuzili klimo, pregled in test hybridnega sistema, pred izpustom olja so dodali aditiv za spiranje motorja, dodali aditiv za ciscenje sob, pregled vozila in probna voznja. Cena je bila 195€. Meni se zdi cena super.

Toyota ni sponzor in se mora nekje poznati. :)

 

image.png

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo avto je u nulo kot bi rekli po domače😊 Opran in osušen kot vedno,hvala Selmar Celje in seveda fantom...:notworth:

Servis bi cenovno prišel cca 250€ ,5lit olja,filter olja in motorja,čep ter dezinfekcija filtra in klimatske naprave itd.

Vzel sem doma tudi kapljico olja,da vidimo kako zgleda novo sveže olje,jutri bodo rezultati....👍

Pa še nekaj o CX30 g122, porabo do Celja 15km sem imel ( na sliki )sicer tekoča vožnja v koloni a vseeno nizka....😊👌

Sem pa opazil sledi obrabe na volanu pri 23kkm.....🤔🧐☹️🥴groza!

To je to zaenkrat....:prstgor:

 

IMG_20220818_105247.jpg

IMG_20220818_105604.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Bini napisal:

Evo avto je u nulo kot bi rekli po domače😊

Servis bi cenovno prišel cca 250€ ,5lit olja,filter olja in motorja,čep ter dezinfekcija klimatske naprave itd.

Vzel sem doma tudi kapljico olja,da vidimo kako zgleda novo sveže olje,jutri bodo rezultati....👍

Pa še nekaj o CX30 g122, porabo do Celja 15km sem imel ( na sliki )sicer tekoča vožnja v koloni a vseeno nizka....😊👌

Sem pa opazil sledi obrabe na volanu pri 23kkm.....🤔🧐☹️🥴groza!

To je to zaenkrat....:prstgor:

 

IMG_20220818_105247.jpg

IMG_20220818_105604.jpg

 

"Servis bi cenovno prišel cca 250€ ,5lit olja,filter olja in motorja,čep ter dezinfekcija klimatske naprave itd."

 

@Bini bi ali je?  In, ali si misli morda filter kabine? :) Poceni, če je samo filter kabine cca. 60 €, kje je potem še delo, po normativih predvidevam vsaj kakšne pol ure. 🤪

 

Glede volana pa sožalje. 😔 Smo vsi na isti ladji, razen @Alex 😂

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

"Servis bi cenovno prišel cca 250€ ,5lit olja,filter olja in motorja,čep ter dezinfekcija klimatske naprave itd."

 

@Bini bi ali je?  In, ali si misli morda filter kabine? :) Poceni, če je samo filter kabine cca. 60 €, kje je potem še delo, po normativih predvidevam vsaj kakšne pol ure. 🤪

 

Glede volana pa sožalje. 😔 Smo vsi na isti ladji, razen @Alex 😂

 

image.png

 

Ok nisi vsega za nazaj prečital! 

Imam gratis prvi servis in sem samo vprašal koliko bi me prišel in odgovor je bil kot sem napisal..... 👍

Volan pa tudi ni na moji ampak na testni s 23kkm....🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Ok nisi vsega za nazaj prečital! 

Imam gratis prvi servis in sem samo vprašal koliko bi me prišel in odgovor je bil kot sem napisal..... 👍

Volan pa tudi ni na moji ampak na testni s 23kkm....🥴

Ja volan - ko bo moj tak, gre gor pravo usnje pri avtotapetniku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Janez007 napisal:

Ja volan - ko bo moj tak, gre gor pravo usnje pri avtotapetniku.

Če bo tak še pod garancijo ga menjam ,za vnaprej pa me ne skrbi... 😉 👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

dne 17. 8. 2022 ob 16:43 je Janez007 napisal:

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

 

 

 

 

 

 

No, tudi sam sem rabil kar nekaj časa oziroma poguma, da sem tole sprobal.

Namreč, lučka se mi prižge na 60-70 km. Pa sem enkrat rekel "ku**, grem do konca pa da vidim kaj bo"... No, hvala bogu je bila črpalka 4 km stran, v domačem kraju, pa sem si to upal. No, ko sem prišel do nje in natankal, sem stlačil notri komaj 39 litrov. Potem sem si prišel gor, da je rezerva komaj potem, ko lučka pride na 0 km. Sedaj tankam zmeraj okoli 37-39 litrov (še cca. 20-40 km lučke), naredim 650 km in porabo imam poleti 6.1 in pozimi 6.3.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

 

 

No, tudi sam sem rabil kar nekaj časa oziroma poguma, da sem tole sprobal.

Namreč, lučka se mi prižge na 60-70 km. Pa sem enkrat rekel "ku**, grem do konca pa da vidim kaj bo"... No, hvala bogu je bila črpalka 4 km stran, v domačem kraju, pa sem si to upal. No, ko sem prišel do nje in natankal, sem stlačil notri komaj 39 litrov. Potem sem si prišel gor, da je rezerva komaj potem, ko lučka pride na 0 km. Sedaj tankam zmeraj okoli 37-39 litrov (še cca. 20-40 km lučke), naredim 650 km in porabo imam poleti 6.1 in pozimi 6.3.

Jaz sem 2x-3x po 0km na števcu šel še 50km čez in tankal 45 litrov.... 😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je curko napisal:

Na AC zasvetila lučka za tlak v pnevmatiki se po poti domov vstavim se pri vulkanizerju in sva nasla tezavo vijak v gumi bd277b92b4cae75b967b4223e5ecddac.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk
 

Če se ne motim, se tebi to dostikrat zgodi...

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če se ne motim, se tebi to dostikrat zgodi...
Zalostno ampak resnicno kaksne sfukane ceste imamo pri nas v sloveniji. Al kaj naj po tem takem recem ali imam pa res sreco da vedno pokasiram nekaj na cesti. Hehe vazno da se je uredilo se 2mesca pa zimske gor katere upam da prezivijo 1 sezono hehe

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridem domov....luža pod avtom... Si mislim, da je to od klime... Pa pravi žena, da ni klime prižgala... Ops.  Odprem pokrov pa vidim hladilno tekočino nad menjalnikom. Mehanik vabi. 

V glavnem, spustilo neko tesnilo na nekem kolektorju... 

Strošek minimalen... 80€ z delom. Zdaj pa veselo nove kilometre nabirat. 

Ja, mazda letnik 08 2,0 bencinar... 

  • Všeč 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je vceraj imela dopust… sem pa zato naredil en majhen roadtrip z drugim, dokaj zanimivim avtom…

 

242D25DF-FE1C-4DCB-B0E8-C312C1109CBF.jpeg
 

A0AAA61C-F162-4298-A841-717506A3A436.jpeg
 

A79139A8-5AC7-4A84-9ECC-2A0CBD9D5D86.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 18. 8. 2022 ob 12:05 je Bini napisal:

Evo avto je u nulo kot bi rekli po domače😊 Opran in osušen kot vedno,hvala Selmar Celje in seveda fantom...:notworth:

Servis bi cenovno prišel cca 250€ ,5lit olja,filter olja in motorja,čep ter dezinfekcija filtra in klimatske naprave itd.

Vzel sem doma tudi kapljico olja,da vidimo kako zgleda novo sveže olje,jutri bodo rezultati....👍

Pa še nekaj o CX30 g122, porabo do Celja 15km sem imel ( na sliki )sicer tekoča vožnja v koloni a vseeno nizka....😊👌

Sem pa opazil sledi obrabe na volanu pri 23kkm.....🤔🧐☹️🥴groza!

To je to zaenkrat....:prstgor:

 

IMG_20220818_105247.jpg

IMG_20220818_105604.jpg

Fak, 2022 se piše. Na CX-30 pa še VEDNO težave z motorčki zunanjih ogledal in sedaj tudi volani????

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.