Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

dne 17. 8. 2022 ob 22:53 je NevLado napisal:

Tako jaz to razumem! Ampak pri meni včasih pri 40 km že vklopi rumeno lučko, sepravi imaš od tam še 100 km fore. Nisem probavam, vem pa, da natankam tankrat skoraj 50 litrov. Ponavadi tankam na 1/4 tanka, ker drugače ne pridem do službe in nazaj, pa še pumpe ne obremenjujem :prstgor:

 

Evo tole smo se zadnjič pogovarjal in sem imel včeraj ravno ugoden remaining pa sem rekel grem probat - pri 48 km mi je vžgalo lučko. Kok je še fore @Janez007:D

 

null

 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je NevLado napisal:

 

Evo tole smo se zadnjič pogovarjal in sem imel včeraj ravno ugoden remaining pa sem rekel grem probat - pri 48 km mi je vžgalo lučko. Kok je še fore @Janez007:D

 

image.png

 

Pri tvoji porabi bi lahko naredil še 10x toliko, kot ti je kazal Mazdin računalnik. Pa recimo po inženirsko pol tolk (rezerva), to je še 70 km. Torej, ko kaže doseg 0 km, je notri še vsaj za 50km goriva. 🙂 (če se ni Mazda zmotila pri navedbi prostornine - 62 litrov 😜)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 10. 8. 2022 ob 17:59 je AmpeR napisal:

Na pa je šlo desno ogledalo na naši cx-3.

Jebo te oseba na skiroju, ki je spiz**

Na servisu so zamenjali desno ogledalo😄

 

Cena dobrih 500€. Še dobro, da je šlo skozi zavarovalnico. Sam tip, ki je prpiču s skirojem je moral kar fanj udarec dobit... Očevidec "karambola" je reku, da ga je odbilo na tla kot fliper😆

  • Všeč 4
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nič naredil na sami Mazdi, ker delata kot urci. :)

 

Sem pa reševal reklamacijo na Autodoc. Že 12. avgusta sem reklamiral 3 kupljene izdelke od 11-tih. Eden je imel napako, druga 2 sem želel zamenjati zaradi moje napake (napačen model). Imel sem doplačano 3.95€ za "varno naročilo". Vse OK, zapakiram, reklamiranim izdelkom priložim obrazec, kjer jasno napišem (v nemščini, da ne bi bilo težav), da želim zamenjavo. Oddam dostavni službi na vaški pumpi, potem pa čakam vse do septembra. Včeraj dobim obvestilo, da mi bodo vrnili denar. Ampak to ni tisto, kar sem zahteval - zamenjavo. Poleg tega, sem plačal s PayPal, kjer so mi ob plačilu zaračunali konverzijo iz $ v €, nazaj € v $ in sedaj spet $ v €, ker sem moral danes reklamirane izdelke naročiti ponovno. Že dopoldne sem to rešil v klepetu v slovenščini, ampak se ni zgodilo, kot je bilo obljubljeno. Še enkrat sem moral vse razložiti pred 1 uro (tokrat sem raje uporabljal angleščino), da so mi poslali kodo za poštnino 9.95€ ...

 

Skratka, če se kaj zaplete pri naročilu na Autodoc, je reševanje reklamacije počasno (v mojem primeru bo trajalo 1 mesec) in zahteva kar nekaj angažmaja. In čeprav je v osnovi zastonj (sem doplačal 3.95€ za zastonj vračilo), bo mene poleg tega zneska stalo še cca 10€ zaradi plačila s PayPal, pa nisem bil kriv za napako na filtru. Je pa res, da bi lahko preživel tudi brez reklamacije (napaka ni bila velika). Ampak sedaj vem, kako približno gre :)

 

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Začuden 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Nič naredil na sami Mazdi, ker delata kot urci. :)

 

Sem pa reševal reklamacijo na Autodoc. Že 12. avgusta sem reklamiral 3 kupljene izdelke od 11-tih. Eden je imel napako, druga 2 sem želel zamenjati zaradi moje napake (napačen model). Imel sem doplačano 3.95€ za "varno naročilo". Vse OK, zapakiram, reklamiranim izdelkom priložim obrazec, kjer jasno napišem (v nemščini, da ne bi bilo težav), da želim zamenjavo. Oddam dostavni službi na vaški pumpi, potem pa čakam vse do septembra. Včeraj dobim obvestilo, da mi bodo vrnili denar. Ampak to ni tisto, kar sem zahteval - zamenjavo. Poleg tega, sem plačal s PayPal, kjer so mi ob plačilu zaračunali konverzijo iz $ v €, nazaj € v $ in sedaj spet $ v €, ker sem moral danes reklamirane izdelke naročiti ponovno. Že dopoldne sem to rešil v klepetu v slovenščini, ampak se ni zgodilo, kot je bilo obljubljeno. Še enkrat sem moral vse razložiti pred 1 uro (tokrat sem raje uporabljal angleščino), da so mi poslali kodo za poštnino 9.95€ ...

 

Skratka, če se kaj zaplete pri naročilu na Autodoc, je reševanje reklamacije počasno (v mojem primeru bo trajalo 1 mesec) in zahteva kar nekaj angažmaja. In čeprav je v osnovi zastonj (sem doplačal 3.95€ za zastonj vračilo), bo mene poleg tega zneska stalo še cca 10€ zaradi plačila s PayPal, pa nisem bil kriv za napako na filtru. Je pa res, da bi lahko preživel tudi brez reklamacije (napaka ni bila velika). Ampak sedaj vem, kako približno gre :)

 

image.png

 

 

Drugič bi lahko naredili skupinsko naročilo :D 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Smrduha ravnokar nanašam Rain X na vetrobransko steklo in sicer poteka zadeva v dveh fazah;

 

1. Nanos na steklo s krožnimi gibi.

 

sledi čakanje in sušenje.

 

2. Poliješ nekaj vode po steklu in s čisto krpo obrišeš do suhega.

 

Zadeva odlično deluje in posledično brisalci počivajo. (Če želi kdo testirati, prinesem do Četare, ko se dobimo 25-ga)?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007:

Naslednjič pri autodoc uporabi funkcijo klepeta - pač jih lepo vprašaš, če del, ki si ga izbral, ustreza tvojemu vozilu (če nisi prepričan). Poveš št. šasije (VIN) in oni to "duplo" preverijo. Če ne paše, ti pošljejo povezave, kateri deli ustrezajo. Potem odpade skrb pred napačnim naročilom - da bi pa napačno stvar poslali, se mi pa še ni zgodilo. Tok tok. Pa sem že več kot 10-krat naročil ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

@Janez007:

Naslednjič pri autodoc uporabi funkcijo klepeta - pač jih lepo vprašaš, če del, ki si ga izbral, ustreza tvojemu vozilu (če nisi prepričan). Poveš št. šasije (VIN) in oni to "duplo" preverijo. Če ne paše, ti pošljejo povezave, kateri deli ustrezajo. Potem odpade skrb pred napačnim naročilom - da bi pa napačno stvar poslali, se mi pa še ni zgodilo. Tok tok. Pa sem že več kot 10-krat naročil ...

Jaz sem kupil pri njih lani brembo narezane diske. Po manj kot letu so začeli tresti. A kako bi to dokazall, da so bili recimo slabo "starani" in ni bil material prav vležan? Pa tudi, če bi uveljavljal reklamacijo, kako bi to izgledalo? Bi bil brez avta mesec dni? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

@Janez007:

Naslednjič pri autodoc uporabi funkcijo klepeta - pač jih lepo vprašaš, če del, ki si ga izbral, ustreza tvojemu vozilu (če nisi prepričan). Poveš št. šasije (VIN) in oni to "duplo" preverijo. Če ne paše, ti pošljejo povezave, kateri deli ustrezajo. Potem odpade skrb pred napačnim naročilom - da bi pa napačno stvar poslali, se mi pa še ni zgodilo. Tok tok. Pa sem že več kot 10-krat naročil ...

Saj sem klepetal. Še preveč. 😃 Njihova priporočila pa so enaka, kot jih da njihova spletna stran, če vneseš model avta in VIN (to imam tudi shranjeno za vse avte). Sam sem zafrknil z modelom avta. To kar so mi pa ponudili danes na osnovi klepeta, je bilo pa čisto neuporabno, ker so zamenjali model 2 avtov in njuni VIN številki... začutil sem nekaj šlamparije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem jo notri zglancal,da se sije 🧐 in usnjene dele z volanom vred premazal s krpicami za vzdrževanje naravnega in umetnega usnja👌upam,da zdrži to um.usnje ta čas,ko bo Mazdica v moji lasti....🤔😊

Jutri jo pa še zunaj opicanim,da bo šla lepa v nedeljo na Korčulo......:danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Bini napisal:

Sem jo notri zglancal,da se sije 🧐 in usnjene dele z volanom vred premazal s krpicami za vzdrževanje naravnega in umetnega usnja👌upam,da zdrži to um.usnje ta čas,ko bo Mazdica v moji lasti....🤔😊

Jutri jo pa še zunaj opicanim,da bo šla lepa v nedeljo na Korčulo......:danzoman:

Sej 24. Al pa 25 zjutraj jo boš pa spet lahk glancu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Bini napisal:

Ne vem, bi bilo pa fino,da pride naokoli in se imamo fino brez lopat, če je možno......:bravo:

 

Lahko pa prestavimo na zimski čas, ko bo recimo snežilo pa bo lopata prav prišla. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nič… Že od ponedeljka stoji pod balkonom pri hotelu… ;)

 

image.jpg
 

Jaz pa z biciklom v celem tednu naredil toliko km, kot Nejc pred malico ;) …

  • Všeč 4
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Bini napisal:

Zvrhal tank, popil kaffé in sedaj še oprat, zglancal pa je pripravljena za eno bolj dolgo vožnjo..... 😊👍

Srečno pot želim:prstgor:

  • Všeč 2
  • Hvala 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.