Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Najprej napišeš, da je sikalo, nato, da si jih menjal iz preventive. Bi se ti mogoče najprej zmenil sam s seboj, kaj je na stvari?

 

In če si jih menjal iz preventive, potem napiši, da je tvoja želja menjat te podložke na vsakih 70.000 km, ne pa da je to zapoved, da se mora. Ker jaz sem prevozil štirikrat toliko pa še ni bilo nujno, ampak iz preventive, ker so nekateri tu strašili s tem...

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je SpEkTr napisal:

Zadnje čase ugotavljam oz poslušam neke čudne vibracije v motornem delu tam okoli 1300-1500 obratov - kot da bi nekaj prišlo v resonanco, ko je mrzel motor pa še malce bolj globok ton. Takole na hitro ne najdem nič pametnega, airbox je zaprt , pripet, tista plastika zgoraj na vrhu motorja tudi, cevi tkole od zgoraj tudi izgledajo v redu...

 

Nimam neke ideje... Je kdo imel kaj podobnega?

Tole so vsi spregledali, ker se kregajo o podložkah.

 

Sepravi skos imaš občutek resonance, ampak ko je hladen motor pa še toliko bolj? Mogoče ima turbina malo lufta ravno v nizkih obratih? Lahko je pa en kup drugih stvari okoli motorja, mogoče nosilec, ampak tisto bi kvečjemu bolj ropotalo pri višjih hitrostih.

 

Lahko so pa podložke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Ja, na višjih obratih ni slišat. Podložke skoraj da ne bi smele bit , so bile menjane ene 20 tisoč nazaj. Če so bile :)

 

Ja, bom omenil na servisu, pa da mal dvignejo v luft, lahko bi bilo tudi kaj na izpuhu mogoče.

Podložke so bile poskus slabe šale v duhu trenutnega dogajanja :D

 

Kaj pa tista "zaščita" med motorjem in kabinskim delom

Naj žena na mestu stisne po gasu, pa lahko opazuješ, mogoče bolj natančno slišiš

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je SpEkTr napisal:

Aha, a bi bilo možno da bi zračni filter notri opletal v airboxu - ker roba je iz autodoc-a :)

Prvič slišim to, pa servisiram kar nekaj avt.

Glih z robo od autodoc-a nisem imel nobenih težav. Razen mogoče če si naročil kšne čudne znamke filtrov.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je FuManchu napisal:

Prvič slišim to, pa servisiram kar nekaj avt.

Glih z robo od autodoc-a nisem imel nobenih težav. Razen mogoče če si naročil kšne čudne znamke filtrov.

Jaz sem imel težavo z diski. Ne kup nič več tam. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je SpEkTr napisal:

Aha, a bi bilo možno da bi zračni filter notri opletal v airboxu - ker roba je iz autodoc-a :)

Če misliš da je filter, ga vzami ven in stisni na mestu po gasu. Boš hitro slišal kako in kaj. Saj je resonanca tudi v leru, ane?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Slivka napisal:

 

Zakaj nisem presenečen?

 

Nekaterih se pa res smola drži...

Ampak jaz vsaj lopate ne vihtim okoli za vsako stvar. Nekateri to počno za vsako malenkost. In teh malenkosti se čez dan kar nabere, a ne? 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je SpEkTr napisal:

Ne, v leru ne slišim tega, sem že probaval...kar je zanimivo.

Kovinski zvok? FORScan nič ne pokaže? 😜

 

Dvomim, da bi filter v škatli zaresoniral.

 

Pri Hondi je eno leto cingljalo, kot da bi bil kakšen auspuh, nekaj pri mašini. Tudi v prostem teku, a ko sem dvignil havbo, nič. Potem mi enkrat kapne - plastično ležišče palice za oporo havbe je počilo in je ta palica opletala v okoliški pleh.

 

Če še nisi poskusil na mestu, eden naj pritiska na gas, da ulovi resonanco (1300-1500 obratov), ti pa glavo notri v havbo in se s kakšno leseno palico dotikaj različnih delov, da morda neha resonirat. Seveda pazi, da palice ne zagrabi kakšen jermen. 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je SpEkTr napisal:

Ne, v leru ne slišim tega, sem že probaval...kar je zanimivo.

če se samo med vožnjo sliši poglej zaščito diskov če je zaščita kaj zvita al pa disk. lahk tud da je na premzah kaj. sam k si omenu da prihaja izpod haube...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kovinski zvok? FORScan nič ne pokaže? 
 
Dvomim, da bi filter v škatli zaresoniral.
 
Pri Hondi je eno leto cingljalo, kot da bi bil kakšen auspuh, nekaj pri mašini. Tudi v prostem teku, a ko sem dvignil havbo, nič. Potem mi enkrat kapne - plastično ležišče palice za oporo havbe je počilo in je ta palica opletala v okoliški pleh.
 
Če še nisi poskusil na mestu, eden naj pritiska na gas, da ulovi resonanco (1300-1500 obratov), ti pa glavo notri v havbo in se s kakšno leseno palico dotikaj različnih delov, da morda neha resonirat. Seveda pazi, da palice ne zagrabi kakšen jermen. 
 
 
Ja, tudi jaz sem pomislil na palico, čeprav je res trdo notri vpeta. Zvok pa ni kovinski, ko se ogreje je zvoka precej manj.. Now go figure
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je SpEkTr napisal:

Ja, tudi jaz sem pomislil na palico, čeprav je res trdo notri vpeta. Zvok pa ni kovinski, ko se ogreje je zvoka precej manj.. Now go figure emoji848.png

Se je pojavilo po kakšnem servisu, ali po kakšnem drugem dogodku (recimo menjavi akumulatorja), kjer se je kaj brkljalo po mašini? Kakšni glodalci, sedaj, ko postaja bolj mrzlo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

Nič posebnega v zadnjem mesecu. Sej se bo našlo, upam. Razen če še ne. Zihr je kaka budalastina

Po moje je najboljše, da prižgeš motor kje na samem, kjer je tiho, odpreš havbo in pazljivo poslušaš. Lociraš s katere strani zvok prihaja. Nato se osredotočiš na ta del bolj podrobno in z roko ali kakim predmetom potolčeš po teh predmetih. Preveriš vse objemke, spoje, vijake, plastične stike. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.