Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Cx30 je moj, 6-ka je sedaj od žene. Vozijo jo pa vsi od žene do otrok. 😊

Sem se pa prej razhudil in odpeljal 6-ko na ročno pranje +voskanje. Prvič v ži ljenju  sem moral plačati

za pranje avta. 🙄

Jutri ponovim vajo še z cx30. 

 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je AmpeR napisal:

Na pa je šlo desno ogledalo na naši cx-3.

Jebo te oseba na skiroju, ki je spiz**

 Tole bi sicer bolj pasalo v rubriko "Kaj so pa danes drugi naredili na moji mazdi".

 

🤨 Upam, da imaš ogledala zavarovana.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Poraba goriva na relacijo Crikvenica- izlet po Krku- Varazdin- Ormoz- Ptuj: 6,2 .

Lahko bi bilo bolje ampak je bila nenormalna guzva in samo cijazenje, vglavnem nic od tekoce voznje. 

Meni se zdi super. 

Glede na to da si skos v drugi pod štandgasom vozu je še mal velika? :whatever::lol:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Glede na to da si skos v drugi pod štandgasom vozu je še mal velika? :whatever::lol:

Tako pocasi pa ni slo. Skoz nihanje do 100 in na 60 pa spet na 100. Z tekoco voznjo bi lahko bila nizja, ceprav 6,2 se mi ne zdi slaba za povratek saj je kar nekaj vzpenjanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je scania napisal:

Poraba goriva na relacijo Crikvenica- izlet po Krku- Varazdin- Ormoz- Ptuj: 6,2 .

Lahko bi bilo bolje ampak je bila nenormalna guzva in samo cijazenje, vglavnem nic od tekoce voznje. 

Meni se zdi super. 

Emmm, ja, sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm glih tanartabujš tegale: zakaj se ti zdi tako super, da je bila nenormalna gužva in samo cijazenje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Slivka napisal:

Emmm, ja, sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm glih tanartabujš tegale: zakaj se ti zdi tako super, da je bila nenormalna gužva in samo cijazenje?

Super se mi zdi poraba, glede na to kaksne razmere so bile na cesti.

Pridi malo s hribov, je bolj gost zrak 😉😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je TiEn napisal:

Mava skor isti datum :D jaz sem včeraj podaljšal sicer pa mi poteče 29.8

Js pa 20.8....👍

pred 1 uro je 50keda napisal:

ko boš prodajal me kontaktiraj :D

Če ne bo ostala v družini ,kamot....👍

Naj gre v Vitaje magari......😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je 50keda napisal:

@NevLado torej rezerva se začne kurit ko je doseg 0 km? 🤔

pri mazdi ne vem ker je še nisem na hlape vozu, sam ponavadi se kaka rumena lučka v obliki črpalke prižge k si na rezervi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je 50keda napisal:

@NevLado torej rezerva se začne kurit ko je doseg 0 km? 🤔

Tako jaz to razumem! Ampak pri meni včasih pri 40 km že vklopi rumeno lučko, sepravi imaš od tam še 100 km fore. Nisem probavam, vem pa, da natankam tankrat skoraj 50 litrov. Ponavadi tankam na 1/4 tanka, ker drugače ne pridem do službe in nazaj, pa še pumpe ne obremenjujem :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je NevLado napisal:

Tako jaz to razumem! Ampak pri meni včasih pri 40 km že vklopi rumeno lučko, sepravi imaš od tam še 100 km fore. Nisem probavam, vem pa, da natankam tankrat skoraj 50 litrov. Ponavadi tankam na 1/4 tanka, ker drugače ne pridem do službe in nazaj, pa še pumpe ne obremenjujem :prstgor:

Rumena opozorilna lučka se je pokazala že pri dosegu okrog 50 km. 

 

Sicer ima Mazda 3 l.2018 tank volumna 51 litrov, Mazda 6 istega letnika pa 62 litrov. Verjetno ni mišljeno, da motor vase pocuza do konca tudi vse usedline z dna. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naveličal sem se sesati prtljažno kosmato dno, kamor se zatakne res čisto vsaka najmanjša smet. 😔

 

Ker preferiram slovenske proizvode, naročim za Mazdo 6 https://www.gledring.com prtljažno korito v njihovi spletni trgovini https://www.withcar.si/, za Mazdo 3 pa v isti trgovini korito https://rezaw-plast.pl/, ker Gledring korita zanj ni bilo, ob naročilu 2 proizvodov pa častijo poštnino. Cena za oboje tako 70,70 €, manj kot eno originalno korito, pa še s PayPalom sem lahko plačal. :)

 

image.png

 

V praksi "izredno natančno prileganje" pomeni, da je bilo prejeto korito 4 cm prekratko. 🙃

image.png

 

Zadevo reklamiram in korito brez težav zamenjajo (dostavna služba pripelje novo in odpelje staro) s poljskim gumi-plastičnim koritom REZAW_PLAST. Tukaj moram res pohvaliti WITHCAR, ki je reklamacijo rešil prijazno, hitro in učinkovito. :)

 

Za moj okus sta koriti REZAW_PLAST celo boljši - lažji in bolje se prilegata. Koliko bo utrdela ta gumi-plastika čez nekaj let, pa vidim na zimskih tepihih istega proizvajalca, ki so stari 4 leta in še dokaj OK. Po občutku je REZAW_PLAST korito pol lažje od original Mazdinega korita in tudi nekoliko lažje od Gledring korita.

 

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem svojo CX30 peljal na prvi letni servis in je še tam😊 

Kot nadomestni avto sem dobil CX30 g122 s ful opremo.

Porabo ima na števcu 7.2🧐 Do doma  po 15km sem jo znižal na 6.9...😉

Kar je razumljivo saj je kot testni in nadomestni avto pa ga vsak po svoje "tera"🥴

Sem malo poskusil kako gre in lahko rečem,da pri normalni vožnji se skoraj ne opazi razlike od moje X ,ko pa stopiš malo bolj na plin pa je pesem čisto druga, oziroma pesmi ni ne iz izpuha niti na cesti.....☹️🥴 Je pa drugače čisto ok za umirjeno vožnjo👌 Po 23kkm in dveh letih starosti verjetno grde vožnje  NE ŠKRIPA, NE POKA ,ČRIČKOV OČITNO NI !!!:jupiii: To je že čas,ko bi se pokazale te slabosti,če bi bile prisotne 👍

Pri Bose ozvočenju tudi nisem opazil neke večje razlike,da bi lahko rekel, aha to je to. 🤔

Jp, in sedaj grem po svojo lepotico,ki bo verjetno zglancana po opravljenem servisu kot ponavadi...😊👌

Se čujemo.....😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007Hah to je prva stvar k sem jo jst naredil, ko sem kupil tvojo :) so mi pripeljali korito na dopust, ker so me že prve dni takoj zmotile iglice in ostale smeti + smola in ostanki slane vode po rekvizitih.

 

Imam pa zgornjega, se mi prilega vredu. Morda je bil tudi že bolj uležan ko sem ga dobil. Ima oče spodnjo varianto v sedan verziji, pa skoraj preferiram mojega, ker se mi zdi da je ta spodji malo trša guma in se stvari malo bolj vozijo po prtljažniku, da zgornja guma bolj zagrabi.

 

Ima pa spodnji prednost da je višji rob, je očeta rešilo pred "katastrofo" k mu je kolega naložil šteko pira z dvema predrtima piksnama - mu je padla na tla pri nošnji in je nonšalantno vseeno naložil, brez da preveri če so vse cele. Kljub vožnji ni šlo nič več izven okvirjev gume, ne predstavljam si kako bi ta pir ven spravljal iz tepiha..

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.