Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 8 minutami je Jaka32 napisal:

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Samo takrat, ko opazis neenakomerno obrabo - kot v tvojem primeru.

 

Ali pa po menjavi fedrov (npr. s kakimi športnimi) ...

  • Všeč 5
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Jaka32 napisal:

Gume naročene (Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3), upam da jih do petka dobim in premontiram. Zdaj pa raje z drugim avtom naokoli za te 2-3 dni.

Najlepša hvala vsem za nasvete, pomoč in vse informacije!! 

 

Upam da bodo kaj boljše kot te Nexenke, čeprav so se dobro držale ceste v suhem (po mokrem malo manj). Ampak da jih je v dveh letih čisto pobralo - ne morem verjeti. Sem računal da bodo gume za 4 leta oz. nekje 45.000 km... 

 

Pač to je bolj low budget guma. Ni zastonj toliko cenejša kot top gume, ki zdržijo bistveno več let +kilometrov. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Ne, optiko naredis po potrebi; samo na novem setu pnevmatik - ali pa ko moras menjavat kak kos podvozja..ali pa ko zapeljes v kaksno jamo in cutis da ti volan vlece postrani

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

V bistvu ne rabiš, če nisi kaj šraufal ali pa, če sumiš, da si kam udaril. Mazda ima to res dobro narejeno in ne rabiš hodit skoraj nikoli na optiko. Jaz sem bil samo enkrat z  rdečo 6-ko, pa, še takrat je rekel, da je vse v nulo naštelano. 

Boš videl, da bo z GY vse v redu. 

Pravkar je Jaka32 napisal:

 

Na liderpnevmatik je mislim da edina z B/A oznako.

Ventus prime 3 je B/B

Michelin pilot sport 4 je D/A

Gripmax je tudi D/A

 

... ostalo pa že slabše.

Assimetric 3 je res starejši model, a še vedno top guma. Sem jih imel na stari 6-ki. Edino po petih letih so malce razpoka le na bokih. Kot vsaka guma. 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

 

In pazi, kam pelješ na optiko. Da ne bo slabše kot prej...

 

V Novi Gorici je bil možakar, ki je odlično naredil optiko podvozja. Ampak je bil 15€ dražji od drugih, pa ni imel prometa in je zaprl. Je pa res, da je pri njemu samo priprava trajala dlje kot drugje vse komplet. Ampak naredil pa je...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Od kod si...

Lahko priporočam kvalitetnega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Mazdo vozim ze vec kot 10 let in se nikoli nisem delal optike. No, lazem enkrat sem jo delal preventivno in sicer pred montazo novih pnevmatik pa se to sem jo delal po nepotrebnem, ker je vse stimalo. Vmes sem tudi menjal spodnje roke, lezaje itd. in nikoli ni bilo potrebno delati optike. Tudi pnevmatik mi ni nikoli neenakomerno pobiralo...

Letne- zimske menjam sam in nikoli ne peljem na centriranje. Na novo mi centrira samo takrat, ko kupim nove pnevmatike. Letno delam 20.000 km

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 6
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

 

Lahko Šentjur, Celje, Sevnica.

Po možnosti, da mi še gume menja hkrati, da ne rabim drugam vozit.

Za naš konec sem bral, da je AvtoUri dober za optiko. Sam pa zaenkrat z njim še nimam izkušenj. 

Screenshot_20230322_213616_Chrome.jpg

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Scr3am napisal:

Mazdo vozim ze vec kot 10 let in se nikoli nisem delal optike. No, lazem enkrat sem jo delal preventivno in sicer pred montazo novih pnevmatik pa se to sem jo delal po nepotrebnem, ker je vse stimalo. Vmes sem tudi menjal spodnje roke, lezaje itd. in nikoli ni bilo potrebno delati optike. Tudi pnevmatik mi ni nikoli neenakomerno pobiralo...

Letne- zimske menjam sam in nikoli ne peljem na centriranje. Na novo mi centrira samo takrat, ko kupim nove pnevmatike. Letno delam 20.000 km

 

Enako, na Mazdah v 20 letih ni bilo nikoli potrebe. Sem pa vseeno šel narest optiko na prejšnji, ko so mi roke obnavljal. Je rekel mojster, da pri Mazdah ni potrebe, ker je to pravilno narejeno, ampak sem vseeno za ziher naredil optiko in je bil rezultat v predpisanih mejah in niso nič opravljali.

 

Jebat ga nekoč so mi KIA Clarusu menjali amortizerje in ker sem bil še mlad pa neumen nisem vprašal a bi bilo treba optiko narest, mojstri me pa niso na to opozorili. Opazli sem kaka dva meseca kasnje, ko sem imel parkiran avto z dokonca odvitimi kolesi in je bila 2 leti stara guma že čist plešasta na notranjem robu. Pol pa gre tisti pregovor "koga je pičila kača se boji zvite vrvi".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Alex napisal:

Nič posebnega... le opral sem 6-ko.

So napovedovali, da bodo nevihte, pa neurja, pa ne vem še kaj, na koncu je včeraj padlo 47 kapelj/m2. 😊

 

 

Lepo si jo opral 👍👍👍in spoliral TOP 😉😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Gelipter napisal:

Lepo si jo opral 👍👍👍in spoliral TOP 😉😁😁

V bistvu je nisem spoliral že pol leta ali še več, se mi zdi. To je še stari vosek gor. Je samo oprana. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Vinjeto vidim še kar uporabljaš. 😂 

Sem svoje spraskal dol, takoj naslednji dan, ko je bilo možno, ker ne maram nalepk in raznih okraskov.

V bistvu je prva avstrijska vinjeta, druga pa nemška "doživljenjska" dovolilnica za zone4 v- Munchen. 😊blockquote widgetblockquote widget

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.