Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 3 minutami je Alex napisal:

Baje, da je napovedan dež. 

 

Mar toča in kar konkretno neurje. Sicer severneje od LJ.

NEURJE.SI

Poletni solsticij bo v znamenju močnejših neviht in lokalnih neurij! Na prvo večjo nevihtno aktivnost ne bo treba čakati na petek, kot je sprva kazalo. Že danes se bodo v popoldanskih urah pri severnih sosedih pričele...

 

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni bilo nujno. Je pa priporočljivo in je bilo dejasnko že kr zapacano (na sliki se ne vidi najbolje)

 

Pa tudi pri bremzah ni bilo dobro (ni čudno da so spet štekale in se oglašale)

 

po.jpg

prej.jpg

bat.jpg

  • Všeč 5
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima še krilo takole zalito z vročo plastiko v ohišju airbox filtra?

To je mogu en neki na silo dol vlect, da je počilo. Potem so zalili nazaj

Vprašanje koliko časa bo držalo, malo se že premika tam okol. Gledam že za en rabljen original box,... 46b4b7e3dc3d122e7f662e72f551d7af.jpg4bc94082ac5e69696bfa32bc405aba49.jpg

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

A ima še krilo takole zalito z vročo plastiko v ohišju airbox filtra? emoji848.pngemoji849.png

To je mogu en neki na silo dol vlect, da je počilo. Potem so zalili nazaj emoji1.png

Vprašanje koliko časa bo držalo, malo se že premika tam okol. Gledam že za en rabljen original box,... 46b4b7e3dc3d122e7f662e72f551d7af.jpg4bc94082ac5e69696bfa32bc405aba49.jpg

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Daj bolj od daleč sliko, da si predstavljam kako zgleda to pri moji bencinarki, sem ravno zadnjič vse dol jemal zaradi preverjanja stanja olja v AT

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je SpEkTr napisal:

Težko, ker sem imel pokrov sam mal dvignjen ,ampak saj se vidi zgornji rob ima naneseno extra neko plastiko, tam se potem tudi malo ruka. Zdej, lahko da bo to držalo, dvomim pa da je fabrško tko.

Ni tko fabrško fix

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je SpEkTr napisal:

A ima še krilo takole zalito z vročo plastiko v ohišju airbox filtra? emoji848.pngemoji849.png

To je mogu en neki na silo dol vlect, da je počilo. Potem so zalili nazaj emoji1.png

Vprašanje koliko časa bo držalo, malo se že premika tam okol. Gledam že za en rabljen original box,... 46b4b7e3dc3d122e7f662e72f551d7af.jpg4bc94082ac5e69696bfa32bc405aba49.jpg

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Roko dam v ogenj, da je servis to vsekal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ekola, danes sem si vzel čas za mazdo, torej ima prevoženih 107000km in sem sčistil sesalne kanale in ventile (kdor jih ni pa je okoli 100000km naj to naredi ker se je kar nabralo na njih, opazam da ni vec tiste mikro cukanja ki je vcasih bil znacilen za mazde pri konstantni voznji, prosti tek je doooosti bolj mehak in miren, vglavnem priporočam vsakemu). Menjal sem hladilno tekocino, napenjalec (original je od ine, na eni strani je znak mazda na drugi pa ina, hvala bogu sem kupil od ine po priporočiku @Brane hvala), menjal oba jermena (gates), menjal svečke (prva menjava je bila na 80000, sedaj pa na 107000km), filter klime, zraka, olje je bilo menjano cca1000km nazaj, menjal čep na radajatorju ker je bil malo rjav, sedaj septembra bom na dvigalu se menjal olje v menjalniku in avtek je v nuli tuto kompleto od bremz, menjalnika, motorja, zascito proti rji, klima, guma vseee 🙂 .  Aja še časovni razpon začel sem malo pred pol šesto zjutraj konačal pa malo pred 14h, lepo laganini in tak kot mora bit.

IMG_20230710_095917.jpg

IMG_20230710_102521.jpg

IMG_20230710_100544.jpg

IMG_20230710_100548.jpg

Popravljeno od scania
  • Všeč 11
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Ej, sam kako na 100 tisoč, potem je priporočilo skoraj enako kot za dizelski motor :)

Samo dizel ima takrat že lepo zožane kanale, bencinca pa komot sčistiš z zobno sčetko, strgalom, in okroglo jekleno metlico. Pri dizlu na 100000km po moje samo s peskanjem rešiš. Je pa res da je to težava vseh direktnih vbrizgov, ko sčistiš je pa razlika občutna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je SpEkTr napisal:

To je res ja, še vedno pa moraš okol tega neki narest, razstavit, sestavit...itd. Torej point je, da brez tega je tudi tukaj bolj tako tako..

Pri vseh novejsih bencinarjih ki imajo direktni vbrizg je tako. Ni to od mazde odvisno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je godlike napisal:

Pa to je direktni vbrizg kriv?

 

Jaz bolj stavim na egr, ker drek spuščamo v sesalni vod.

Na Alfi sem imel tudi loputo črno, pa to ne more bit zaradi vbrizga.

Oljni hlapi gredo skoz, prej si imel sove za ventilom in jih je scistilo, danes imas direktni vbrizg in jih nima kaj cistit pa se nabere. Kot vidis pri bencinarju doosti manj ampak kljub temu, dizel je pa kar dizaster glede tega, ker se preko egr-ja vlece.  To nardis vsake tolko pa imas mir, pri bencinarju gre z osnovnimi pripomocki brez tezav. Malo je zamudno ampak nic zahtevnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 6. 2023 ob 18:41 je Volume napisal:

To pa kar pogrešam...

V aplikaciji imaš pod servis samo kontrolo stanja in kljukice za luči,  tlak v gumah in sistem za nadzor tlaka....ne pa koliko so polne gume😕😕😕

Ja pri moji Mazdici isto kaže samo odkljukano, ne pa koliko je tlaka v gumah 🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je scania napisal:

Ekola, danes sem si vzel čas za mazdo, torej ima prevoženih 107000km in sem sčistil sesalne kanale in ventile (kdor jih ni pa je okoli 100000km naj to naredi ker se je kar nabralo na njih, opazam da ni vec tiste mikro cukanja ki je vcasih bil znacilen za mazde pri konstantni voznji, prosti tek je doooosti bolj mehak in miren, vglavnem priporočam vsakemu). Menjal sem hladilno tekocino, napenjalec (original je od ine, na eni strani je znak mazda na drugi pa ina, hvala bogu sem kupil od ine po priporočiku @Brane hvala), menjal oba jermena (gates), menjal svečke (prva menjava je bila na 80000, sedaj pa na 107000km), filter klime, zraka, olje je bilo menjano cca1000km nazaj, menjal čep na radajatorju ker je bil malo rjav, sedaj septembra bom na dvigalu se menjal olje v menjalniku in avtek je v nuli tuto kompleto od bremz, menjalnika, motorja, zascito proti rji, klima, guma vseee 🙂 .  Aja še časovni razpon začel sem malo pred pol šesto zjutraj konačal pa malo pred 14h, lepo laganini in tak kot mora bit.

IMG_20230710_095917.jpg

IMG_20230710_102521.jpg

IMG_20230710_100544.jpg

IMG_20230710_100548.jpg

Se strinjam glede prostega teka, po čiščenju deluje bolj mirno. Sem pa imel po posegu občutek, da ima avto manj moči. Pa zgleda, da je bilo potrbno nekaj vožnje, da se "stvari kalibrirajo". Me zanima, če se bo po čiščenju in novih svečkah kaj poznalo na porabi? Sem premalo prevozil in v preveč različnih pogojih, da bi lahko podal objektivno oceno. Ampak se mi zdi, da bi lahko bilo par decilitrov manj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je toto89 napisal:

Se strinjam glede prostega teka, po čiščenju deluje bolj mirno. Sem pa imel po posegu občutek, da ima avto manj moči. Pa zgleda, da je bilo potrbno nekaj vožnje, da se "stvari kalibrirajo". Me zanima, če se bo po čiščenju in novih svečkah kaj poznalo na porabi? Sem premalo prevozil in v preveč različnih pogojih, da bi lahko podal objektivno oceno. Ampak se mi zdi, da bi lahko bilo par decilitrov manj

Glede moči, se mi zdi ravno nasprotno, nekako bolj živahna. Porabo bom pa spremljal, sem danes komaj čistil pa da vidim po par tankanj kako bo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.