Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 22. 4. 2022 ob 8:06 je dvorjan napisal:

Posodobitev multimedijske/navigacijske enote v avtu - od novih trojk in CX-30 ...

Kako pa update-aš to?preko sd kartice?ali preko USB?

 

Napisano
dne 22. 4. 2022 ob 8:06 je dvorjan napisal:

Posodobitev multimedijske/navigacijske enote v avtu - od novih trojk in CX-30 ...

Kaj pa je novega v updateu?

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Je kdo ze updejtal preko tega?

 

Sem prenesel datoteko, navodila ... ampak po pravici povedano me je kar malo strah se lotit. V kolikor gre kaj narobe je lahko kar problem :)

Napisano (urejeno)

Evo, v ponedeljek sem vplačal srebrno CX-30 G150AT/Plus/Style iz zaloge. Dobim jo že v petek.

Čeprav mi na testni vožnji ni bila všeč poraba in zelo počasno pospeševanje v nizkih do srednjih obratih, dopuščam možnost, da testni avto še ni bil dovolj utečen.

Če se spomnim za nazaj, ko je žena kupila nova Mazdo 2 G75 Takumi, je na začetku bil motor totalno mrtev in avto je bil nepremičnina. Dočim nekje po 2. servisu, pa se je motor dobesedno razživel in avto za svojih 75 konjev, leti ko sneta sekira. Poraba pa pade tudi na 4,5l na en tank goriva. Zato upam, da se bo tudi pri mojem zgodilo podobno. Ker avto mi je blazno všeč. Predvsem zadnji in sprednji del z temi lučmi, znotraj in tudi odličen položaj za volanom. Pa še dobil sem ga dokaj ugodno za trenutne razmere in tudi z zimskim alu kompletom koles. Tako, da nisem imel kaj razmišljati o čem drugem.

Popravljeno od Lentus
  • Všeč 6
  • Ljubim 1

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Čestitam na odlični izbiri in srečno vožnjo..... 👍

Še malo pa bomo prehiteli 6tke po številu avtomobilov na tem forumu..... :bravo:

Napisano
pred 43 minutami je Lentus napisal:

Evo, v ponedeljek sem vplačal srebrno CX-30 G150AT/Plus/Style iz zaloge. Dobim jo že v petek.

Čeprav mi na testni vožnji ni bila všeč poraba in zelo počasno pospeševanje v nizkih do srednjih obratih, dopuščam možnost, da testni avto še ni bil dovolj utečen.

Če se spomnim za nazaj, ko je žena kupila nova Mazdo 2 G75 Takumi, je na začetku bil motor totalno mrtev in avto je bil nepremičnina. Dočim nekje po 2. servisu, pa se je motor dobesedno razživel in avto za svojih 75 konjev, leti ko sneta sekira. Poraba pa pade tudi na 4,5l na en tank goriva. Zato upam, da se bo tudi pri mojem zgodilo podobno. Ker avto mi je blazno všeč. Predvsem zadnji in sprednji del z temi lučmi, znotraj in tudi odličen položaj za volanom. Pa še dobil sem ga dokaj ugodno za trenutne razmere in tudi z zimskim alu kompletom koles. Tako, da nisem imel kaj razmišljati o čem drugem.

👍

Glede lastnosti avta, ki naj bi se spremenile na boljše po nekaj tednih, mesecih. Po mojem gre še v večji meri za spremembo našega dojemanja, kot izboljšanje sposobnosti avta. Podobno kot pri HI-FI, ko naj bi se celo kabli čez nekaj 100 ur uporabe utekli in "igrali" boljše. Vsaj pri kablih jaz tega ne kupim. 😊 Se navadimo in nam postane OK. 

Napisano
pred 2 urama je Lentus napisal:

Evo, v ponedeljek sem vplačal srebrno CX-30 G150AT/Plus/Style iz zaloge. Dobim jo že v petek.

Čeprav mi na testni vožnji ni bila všeč poraba in zelo počasno pospeševanje v nizkih do srednjih obratih, dopuščam možnost, da testni avto še ni bil dovolj utečen.

Če se spomnim za nazaj, ko je žena kupila nova Mazdo 2 G75 Takumi, je na začetku bil motor totalno mrtev in avto je bil nepremičnina. Dočim nekje po 2. servisu, pa se je motor dobesedno razživel in avto za svojih 75 konjev, leti ko sneta sekira. Poraba pa pade tudi na 4,5l na en tank goriva. Zato upam, da se bo tudi pri mojem zgodilo podobno. Ker avto mi je blazno všeč. Predvsem zadnji in sprednji del z temi lučmi, znotraj in tudi odličen položaj za volanom. Pa še dobil sem ga dokaj ugodno za trenutne razmere in tudi z zimskim alu kompletom koles. Tako, da nisem imel kaj razmišljati o čem drugem.

Čestitke za nakup jaz imam mojo cx30 bencin X motor zdaj en mesec ..super zadovoljen 👍😁😁😁

 

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

 

 

  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Napisano

Evo sem izvedel update, ki je sel lepo cez in je sedaj na verziji 11000.

 

Je pa problem (ki tudi pise v navodilih). Ne deluje voice recognition. Javi Microphone error.

 

V navodilih pise to to kar je na sliki. Kaj to samo odklopim - iz akumulatorja in pocakam par minut ter potem nazaj? Se to se kaj drugega resetira ... na 6 vem, da se je avtomatski premik stekel?

Screenshot 2022-04-27 at 11.04.05.png

Napisano

Nadaljevanje ....

 

Sem potem nasel, da se lahko resi tudi brez, da akumulator sklopis. Zaklenes avto in gres za cca 1 urco stran. Prides nazaj in dela :) 

Napisano
dne 27. 4. 2022 ob 8:48 je Lentus napisal:

Evo, v ponedeljek sem vplačal srebrno CX-30 G150AT/Plus/Style iz zaloge. Dobim jo že v petek.

Čeprav mi na testni vožnji ni bila všeč poraba in zelo počasno pospeševanje v nizkih do srednjih obratih, dopuščam možnost, da testni avto še ni bil dovolj utečen.

Če se spomnim za nazaj, ko je žena kupila nova Mazdo 2 G75 Takumi, je na začetku bil motor totalno mrtev in avto je bil nepremičnina. Dočim nekje po 2. servisu, pa se je motor dobesedno razživel in avto za svojih 75 konjev, leti ko sneta sekira. Poraba pa pade tudi na 4,5l na en tank goriva. Zato upam, da se bo tudi pri mojem zgodilo podobno. Ker avto mi je blazno všeč. Predvsem zadnji in sprednji del z temi lučmi, znotraj in tudi odličen položaj za volanom. Pa še dobil sem ga dokaj ugodno za trenutne razmere in tudi z zimskim alu kompletom koles. Tako, da nisem imel kaj razmišljati o čem drugem.

Čestitke za nakup in srečno vožnjo! :zoom-zoom:

 

Odločil si se za preverjeno kombinacijo in verjami, da ti na dolgi rok ne bo žal! Jaz sem imel točno takšno za nadomesten avto med servisom, ko sem imel CX-3 z G120. Moč je bila tam tam, čeprav ima motor več konjev, fora pa je v tem, da jih ima samo na 4k obratov, o čemer smo že večkrat razlagali na tem forumu v različnih temah. Ne je šparat pa boš super zadovoljen z njo! :D 

Napisano

Evo, en mali update. Naredil sem prvih 150 kilometrov in lahko samo rečem, da se avto res lepo pelje in mi ni niti malo žal, da sem ga kupil. Moči je že zdaj, ko motor še ni utečen čisto dovolj. Če ga pa že v kakšen hribček malo zmanjka, pa v trenutku lahko z obvolanskimi ročicami prestavim prestavo-dve dol.

Poraba po teh prvih kilometrih je 7,5l, kar se mi zdi v mejah normale. Edino moram spustiti tlak v pnevmatikah, ker so očitno v avtohiši pozabili spustiti zrak, ker so napolnjene na tovarniških 3,3 bara. Mimogrede, na koliko imate napumpane gume? Kot je predpisano, ali kaj več?

 

Edini minus, ki sem ga opazil je preglednost pri parkiranju. Avto ima namreč visoke boke, in nimam občutka, kako daleč sem oddaljen od sosednji vozil pri zavijanju med avtomobile in tudi zarisanih črt ne vidim. Tako, da kar na slepo zavijem med avtomobile. Upam, da se tega navadim, saj je moj prejšnji avto bil spet v drugo skrajnost, zelo dobro pregleden in nisem s tem imel nobenih težav.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Minimalno 2,7 jih pumpam jaz. Tudi 2,8. Spremljaj obrabo gum. Meni jih pobira ravno. 

Napisano (urejeno)
dne 1. 5. 2022 ob 1:50 je Lentus napisal:

Evo, en mali update. Naredil sem prvih 150 kilometrov in lahko samo rečem, da se avto res lepo pelje in mi ni niti malo žal, da sem ga kupil. Moči je že zdaj, ko motor še ni utečen čisto dovolj. Če ga pa že v kakšen hribček malo zmanjka, pa v trenutku lahko z obvolanskimi ročicami prestavim prestavo-dve dol.

Poraba po teh prvih kilometrih je 7,5l, kar se mi zdi v mejah normale. Edino moram spustiti tlak v pnevmatikah, ker so očitno v avtohiši pozabili spustiti zrak, ker so napolnjene na tovarniških 3,3 bara. Mimogrede, na koliko imate napumpane gume? Kot je predpisano, ali kaj več?

 

Edini minus, ki sem ga opazil je preglednost pri parkiranju. Avto ima namreč visoke boke, in nimam občutka, kako daleč sem oddaljen od sosednji vozil pri zavijanju med avtomobile in tudi zarisanih črt ne vidim. Tako, da kar na slepo zavijem med avtomobile. Upam, da se tega navadim, saj je moj prejšnji avto bil spet v drugo skrajnost, zelo dobro pregleden in nisem s tem imel nobenih težav.

Čestitke za odličen nakup in zadovoljstvo😊

Pumpaj kot ti piše na ploščici-nalepki pri vratih, to pa je 2.5.....😉

Popravljeno od Bini
Napisano

@Lentus: tudi jaz imam nagledano to kombinacijo (G150 AT Plus Style), v sredo grem na testno vožnjo.
Ali je predviden prostor za (zasilno) rezervno kolo?

Ali ima avto ob dobavi rezervno kolo ali oni kompresorček in spray za hitro krpanje?

...

Dogovarjam se še za dodatno opremo  "Sound paket" (Bose) in "Vlečna naprava snemljiva", kar oboje verjetno tudi vpliva na prostor za rezervno kolo.

Napisano

Če imaš sound paket nimaš rezervne gume, saj je tam woofer 😁

Napisano (urejeno)

Tudi pri meni, brez Sound paketa, ni zasilnega rezervnega kolesa, temveč je le set za popravilo pnevmatike.

Vlečno napravo "preklopno" pa bom dal naslednji teden vgraditi v  avtohiši, kjer sem avto kupil. In ni potreben dodatni prostor v prtljažniku.

 

P.s.

Me pa zanima, za koliko se bo dvignila cena novih Mazd, ki bi naj pričele veljati z 1.5.

Ravno sem gledal nov cenik za Corollo 2.0 TS Hybrid Executive in se je cena dvignila ta 4.200€. Noro.

Popravljeno od Lentus

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Kaj si ja nor, to pa je bolano zvišanje😲...še dobro, da bo nekaj let mir z avtomobilom 😎

Napisano
pred 7 urami je akla napisal:

@Lentus: tudi jaz imam nagledano to kombinacijo (G150 AT Plus Style), v sredo grem na testno vožnjo.
Ali je predviden prostor za (zasilno) rezervno kolo?

Ali ima avto ob dobavi rezervno kolo ali oni kompresorček in spray za hitro krpanje?

...

Dogovarjam se še za dodatno opremo  "Sound paket" (Bose) in "Vlečna naprava snemljiva", kar oboje verjetno tudi vpliva na prostor za rezervno kolo.

Za vse kar te zanima vprašaj v salonu M, ker vsak paket ima zadaj drugače.... 🥴 Jaz imam komplet za popravilo in dvojno dno v prtljažniku, tako da rezerva gre nozri. Pri Bose pa lahko da ne, pozanimaj se.... 😉👍

Napisano

Ne pri BOSE ziher ne gre zaradi subwooferja, ki zaseda mesto namesto gume 😎

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

@tommaazz: vaš odgovor je napačen, v garaži imam novo cx-30 z bose globokotoncem v rezervnem kolesu.

...

Ali kdo od vas lastnikov cx-30 prakticira poslušanje tudi CD in DVD, če da, s katerim playerjem?

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.