Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 12 urami je mito3000 napisal:

So na servisu glede hladnega pihanja pozimi kaj ukrenili? Imam enake težave, je pa celotna logika klimatizacije zgrešena. Po minuti vožnje ti hladen zrak začne nabijat v kolena tako da jih moram stalno umikat. Nato ogreje na previsok nivo, za piko na i pa potem ko vzdržuje temperaturo stalno nekaj hladno piha. 

Občasno je pokalo spredaj levo tudi pri moji ampak je sedaj že nekaj časa mir. Morda se vrne nazaj v toplem vremenu.

Zaenkrat na servisu pravijo da ne morejo nič,dokler čisto ne odpove,tudi za ultrasonic senzor ne morejo nič,ker se kao vlaga nabere v njem in ne deluje dokler se ne posuši:nevem:

 ?If you?re afraid to fail, then you?re probably going to fail.? ? Kobe Bryant

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Stinica napisal:

Zaenkrat na servisu pravijo da ne morejo nič,dokler čisto ne odpove,tudi za ultrasonic senzor ne morejo nič,ker se kao vlaga nabere v njem in ne deluje dokler se ne posuši:nevem:

Tudi meni so za menjalnik rekli  da teče kot si lahko samo želiš, meni pa kravžlja živce. Ah ti servisi, edino pri Fordu so se na enem vedno zelo potrudili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Janez007 napisal:

Še vedno se nisi navadil? Mogoče bi ga moral preizkusiti kakšen, ki je na CX-30 MT že navajen in zadovoljen. Mogoče je samo zelo drugačen od Forda. 

 

Tudi meni se ročni menjalniki Mazd ne zdijo prav posebej tekoči, gladki. In se samo čudim, kako jih (plačani) članki v raznih revijah hvalijo. ?zmeden?

Naredil sem 17.000 km, če se v tem času nisem navadil.😀 Čudi me bolj to ko enkrat dela super in drugič zatikajoče z enakim gibom. Predvsem v peto ga včasih komaj spravim čez vse ovire drugič pa kot čez puter. Res ne razumem. Čakam prvi servis, če bodo še kaj poizkusili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni na trojki dela odlično. Sam tole o CX-30 brat je kr grozno. Sem jo zadnič ene dve uri vozil, ker sem imel redni servis pa se mi je zdela ok. Ni udobna kot trojka v smislu same vožnje ampak je ok. Motil me je edino za moje pojme premalo odziven avt.menjalnik in pa črna barva ji ne sede.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Gregster napisal:

Meni na trojki dela odlično. Sam tole o CX-30 brat je kr grozno. Sem jo zadnič ene dve uri vozil, ker sem imel redni servis pa se mi je zdela ok. Ni udobna kot trojka v smislu same vožnje ampak je ok. Motil me je edino za moje pojme premalo odziven avt.menjalnik in pa črna barva ji ne sede.

Točno tako je bilo tudi pri meni,na 3ki je bil vredu na CX30 je pa ročni 'odličen',medtem,ko je avt.tako,tako in tudi sama Mazda mi ga je odsvetovala! Ta avtomatik je za res lepo ležerno ameriško vožnjo ne pa za našo dinamično vožnjo z nekaj popra....:danzoman: :zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem odkril črička, skrival se je na konzoli za dvig in spust pasu. Imel sem na sredini sedaj sem dal najvišje in je bolje. Očitno na sredini najbolj vibrira in se sliši, čeprav ne glasno ampak, mi je bilo moteče😁.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je tommaazz napisal:

Sem odkril črička, skrival se je na konzoli za dvig in spust pasu. Imel sem na sredini sedaj sem dal najvišje in je bolje. Očitno na sredini najbolj vibrira in se sliši, čeprav ne glasno ampak, mi je bilo moteče😁.

A si ga vrgel skozi okno, ali se ti bo samo naselil drugje. 😊

Super, da si ga odkril. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je tommaazz napisal:

Sem odkril črička, skrival se je na konzoli za dvig in spust pasu. Imel sem na sredini sedaj sem dal najvišje in je bolje. Očitno na sredini najbolj vibrira in se sliši, čeprav ne glasno ampak, mi je bilo moteče😁.

Jaz ga imam na sredini in se nič ne oglaša, mogoče ga je pobralo na dolgi poti z ladjo z Japonske.... 😲

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni še čista tišina je pa bolje 🙃. Pa tudi pozicija za volanom mi je sedaj po 4 mesecih relativno ok, sem rabil kar nekaj časa da sem se navadil nekoliko višjega sedenja (oz. pokončnega), tako da uživam v vožnji že skoraj tako kot s prejšnjo trojko😁. Samo, da bo dobro služila pa bo😁

Popravljeno od tommaazz
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Gregster napisal:

Na testni cx30 sem opazil, da je treba na zavore kr konkretno pritisnit da primejo. To me je poleg počasnega avtomatskega menjalnika kr razočaralo.

To z zavorami se navadiš po par 100kil. in potem je vredu,sploh po snegu,ko lahko lažje nadzoruješ  vožnjo po spolzkem.😊

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Gregster napisal:

Na testni cx30 sem opazil, da je treba na zavore kr konkretno pritisnit da primejo. To me je poleg počasnega avtomatskega menjalnika kr razočaralo.

CX-3 ma isto foro. Stopalka gre precej linearno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Gregster napisal:

Pa sej v bistvu je bolje kot nekateri, ko samo pipneš bremzo pa te nalima. Sej pri moji m3 moraš tud malo bolj pohodit samo pri cx-30 pa še precej bolj. Ko sem šel rikverc bi kmalu butnil.🤪

Saj ti sama zapremza 😀👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če koga zanima, jaz se po slabih dveh mesecih lastništva odločam za možno prodajo. Nič narobe z avtom, super za vozit, tudi vse dela  kot mora. Ampak glede na to da je prišel naraščaj sem mislim, da mi bo cx30 dovolj velik za splošno uporabo. Tako pa je malo preveč fensi šmensi za mene. Tako da če koga zanima, avto ima 2100km trenutno, paket Style, matrične luči, črne barve, zatemnjene šipe, zimske/letne gume. Gumi tepihi.  Pošljite sms na 031 585 282 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj ni tako mali avto :)  Jaz imam 3 (otroke) pa smo se vsi stlacili not. Res, da smo bili ko ribice in je bilo samo za testno voznjo, samo gre :D

 

No za enega otroka je ok, za kaj vec je pa res ze malo premalo placa predvsem za prtlago (ce rabis vozicek, .....). V primeru da sta dva in oba 5+ je pa tudi za 2 dovolj. Velika vecina resuje s trugo na strehi.

 

Drugace pa cestitke za narascaj in uspesno prodajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včasih smo se štirje spravili v limuzinaki  Peugeot 306, pa vso smučarsko opremo zraven na streho, pa sanke zadaj noter, pa otroški  voziček. In je šlo. 😊

Dandanes pa že skoraj karavan ni več dovolj.😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.