Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 30. 6. 2022 ob 15:45 je Alex napisal:

Nimam Češke prikolice. 

 

Boš pa kupu... če na 6-ko prikola ne paše, na SUV bo pa sedla k ata na mamo. :hudicek:

33112_1.png

Napisano
pred 11 urami je Janez007 napisal:

👍 👍👍

 

 

Kaj to pomeni? Da imaš tri avte z avtomatskim menjalnikom? 

 

 

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Kaj to pomeni? Da imaš tri avte z avtomatskim menjalnikom? 

Ne še, ker imajo tudi kakšno slabost (cena, požrejo del moči, so kdaj samosvoji, če avto ni prižgan, ga ne moreš premaknit,.. ). Me pa nervira tudi kombinacija z i-stop, nisem se še navadil ... se ustavim na parkirišču, pritisnem tipko, da bi ugasnil avto, pa ga že prej ugasni i-stop, tako da ga dejansko prižgem in potem še enkrat s tipko ugasnem. 🙃

 

Palci pa so bili namenjeni izbiri barve, predvidevam po ženinem okusu (za 800 evrov je sicer po ceniku ni, najbližje je kristalno rdeča za dobrih 700), kar je dobra naložba v zakonu. 😉😀

Napisano
pred 33 minutami je Janez007 napisal:

Ne še, ker imajo tudi kakšno slabost (cena, požrejo del moči, so kdaj samosvoji, če avto ni prižgan, ga ne moreš premaknit,.. ). Me pa nervira tudi kombinacija z i-stop, nisem se še navadil ... se ustavim na parkirišču, pritisnem tipko, da bi ugasnil avto, pa ga že prej ugasni i-stop, tako da ga dejansko prižgem in potem še enkrat s tipko ugasnem. 🙃

 

Palci pa so bili namenjeni izbiri barve, predvidevam po ženinem okusu (za 800 evrov je sicer po ceniku ni, najbližje je kristalno rdeča za dobrih 700), kar je dobra naložba v zakonu. 😉😀

Tisto o premikanju avta, ko je ugasnjen tudi mene jezi, ker mi ročno zategne in je sranje v garaži, ko ga hočeš na roke porinat kake pol metra naprej, nazaj.... 🥴

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Ne še, ker imajo tudi kakšno slabost (cena, požrejo del moči, so kdaj samosvoji, če avto ni prižgan, ga ne moreš premaknit,.. ). Me pa nervira tudi kombinacija z i-stop, nisem se še navadil ... se ustavim na parkirišču, pritisnem tipko, da bi ugasnil avto, pa ga že prej ugasni i-stop, tako da ga dejansko prižgem in potem še enkrat s tipko ugasnem. 🙃

 

Palci pa so bili namenjeni izbiri barve, predvidevam po ženinem okusu (za 800 evrov je sicer po ceniku ni, najbližje je kristalno rdeča za dobrih 700), kar je dobra naložba v zakonu. 😉😀

I stop, ali ga s tipko isklopis aliiii trajna resitev amapak takrat ne dela alarm je da odvijes stikalo pri zaklepu pokrova motorja in ga obrnes za 180stopinj.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Ne še, ker imajo tudi kakšno slabost (cena, požrejo del moči, so kdaj samosvoji, če avto ni prižgan, ga ne moreš premaknit,.. ). Me pa nervira tudi kombinacija z i-stop, nisem se še navadil ... se ustavim na parkirišču, pritisnem tipko, da bi ugasnil avto, pa ga že prej ugasni i-stop, tako da ga dejansko prižgem in potem še enkrat s tipko ugasnem. 🙃

 

Palci pa so bili namenjeni izbiri barve, predvidevam po ženinem okusu (za 800 evrov je sicer po ceniku ni, najbližje je kristalno rdeča za dobrih 700), kar je dobra naložba v zakonu. 😉😀

Če malo bolj grobo pritisneš na zavoro ti ne bo užgalo istop-a.

Jaz sem 99% na ugasnjenem istop ker me nervira.

Napisano
pred 10 minutami je NevLado napisal:

Če malo bolj grobo pritisneš na zavoro ti ne bo užgalo istop-a.

Jaz sem 99% na ugasnjenem istop ker me nervira.

Tudi jaz. Še posebej, ko sem v kakem velikem mestu, je prvo, ko prižgem avto, da to ugasnem. 

 

 

Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

Tisto o premikanju avta, ko je ugasnjen tudi mene jezi, ker mi ročno zategne in je sranje v garaži, ko ga hočeš na roke porinat kake pol metra naprej, nazaj.... 🥴

Jaz ponavadi, ko ga v garaži parkiram, pritisnem tipko za ročno za 3 sekunde in se ročna izklopi, potem pa ga ugasnem :)

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano
pred 35 minutami je tommaazz napisal:

Jaz ponavadi, ko ga v garaži parkiram, pritisnem tipko za ročno za 3 sekunde in se ročna izklopi, potem pa ga ugasnem :)

Kolk je še tega, kar sploh ne znam uporabljat. 😮 Pri M6 G194 je menda 6 različnih programov-režimov zaklepanja vrat. Mislim, da že pretiravajo in nas večina tega ne uporablja.

Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Kolk je še tega, kar sploh ne znam uporabljat. 😮 Pri M6 G194 je menda 6 različnih programov-režimov zaklepanja vrat. Mislim, da že pretiravajo in nas večina tega ne uporablja.

mogoče lahk programiraš katero musko ti zašpila :) 

Napisano

Lahko sprogramiraš, da imaš diesel ali bencin motor... 😂🤣😋

Pa navor... 🤣

Napisano
pred 1 uro je Shrek napisal:

Lahko sprogramiraš, da imaš diesel ali bencin motor... 😂🤣😋

Pa navor... 🤣

To je samo pri " X " motorju..... :jupiii:

Napisano

Mene je živciralo pa sem šel pogledat na net v manual...sem se pri mazdi 3 navadil da v garaži nisem zategoval ročne,ker tam ni avtomatsko zategnalo 😀

Napisano
pred 4 urami je Janez007 napisal:

Kolk je še tega, kar sploh ne znam uporabljat. 😮 Pri M6 G194 je menda 6 različnih programov-režimov zaklepanja vrat. Mislim, da že pretiravajo in nas večina tega ne uporablja.

Imaš opcijo z memory sedeži da ti sam nastavi na “pozicijo 1” ko odkleneš auto :jupiii: (čeprav potem 20 strani naprej v navodilih piše da priporočajo da sedež premikaš samo ko auto laufa, zdej se pa dej :lol:

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1
Napisano

 

pred 52 minutami je NevLado napisal:

Imaš opcijo z memory sedeži da ti sam nastavi na “pozicijo 1” ko odkleneš auto :jupiii: (čeprav potem 20 strani naprej v navodilih piše da priporočajo da sedež premikaš samo ko auto laufa, zdej se pa dej :lol:

 

Drugi daljinec pa sedež nastavi na "pozicijo 2". Je pa vprašanje, če ni to za mehanizem manj naporno, kot če ga premikam naloženega z 90 kg pri vžganem motorju. 😄

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

 

Drugi daljinec pa sedež nastavi na "pozicijo 2". Je pa vprašanje, če ni to za mehanizem manj naporno, kot če ga premikam naloženega z 90 kg pri vžganem motorju. 😄

Je verjetno manj naporno toda akumulator verjetno preveč prazni in, če je bolj švoh so lahko verjetno problemi pri vžigu, sploh pri dizlu, ki potrebuje več zagonske moči 👍

Napisano

To z memory sedeži imam tudi jaz na moji M6 letnik. 08, tak da to ni glih neka jaka novost. 

Je pa fajn, da ko se žena pelje se ji z drugim ključem nastavi sedež na njene nastavitve, da mi ne zjeb.. mojih nastavitev. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 4 urami je NevLado napisal:

Imaš opcijo z memory sedeži da ti sam nastavi na “pozicijo 1” ko odkleneš auto :jupiii: (čeprav potem 20 strani naprej v navodilih piše da priporočajo da sedež premikaš samo ko auto laufa, zdej se pa dej :lol:


Nastavi ti na pozicijo, ki jo imas shranjeno na daljincu… Vsaj tako je bil ori orejsnji sestici in sedanji CX-5… Vsak daljinec ima lahko shranjeno svojo pozicijo poleg tistih dveh, ki so na tipkah ob strani sedeza…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Kolk ma velik prtljažnik CX-30? Npr. za 3 člansko družino? Je dovolj placa, sej neki ne pretiravamo s prtljago, ko gremo na dopust 🙂

 

 

Napisano
pred 8 minutami je MazdaBoy napisal:

Kolk ma velik prtljažnik CX-30? Npr. za 3 člansko družino? Je dovolj placa, sej neki ne pretiravamo s prtljago, ko gremo na dopust 🙂

Definitivno. Če pa rabiš kaj več pa na streho thuleta, ki je itak del avtomobila. 😉

  • Všeč 3
  • Haha 3

 

 

Napisano

Kje so časi, ko je pet-članska družina imela dovolj prostora v stoenki? Ali sem se jaz zelo postaral ali pa se svet spreminja zelo hitro. Ker jaz se tega še spomnim...

  • Všeč 4
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Mi smo imeli v accordu dovolj prostora vedno.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 37 minutami je Slivka napisal:

Kje so časi, ko je pet-članska družina imela dovolj prostora v stoenki? Ali sem se jaz zelo postaral ali pa se svet spreminja zelo hitro. Ker jaz se tega še spomnim...

Res je. A časi se spreminjajo. Sedaj se takim novodobnim družinam reče - aktivno športna družina. Mednje spadamo tudi mi. In ko se odpraviš recimo v toplice, moraš vzeti s seboj vse za kopanje, pa za obleči in obvezno vsak dvojne pohodne čevlje(visoke in nizke), pa pohodne palice, dva-tri pohodne nahrbtnike, nahrbtnik-hladilnik za mrzlo pijačo, rezervne čevlje, superge, vetrovko... V glavnem, ni nikoli dovolj prostora, četudi imaš 700 litrski prtljažnik. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Napisano

Zato pa že gledaš katalog čeških prikolic...🤣😂

Napisano
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

Kolk ma velik prtljažnik CX-30? Npr. za 3 člansko družino? Je dovolj placa, sej neki ne pretiravamo s prtljago, ko gremo na dopust 🙂

Dovolj ga je za tri👍(430lit)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Glede na pretočnost naših avtocest predlagam preimenovanje države v Slowenija...
    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
    • Nikoli, nikoli, zares nikoli, se ne zadržuj, ko je treba prdniti. V nasprotnem primeru zadržani prdec potuje navzgor po tvojem telesu vse do možganov in tako dobiš usrane ideje...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.