Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 41 minutami je Boss napisal:

 

Mislim, da ne bo tako hudo, ker @Alex ni glih znan po tem, da bi sred najhujše vročine vlekel naloženo češko prikolico na Vršič. 🤪

Bolje tako, da se mu slučajno ne stopi plastični karter. 🤣

Napisano
pred 28 minutami je Janez007 napisal:

Bolje tako, da se mu slučajno ne stopi plastični karter. 🤣

Ravno sedaj, ko smo montirali mrežo sva z Gelipterjem  ugotavljala, kako ima dobro zaščiteno dno cx 30. Kot kak športni,dirkalni avto. Nič podvozja nima odktitega.Veliko bolje kot pri 6-ki.

Tako,da je tudi karter  veliko bolj zaščiten kot pri 6-ki.

 

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Aja, zajem zraka za motor je zgoraj na zgornji mreži. 😉

Pri mojih vozilih je spodaj intercooler.

 

Je pa res, da ga moja Mazda nima, ker ni turbine 😉

Napisano (urejeno)
pred 30 minutami je godlike napisal:

Pri mojih vozilih je spodaj intercooler.

 

Je pa res, da ga moja Mazda nima, ker ni turbine 😉

Enako. 👍

Če bi imel intercooler, bi imel turbino in kakih 250 konjičev.😊

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Enako. 👍

Če bi imel intercooler, bi imel turbino in kakih 250 konjičev.😊

 

Če, če, če... pač nimaš in moraš še vedno na vrhniškem klancu šaltat iz 6. v 5., medtem, ko so turbodizli že na naslednjem hribu 🤪

  • Všeč 1
  • Haha 5

33112_1.png

Napisano

@Alexkatere sta kupila in a je potrebno za montazo kaj obrezat pri tablici. Kako tezka je montaza?

 

Tole ze neki casa gledam da bi kupil pa ne vem ce se mi da neki rezat, limat, ....

Napisano
pred 1 uro je Bossek napisal:

@Alexkatere sta kupila in a je potrebno za montazo kaj obrezat pri tablici. Kako tezka je montaza?

 

Tole ze neki casa gledam da bi kupil pa ne vem ce se mi da neki rezat, limat, ....

Vzeli smo te:

https://m.aliexpress.com/item/1005002072929421.html?spm=a2g0n.order_detail.order_detail_item.3.337ef19cQiOze7

 

Imaš kake pol ure dela. 

1.Snameš tablico.

2.Nosilec tablice  dol (pri moji cx 30 je bil zakovičen, pri Gelipterjevi privijačen)

3.Razmastiš odbijač.

4.Zalepiš mrežici.

5.Na mestu,ki je pod tablico , pritdiš dodatno  mrežici z črnimi vezicami za vsak skučaj .

5.Skrajšaš nosilec tablice (je zelo tanka plastika, označiš nekje 7mm in ga odrežeš z žagico za železo).

6.Privijačiš nosilec nazaj.

7.Tablico montiraš nazaj.

Vse skupaj je sedaj bolj fiksno ,ker se nosilec tablice nasloni na mrežico in se ne premika. Original nosilec tablice prosto visi in vibrira.

 

 

 

 

 

 

Napisano

Toliko hvalijo ta avto, da se bom mogoče še jaz prijavil na testno vožnjo.

 

Enkrat.

 

Najbrž...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 47 minutami je Slivka napisal:

Toliko hvalijo ta avto, da se bom mogoče še jaz prijavil na testno vožnjo.

 

Enkrat.

 

Najbrž...


A to za hcerko namesto tistega majhnega jajcka? ;) Ker za tvojo familijo je premajhen, zate za v gmajno pa tudi ni OK…;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Bo moral biti kar zame. Saj drugega kot SUV skoraj ni na izbiro. In samo z bee eeee eeee eeenciiii nskiiiim motorjem - me strese ko samo pomislim nanj...

 

In v glavnem avtomatiki. Tudi ročnih menjalnikov je bolj malo...

 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 5 urami je Slivka napisal:

Toliko hvalijo ta avto, da se bom mogoče še jaz prijavil na testno vožnjo.

 

Enkrat.

 

Najbrž...

 

Privošči si ga, kaj pa 😛 Kupiš pa maš 😊

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Evo, danes sem se spomnil in preveril, kako gre cx30 v Vrhniški klanec. 😊

V  avtu smo bili trije odrasli. Testiral sem tako, da sem se pripeljal mimo Vrhnike 140 km/uro p v šesti prestavi. Na srečo ni bilo veliko prometa. Nalašč nisem menjal v peto da vidim, kakšna bo hitrost na vrhu klanca. Začuda je pospeševala do 160/uro. Več ni šla. 

Že to je dober rezultat. Nato sem z istim tempom nadaljeval do Kopra. 

Na koncu je bila skupaj poraba Kp-Lj in nazaj 7,4/100. Tudi to je dober rezultat za to hitrost. 😊

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
pred 19 urami je Alex napisal:

Evo, danes sem se spomnil in preveril, kako gre cx30 v Vrhniški klanec. 😊

V  avtu smo bili trije odrasli. Testiral sem tako, da sem se pripeljal mimo Vrhnike 140 km/uro p v šesti prestavi. Na srečo ni bilo veliko prometa. Nalašč nisem menjal v peto da vidim, kakšna bo hitrost na vrhu klanca. Začuda je pospeševala do 160/uro. Več ni šla. 

Že to je dober rezultat. Nato sem z istim tempom nadaljeval do Kopra. 

Na koncu je bila skupaj poraba Kp-Lj in nazaj 7,4/100. Tudi to je dober rezultat za to hitrost. 😊

 

Škoda, da nimaš turbine, bi verjetno še bolj pospešu, a? Kr pije pol, 7,4 tud ni tolk malo ali pač 🤔 Odvisn no, če se ti fučka za porabo, pol ni to nič 🙂 

 

 

Napisano
pred 59 minutami je MazdaBoy napisal:

 

Škoda, da nimaš turbine, bi verjetno še bolj pospešu, a? Kr pije pol, 7,4 tud ni tolk malo ali pač 🤔 Odvisn no, če se ti fučka za porabo, pol ni to nič 🙂 

Pri hitrostih tempomata  od 140 do 160 na uro mislim, da ga ni benzinarja, ki bi pil manj. In to po tej naši hriboviti avtocesti. Zastareli 2,5 ima ziher takrat porabo 10 l ali raje več. 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Pri hitrostih tempomata  od 140 do 160 na uro mislim, da ga ni benzinarja, ki bi pil manj. In to po tej naši hriboviti avtocesti. Zastareli 2,5 ima ziher takrat porabo 10 l ali raje več. 

To so tvoje pobožne želje.

 

Veš, česa si pa jaz želim? Da se najde nekdo, ki si iz ZDA ali Kanade pripelje CX-30 z 2,5l SkyActiv-G motorjem. Žal bo avtomatik in direktna primerjava s tabo ne bo čisto v piko, ampak da se gresta potem peljat čez pol Slovenije in tankat. Da boš nehal sanjati ...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 5 minutami je dvorjan napisal:

To so tvoje pobožne želje.

 

Veš, česa si pa jaz želim? Da se najde nekdo, ki si iz ZDA ali Kanade pripelje CX-30 z 2,5l SkyActiv-G motorjem. Žal bo avtomatik in direktna primerjava s tabo ne bo čisto v piko, ampak da se gresta potem peljat čez pol Slovenije in tankat. Da boš nehal sanjati ...

Avtomatik? Ah, kje pa. Tri litre več minimum.😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano

3l? … dej ne bluzi traparij… 
 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 23 urami je Alex napisal:

Evo, danes sem se spomnil in preveril, kako gre cx30 v Vrhniški klanec. 😊

V  avtu smo bili trije odrasli. Testiral sem tako, da sem se pripeljal mimo Vrhnike 140 km/uro p v šesti prestavi. Na srečo ni bilo veliko prometa. Nalašč nisem menjal v peto da vidim, kakšna bo hitrost na vrhu klanca. Začuda je pospeševala do 160/uro. Več ni šla. 

Že to je dober rezultat. Nato sem z istim tempom nadaljeval do Kopra. 

Na koncu je bila skupaj poraba Kp-Lj in nazaj 7,4/100. Tudi to je dober rezultat za to hitrost. 😊

Poraba je za mene za tako hitrost ok.

Focus pije malo majn, Alfa je malo več. Na hlape se žal ne da vozit 🙂

 

Tistega lepega dne, ko si bom upal na senčno stran Trojan.... kje morem gas stisnit in kje nehat?

Vrh je pod želežniškim mostom?

Napisano
pred 18 minutami je godlike napisal:

...kje morem gas stisnit in kje nehat?

 

Vrh je pod želežniškim mostom?

Nima smisla, da bi na ravnem tiščal in si nabral visoko hitrost, ker je prvič nevarno, tvegaš visoko kazen pa še nič se s tem ne dokaže.

 

Moj predlog je, da ko si mimo izvoza Vrhnika, počakaš še en km, ko se klanec še lepo začne in pri 130km/h stisneš gas v najvišji prestavi. Od tam je po vse odvisno od avta oziroma motorja. Če ne bo šlo pač šaltaj navzdol, dokler nisi v prestavi kjer bo avto pospeševal. Ja cilj je točno ta železniški tako imenovani Štampetov most. Tam preveriš hitrost in opišeš kaj se je dogajalo v vsaki od prestav.

 

Jaz sem danes šel tam, ampak so Romuni, Italijani in Švicarji tam naredili tako gnečo, da je šlo vse bolj po polžlje, do maks 110kmh tako, da nisem uspel stestirati zadevo.

33112_1.png

Napisano

Me prav zanima kaj bo. Samo sem res malo v tej smeri.

 

Alfe nikoli nisem menjal in je bolano vlekla gor. Je pa bla 6. zelo kratka.

Focus ima 6. na špar program. Pa sem jeseni prvič dol šaltal. Je pa bil zabadan avto za morje + 3 pecikli na strehi.

 

Bom poročal, pa če čez pol leta.

Napisano

Mene Alexova hitrost vrh klanca niti malo ne impresionira. Se spomnim tega istega klanca navzgor s frendovo Astro GSI 150KS, on je imel vrh klanca precej preko 200 na števcu, resda je gajbica posedovala zgolj 5 prestav, ampak se je pa tudi pisalo nekako četrt stoletja manj na koledarju, kot pa danes. :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 53 minutami je Z M A J napisal:

Mene Alexova hitrost vrh klanca niti malo ne impresionira. Se spomnim tega istega klanca navzgor s frendovo Astro GSI 150KS, on je imel vrh klanca precej preko 200 na števcu, resda je gajbica posedovala zgolj 5 prestav, ampak se je pa tudi pisalo nekako četrt stoletja manj na koledarju, kot pa danes. :))

V peti prestavi...driuga zgodba.😉

..

 

 

Napisano (urejeno)

Niti ne. 5. prestava, je pri Astri GSI daljša, kot 5. prestava pri CX-30.

Bistvena je teža avta, saj je takratna Astra GSI slabih 300kg lažja od CX-30. To se pa v vožnji v klanec že konkretno pozna.

 

Popravljeno od Lentus

 

 

33871_1.png

 

Napisano
pred 18 urami je Alex napisal:

Pri hitrostih tempomata  od 140 do 160 na uro mislim, da ga ni benzinarja, ki bi pil manj. In to po tej naši hriboviti avtocesti. Zastareli 2,5 ima ziher takrat porabo 10 l ali raje več. 

Velik je bilo že prelitega črnila al kako tist pravjo 😛 2,5 motor je zakon in neuničljiv 🙂 

  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.