Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Ne ni. Ste pa čudni da vam je to sprejemljivo pri novem avtu. 

Prej nisem imel premium 😆 pa ni spustil enga zvoka kar nekaj tisoč prevoženih... 

 

Pa sem ga manj šparal... 

Napisano (urejeno)

Se kar precej sliši. To je za servis.

Nekaj podobnega kot pri meni.

 

Glede km, porabe, ne vidim problema.

 

Jaz delam z enim tankom, izključno mestna vožnja, cca 500 km.

 

Danes sem tankal cca 43L, narejeno cca 485 km. Poraba 8,5L.

Popravljeno od GregorV
  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano (urejeno)

Fajn se sliši, pelji na servis, meni bi se zmešalo da mi to skoz črička.

 

Kar se tiče porabe, to da si naredil 368 in ti ostane 260 je popolnoma normalno. CX30 ima majhen tank in z njo ne bos prevozil 700km. 

Popravljeno od ignacij
  • Všeč 6
  • Haha 1
Napisano
pred 12 urami je tommzy napisal:

Evo dva posnetka od zadnjič. Upam da se dobro sliši. Drugače lahko še povečam glasnost v editor... 

In ne niso sončna očala v predalčku kriva... Tisto itak ropoče... 

To je v vratih ali okrog vrat... 

 

Komu ne bi to kravzljalo živce? 

 

 

   

 

 

a jeseni je tudi tako ravžljalo? ker te obloge so samo na plastičnih čepkih, na 6ki so še neke gumice okoli - in sedaj je mraz in je pač plastika trda

 

je pa tole res fenomen no, jaz imam 7,5 let staro 6ko, pa smo že odpiral obloge zaradi menjave špegla, pa je gor ko ulito

 

jaz bi vprašal na servisu

Napisano
pred 17 urami je Boss napisal:

Zakaj bi bilo 2.8 preveč? Marsikdo priporoča, da je tlak nekoliko višji. Proizvajalec navaja tlake, ki so sicer nižji, ampak predvsem zato, da je avto nekoliko bolj udoben in uporabnikom bolj prijazen. Druge pametne razlaga pač ni, da ne bi napolnil na 2.8.

 

Jaz osebno imam spredaj 2.7 zadaj pa navadno med 2.5 in 2.6. Ne vem to imam občutek, da je najbolj primeren tlak.

WWW.VSEZAMOJDAN.SI

Čeprav se marsikomu zdi preverjanje tlaka v pnevmatikah nepomembna malenkost, strokovnjaki opozarjajo, da ima prav ta navidez droben...

 

Zato, ker proizvajalec znamke avtomobila točno ve na koliko je najboljše polnit gumo in ravno zaradi tega ima info. tablico, da veš na koliko polnit. Vse znamke imajo drugačen priporočljiv tlak, ker avto dobro stestirajo strokovnjani ne neki larifari mehaniki :nevem:

Ta tlak 2.8 priporočajo tisti, ki na pol leta preverjajo tlak ali pa nikoli in imajo na koncu, ko je menjava gum ravno pravi tlak... 🫣

Je pa vsekakor boljše kot pa imeti premalo napolnjene!!! 

 

  • Všeč 3
  • Haha 3
Napisano (urejeno)
pred 18 minutami je Bini napisal:

Zato, ker proizvajalec znamke avtomobila točno ve na koliko je najboljše polnit gumo in ravno zaradi tega ima info. tablico, da veš na koliko polnit. Vse znamke imajo drugačen priporočljiv tlak, ker avto dobro stestirajo strokovnjani ne neki larifari mehaniki :nevem:

Ta tlak 2.8 priporočajo tisti, ki na pol leta preverjajo tlak ali pa nikoli in imajo na koncu, ko je menjava gum ravno pravi tlak... 🫣

Je pa vsekakor boljše kot pa imeti premalo napolnjene!!! 

 

 

Ne bit naiven. Proizvajalec ti predpiše tlak, da zaščiti sebe, če do česa pride. Briga njega kako se ti guma in robovi obrabljajo.

 

Višji tlak pa priporoča vulkanizer, ki konstantno gleda kaj se z gumo dogaja.

Popravljeno od g.Wankel
  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Klasika, kot tudi na drugih področjih. Ne vem, ampak zgleda, da so vulkanizerji bolj pametni od proizvajalcev (inženirjev).

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Napisano

Niso vse budale iste...nekatere so tudi diplomirane. 

 

 

2,7 oziroma 2,8 imam napumpane, pa se lepo enakomerna obrabljajo. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano

2.7 je the way to go 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Odvisno je tudi od gume... Niso vse gume enake... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je g.Wankel napisal:

Višji tlak pa priporoča vulkanizer, ki konstantno gleda kaj se z gumo dogaja

A to ti prav mesečno voziš avto k vulkanizerju, da sproti spremlja obrabo? Tale si zasluži naziv "Vulko leta".

 

Ker moj vulkanizer spremlja samo 60eur kako iz moje denarnice potujejo v njegov žep ob zimsko letni menjavi.

Popravljeno od ignacij
  • Haha 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 18 minutami je ignacij napisal:

A to ti prav mesečno voziš avto k vulkanizerju, da sproti spremlja obrabo? Tale si zasluži naziv "Vulko leta".

 

Ker moj vulkanizer spremlja samo 60eur kako iz moje denarnice potujejo v njegov žep ob zimsko letni menjavi.

 

Sej nisem reku, da gleda samo 4 gume na leto.

Fajn, men so bolj ženske všeč ampak če te vulkanizer zadovolji za 60€, tudi vredu :)

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 25 minutami je g.Wankel napisal:

 

Sej nisem reku, da gleda samo 4 gume na leto.

Fajn, men so bolj ženske všeč ampak če te vulkanizer zadovolji za 60€, tudi vredu :)

Ne bit užaljen, ko z vulkanizerjem ne vesta vse..... 😁😉

Pri nas vulkanizerji vsi filajo gume na 2.5! Letos npr. Twinga,Xceeda, Passata, cx-30 in temu praviš ti strokovnjaki! Pri vas pa očitno 2.7-2.8.,ker je opazil, da sami sploh ne pumpate vmes in bi bile čez dva mesca 2.2 kar je pa strup za gume :nevem:

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 2
Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Pri nas vulkanizerji vsi filajo gume na 2.5! Letos npr. Twinga,Xceeda, Passata, cx-30 in temu praviš ti strokovnjaki! Pri vas pa očitno 2.7-2.8.,ker je opazil, da sami sploh ne pumpate vmes in bi bile čez dva mesca 2.2 kar je pa strup za gume :nevem:

Meni pogleda tablico. Če si moški in sumljiv, še vpraša, če bi rad odstopanja.

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Bini napisal:

Ne bit užaljen, ko z vulkanizerjem ne vesta vse..... 😁😉

Pri nas vulkanizerji vsi filajo gume na 2.5! Letos npr. Twinga,Xceeda, Passata, cx-30 in temu praviš ti strokovnjaki! Pri vas pa očitno 2.7-2.8.,ker je opazil, da sami sploh ne pumpate vmes in bi bile čez dva mesca 2.2 kar je pa strup za gume :nevem:

 

 

Nisem užaljen, ker meni tvoja avtomobilska mnenja itak niso nikoli kredibilna.

Popravljeno od g.Wankel
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)

Kakor jaz vidim pri vulkanizerju tudi kar malo na več napumpajo, ker vozi 95% takšnih ljudi avte k njim, ki do naslednje menjave gum nikoli ne preverijo tlaka. Jaz grem po menjavi na pumpo in preverim tlak. To je pa to. Potem pa recimo enkrat ne mesec, pa še to ne vedno. Ajde, na dva pa. Pa ni bil v zadnjih 15 letih še nikoli prenizek tlak. Razen, ko sem imel defekt zadnjič. 😁

 

Morate se vseeno zavedati, da tule na tem forumu (in drugih podobnih) je pač skupina avtomobilskih frikov. Večina ljudi pa niti havbe več ne bi odprla med servisi, če ne bi bilo treba vitrexa nalivati za šipe prati. Avto je za večino kot pralni stroj. Ima da pere, dokler ne crkne...

Popravljeno od Agerg
Napisano
pred 9 minutami je g.Wankel napisal:

Nisem užaljen, ker meni tvoja avtomobilska mnenja itak niso nikoli kredibilna.

 

A si hotel rečt, da je @Bini en tak fake news al kako? 🤣

 

Ok šalo na stran... Mnenja vulkanizerjev so vedno lahko dvomljiva, saj je to njihov kruh in prodaja gum del zaslužka. Zakaj bi se torej trudil podaljševat življensko dobo gum? Tako, da jaz zase vem, da najbolj zaupam sebi in lastni presoji, ter da, če vidim, da se guma obrablja narobe, al ima tak smešen občutek med vožnjo, da nekaj ne bo OK. Pa ti lahko sto tisoč ljudi kaže na nalepko na vratih ti nič ne pomaga, ker guma ne zna brat kaj je tam napisano. In ja sem imel prve Eaglce F1 s smrekca profilom napolnjene celo na 3 bare, Vse kar je blo manj je samo robove pobiralo.

33112_1.png

Napisano

Meni so na mazda servisu pri menjavi gum na zimske 16" dali na 2,3 bar, vsaj tako kaže računalnik. 

Ali to pomeni, da se ne smem voziti in moram pod nujno povišati na 2,5 bar? 😅 

 

Napisano

Mogoče bi pa moral eni na optiko, ne na pumpo na kompresor 😅 Sm sem šel prav probat, pa sem hotu na 2.5 nafilat, ampak sem mal zamudu in je na 2.6 padlo, pa sm še ostale na 2.6 bara stisnu. Osebno men je bil občutek vožnje bolj nesiguren, tak... kot da mam pol ožje gume. Prej sem jih imel na 2.3 pa nikoli mi ni pobiralo robov.

Napisano
pred 2 urama je g.Wankel napisal:

 

Nisem užaljen, ker meni tvoja avtomobilska mnenja itak niso nikoli kredibilna.

Verjamem, da ne.😁

Boš pa še moral veliko km prevozit, da boš ugotovil kaj so praktični nasveti, nekaj jih je že @Bossprelimal  zgoraj.... 😉

Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

Verjamem, da ne.😁

Boš pa še moral veliko km prevozit, da boš ugotovil kaj so praktični nasveti, nekaj jih je že @Bossprelimal  zgoraj.... 😉

 

Ti si sam še en tistih, ki misli da je kvantiteta > kvalitete.

The ability to speak does not make you intelligent.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.