Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Čudno da ni noben notr dal res še, sploh ker vsesorte testirajo. Zelo zanimiv mi je bil en test zimskih gum od lani, kjer so dal notr še neko dobro letno pnevmatiko, samo za občutek kje so tiste zimske proti njej. Tudi po suhem in nizki temperaturi.

 

Verjetno je pa težko določt, koliko naj bi bila taka pnevmatika stara nekaj sezon obrabljena? Verjetno je polno sprememnljivk na katere ne moreš ravno vplivat in so lahko velika odstopanja.

Napisano
pred 36 minutami je SeekK napisal:

Sem že predno sem videl ta test naročil Hankook Winter I cept RS3 in je fajn vidt ko ti potrdijo, da se nisi slabo odloču.

 

225/55 R17 101V za 115 po gumi z vključeno montažo in centriranjem. Se mi je zdela dobra cena. Kje in kako jih hranijo pa nevem :D

Nas je več takih, ki smo se pravilno odločili in kupili Hankook. 😉

 

 

Napisano

Ugibanje na pamet je brezveze... 🤔Eni se lahko samo tolažijo s tem, da če so kupili najdražjo gumo, da so s tem kupili tudi najboljšo.... 🙃Verjetno pa so eno izmed najboljših in to je to.... 🙂Teh najboljših je pa od oka ali čez prst kakih 15....

😁

Če je to res, da je guma stara 5let in z dosti profila slaba ali problematična bi sigurno to problematizirali in na to temo objavili kakšen test gum na to temo, kaj mislite🤔

Je pa gotovo slabša, to vem... :nevem:

Napisano
pred 52 minutami je Bini napisal:

Ugibanje na pamet je brezveze... 🤔Eni se lahko samo tolažijo s tem, da če so kupili najdražjo gumo, da so s tem kupili tudi najboljšo.... 🙃Verjetno pa so eno izmed najboljših in to je to.... 🙂Teh najboljših je pa od oka ali čez prst kakih 15....

😁

Če je to res, da je guma stara 5let in z dosti profila slaba ali problematična bi sigurno to problematizirali in na to temo objavili kakšen test gum na to temo, kaj mislite🤔

Je pa gotovo slabša, to vem... :nevem:

Tako kot to naredijo za avte, belo tehniko, superge,... ane? ;)

 

Boli njih k**** za tebe, tvoj avto in tvoje gume. Njim je cilj, da naredijo produkt, ki zdrži tolko in toliko, da potem spet menjaš.

Napisano
pred 7 minutami je NevLado napisal:

Tako kot to naredijo za avte, belo tehniko, superge,... ane? ;)

 

Boli njih k**** za tebe, tvoj avto in tvoje gume. Njim je cilj, da naredijo produkt, ki zdrži tolko in toliko, da potem spet menjaš.

Ja, samo večina tega žal še vedno ne razume in se hvali kako dobijo super, poceni in dober produkt. 

Danes se da kupiti zelo dobre licenčne produkte v kolikor ne iščeš imidža.

Napisano

Zadnja guma mi spušča ker jo moram pumpat vsakih  10 dni

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 58 minutami je mazdaman napisal:

Zadnja guma mi spušča ker jo moram pumpat vsakih  10 dni

 

Če ni ventilček, je luknjica. Gumo dol pa našpricat z vodo z mal detergenta da vidiš kje pušča.

Ravno danes je moja najdražja fasala črva v zadnjo gumo. Luknjica pa za eno tanko buciko, puščalo 0.1 bar na 3 dni. V gumi ni bilo ne tujka ne tujke.

 

Preverjanje tlaka na 1000 km pomeni vsakič, ko tankaš. Meni se ne da glede na to, da mi zaznavanje padca tlaka dela zelo OK in to na ABS senzor.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Hehe, jaz sem v nedeljo prvič po spomladi, ko sem menjal kolesa za letna, preveril tlak v gumah. In na moje veliko presenečenje je padel zgolj za 0,1 do 0,2 bara. Ker pumpam tam nekje na 2,7 spredaj in 2,6 zadaj je to čist OK in v bistvu super. Spremljat tlak na 1000km - pa šlatat in gledat gume se mi zdi pa čisto pretiravanje oziroma overkill

33112_1.png

Napisano
pred 6 minutami je Boss napisal:

Hehe, jaz sem v nedeljo prvič po spomladi, ko sem menjal kolesa za letna, preveril tlak v gumah. In na moje veliko presenečenje je padel zgolj za 0,1 do 0,2 bara. Ker pumpam tam nekje na 2,7 spredaj in 2,6 zadaj je to čist OK in v bistvu super. Spremljat tlak na 1000km - pa šlatat in gledat gume se mi zdi pa čisto pretiravanje oziroma overkill

A si že pred nami Primorci obul mazdo v zimske gume? 🤔

 

 

Napisano

A ne še... samo klele gor folk tako paniko zganja, da me je firbec matral kolk so gume spustile.

33112_1.png

Napisano

bil je žebljiček noter, danes rešil pri vulkanizerju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

A ne še... samo klele gor folk tako paniko zganja, da me je firbec matral kolk so gume spustile.

Res je. Moje niso nič... no ja, saj zimske niso še na feltnah montirane. 😊

Pravkar je mazdaman napisal:

bil je žebljiček noter, danes rešil pri vulkanizerju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A so bili trije? 🤔

 

 

Napisano
dne 4. 10. 2022 ob 11:49 je Janez007 napisal:

Pogrešam test nekaj let starih zimskih gum (na kar je opozoril tudi Boss). Verjetno se strinjamo, da so občutki na cesti slabši od občutkov novih. Koliko slabši, pa na pamet težko vemo. Kakšne lastnosti (v primerjavi z novimi) bi imela recimo Continentalka TS860 po 2 zimah in prevoženih 40.000 km? 🤔

 

 

https://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=138

Žal nam ostane samo gostilniška debata in lastne izkušnje.

 

Za to pa se po lastnih izkušnjah izogibam zimskih Dunlop, ne glede na teste.

4. leto so ble totalna drsalnica in mnogo slabše kot 8 let stara Sava Eskimo S3 na drugem avtu.

 

Podobno zgodbo imam z Toyo letnimi.

Napisano

Zanimivo. 

8 let stare imam sedaj gor zimske DUNLOP, pa sem jih letos čez poletje vozil, pa so mi čisto ok. Drug mesec grejo nove DUNLOP gor. 

 

Napisano

Odvisno kje in kako si vozil ter po kakšnih podlagah, ipd...

Vsi te in ostali dejavniki so pokazatelj ohranjenosti in obrabljenosti, hkrati pa se z leti izgublja čvrstost in oprijemljivost pnevmatike, poveča se poraba goriva, ipd...

Jaz jih vsake zvozim do konca in ko čutim da ni več pravega efekta uporabim za prikolico ali druga vozila in pripomočke ali pa jih preprosto zavržem

Napisano

Kakšno priporočilo za nove letne gume mogoče? Spomladi bo treba preobuti saaba.

N7rRRL1.jpg

Napisano

Ja jst isto moje letne delajo zadnje kilometre, gledal pa sem nexen n'fera

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
pred 6 minutami je TiEn napisal:

Ja jst isto moje letne delajo zadnje kilometre, gledal pa sem nexen n'fera

To so dobre gume.... 👍😉

Kupi jih že zdaj, da ne bodo spomladi presveže😁🙃

 

Popravljeno od Bini
Napisano

sej me bodo čakale zunaj na mrazu in vetru pravilno skladiščene, da se prav postarajo 🤪

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Kaj pa kumho ecsta al kaj je že? Sodelavc jih pohvali zelo. 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 13 minutami je TiEn napisal:

sej me bodo čakale zunaj na mrazu in vetru pravilno skladiščene, da se prav postarajo 🤪

Zgleda, da imaš dobre veze... 😉

Napisano
pred 2 minutama je FuManchu napisal:

Kaj pa kumho ecsta al kaj je že? Sodelavc jih pohvali zelo. 

Sem jih že vozil in niso nič posebnega, čist ok za umirjeno vožnjo👍 Če niso Nexen dosti dražje bi vzel te, ker jih kar hvalijo👌 So pa v enakem rangu takoj za veličastnih 5 😉😀

Napisano
pred 6 minutami je FuManchu napisal:

Kaj pa kumho ecsta al kaj je že? Sodelavc jih pohvali zelo. 

Dobre za relativno malo denarja, jaz sem jih imel, ampak so pa mehke....tko več kot 3.sezone pomojem no go...

Napisano

Najboljše je kupiti kar dva kompleta gum. Ene montiraš takoj, druge daš na dež in sneg, da se dovolj postarajo, ko jih čez tri-štiri leta montiraš.

 

pred 3 minutami je Bini napisal:

Sem jih že vozil in niso nič posebnega, čist ok za umirjeno vožnjo👍 Če niso Nexen dosti dražje bi vzel te, ker jih kar hvalijo👌 So pa v enakem rangu takoj za veličastnih 5 😉😀

Jaz sem jih imel na stari mazdi 6. Za umirjeno vožnjo so ok. Tudi po dežju so zelo dobre. Niso pa to športne gume. 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.