Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Po mojem-1150?. ;)

 

Tudi jaz ne kadim (ve?) ?e 17 let (koliko sem ?e privar?eval),ne pijem (razen kak?na ?urka tu pa tam (vsake tri mesece :blush: ),obla?im se na razprodajah,pri hrani nisem izbir?en.

Vse stvari doma in pri avtu si naredim sam (?e le ni nemogo?e;od plo??ic,do parketa,do omar,do kitar)...

Luksuza pri meni ni (razen poletnega dopusta in smu?anja).

Imam pa dva otroka in sam bo? videl,ko bo tvoj ?el v ?olo,kako "zastonj" ?olstvo imamo in koliko ti bo ?lo za ta hec. :( V glavnem mi ne ostane ni?.Kako tebi,mi ni jasno. :whatever:

 

S prevozom, malco, pa ?e s kak?no variabilo pa z otrokom, ki je napisan kot dohodninska olaj?ava je ta znesek skoraj to?no izpla?ilo na moj OR. :) Gola pla?a je pod jurja neto.

 

Glede ?ole mi ne rabi? razlagat, ker imamo dve v ?oli - sem pa? z mojo drago dobil paket 1+2 tko, da mi je popolnoma jasno kolk kej stane.

 

Je pa res, da na potovanja in na smu?arijo ne hodim, letos sem imel pa itak delovni dopust tako, da tudi za morje nisem zapravil skoraj ni?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce ni tega luksuza,potem v cem je smisel zivljenja in dela...?

 

 

js delam zato da si bom neki privoscu, kupu in da ne premisljujem o tem cel teden... res pa je da na kofetke ne hodim ker imamo svoje lokale, nehal sm kaditi ze 3 mesece,dopust enkrat na 3 leta k drugac ni casa... ce ni lukzusa in ce ne kupis neki za duso, v cem je potem smisel zivljenja in zasluzka?

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce ni tega luksuza,potem v cem je smisel zivljenja in dela...?

js delam zato da si bom neki privoscu, kupu in da ne premisljujem o tem cel teden... res pa je da na kofetke ne hodim ker imamo svoje lokale, nehal sm kaditi ze 3 mesece,dopust enkrat na 3 leta k drugac ni casa... ce ni lukzusa in ce ne kupis neki za duso, v cem je potem smisel zivljenja in zasluzka?

 

Jaz smu?anja in poletnih po?itnic ne mislim opustit,ker kakor pravi?,v ?em je potem sploh smisel,da hodimo vsak dan v slu?bo?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce ni tega luksuza,potem v cem je smisel zivljenja in dela...?

js delam zato da si bom neki privoscu, kupu in da ne premisljujem o tem cel teden... res pa je da na kofetke ne hodim ker imamo svoje lokale, nehal sm kaditi ze 3 mesece,dopust enkrat na 3 leta k drugac ni casa... ce ni lukzusa in ce ne kupis neki za duso, v cem je potem smisel zivljenja in zasluzka?

 

:bravo: Kurc neki delat pa se jebat, ?e nikol ne ve? kdaj te "pobere". :vskalo: Vsak rabi nekaj kar ga ?ene naprej, zaradi ?esar se veseli? jutri?njega dne.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz smu?anja in poletnih po?itnic ne mislim opustit,ker kakor pravi?,v ?em je potem sploh smisel,da hodimo vsak dan v slu?bo?

 

js tudi ne..itak grem v makedonij, skoraj vsak let po najmanj 1 mesec smucam, uzivam itd.. ker ce res ne bi nc kupoval in ne bi nc zapravu pa pismo sj rata dolgcas in potem dobis sladkorno od sekiranja in razmisljanja..:)

 

kr se goriva tice res mogoce kdaj sparam ampak vcasih ga pa rad pritisnem da vidm ce je avto se v formi in ce vse deluje tko kot je treba:)

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js tudi ne..itak grem v makedonij, skoraj vsak let po najmanj 1 mesec smucam, uzivam itd.. ker ce res ne bi nc kupoval in ne bi nc zapravu pa pismo sj rata dolgcas in potem dobis sladkorno od sekiranja in razmisljanja..:)

 

kr se goriva tice res mogoce kdaj sparam ampak vcasih ga pa rad pritisnem da vidm ce je avto se v formi in ce vse deluje tko kot je treba:)

 

Ja,mora? imet sladka zadovoljstva,da sploh lahko fura? naprej.Ampak pametna.Razmetavanja denarja brez veze in kupovat nekaj samo zato,ker ima sosed se mi zdi skrajno butasto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce znas racionalno zivet, se da....?e pa takoj ho?e? vse, bo? bogi, midlim pa da ?ivimo znotraj na?ih zmo?nosti - kolikor lahko si privo??i?, ?e nima? ?e ne pomeni, da ne zna? u?ivat.

 

Jaz mam sre?o da sem vezan na tujino, ampak ?e ma? spet da?, bajta je ko lakom la?en <_< , ?e pa je kriza pa? downgrade-a?...ding don, ?ivijo mami...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce znas racionalno zivet, se da....?e pa takoj ho?e? vse, bo? bogi, midlim pa da ?ivimo znotraj na?ih zmo?nosti - kolikor lahko si privo??i?, ?e nima? ?e ne pomeni, da ne zna? u?ivat.

 

:bravo::bravo:

 

To?no tako, ne bi mogel bolje povedat... u?ivat se da na tiso? in en na?in tudi, ?e ne zagoni? tone denarja.

 

Nikoli pa ne bom razumel folka, ki si vzame kredit zato, da gre na po?itnice ali pa potovanje. ?e si tolk ?eli? potovat se najprej nau?i privar?evat in nato na osnovi tega kolikor si bil priden si pa? privo??i. Vse ostalo je pa ?ivljenje preko svojih zmo?nosti in to za stvar, ki je med najmanj nujnimi za pre?ivetje oziroma za normalno funkcioniranje.

 

Sej vem, zdele se bo ziher najdu kdo, ki mi bo o?ital zakaj pa sem si kupil avto za skoraj 30k?? Avto, ko ga kupi? ga na?eloma ima? za kr precej ?asa in ?e ga pravilno zavaruje?, ga kar tako ne more? izgubiti ?eprav je iz leta v leto manj vreden. Glede na to, da sem letno cca 35kkm na cestah in se cenim vsaj toliko, da vem kolk je pomembno imeti varno in zanesljivo vozilo in glede na to, da to pomeni v povpre?ju 2 uri na dan v avtomobilu mora bit vo?nja u?itek in ne napor. Vse skupaj velja seveda in ?e toliko bolj tudi, ko v avtu preva?am familijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej vem, zdele se bo ziher najdu kdo, ki mi bo o?ital zakaj pa sem si kupil avto za skoraj 30k??

?ak?ak. Vsi tvoji razlogi zakaj kupit tako drag avto so povsem OK, tako da ni vpra?anje zakaj tak avto. Vpra?anje je od kot ti denar ?e zaslu?i? pod jurja :hudicek:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss ni povedal, da pise govore politikom (a se niste pogruntal od kje dolgi posti) :D tko da lahk si kupi 6-ko z nekaj mesecno placo :)

 

drugace pa, taka placa v LJ prav preseneca...se moja v pristini (kosovo, sej veste nc od nc) ima dobrih 1000 pa se ni poklicno razvijena se (specializantka+dezurstva+delno asistentka na faksu, in dela doktorat)....

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo::bravo:

 

To?no tako, ne bi mogel bolje povedat... u?ivat se da na tiso? in en na?in tudi, ?e ne zagoni? tone denarja.

 

Nikoli pa ne bom razumel folka, ki si vzame kredit zato, da gre na po?itnice ali pa potovanje. ?e si tolk ?eli? potovat se najprej nau?i privar?evat in nato na osnovi tega kolikor si bil priden si pa? privo??i. Vse ostalo je pa ?ivljenje preko svojih zmo?nosti in to za stvar, ki je med najmanj nujnimi za pre?ivetje oziroma za normalno funkcioniranje.

 

Sej vem, zdele se bo ziher najdu kdo, ki mi bo o?ital zakaj pa sem si kupil avto za skoraj 30k?? Avto, ko ga kupi? ga na?eloma ima? za kr precej ?asa in ?e ga pravilno zavaruje?, ga kar tako ne more? izgubiti ?eprav je iz leta v leto manj vreden. Glede na to, da sem letno cca 35kkm na cestah in se cenim vsaj toliko, da vem kolk je pomembno imeti varno in zanesljivo vozilo in glede na to, da to pomeni v povpre?ju 2 uri na dan v avtomobilu mora bit vo?nja u?itek in ne napor. Vse skupaj velja seveda in ?e toliko bolj tudi, ko v avtu preva?am familijo.

 

Kupovanje novega avta meni ni dobra nalo?ba in je precej vr?en denar skozi okno.Najbolj?i,oz,najracionalnej?i je nakup 2 leti starega avta(pribli?no za pol cene novega) in varnost in ostalo je isto kot pri novem.Se pravi,da spet rabi? kredit oz.lizing,da si ga privo??i?.Ker ne mi zdaj o tem,da lahko pri?para? z odrekanji. ;):P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tle se moram strinjat, da najve?ji luksuz je kupit ganc novo makino, ker đabe ti var?evanje pri vsakdanji potro?nji, ?e potem rukne? xy ve? ke?a, za razliko od primera 2 ali 3, 4 leta starega rabljenega vozila, ki ob rednem vzdr?evanju ?e ne more bit ravno za odpis. Tak?no je vsaj moje mnenje (plagiat od Alex-ove ideje)! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj je tolk nemogo?e... nimam nobenega kredita, nobenga limita in nobenih luksuzov tako, da lahko mese?no dam komot 300-350? na stran samo za avto. Se pravi mi letno ostane cca 4k? krat recimo 5 let pa je 20k? za rabljen avto pa dobim ?e kakih 10k? pa je to to.

 

Ok letos se mi je vse podrlo, ker sem za obnovo in dogradnjo porabil 15k? tko, da bo treba avto ?e kar nekaj ?asa vozit. ?e mi ga pa prej sesujejo (kot so mi do zdaj ?e vsak novo kupljen avto :angry: ) bom pa bil prisiljen kupiti rabljenega.

 

Tle se moram strinjat, da najve?ji luksuz je kupit ganc novo makino, ker đabe ti var?evanje pri vsakdanji potro?nji, ?e potem rukne? xy ve? ke?a, za razliko od primera 2 ali 3, 4 leta starega rabljenega vozila, ki ob rednem vzdr?evanju ?e ne more bit ravno za odpis. Tak?no je vsaj moje mnenje (plagiat od Alex-ove ideje)! :P

 

Recimo Laguno pol se pa jebe? k zmaj :danzoman:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, re?mo da mi gre matematika ?e od nekdaj precej dobro in ne rabim kakih kalkulatorjev, moji izra?un pa pravi;

 

kupi? avto za 30kEUR (napram 2 let starmu, ki re?mo da ima vrednost 20kEUR), se pravi ko bo 2 leti star bo tudi tvoj teoreti?no vreden le ?e 20.000 ?, kar pomeni da bo? v dveh letih pu?nu 10, vsako leto po 5.000 ?, to je 400 in neki malga na mesec.

 

V teh dveh letih nekdo, ki skadi na dan ?katlo ?ikov (re?mo 3,00 ?), spije 2 kafeta po 1,00 ? in spije 1 pivo, ki stane 2,5? in ?e svoje po?etje in razvade vsak dan konstantno ponavlja, mu to nanese 5.500 EUR cca. To se pravi je ?e vedno skoraj pol bolj var?en kakor pa ti, ki si ?el kupit ganc nov avto, v primerjavi z njim, ki sicer hodi na pir?ek, zmerno kadi in pa popije 2 kavici na dan.

 

Kdo zdaj od vaju ?ivi var?no? Moj izra?un (na prste) pove da tvoj znanec, katerega sem si posebej za ta primer izmislu. :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi mi letno ostane cca 4k? krat recimo 5 let pa je 20k? za rabljen avto pa dobim ?e kakih 10k? pa je to to.

Boss, ampak ti pa resni?no ?ivi? na veliki nogi. Ne samo, da kupuje? nove avtomobile, tudi menjal bi jih na 5 let. Skoraj kot gate. Sam sem imel prej?njega 12let in tudi tega imam namen toliko ?asa voziti.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ampak ti pa resni?no ?ivi? na veliki nogi. Ne samo, da kupuje? nove avtomobile, tudi menjal bi jih na 5 let. Skoraj kot gate. Sam sem imel prej?njega 12let in tudi tega imam namen toliko ?asa voziti.

 

O?itno nisi dobro prebral kar sem napisal. Oba prej?nja avtomobila, ki sta bil kupljena nova so mi karambolirali drugi. Mazda je bila celo ekonomska totalka in sem bil skoraj prisiljen iti v nakup drugega al pa krit razliko v popravilu, ki ga ne bi krila zavarovalnica in to za ?kodo za katero nisem bil sam kriv. Zato sem dal primerjavo 5 let pa ne zaradi mojega gu?ta ampak zaradi situacij s katero sem se ?e 2x sre?al na skoraj enak na?in in ?e dobro, da sem imel prihranjen denar, da vseeno ni bilo tako bole?e.

 

Aja pa jaz ga 12 let niti ne morem imet, ker bi v tem ?asu naredil ve? kot 400.000km in bi bil avto ?e precej zjahan rabim pa zanesljiv voz, ki me vozi vsak dan in da ne bo ve? na servisu kot na cesti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, re?mo da mi gre matematika ?e od nekdaj precej dobro in ne rabim kakih kalkulatorjev, moji izra?un pa pravi;

 

kupi? avto za 30kEUR (napram 2 let starmu, ki re?mo da ima vrednost 20kEUR), se pravi ko bo 2 leti star bo tudi tvoj teoreti?no vreden le ?e 20.000 ?, kar pomeni da bo? v dveh letih pu?nu 10, vsako leto po 5.000 ?, to je 400 in neki malga na mesec.

 

V teh dveh letih nekdo, ki skadi na dan ?katlo ?ikov (re?mo 3,00 ?), spije 2 kafeta po 1,00 ? in spije 1 pivo, ki stane 2,5? in ?e svoje po?etje in razvade vsak dan konstantno ponavlja, mu to nanese 5.500 EUR cca. To se pravi je ?e vedno skoraj pol bolj var?en kakor pa ti, ki si ?el kupit ganc nov avto, v primerjavi z njim, ki sicer hodi na pir?ek, zmerno kadi in pa popije 2 kavici na dan.

 

Kdo zdaj od vaju ?ivi var?no? Moj izra?un (na prste) pove da tvoj znanec, katerega sem si posebej za ta primer izmislu. :danzoman:

 

Dejmo mal bolj realno pogledat... Moj avto je bil s popustom cca 27.000?, danes pa bi ga glede na ohranjenost in kilometre lahko prodal za cca 16.000? ?ez naslednja tri leta (se pravi starega 6 let) pa verjetno za cca 7.000?. Namre? glede na moje potrebe rabim avto zamenjat pri recimo dobrih 200.000 prevo?enih kilometrih in to bi bilo po takrat, ko bi bil avto star nekje 6 let. Se pravi sem izgubil cca 21.000? v teh ?estih letih.

 

Gremo naprej. Recimo, da kupujem "bolj pametno" in ne novega se pravi rabljenega tri leta s cca 100.000km za 16.000?, ki ga moram nato ?ez tri leta prodat, ker bo imel 200.000km in bom dobil morebiti ?e kakeg jurja manj, ker bi avto imel ?e drugega lastnika tako, da kej ve? kot 6.000? si ne bi mogel obetati.

 

Se pravi sem pu?nil 10.000? vendar so minila komaj tri leta tako, da moram spet kupiti rabljen avto star tri leta in dat zanj 16.000? in po treh letih se zgodba ponovi in sem spet ob 10.000?

 

Se pravi sem v 6 letih pu?nil 20.000? oziroma le jurja manj kot pri novem avtomobilu, razdeljeno na mesece je to manj kot 14? na mesec ve? stro?kov kot pri nakupu novega - zanemarljivo vsaj kar se stro?kov samega avtomobila ti?e.

 

Kar se pa ostalih stvari ti?e pa ni ve? niti najmanj?e primerjave...

 

-nov avto kjer ve?, da ga ni nih?e vozil pred tabo (ok pozabmo tistih par km). pri tem je tri leta v bolj?i kondiciji z manj kilometri kot katerikoli od obeh rabljenih

-polovico ?asa je v garanciji, ?e ima tri letno, oba rabljena sta izven garancije tako, da ?est let sam krije? vse stro?ke izrednih popravil

-to?no ve? kako se je avto vozil od za?etka, medtem ko pri rabljenem je samo stvar sre?e kaj ujaga? in kako vesten je bil prej?nji lastnik

-Pri mojem stilu vo?nje bi rabil v ?estih letih samo en komplet letnih gum (ene nove dobi? na avtu ob nakupu)in dva zimskih. Pri obeh rabljenih ?e vsaj en komplet letnih gum ve?, kar je spet na u? tam nekje 600? ve?

-Pri novem bi imel en veliki servis, pri starih dveh dva, kar pomeni ?e tam nekje 800? ve?.

-Pri novem nisem po treh letih menjal ne plo??ic ne diskov tako, da bo to nekje v ?estih letih potrebno narediti 1x. Pri dveh starih 2x ... kolk denarje je ?e to zraven?

-vse ostale morebitne menjave obrabljenih delov se dogajajo po 100.000 prevo?enih kar pomeni da pri dveh rabljenih bom to naredil 2x pri novem pa samo 1x.

 

a gremo naprej al je dost? Pa pejmo ?e mal :hudicek:

 

-sanacija rje - lastniki avtomobilov, ki vedo, da jih bodo prodajali po treh letih ve?inoma boli kurac kako se z avtom po?ne, ne perejo podvozja po soljenju, in jim je vseeno ?e so ga kje malo pritisnili, grobo zapeljali na robnik, pikice na havci in odbija?u itd itd.

-pri nakupu rabljenega bo? te?ko vedel a nima avto morebiti 30-40kkm ali ?e ve? ve? kot ka?e ?tevec.

-dostikrat je te?ko ugotoviti ali je bil rabljen avto zaleten in popravljen sploh, ?e je na zunaj vse OK, na samonosni karoseriji pa je lahko marsikej zvito in premaknjeno.

-razne skrite napake sploh pri varnostnih elementih (airbag, zategovalniki pasov) prakti?no ne more? ugotoviti dokler ne pride do kre?a pol pa je ponavadi prepozno

-pri novem se v povpre?ju vozi? s 100.000 prevo?enimi kilometri - se pravi prva tri leta manj kot 100.000, druga tri leta pa ve? kot 100.000. Pri dveh rabljenih pa je povpre?je 150.000km

 

sej bi lahko ?e in ?e govoril ampak po moje je dosti in mislim, da ste dojeli bistvo.

 

Jo?a a si kaj presene?en nad vsem tem... matematika zna biti poleg statistike tud kurba saj ti poka?e na stvari tud tiste, ki jih no?e? videti oziroma si mislil da ima? prav. Zanimivo a ne, da je treba na tak na?in ugotovit, da tisti, ki kupimo nov avto le nismo take budale, kot so(ste) nekateri prepri?ani Po drugi strani je pa tudi res, da starej?i kot je avto pri nakupu se finan?no manj izpostavi? zato pa rata cel kup drugih problemov, ki so jih ponavadi polni vsi avtomobilisti?ni forumi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fak kake cifre ej ?zmeden?

 

jaz sem po cca letu in pol na mojem izgubil 1000? na vrednosti, porabil 600? za velik servis z 4x novi diski+plo??ice, +100? mali servis + 200? za nove letne gume (in ?e ti jih nebi letos kupil ?e se mi nebi ena predrla 3 dni po menjavi) in to je to :bravo: pa se upam z avtom it takoj kamorkoli brez kakr?nih koli strahov ;)

 

?e vedno se dosti bolj strinjam z Alexovo filozofijo.....novi avti so luksuz ki si ga dejansko lahko le redki privo??ijo.

 

Aja, Boss pa z eno stvarjo se pa nikakor ne strinjam z tabo in sicer med vrsticami je bilo razbrati da si mnenja da je avto po prevo?enih 200k km ?e skoraj za odpis :blink: in da se bo za?elo vsesorte popravil.....tukaj se absolutno ne strinjam z tabo, ker na?alost poznam ve? ljudi ki imajo probleme z novimi avti kot takih ki vozijo/mo "znucane" 7,8 in tudi ve? let stare avte brez kakr?nihkoli problemov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e enkrat preberi... pri novem ima? garancijo, pri starem pa ne - vse ostalo je pa samo vpra?anje kolk ma? sre?e. Lahko dobi? tako Lagunu, katere se je re?i Jo?a pa pa ima? lahko parmanentno naro?ilnico pri svojem serviserju. Ampak kakorkoli ?e verjetnost, da ?e svoje novo vozilo uporablja? pametno in da ga ustrezno mirka? bo veliko veliko manj?a verjetnost, da gre kaj narobe kot pri tri leta starem za katerega ne ve? kaj vse se je po?elo z njim.

 

Verjetno ima? kar sre?o, da s tvojim avtom ni ni? narobe, lahko pa da bo? pa z naslednjim imel celo ?talo - to nikoli ne ve?.

 

Seveda avto ni nujno, da je za odpis po 200.000 to nisem nikjer trdil se pa takrat po navadi za?nejo pojavljati dodatni stro?ki, ki so povzro?eni s strani obrabe. Starej?i kot je avto ve? stvari je treba menjati in to je dejstvo.

 

Iz mojih osebnih izku?enj sem imel z avtomobili ?e najve? problemov s tistimi, ki sem jih kupil rabljene. Novej?i kot je bil avto manj je bilo te?av. Z novo kupljenimi pa teh izven garancije skoraj ni bilo - par v?igalnih tuljav pa en mehanizem za centralno pri clarusu in to je bilo to.

 

Druga?e je pa ta del debate nastal, ko smo se za?eli pogovarjati kaj je luksuz. In kaj je bolj?i na?in, da spi?i? denar za ?ike, alko, kavice in ?e za kak?no razvado al pa da? nekaj na svoje udobje, varnost in se vozi? z novim avtomobilom. Mislim, da tukaj ni dileme vsaj po moje ne :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa dobro ?e gremo primerjat ?ike, kavice itd.. pa avto pol je stvar jasna....grem pa raje na dopust kot se vozim z novim avtom, raje kam peljem svojo drago kot pa glancam nov avto in ?tudiram al bi al nebi nekam ?el ker to ko?ta...

aja pa pri vseh teh tvojih ra?unicah si pozabil na en davek ki ga mora? pla?evati ?e ?eli? da je tvoj avto pod garancijo....zasoljeni servisi ;)

torej ko dela? ra?unico napi?i ?e koliko si do sedaj vrgel mazdini servisni mre?i zato da se vozi? brez skrbi :huh:

aja pa Boss, ?e eno pripombo mam...ko kupuje? rabljen avto so tudi gume zraven (dostikrat dobi? tudi drugi komplet, ?e si folk kupi npr drug avto z drugimi dimenzijami gum) tako da lepo prosim ne pisat kot da mora? pri rabljenem avtu ?e takoj k vulkanizerju :whatever:

 

je pa nekaj res....vonj v novem avtu je pa :notworth:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej ko dela? ra?unico napi?i ?e koliko si do sedaj vrgel mazdini servisni mre?i zato da se vozi? brez skrbi :huh:

aja pa Boss, ?e eno pripombo mam...ko kupuje? rabljen avto so tudi gume zraven (dostikrat dobi? tudi drugi komplet, ?e si folk kupi npr drug avto z drugimi dimenzijami gum) tako da lepo prosim ne pisat kot da mora? pri rabljenem avtu ?e takoj k vulkanizerju :whatever:

 

Evo ravno to sem hotel napisati. Isto je z velikim servisom, ki naj bi ga po Bossovem (govorimo o istih kilometrih!!) rabil na rabljenem avtu delati 2x? Pa bremze mora? ob isto narejenih klometrih menjati dvakrat?? ?zmeden? Priznam edino gume menja? 1x ve?, ?e slu?ajno dobi? slabe. Kaj pa, ?e bi dal 10.000? za avto, se fural isto ?asa, pla?eval pol cenej?i servis. In ja, ?e kupi? dobro bo ta avto ravno tako delal do 200.000km ali ve?. Neka fama je, da pri 200.000 je pa pol podvozja za zamenjati ampak to je pa ?isto odvisno kak avto kupi? in kje se fura?. Pa tudi, ?e je sem ter tja kje kaka roka za zamenjati to spet ni tak bankrot. Z malo sre?e se da kupiti dober avto medtem, ko ti pi?e? kot, da je 90% avtov na avto.net tako zjebanih, da bo zanje v istem ?asu treba vr?ti za izredne servise toliko, da bo cena avta s stro?ki vred pri?la na isto raven kot, ?e bi kupil nov avto za 30.000?. :aaaaa:

 

Edini resen plus je to, da je avto res nov, z vonjem, vednostjo, da ga ni ?e nih?e pred teboj zjahal. Ampak kot sem napisal, z malo sre?e in znanja se da tudi kupiti dober rabljen avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa dobro ?e gremo primerjat ?ike, kavice itd.. pa avto pol je stvar jasna....grem pa raje na dopust kot se vozim z novim avtom, raje kam peljem svojo drago kot pa glancam nov avto in ?tudiram al bi al nebi nekam ?el ker to ko?ta...

aja pa pri vseh teh tvojih ra?unicah si pozabil na en davek ki ga mora? pla?evati ?e ?eli? da je tvoj avto pod garancijo....zasoljeni servisi ;)

torej ko dela? ra?unico napi?i ?e koliko si do sedaj vrgel mazdini servisni mre?i zato da se vozi? brez skrbi :huh:

 

Za prej?njega v ?tirih letih skupaj z velikim servisom cca 1800? za tega pa do zdaj cca 800?. Veliko? Ma kaj pa vem, v?asih je treba kakih 100-150? na servis dat ve? pa spi? bolj mirno, ker ve?, da je vse pod kontrolo. :ne vem:

 

 

aja pa Boss, ?e eno pripombo mam...ko kupuje? rabljen avto so tudi gume zraven (dostikrat dobi? tudi drugi komplet, ?e si folk kupi npr drug avto z drugimi dimenzijami gum) tako da lepo prosim ne pisat kot da mora? pri rabljenem avtu ?e takoj k vulkanizerju :whatever:

 

Nikoli nisem napisal, da takoj - ampak v naslednjih treh letih pa ziher.

 

Gledam iz svoje porabe gum. Ravno par dni nazaj sem menjal komplet letnih gum, ki so bile ?e gor od za?etka. Se pravi, da s kombinacijo kompleta zimskih in kompleta letnih prevozim cca 100.000km. Torej bom za naslednjih 100.000 rabil menjat ?e en komplet zimskih.

 

Pri rabljenem pa mo?no dvomim, da ti ga bodo dali pri nakupu s kompletom popolnoma novih gum. ?e ?e pol bi mel stra?no sre?o al pa bi bil prodajalec mal neumen, kar je redko. ?e pa bi bile menjane pred par 10kkm pa ponavadi gor dobi? gume, ki tud pribli?no niso na nivoju gum, ki bi si jih sam kupil. Ampak vseeno to pomeni, da bo? moral, do preteka naslednjih 100.000km menjati ?e enkrat, lahko, da par deset tiso? km pred prodajo... ampak kupit jih bo? moral.

 

Tko, da moja trditev dr?i v vseh primerih le v primeru, da ti ga prodajo s popolnoma novimi gumami, kar je skoraj nemogo?e. :harhar:

 

Za zimake velja isto - razen, da ti dajo zraven nove jih bo? moral v naslednjih treh letih spet kupiti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za prej?njega v ?tirih letih skupaj z velikim servisom cca 1800? za tega pa do zdaj cca 800?. Veliko? Ma kaj pa vem, v?asih je treba kakih 100-150? na servis dat ve? pa spi? bolj mirno, ker ve?, da je vse pod kontrolo. :ne vem:

 

Za zimake velja isto - razen, da ti dajo zraven nove jih bo? moral v naslednjih treh letih spet kupiti.

 

Kdo pravi, da ?e ima? rabljen avto, da ima? slabega mehanika ter ne spi? mirno? :ne vem:

 

Edino za gume ti dam prav. Ampak kot sem napisal, Madmax in ve?ina ljudi tudi z vsemi stro?ki na koncu gotovo ne bojo pri?li na ceno novega avta. Torej bodo ?e vedno zmetali manj denarja v svoje prevozno sredstvo. To ti ho?ejo povedati. In ve?ina ljudi danes bolj gleda na vsak ?? pri avtu kot mogo?e ti ali jaz. Ve?ina bi konec koncev za nov (ne rabi biti ne vem kako dober) avto rabila tudi kredit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ravno to sem hotel napisati. Isto je z velikim servisom, ki naj bi ga po Bossovem (govorimo o istih kilometrih!!) rabil na rabljenem avtu delati 2x? Pa bremze mora? ob isto narejenih klometrih menjati dvakrat?? ?zmeden? Priznam edino gume menja? 1x ve?, ?e slu?ajno dobi? slabe. Kaj pa, ?e bi dal 10.000? za avto, se fural isto ?asa, pla?eval pol cenej?i servis. In ja, ?e kupi? dobro bo ta avto ravno tako delal do 200.000km ali ve?. Neka fama je, da pri 200.000 je pa pol podvozja za zamenjati ampak to je pa ?isto odvisno kak avto kupi? in kje se fura?. Pa tudi, ?e je sem ter tja kje kaka roka za zamenjati to spet ni tak bankrot.

 

Ste pa zapeli za teh 200.000km :jezicek: . Glej jaz rabim avto, ki me vsak dan, da ?isto vsak dan pelje 100km. Rabim ga za na ?iht, rabim ga tudi v slu?bene namene in te?ko si privo??im, da sem brez tud en dan. Avto mora biti zanesljiv kar pa s ?tevilom km pa? pada. Nimam tega ?asa, da bi enkrat rihtal menjalnik, drugi? sklopko, tretji? roke, pa kon?nike, amortizerji pa le?aje, pa kak?en bat, obro?ke pa filter, senzorje, turbina, injektorji, visokotla?na pumpa, egr, imv pa bohvedi kaj ?e. Tud elektronika ni ve?na, sploh zna biti pri novej?ih avtih ve?ji problem kot pri avtih iz devedesetih.

 

Res dejmo si nalit ?istega vina in si priznat, da tako pa? je in da stro?ki po 200.000km se pove?ujejo, sploh pri avtomobilih, kjer ne ve? kako so bili vo?eni predno so pri?li v tvoje roke.

 

Z malo sre?e se da kupiti dober avto medtem, ko ti pi?e? kot, da je 90% avtov na avto.net tako zjebanih, da bo zanje v istem ?asu treba vr?ti za izredne servise toliko, da bo cena avta s stro?ki vred pri?la na isto raven kot, ?e bi kupil nov avto za 30.000?. :aaaaa:

 

To?no to Symon kar pravi? z malo sre?e pa ?e dobro kupi? in da je ?isto odvisno kaj kupi?. Uporabil sem samo tvoje besede, kjer si lepo dokazal, da je kar precej odvisno od drugih faktorjev, ki so vsi ve? ali manj vezani na sre?o. Meni osebno je te?ko dat par tiso? ? pa upat, da bom imel sre?no roko pri izbiri.

 

Pri zadnjem delu stavku pa zavaja? in manipulira? z mojimi navedbami. Nikjer nisem napisal, da bo? pri?el s servisi za rabljen avto na 30.000?. Sorry ampak tole si se pa prav gladko izmislil. :whatever: ?e 1x preberi kak?no primerjavo sem dal - bil je pa odgovor na Borutov post, ki me je hotel prepri?at, kolk bolje bi bilo, ?e bi kupil nekaj let star avto za kakih 10.000? ceneje kot novega in sem mu popolnoma z dejstvi dokazal, da pa? nima prav. ?e mi zna pa kdo razlo?it druga?e in da sem bedak, ker kupujem nov avto ne pa par let starega pa naj izvoli.

 

Se pa strinjam, da ?e kupi? 5-6 let star avto pa je finan?no sigurno bolj?a izbira za nekoga, ki dela 10-15kkm na leto ali celo manj. ?e pa jih dela? 35kkm in ve?, kot jih delam jaz in da sem na cesti v povpre?ju kar par ur na dan pa verjetno vidi?, da se mi tak na?in ne izzide.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.