Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

To si pa tako detajlirano opisal, da je gotovo plod lastnih izkusenj? Drugic imej s seboj denarnico ali pa vsaj nekaj drobiza v zepu :P 🤣:punk:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Torej sklepam, da ti maš vsaj za portoroški burek?

33112_1.png

Napisano
pred 28 minutami je Shrek napisal:

Nima. Ma za sendvič. 

s Poli salamo in Pingo sokom?

33112_1.png

Napisano
pred 27 minutami je SpEkTr napisal:

Sej Poli je že 5eur!

Ampak tole bi bil pa ful bogat sendvič, da bi cel Poli not narezal. Tak bi bil pol že za prvorazredne turiste.

 

 

V glavnem, ker smo zašli, se vračam na temo: Goriva se tokrat niso podražila - hvala Golobu.:hudicek:

33112_1.png

Napisano
pred 6 minutami je Shrek napisal:

To je zdaj Janša zrihtu. Ko se podraži je pa Golob kriv. 

Čak zdejle skakanje iz kože, ker bomo dobili prispevek za poplavljence v višini 1€ na zaposlenega. To se bo iskrilo. 😆

33112_1.png

Napisano
pred 9 minutami je Boss napisal:

Ampak tole bi bil pa ful bogat sendvič, da bi cel Poli not narezal. Tak bi bil pol že za prvorazredne turiste.

 

 

V glavnem, ker smo zašli, se vračam na temo: Goriva se tokrat niso podražila - hvala Golobu.:hudicek:

Hvala malemu rdečemu možiclju, da je dal komando, da Golob ne sme v teh časih zvišati cen. Ker potem bi pernati zgubil še tistih par % volilcev, ki mu jih je ostalo. 😊

 

 

Napisano

A ta mali rdeči možic je pa...? mogoče Kučan? Ok pol bom popravil stavek: Goriva se tokrat niso podražila - hvala Kučanu. :bravo:

33112_1.png

Napisano
dne 15. 8. 2023 ob 17:19 je Jest napisal:

 

 

 

Potem je pa skrajni cas, da se odselis od "slovenceljnov" k tvojim makaronarjem... pa se hrckov ne bos imel za sosede :D  ...

 

Sm kmet an s hribu doma, pej sm očitno enmrvo za cajtm, kr se je geografija očitno spremenila, jaz pa še nič ne vem...

 

Ker, kolikor je meni znano, sta Italija in Hrvaška kar krepki sosedi - vsaka s svoje strani Jadranskega morja in le dve packi (slovenska obala in bosanska obala) kvarita, da bi bili Italija in Hrvaška edini lastnici Jadrana. Kako potemtakem Italija in Hrvaška nista sosedi? 

 

Pa še ena nepomembna reč, čisto izven konteksta in izven te teme: danes sem v BTjko točil nafto po 1,51€ za liter...

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 44 minutami je Slivka napisal:

 

Sm kmet an s hribu doma, pej sm očitno enmrvo za cajtm, kr se je geografija očitno spremenila, jaz pa še nič ne vem...

 

Ker, kolikor je meni znano, sta Italija in Hrvaška kar krepki sosedi - vsaka s svoje strani Jadranskega morja in le dve packi (slovenska obala in bosanska obala) kvarita, da bi bili Italija in Hrvaška edini lastnici Jadrana. Kako potemtakem Italija in Hrvaška nista sosedi? 

 

Pa še ena nepomembna reč, čisto izven konteksta in izven te teme: danes sem v BTjko točil nafto po 1,51€ za liter...

Geografija: nezadostna ocena!

 

Obstajata nekoliko bolj morski državi; Albanija in Črna gora, ko omenjaš Jadransko morje, si ju kot vidim zanemaril?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Ker, kolikor je meni znano, sta Italija in Hrvaška kar krepki sosedi - vsaka s svoje strani Jadranskega morja


Noja… saj vemo za kaj gre ane… 😇

 

Wikipedija recimo ne omenja Hrvaske, kot drzave, ki meji na Italijo …

 

Meje

Italija meji na Švico (698 km), Francijo (476 km), Avstrijo (404 km) in Slovenijo (218 km). San Marino (37 km) in Vatikan (3,4 km) sta enklavi. Skupna dolžina meje je 1836,4 km. Italija, vključno z otoki, ima 7900 km obale na Jadranskem morju, Jonskem morju, Tirenskem morju, Ligurskem morju, Sardinskem morju in Sicilijski ožini.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 9 urami je Slivka napisal:

 

Sm kmet an s hribu doma, pej sm očitno enmrvo za cajtm, kr se je geografija očitno spremenila, jaz pa še nič ne vem...

 

Ker, kolikor je meni znano, sta Italija in Hrvaška kar krepki sosedi - vsaka s svoje strani Jadranskega morja in le dve packi (slovenska obala in bosanska obala) kvarita, da bi bili Italija in Hrvaška edini lastnici Jadrana. Kako potemtakem Italija in Hrvaška nista sosedi? 

 

Pa še ena nepomembna reč, čisto izven konteksta in izven te teme: danes sem v BTjko točil nafto po 1,51€ za liter...

Hja, pa res slabo geografijo porajtaš.

 

Zmes so mednarodne vode. Če bi mejili, tako kot ti praviš, se Slovenija ne bi nikoli grebla za dostop do mednarodnih voda.

Hrvaška pa bi po arbitraži mejila, ker se bi njeno morje stikalo z Italjanskim, mi pa bi imeli samo prehod.

 

Drugače pa večina, ko se pogovarja, ima v mislih kopenske meje.

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Napisano
pred 9 urami je Z M A J napisal:

Geografija: nezadostna ocena!

 

Obstajata nekoliko bolj morski državi; Albanija in Črna gora, ko omenjaš Jadransko morje, si ju kot vidim zanemaril?

Črna Gora in Albanija sta že tako južno, da sta že skoraj Sredozemlje...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)
pred 8 urami je Jest napisal:


Noja… saj vemo za kaj gre ane… 😇

 

Wikipedija recimo ne omenja Hrvaske, kot drzave, ki meji na Italijo …

 

Meje

Italija meji na Švico (698 km), Francijo (476 km), Avstrijo (404 km) in Slovenijo (218 km). San Marino (37 km) in Vatikan (3,4 km) sta enklavi. Skupna dolžina meje je 1836,4 km. Italija, vključno z otoki, ima 7900 km obale na Jadranskem morju, Jonskem morju, Tirenskem morju, Ligurskem morju, Sardinskem morju in Sicilijski ožini.

 

 

Odgovarjam "na obroke", ker imam malo "zadrege" ('gužva' ni slovenska beseda)...

 

Torej, zanimivo, ker Italijani v Bruslju razlagajo, da bi morali dobiti pomoč, ker mejijo na Libijo. Pa je Lampedusa bistveno bolj oddaljena od Libijskih ozemeljskih voda kot je Hrvaška od Italijanskega "škornja"...

 

Eh, kdo b jh zastopu, sploh pei kmet an s hribu doma, k se zastop na zemlo, ne pa na morje...

Popravljeno od Slivka
  • Všeč 3
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 31 minutami je Slivka napisal:

Črna Gora in Albanija sta že tako južno, da sta že skoraj Sredozemlje...

 

Slovenija pa tako severno, da že mejimo na Norveško 😀

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Dvomim da je Golobiranje kaj zajezilo omenjene cene, ker tako stanje nutrijašem ugaja. 

 

Očitno je večina prešpricala učne ure geografije in bolj verjame wikipedija ter LGBTIQA+ organizacijam. 

 

Naj vas podučim da smo delno tudi v Adriatic regiji ter da je Italija soseda tudi z BiH pri Neumu in s Crno Goro, s Hrvatsko pa ima samo morsko mejo. Nam pa predavajo samo kopno ; se jim vidi da še niso bili v lastni banji, kaj šele na obali in v morju.

 

Priporočam vam ogled dokumentarnega filma ZORA : 

 

Slovenca Marijan in Christian že leta živita v ZDA, posebnost njunega življenja pa je bila posvojitev deklice indijanskega porekla.
Christian, Marijan in Zora živijo prijetno družinsko življenje v zelenem mestecu Ridgewood v New Jerseyu, kamor se pred kaosom velemesta umikajo premožnejši Newyorčani. Christianova in Marijanova najpomembnejša odločitev v življenju je bila, da pred enajstimi leti posvojita še ne dan staro deklico indijanskega porekla, ki sta ji dala ime po njuni za rakom umrli prijateljici Zori. Odločitev za posvojitev Zore ni bila težka. Že leta sta si želela ustvariti družino, kar je storilo tisoče ameriških poročenih parov. A čeprav Marijan in Christian že leta živita v ZDA sta ostala Slovenca; tako kot številni v tujini živeči naši ljudje, morda večja Slovenca od številnih v domovini. Nekega dne sta se odpeljala na slovenski konzulat v New Yorku, da svojo hčerko vpišeta v slovensko matično knjigo, a ju je na prvi pogled birokratska formalnost soočila z neizprosno realnostjo življenja v domovini. Dokumentarec Zora ne obsoja, ne poučuje ali polemizira, preprosto pripoveduje o ljudeh in o življenju. Avtor Edvard Žitnik se je povsem odrekel svojemu besedilu in na ameriški državni praznik neodvisnosti dokumentarno zabeležil pripoved ene od srečnejših družin, ki jih je srečal v življenju.

📺
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je DonFelipe napisal:

Priporočam vam ogled dokumentarnega filma ZORA : 

 

Slovenca Marijan in Christian že leta živita v ZDA, posebnost njunega življenja pa je bila posvojitev deklice indijanskega porekla.
Christian, Marijan in Zora živijo prijetno družinsko življenje v zelenem mestecu Ridgewood v New Jerseyu, kamor se pred kaosom velemesta umikajo premožnejši Newyorčani. Christianova in Marijanova najpomembnejša odločitev v življenju je bila, da pred enajstimi leti posvojita še ne dan staro deklico indijanskega porekla, ki sta ji dala ime po njuni za rakom umrli prijateljici Zori. Odločitev za posvojitev Zore ni bila težka. Že leta sta si želela ustvariti družino, kar je storilo tisoče ameriških poročenih parov. A čeprav Marijan in Christian že leta živita v ZDA sta ostala Slovenca; tako kot številni v tujini živeči naši ljudje, morda večja Slovenca od številnih v domovini. Nekega dne sta se odpeljala na slovenski konzulat v New Yorku, da svojo hčerko vpišeta v slovensko matično knjigo, a ju je na prvi pogled birokratska formalnost soočila z neizprosno realnostjo življenja v domovini. Dokumentarec Zora ne obsoja, ne poučuje ali polemizira, preprosto pripoveduje o ljudeh in o življenju. Avtor Edvard Žitnik se je povsem odrekel svojemu besedilu in na ameriški državni praznik neodvisnosti dokumentarno zabeležil pripoved ene od srečnejših družin, ki jih je srečal v življenju.

📺

 

Lepa zgodba,, ki bi morala biti nekaj povsem normalnega. Žal politika, leva in desna, izrablja take in podobne teme za aktiviranje-razdvajanje množic.

 

Cena goriv ostaja enaka. Vlada je posegla v modelsko ceno tako, da je znižala vrednost ene spremenljivke - trošarino ... torej se bo v naslednjih 2 tednih v proračun natekalo manj denarja, primanjkljaj se bo povečal in ga bo potrebno nadomestiti z drugimi viri (dajatvami, zadolževanjem), ali pa oklestiti planirane izdatke. Z javno blagajno je podobno, kot z energijo. V običajnem svetu ne more nastati iz nič in tudi ne more izginiti v nič. 😀

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 6 urami je Janez007 napisal:

 

Lepa zgodba,, ki bi morala biti nekaj povsem normalnega. Žal politika, leva in desna, izrablja take in podobne teme za aktiviranje-razdvajanje množic.

 

Cena goriv ostaja enaka. Vlada je posegla v modelsko ceno tako, da je znižala vrednost ene spremenljivke - trošarino ... torej se bo v naslednjih 2 tednih v proračun natekalo manj denarja, primanjkljaj se bo povečal in ga bo potrebno nadomestiti z drugimi viri (dajatvami, zadolževanjem), ali pa oklestiti planirane izdatke. Z javno blagajno je podobno, kot z energijo. V običajnem svetu ne more nastati iz nič in tudi ne more izginiti v nič. 😀

 

 

 

Drži, samo vidi se da ponavljaš besede in stavke od bivšega dopisnika iz ZDA in režiserja tega filma, Edvarda Žitnika iz občine Tržič.

Ne skrbi, odkar je šel Edo iz New Yorka je vse šlo samo navzdol.

Oprosti, si ti od njega kupil legendarni model Chevrolet Impala predzadnje generacije?

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Drži, samo vidi se da ponavljaš besede in stavke od bivšega dopisnika iz ZDA in režiserja tega filma, Edvarda Žitnika iz občine Tržič.

Ne skrbi, odkar je šel Edo iz New Yorka je vse šlo samo navzdol.

Oprosti, si ti od njega kupil legendarni model Chevrolet Impala predzadnje generacije?

 

Ne da bi se tega zavedal (ponavljanje besed). Ko sem videl tvojo objavo sem si na LG TV naložil aplikacijo RTV 365 in poiskal dokumentarec Zora. Zelo hitro sem ugotovil, da sem dokumentarec pred leti že pogledal. In sem komentiral, tako kot upam da tudi sicer razmišljam. 🙂   

 

Eda Žitnika poznam samo z ekranov, sem pa tja pa srečam in pozdravim njegovega očeta - iz bontona, ker se večkrat sprehaja mimo nas. Meni so sicer RTV dopisniki s tujine vsi OK. Še stara šola. :) 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Bravo!

V občini Tržič vem da znate!

Imaš šnopčk od mene v dobrem?

 

Kdaj bova pa šla do Kidi-ja?

 

Povem ti pa cene regulira trg po uradnih poročil, drugače pa lastniki bencinskih postaj delajo kar jih zapaše.

Napisano

Se pravi od goriv se je podražilo zgolj kurilno olje. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

  • 4 tedne kasneje...
Napisano
WWW.STA.SI

Cena 95-oktanskega bencina na servisih zunaj avtocest se bo opolnoči zvišala za 0,7 centa na 1,551 evra, dizelskega goriva pa za 2,8 centa na 1,600 evra za liter. Podražilo se bo tudi...

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.