Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Razmi?ljam bi ali nebi ?el na LPG na svoji MPS, v primerjavi LPG vs benz se mi spla?a, res pa nimam namena prodat tega avta do smrti moje al njegove.

 

 

Po moje LPG ne bo ?el ne vem kako gor, ker potem pade popolnoma vse v zvezi s smislom ekologije in podobno. ?e se to zgodi, naslednji nateg ne bo ve? mo?en oz. bo zelo omejen. Pustimo se presenetiti.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje LPG ne bo ?el ne vem kako gor, ker potem pade popolnoma vse v zvezi s smislom ekologije in podobno. ?e se to zgodi, naslednji nateg ne bo ve? mo?en oz. bo zelo omejen. Pustimo se presenetiti.

 

 

In tudi ?e gre na nivo benza, kdo se bi sekiral? Saj ?e vedo, da nam lahk delajo vse. Dlje od forumskega in gostilni?kega jamra ?e nismo pri?li v tej dr?avi. ?udi me samo to, da nih?e v Evropi ni? ne re?e, ko nam pa razne kazni nabijajo so pa v prvi vrsti tet evropa-butalci pa to....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In tudi ?e gre na nivo benza, kdo se bi sekiral? Saj ?e vedo, da nam lahk delajo vse. Dlje od forumskega in gostilni?kega jamra ?e nismo pri?li v tej dr?avi. ?udi me samo to, da nih?e v Evropi ni? ne re?e, ko nam pa razne kazni nabijajo so pa v prvi vrsti tet evropa-butalci pa to....

 

 

To je pa tud res :angry:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In tudi ?e gre na nivo benza, kdo se bi sekiral? Saj ?e vedo, da nam lahk delajo vse. Dlje od forumskega in gostilni?kega jamra ?e nismo pri?li v tej dr?avi. ?udi me samo to, da nih?e v Evropi ni? ne re?e, ko nam pa razne kazni nabijajo so pa v prvi vrsti tet evropa-butalci pa to....

 

Mislim,da nima Evropa regulative o cenah plina. :whatever:

Sem pa zadnji? gledal eno "nadaljevanko" o avtih in so ugotavljali,po kolikih km se stro?ki plinsko vodenih avtomobil povrnejo.In strokovno in statisti?no so pri?li do podatka 60000 km.

In to je bilo takrat,ko je bil plin ?e precej cenej?i.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da nima Evropa regulative o cenah plina. :whatever:

Sem pa zadnji? gledal eno "nadaljevanko" o avtih in so ugotavljali,po kolikih km se stro?ki plinsko vodenih avtomobil povrnejo.In strokovno in statisti?no so pri?li do podatka 60000 km.

In to je bilo takrat,ko je bil plin ?e precej cenej?i.

 

Ja za sistem ki stane 180 k?.

EU Direktiva je da naj bi bila cena 1/2 cene 95 oktanskega benza, verjetno pa je poleg kak procent dovoljenega odstopanja in pri nas itaq gredo na MAX.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, teb se spla?a dat notri 100L bombo in se zapeljati do Celovca in ga tankati po 0,65....90km te pride nenazadnje 5?.....pri 100L pa pri?para? 30?.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, teb se spla?a dat notri 100L bombo in se zapeljati do Celovca in ga tankati po 0,65....90km te pride nenazadnje 5?.....pri 100L pa pri?para? 30?.....

 

Kanta bo verjetno 100 al pa 120 litrska, manj se sploh ne spla?a, pa ma po l za ceu mesc mir.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, teb se spla?a dat notri 100L bombo in se zapeljati do Celovca in ga tankati po 0,65....90km te pride nenazadnje 5?.....pri 100L pa pri?para? 30?.....

 

Ne razumem te ra?unice. :ne vem:

 

?e je pri nas na Petrolu 0,81 in v avstriji 0,65 je razlika 0,16 centov ali pri 100litrih 16?.

 

90km je do Celovca, kaj pa nazaj? A bo z avtovleko ?el :hudicek:

 

Poraba ne bo 8,5l plina ampak raje nekje okrog 11 za futrat tole konjenico kar bo pomenilo stro?ek cca 13?.

 

?e ne ra?unam obrabe materjala je to le 3? za dobri dve uri dela - po moje lahko Ajvar nafu?a bistveno ve? v tem ?asu razen, ?e se mu je filing okrog vozit. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, teb se spla?a dat notri 100L bombo in se zapeljati do Celovca in ga tankati po 0,65....90km te pride nenazadnje 5?.....pri 100L pa pri?para? 30?.....

 

Verjeto se bolj spla?a na Verov?kovo... :hohoho:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjeto se bolj spla?a na Verov?kovo... :hohoho:

 

enkrat na mesec na sre?anje pa tankat na verov?kovi.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem te ra?unice. :ne vem:

 

?e je pri nas na Petrolu 0,81 in v avstriji 0,65 je razlika 0,16 centov ali pri 100litrih 16?.

 

90km je do Celovca, kaj pa nazaj? A bo z avtovleko ?el :hudicek:

 

Poraba ne bo 8,5l plina ampak raje nekje okrog 11 za futrat tole konjenico kar bo pomenilo stro?ek cca 13?.

 

?e ne ra?unam obrabe materjala je to le 3? za dobri dve uri dela - po moje lahko Ajvar nafu?a bistveno ve? v tem ?asu razen, ?e se mu je filing okrog vozit. :blush:

 

poglej uro moje ra?unice pa ti bo vse jasno..... :bravo: :mi pijemoo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne preve? a ravno prav, danes pa pot domov. Do konca tanka bom vozil ?e tako kot je treba za kon?ni rezultat - to je do AUT, pol pa malo hitreje :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

enkrat na mesec na sre?anje pa tankat na verov?kovi.

 

 

zame bi moralo biti sre?anje potem na 2,5 dni... :hohoho::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cene bencina neosvin?en 95 neosvin?en 98 dizel

7.1.2011 EUR 1,51 1,52 1,38

 

 

Francija.............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa kaj kupna mo?? :hudicek:

 

normalna ve?erja v normalni restavraciji cca 50? na osebo.....ni vse v kupni mo?i, pivo 5? (malo)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

normalna ve?erja v normalni restavraciji cca 50? na osebo.....ni vse v kupni mo?i, pivo 5? (malo)

 

Da ne govorimo o vseh ostalih stro?kih glede bivanja ipd.

 

ve? kaj mi je hecno, ampak ?ist vedno, ko ?lovek argumentirano poka?e, da je lahko drugod tudi dra?je, vedno ampak ?ist vedno nekdo servira podatek o kupni mo?i.

 

Po tej logiki bi toraj morala biti Mazda 6 recimo v Franciji 40.000?, pri nas recimo 20.000? v Srbiji pa ene 7.000-8.000?. :rolleyes:

 

?e nas bo kaj pokopalo nas bo pokopalo na?e ve?no nezadovoljstvo :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda.fr/upload/country/fr-fr/p...A6%20011010.pdf

 

Ha ha Boss, dotaknil si se zelo zanimive teme....ker namre? Mazde niso toliko dra?je - odtenek - gre se pa predvsem za to, da se tuja vozila sre?ujejo na francoskem trgu s francoskimi vozili in borbo proti nacionalni zavesti....

 

 

Golf Comfortline se za?ne pri 16.750 na primer

http://icc.volkswagen.com/cc5-fr/configura...mp;process=clc2

 

V sloveniji pa ima izklicno ceno 16.771?

 

Poglej francoza:

http://www.citroen.fr/home/#/configurateur/1CX7A4/?step=1

v Franciji C5 Berline limunzina se za?ne 22.500?, v Sloveniji pa = 22.990?

 

Popolnoma isto, a na doma?em trgu je 60% francozov.....tako kot sedaj na ?e?kem, ko sem mislil da se vrtim v krogu, ker je vsak ?etrti avto bil srebrna ?koda Octavia

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, upam da se oglasi ?e moj kolega Rok, Angle? takozvani, pa ti malo servira cene iz Londona (sva 2 dni nazaj ravno debatirala o prihodkih in cenah ?ivljenjskih potreb??in), bo hitro jasno zakaj smo nezadovoljni! :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda.fr/upload/country/fr-fr/p...A6%20011010.pdf

 

Ha ha Boss, dotaknil si se zelo zanimive teme....ker namre? Mazde niso toliko dra?je - odtenek - gre se pa predvsem za to, da se tuja vozila sre?ujejo na francoskem trgu s francoskimi vozili in borbo proti nacionalni zavesti....

Golf Comfortline se za?ne pri 16.750 na primer

http://icc.volkswagen.com/cc5-fr/configura...mp;process=clc2

 

V sloveniji pa ima izklicno ceno 16.771?

 

Poglej francoza:

http://www.citroen.fr/home/#/configurateur/1CX7A4/?step=1

v Franciji C5 Berline limunzina se za?ne 22.500?, v Sloveniji pa = 22.990?

 

Popolnoma isto, a na doma?em trgu je 60% francozov.....tako kot sedaj na ?e?kem, ko sem mislil da se vrtim v krogu, ker je vsak ?etrti avto bil srebrna ?koda Octavia

 

Sicer se mi trenutno ne da iskat dejstev, a morda res avtomobili niso najbolj primerljiv kriterij. Jaz sem mnenja da so najve?je razlike v cenah hrane. Neko? sem prinesel domov ra?un Aldija na severu Nem?ije (to je pri nas Hofer). Trenutno se spomnim samo vre?ke Haribo bonbonov, ki so bili tam (redna cena) 70 centov pri nas pa 1,2 ?. Potem so razlike v cenah stanovanj, pri nas itak imamo cene Tokia, ?e se ne motim je to celo Boss enkrat nekaj analiziral. Kakorkoli, takle mamo. ;)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.