Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Kot prvo, nih?e tukaj ne omenja selitve na zahod, ampak primerja zadeve kako bi morale biti tu. Edina primerjava ki sem jo o pla?ah do sedaj sli?al javno je bila od onega kretena (oprostite izrazu) Mili?a iz gospodarske zbornice ki je reku da so pla?e managerjev na zahodu do 20 ve?je kot tukaj... Seveda delavcev ni omenjal. PA pustmo Mili?a, lahk bi dve strani o njem napisal.

 

Boss, res si omenil, da se ti ure nekako ?tejejo in ne gredo v ni?, jaz sem pa mislil v bistvu na podarjen ?as. Kup ljudi poznam, ki delajo do 3 ali 4 ampak takrat enostavno ne upajo domov, tudi ?e nimajo dela, ?teka?? In to ni prav. Neke nadure ?e nekako toleriram dokler niso stalnica. Te?ave o porabi teh ur so tudi tema zase. konec koncev smo skoraj vsi tukaj podpisali 40 urni delavnik, kajne? In za 40 urni delovnik smo pla?ani. Torej ?e delate ali delamo ve?, morajo to pla?ati, po zakonu celo s 130% normalnega ?asa.

 

Ko pa ?enkujemo na?im fevdalcem svoj ?as, je pa to v kon?ni fazi krivda vseh posameznikov. en je moral s tem za?eti, daje to postalo ob?a navada. ?e neb noben hotel, tega pa? nebi bilo. Tudi meni noben ne podari ni?esar, zakaj bi jaz svoje delo podarjal?

 

Zdej pa raj? nehimo ;) Make :ljubezen: not :ph34r:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne repliciram tebi, marve? splo?no primerjavam z Zahodom.

Statistika je zaje-ana re?. Tako radi se primerjamo z Nemci po denarnici. Bom prikazal to statistiko ?e s sme?ne strani :harhar: . Zakaj pa SLO dr?avljan rabi toliko goriva kot Nemc.

Naredimo ?e drugo primerjavo:

koliko goriva porabi Nemc od enega do drugega konca Nem?ije in koliko porabi Slovenc od enega do drugega konca Slovenije.

 

slovenc bi sicer manj placal da pride iz enega konca do drugega, ampak vmes je celje in potem to placa na najdrazji mozni nacin: z zivljenjem :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:hohoho:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

slovenc bi sicer manj placal da pride iz enega konca do drugega, ampak vmes je celje in potem to placa na najdrazji mozni nacin: z zivljenjem :)

 

To je lokalni "davek", ki ni zajet v statistiki. Statistika ne upo?teva faktor sre?e. To je podro?je verjetnostnega ra?una. :harhar:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Torej kaj pravite na drazji bencin? :jezicek:

 

na bencin nimam komentarja...

 

mene bode vi?ja cena dizla :P

 

 

 

spet pocenitev za 0,7 centa, potem pa cez 14dni podrazitev za 4 cente...to ni vec normalno...

http://24ur.com/bin/video.php?media_id=603...icle_id=3190499

 

da ni normalno itak vsi vemo, edini ki slu?i v tem primeru, pa je dr?ava, saj se vse te spremembe cen vedno znova njej v prid odra?ajo...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem natankal 58,67 litra LPG in se mi je zdelo pocen. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

A ni zanimivo da se vsi drazijo za isti znesek.... :huh: le zakaj

 

Opolno?i se bodo podra?ili naftni derivati: dra?ji bo tako bencin kot dizel in kurilno olje. Gibanja cen nafte na svetovnih trgih so bila v preteklih dveh tednih namre? na vi?ji ravni kot prej.

 

Naftni trgovci cene goriv izra?unavajo na vsakih 14 dni po modelu, ki temelji na gibanju borznih kotacij cen naftnih derivatov na svetovnem trgu in na gibanju te?aja dolarja.

 

Nove cene za liter:

 

Neosvin?eni 95-oktanski bencin: 1,158 evra (dra?ji za 0,042 evra).

98-oktanski bencin: 1,176 evra (dra?ji za 0,041 evra).

Dizelsko gorivo: 1,096 evra (dra?je za 0,042 evra).

Kurilno olje: 0,655 evra za liter (dra?je za 0,043 evra)

 

 

Konec preteklega tedna je ameri?ka nafta sicer dosegala 82 dolarjev, severnomorska nafta vrste brent pa se je ustalila pri 81 dolarjih za sod. Kot je ?e poro?al Radio Slovenija, se je cena nafte pretekli teden zavihtela tudi skoraj na 83 dolarjev za sod, kar lahko pripi?emo predvsem mrzli zimi na severni polobli.

 

A je ?el plin dol? sem ze pozabil...a ni bil 0,665?

 

0,649 EUR /L

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Objavljena slika

 

Novela tro?arinskega zakona zvi?uje tudi obdav?itev poslovne uporabe elektri?ne energije na raven, kot velja za neposlovno uporabo elektrike, hkrati pa odpravlja ?e lani uvedeno vrednostno omejitev pri uveljavljanju ni?je tro?arine za dizelsko gorivo, ki se uporablja za pogon tovornih vozil za komercialno uporabo. Zdaj je vra?ilo tro?arine omejeno na 130 evrov za 1.000 litrov dizelskega goriva, po novem pa omejitve ne bo ve?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Evo pa ?e skoraj imamo tako visoke cene, ki so na AC pumpah in v mestnih sredi??ih v Avstriji, pa vemo, da je tam pri nji bencin najdra?ji, ker dela konkurenca pri njih malo bolje kot pri nas, ko se vsi dr?ijo istih cen goriva, vsaj ta veliki naftni trgovci. Na?i dr?avi pa seveda pa?e ta sistem, ker vsi na?i vrli vladni ludje, samo gledajo, kje bo njihova malha ?im bolj polna, samo pozabljajo, da se je po nekih podatkih, prodaja naftnih derivatov prin nas ?e zmanj?ala, to pa ?isto logi?no pomeni manj?i prohodek od prodaje goriv v prora?un. Torej to vse kake kvazi sposobne strokovnjake imamo na tako pomembnih polo?ajih v dr?avi, da jim ni logika raje ni?je tro?arine in s tem ve? pobranega denarja, kot pa vi?je in s tem man denarja v dr?avni prora?un.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je pa povsod slo gor

http://www.amzs.si/?podrocje=18

 

matr FRA in ITA 1,4, NEMCIJA 1,5 in nizozeska skoraj 1,6

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je pa povsod slo gor

http://www.amzs.si/?podrocje=18

 

matr FRA in ITA 1,4, NEMCIJA 1,5 in nizozeska skoraj 1,6

 

sej zato ne vem zakaj je skoz neko konstantno pljuvanje... situacija v slo ni bistveno druga?na kot drugod po eu ... gorivo imamo ?e vedno med najcenej?imi znotraj ?engena... sej vem da bi lahko bilo manj dajatev samo dr?ava mora nekje dobit denar in o?itno je tukaj ?e najmanj bole?e saj se da s pametno vo?nje bistveno ve? prihranit kot nas pa podra?itev udari.

 

Priporo?am, da se ne vdate histeri?ni pljuva?ki jambra?ki klimi ki vlada v slo - se ne spla?a ?ivce izgubljat, ker tko je - pa ni tolk hudo kot nekateri posku?ajo prikazati. Ve? optimizma bo treba :party0035:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej zato ne vem zakaj je skoz neko konstantno pljuvanje... situacija v slo ni bistveno druga?na kot drugod po eu ... gorivo imamo ?e vedno med najcenej?imi znotraj ?engena... sej vem da bi lahko bilo manj dajatev samo dr?ava mora nekje dobit denar in o?itno je tukaj ?e najmanj bole?e saj se da s pametno vo?nje bistveno ve? prihranit kot nas pa podra?itev udari.

 

 

Ok tukaj se strinjam, samo kdaj bomo pa imeli tudi ?engenske pla?e, pa ?e bi jih ?e imeli se narod tud nebi tolk kur?ila kolk je benz-diesel drag.

V glavnem smo naj ne pipajo LPG !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok tukaj se strinjam, samo kdaj bomo pa imeli tudi ?engenske pla?e, pa ?e bi jih ?e imeli se narod tud nebi tolk kur?ila kolk je benz-diesel drag.

V glavnem smo naj ne pipajo LPG !

 

vi?ja jkot je pla?a ve? je davkov....sem ze omenil skandinavci pla?ujejo oderu?ke zadeve, viva la queen...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slaba tola?ba, da je pri nas gorivo med najcenej?imi znotraj ?engena:

 

bencin 95

Slovenija: 1,173 (upam, da nisem zgre?il, sicer je ?e nekaj dr?av cenej?ih)

Luksenburg: 1,17

?panija: 1,16

?vica: 1,15

Avstrija: 1,14

Liechtenstein: 1,11

Andora:0.892

Britanska cona Gibraltar: 0,872

 

nafta

Slovenija: 1,111

Finska: 1,11

Portugalska: 1,06

?panija: 1,04

Avstrija: 1,04

Slova?ka: 1,01

Luksenburg: 0,97

Andora: 0,83

Britanska cona Gibraltar: 0,81

 

Ja, tu nisem pisal Poljske, Mad?arske, ?e?ke in podobne dr?ave Evropske Unije. Se mi zdi, da nismo ravno med najcenej?imi. Sicer ima pa vsak svoja merila. ?e vpra?ate mene, po svetu poznajo besedo atentat, ?ehi poznajo tudi izraz defenstracija, Hrva?ka je dolga leta imela en otok tam nekje med Crikvenico in Krkom,... Ko bomo mi spoznali teh nekaj besed in ko bodo na?i politiki spoznali njihov pomen, se bo mogo?e kaj premaknilo na bolj?e, prej pa ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.