Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Boss kaj je s tisto tvojo informacijo o zjebanem tankerju bencina, ki naj bi ga kupil OMV ker ga noben drug ni hotel? Je bil to prvi april al kej druzga? Imas kaksen link?

 

LP

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss kaj je s tisto tvojo informacijo o zjebanem tankerju bencina, ki naj bi ga kupil OMV ker ga noben drug ni hotel? Je bil to prvi april al kej druzga? Imas kaksen link?

 

LP

 

To informacijo sem dobil direktno pri enem priznanem serviserju visokotla?nih pump in vbrizgalnih sistemov. ?eli sicer ostati neimenovan ampak mi je zagotovil, da je to res. Podatek naj bi pri?el iz zanesljivega vira saj je kar naenkra pri?lo do pove?anja zaribanih pump, kjer je bil skupni imenovalec OMV. Se pravi se ni ?lo za eno ?rpalko ampak za razli?ne OMV ?rpalke.

 

Druga? pa ni bil problem bencina ampak diesla.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To informacijo sem dobil direktno pri enem priznanem serviserju visokotla?nih pump in vbrizgalnih sistemov. ?eli sicer ostati neimenovan ampak mi je zagotovil, da je to res. Podatek naj bi pri?el iz zanesljivega vira saj je kar naenkra pri?lo do pove?anja zaribanih pump, kjer je bil skupni imenovalec OMV. Se pravi se ni ?lo za eno ?rpalko ampak za razli?ne OMV ?rpalke.

 

Druga? pa ni bil problem bencina ampak diesla.

 

 

Saj to me skrbi, vem da govorimo o dizlu. Koliko ?asa torej traja, da se obrne en tanker? ... matr matr....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to me skrbi, vem da govorimo o dizlu. Koliko ?asa torej traja, da se obrne en tanker? ... matr matr....

 

Po mo?nosti, ima? pa ?e mazdo iz unega prevrnjenega tankerja kontejnerjev mazd... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mo?nosti, ima? pa ?e mazdo iz unega prevrnjenega tankerja kontejnerjev mazd... :bravo:

 

Dvomim, moja je nem?ka, sem jo sam ?el iskat k lastniku.... ne ve? pa nikoli.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LPG Hrva?ka OMV 0,586?

LPG Agip Madzarska 0,557?

 

:ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to me skrbi, vem da govorimo o dizlu. Koliko ?asa torej traja, da se obrne en tanker? ... matr matr....

 

Na avtomobilizem.com je zdele eden s Cliotom z navorom pojamru, da mu je shodila pumpa pa skozi na OMV tanka

 

 

objavaObjavljeno: ?et apr 08, 2010 1:28 pm

 

Da malo obudim temo... pravkar so me klicali iz servisa da je na avtu fu? ?rpalka, ?obe, nekaj v zezi s skupnim vodom ...baje da zaradi slabe nafte. Avto je star 4 leta, dizel, izven garancije, 116k km, redno servisiran na poobla??enem servisu.. ?kode pa baje ?ez 2000?. Grem pogledat popoldne kaj je dejansko narobe.. zanima pa me ?e se da v tem primeru kaj storiti glede reklamacije goriva oz. se da to kam reklamirati ? Aja tankam pa vseskozi na OMV-ju....

objavaObjavljeno: ?et apr 08, 2010 6:27 pm

 

Avto je R Clio dci 63kw, letnik 06. Sem biu na servisu in bodo dali nafto v analizo.. zaenkrat ?e ?akam, je pa precej ''smetna'', bom pa jutri povpra?al ?e na OMV.

 

Zanima me, ?e je imel kdo podoben primer in kako se je re?ilo, ker stro?ek +2000? je ve? kot preve? za tako napako!!

 

Na OMV-ju sem pa tankal 90%, prav iz razloga ''slabe nafte'' na Petrolih... tako da

Kakr?enkoli nasvet ali informacija sta dobrodo?la !

objavaObjavljeno: ?et apr 08, 2010 9:54 pm

 

Oni so 100% da je krivda nafta... se bo dal na analizo pa bomo vidl kaj pa kako... v najslabsem primeru bi mogl ksno kulanco priznat..

 

Kaj ni res nikogar tu, ki je imel podoben primer ??

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej k kej tazga prebere? se ?ist strinjam sploh pri podatku kolk kej stane, ?eprav mislim, da je to ?isto odiranje v stilu "... because we can .."

 

Druga? me je pa vse skupaj prepri?alo, da bom pla?al podalj?anje garancije na 5 let za mojo M6

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js tole gledam malo bolj mehanikarsko, ?e bi samo za?el na?tevat dele ki so razli?ni med navorom in bencinarjem, in kolk jih lahko crkne in ceno le tega, bi za vse dele ki lahko crknejo pri navoru, kupil popolnoma nov bencinski motor. Seveda gledam dele ki NISO enaki, se pravi blok, bati, glava ventili, glavne gredi ne morem ?tet v to, ker navori tud ribajo. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se se spoznam preve? na te stvari, zato bi prosil malo bolj?o razlago oziroma malo bolj jasne odgovore.

 

Sosedovemu vnuku je krepnil clio d, ker je tankal nafto na OMW. Tudi tu sem prebral, da nekdo to?i nad zaribano ?rpalko na d-cliotu. Eden od sodelavcev je danes zamudil v slu?bo, ker je krepnila ?rpalka na laguni d. Baje naj bi Renault dal svojim servisom navodilo, da ne priznajo garancije, ?e se ugotovi, da je to?ena nafta na OMW. Baje naj bi bila nafta na OMW slabe kvalitete.

 

Moj stric ima Punto d, to?i izklju?no na OMW, ker naj bi naredil ve? kilometrov z vsakim polnjenjem. Sodelavec ima novega Stilota, vedno to?i na OMW, ker mu je najbolj prikladno (?rpalka ob poti v slu?bo). Jaz imam Mazdo, to?im enkrat tu, drugi? tam, vsake toliko tudi na OMW. Prijatelj ima Ford Fusion d, in velikokrat to?i na OMW. Pa nih?e nima te?av.

 

Je to zgolj naklju?je in jaz ne vem za ostale primere ali le Renault ni kompatibilen z OMW nafto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je to zgolj naklju?je in jaz ne vem za ostale primere ali le Renault ni kompatibilen z OMW nafto?

 

Ve? ali manj je to to... bi rekel mogo?e druga?e, da je Renault ob?utljiv na kvaliteto nafte na splo?no. In to je problem, ker proizvajalec bo vedno krivil, da je gorivo izven standardov oziroma, da je zani?, naftni baroni pa bodo pa? zvra?ali krivdo na slabo izdelavo tehnike pri Renault vozilih. Kupec oziroma lastnik se pa znajde v nezavidljivem polo?aju med kladivom in nakovalom... brez odvetnika v takih zadevah verjetno ?al ne gre pa ?e takrat se lahko postopki zavle?ejo v nedogled. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Reno je itaq skret, ?e je pa dizl pa ?e tolk ve?ji, govorim o motorjih. Pleh-plastika je eno in isto sranje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se na?eloma strinjam, ?eprav je nova laguna ?e kar nekako za pogledat. Sploh notri. Tudi novi Megan ni tuk grd. Sevede pa ne vem kako je z motorji. Eni 2.0 Dci je zlo hvalijo. dejstvo pa je, da po?rtija pri kapitalistih klesti razvojne stro?ke in zato motorjev, ki bodo delali pol milijona km brez posebnih posegov(npr 66kW TDI VW) verjetno ne bomo ve? videli.

 

?al.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff ?e eden :(

 

Objavljeno: sre apr 14, 2010 3:17 pm

?isto slu?ajno me je zaneslo na ta forum in ugotovim, da je moja te?ava skoraj do pike enaka.

 

Dva dni nazaj mi je "po?akal" Clio letnik 2006 1.5 dCi 85 konjev. Diagnoza ista: ?obe, pumpa, pa ene dva meseca bo treba delat za servis

?e kdo zna ?ude?e delat je dobrodo?el.

 

 

Pravijo na Renaultu, da se to pa? zgodi, a se ?al dogaja.

 

ENKRAT RENAULT, NIKOLI VE? RENAULT

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sranje ej... vedno bolj se nagibam h temu da je v cajtu najbolj naprednih dieslov vseeno pametno razmislit o bencinarju.... <_<

 

No ja.. upam da je ta te?ava dejansko samo pri renault-u prisotna...

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tem govorim. Posameznik ne more ni? Vsak serivs re?e da se je to prvemu zgodilo, kar je navodilo ali naftnega lobija ali pa servisov samih.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem peljal ?toparja. Ko sem ga vpra?al, od kod gre, je govoril skoraj 15 minut brez prestanka. Veliko ve?ino tega, kaj je povedal, pa ne morem zapisati, ker mi to prepoveduje bonton (o tolovajih, o spolnosti z materam serviserjev, prodajalcev in proizvajalcev, o rezanju spolnih organov tem ljudem in tako naprej). Kar pa po bontonu lahko zapi?em, je nekako v smislu, da je Megan d ravno iz garancije, pa mu je zaribala ?rpalka.

 

Zanima me, koliko ?asa traja, da se ta presneti tanker nafte "obrne" in bo to mimo?

Zanima me, po kolik?nem ?asu ribne ?rpalka: takoj s tistim rezervarjem nafte ali enkrat ?ez toliko tiso? kilometrov?

 

 

 

 

So ljudje, ki vozijo Renault.

In so ljudje, ki ga ne bodo nikoli ve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak je zanimivo, da dve leti nazaj je bila kvaliteta diesla v sloveniji na 14. ali 15. mestu na svetu, recimo Hrva?ke pa na 85. mestu. Tko da, ?e imamo kle probleme, kaj se potem dogaja drugod. :ne vem:

 

vir: http://www.hak.hr/novosti/vijesti-iz-hak-a...zel-goriva.aspx

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo, spet ?egen od na?ih fevdalcev....

 

Naftni derivati se bodo jutri rahlo podra?ili, vendar rekorda (?e) ne bodo dosegli. Cena za liter 95-oktanskega bencina se bo zvi?ala za 0,4 centa, cena za liter dizla pa za en cent.

 

Jures in Ajvar ti?ina.....

 

NAvorniki spet pu?imo..

 

BTW A M6 DPF pogoltne kurilca?

 

:harhar:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, spet ?egen od na?ih fevdalcev....

 

Naftni derivati se bodo jutri rahlo podra?ili, vendar rekorda (?e) ne bodo dosegli. Cena za liter 95-oktanskega bencina se bo zvi?ala za 0,4 centa, cena za liter dizla pa za en cent.

 

Jures in Ajvar ti?ina.....

 

NAvorniki spet pu?imo..

 

BTW A M6 DPF pogoltne kurilca?

 

:harhar:

 

Objavljena slika

 

Ravno danes bil na gorenjski izpostavi SIGASA, majstr ?tima zadeve da bodo top.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima ?e bo cena benzu spljoh ?e kdaj (ob?utneje) padla? <_<:blush:

 

Ne bit tolk privo??ljiv, ker dvig cene bencina bo hitro potegnil za sabo vse druge energente in tudi druge izdelke, ki imajo v svoji lastni ceni velik procent potnih stro?kov oziroma so celo izdelani na osnovi nafte ipd. Tem cenam tud plin ne bo kej dosti pomagal :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.