Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

hehe tolk jih jaz z enim 60 litrskim sodom :harhar:

 

To?no tako, 2 x ve? ampak pla?am cca 2x manj in sva na istem...:) Sam da mam jaz 120konov vec al kok ze...:)

 

Dizel 0,95?

 

in CRO je v krizi? Mogo?e ker vlada ne zna pobirat denarja od revnih ljudi.... :bravo:

http://www.ina.hr/default.aspx?id=203

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/konec-...-derivatov.html

 

Liter 95-oktanskega bencina bo po novem stal 1,099 evra

liter 98-oktanskega 1,117 evra

Dizelsko gorivo bo 1,036 evra na liter

 

Dizel = super

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ah... smejim se ob vsaki novi objavi.... in razlogu za podra?itev. To ne pelje nikamor.... :angry2:

 

Zaradi gospodarskega okrevanja.... hahaha ma ne me smejat... BANDA!!

 

 

Konec leta si morajo nagrade izpla?ati teli na?i SLO mogotci, pa da bo na bilanci mal lep?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e kot zanimivost.... Luksemburg ima zagarantirano najni?jo pla?o 1400?... v naslenjih mesecih naj bi to mejo dvignili za dodatnik 300?....

 

S tem da imajo bencin skorej najcenej?i... dvosobno stanovanje v centru luksemburga pa stane 600?... kar je isto kot pla?am jaz na "obrobju" ljubljane..... Crazy.... Jaz se bi gor preselil.... :angry:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klele je neki druzga bolj zanimivo in sicer kako dolo?ijo ceno za tole tabelo, ?e pa vemo, da so v Avstriji, Nam?iji, Italiji itd cene od pumpe do pumpe razli?ne. :ne vem:

 

?E se ne motim te drzave uporabljajo direktivo max. cena (to je v tabli) medtem ko spodnje meje ni - trg je prost.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

S tem da imajo bencin skorej najcenej?i... dvosobno stanovanje v centru luksemburga pa stane 600?... kar je isto kot pla?am jaz na "obrobju" ljubljane..... Crazy.... Jaz se bi gor preselil.... :angry:

 

Kolk pla?uje?? A skupaj s stro?ki? Kaj ma? pa to za en luksuz al je stanovanje tolk veliko?

 

?E se ne motim te drzave uporabljajo direktivo max. cena (to je v tabli) medtem ko spodnje meje ni - trg je prost.

 

Mislim, da je ta max samo pri nas, kjer ne zaupamo (in prav je da ne), da bi si trg sam reguliral cene. Drugod je konkuren?nost med ponudniki tako velika in raznorazni uradi za prepre?evanje kartelnih dogovarjanj so precej mo?nej?i kot pri nas.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk pla?uje?? A skupaj s stro?ki? Kaj ma? pa to za en luksuz al je stanovanje tolk veliko?

 

 

 

Ruski car.... stanovanje dvosobno 60kvadratov... najem 450 ?, ker je od kolegice in mi ga je pod ceno dala... pa ?e stro?ki cca 150 - 200?.....

 

 

Normalna cena dvosobnega stanovanja v lj je 500 - 700 ?....

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem ravnokar prisparal 1,8? :) ... Ena skatlica Ricola bonbonov je bila "dzabe" :) ...Sem mel pa precej prazno (BC je kazal se 24km :) )...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah pri nas so sami grebatorji in ?alabajzarji, zato pa tko je.

 

Mogo?e kot zanimivost, ?inezarji majo ve? v glavi kot na?i, velikokrat hodim v ?ineze restavracijo na Poljanski (frekvenca ljudi je ok, zato me tudi ne skrbi za kak?ne ne?isto?e,?eprav nikol ne ve?), no ampak, carji so pred cca. dvemi meseci spustili ceno kosilo iz 6,5 eur na 5,0 eur (pa je recesija), + za ceno ene pija?e, dobi? dve (no pa cene niso nabite, pla?a? za Zalo 0,5 lita, 1,80 eur in dobi? 2 fla?i). Ampak kaj sem opazil, folka je vsaj za 40-50% ve? kot prej, prav tako ?tudentov kot ostalih ki gremo tja na ke? na kosilo, in porcije so solidne. To jim je biznis, zni?ali so cene sredi recesije in s tem privabili ve? folka in v bistvu z zni?anjem cen zaslu?ijo ve? kot prej. :bravo:

 

No pa da bi npr. OMV zni?al ceno za npr. 10 centov, ma 3/4 ljudi bi ve? tja hodilo tankat, ve?jo koli?ino bencina bi prodali in s tem dobili ve? popusta pri nabavi, ker bi se pa pove?ala masa ljudi (grem stavit da za ve? kot bi bil % zni?anja cene) bi ?e ve? zaslu?ili. Ampak jebi ga, to so kartelni dogovori glede cene in vsi dajo na max in nas "rajo" rubijo, sami imajo pa zaslu?ke do amena. Pa konkurenca gor ali dol. OMV in Petrolu se ne mora noben po robu postaviti, bi bilo pa druga?e da bi npr. ?e Agip in Shel ob vsakem Petrolu in OMV-ju postavil pumpo, pol bi pa ?e lahko rekli da imajo konkurenco.

 

Ruski car.... stanovanje dvosobno 60kvadratov... najem 450 ?, ker je od kolegice in mi ga je pod ceno dala... pa ?e stro?ki cca 150 - 200?.....

 

cca. 450 eur te pride kreda 100.000 na 30 letpa je tvoje ko si star 60 let :whatever::whatever::whatever: pa vemo da za 100t lahk sam sanja? 60m2

 

Ho?em povedat da cene so bolane do konca. Kot da je Slovenija drugi Arabski emirati in ima vsak od nas 3000eur pla?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Italijanih je po mojem tisto najvi?ja cena,ker se da dobit diesel tudi cenej?e kot pri nas.

S tem,da je bistveno bolj?e kvalitete.

 

Glede na?ih "ta glavnih" kuharjev na vrhu pa no coment.Katastrofa od katastrofe. :angry2:

Vsak dan so huj?i. :vskalo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi ?elel braniti te Vlade, vendar naj si bo Vlada take, ali druga?ne barve, nobena ne bi pri cenah naftnih derivatov ravnala bistveno druga?e. ?e ne bi vlekli denarja v prora?un iz naftnih derivatov, pa bi na?li kako drugo "dobrino", da se obesijo nanjo. Pri gospodarski situaciji kakr?na je sedaj pri nas, je potrebno najti vir, ki zajema ?iroko populacijo. Torej vir mora biti tak?en, da "klesti" ?im ?ir?o maso potro?nikov in najbolj prikladno je gorivo. Ve?in, ki se nas javlja na tem forumu ima za "bencin" in prav je, da preko njega privo??imo kak kos kruha tudi tistim, ki za njega nimajo in se "vozijo" pe? s praznim ?elodcem in razmi?ljanjem, kje bodo ka staknili za kosilo. Mnogi od njih, naj omenim delavke Mure, ki simbolizirajo vse podobne, niso po svoji volji pri?li na cesto.

 

Dragi moji, nekoliko solidarnosti moramo nameniti tistim, ki si ne morejo pomagati, saj prav lahko pride do situacije, ko ne bodo imeli kam, razen na ulico. Njihova jeza se lahko skali na dobrinah tistih, ki nekaj ?e imajo. Ste pozabili na dogodke v Franciji in ?e kje, ko so zagorele ulice.

 

Ne jamrajte toliko okoli cene, ker ni ?e tako hudo, da tega ne bi zmogli. B)

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.