Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Ne bi ?elel braniti te Vlade, vendar naj si bo Vlada take, ali druga?ne barve, nobena ne bi pri cenah naftnih derivatov ravnala bistveno druga?e. ?e ne bi vlekli denarja v prora?un iz naftnih derivatov, pa bi na?li kako drugo "dobrino", da se obesijo nanjo. Pri gospodarski situaciji kakr?na je sedaj pri nas, je potrebno najti vir, ki zajema ?iroko populacijo. Torej vir mora biti tak?en, da "klesti" ?im ?ir?o maso potro?nikov in najbolj prikladno je gorivo. Ve?in, ki se nas javlja na tem forumu ima za "bencin" in prav je, da preko njega privo??imo kak kos kruha tudi tistim, ki za njega nimajo in se "vozijo" pe? s praznim ?elodcem in razmi?ljanjem, kje bodo ka staknili za kosilo. Mnogi od njih, naj omenim delavke Mure, ki simbolizirajo vse podobne, niso po svoji volji pri?li na cesto.

 

Dragi moji, nekoliko solidarnosti moramo nameniti tistim, ki si ne morejo pomagati, saj prav lahko pride do situacije, ko ne bodo imeli kam, razen na ulico. Njihova jeza se lahko skali na dobrinah tistih, ki nekaj ?e imajo. Ste pozabili na dogodke v Franciji in ?e kje, ko so zagorele ulice.

 

Ne jamrajte toliko okoli cene, ker ni ?e tako hudo, da tega ne bi zmogli. B)

 

Problem pri nas je ta,da ta denar ne gre za solidarnost, ampak pogoltne ?elodce "gospodov",ki se mastijo ob

polni skledi,ki so jo (smo) mi napolnili in ne vedo ve?,kje bi kaj pobrali,ker enostavno ni ve? kaj za pobrat. :angry2:

?e me spomin ne vara,smo ob osamosvojitvi imeli ene tri krat manj?o "upravo" dr?ave.

In tam dela na ?alost veliko ljudi,ki vle?e res mastne pla?e pa ne vedo sploh,kaj je njihovo delo.

Nekateri dajo odpoved,ker jim je v slu?bi pa? preve? dolg?as.

In jaz poznam res take. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo... pri?paral sem 1,40 EUR... s tem da sem danes itak moral iti tankat :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem pri nas je ta,da ta denar ne gre za solidarnost, ampak pogoltne ?elodce "gospodov",ki se mastijo ob

polni skledi,ki so jo (smo) mi napolnili in ne vedo ve?,kje bi kaj pobrali,ker enostavno ni ve? kaj za pobrat. :angry2:

?e me spomin ne vara,smo ob osamosvojitvi imeli ene tri krat manj?o "upravo" dr?ave.

In tam dela na ?alost veliko ljudi,ki vle?e res mastne pla?e pa ne vedo sploh,kaj je njihovo delo.

Nekateri dajo odpoved,ker jim je v slu?bi pa? preve? dolg?as.

In jaz poznam res take. ;)

 

Saj ima? do neke mere prav, vendar je dr?avni aparat cena samostojnosti. Dva mil. ljudi mora v svoji dr?avi imeti "vse kar imajo veliki". Prav gotovo bi se prilegla kaka analiza delovnih mest v birokratskem aparatu, ki k temu ?e ni pripravljen zategovati pasu. Nekatere stvari pa? moramo imeti. Ni nam bilo potrebno preko 200 mini ob?in, ki imajo ve?inoma minus. Kje so sedaj politiki, ki so tako drobljenje zagovrjali??

Vendar pa je tro?arina in DDV direktni vir dohodkov prora?una in katerega gre veliko sredstev za socialne transferje, ki so ?al nujni. Seveda je v veliki masi pomaganih tudi pe??ica, ki zlorablja tako dobrohotno ureditev dr?ave, vendar temu niso krivi pomo?i potrebni marve?, tolsti birokrati, ki ne znajo tega zajeziti.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius, lepo si zajel bistvo problema zato jaz gledam tro?arino kot neko skupno dobro ?al pa se vse preve? pozablja in vsi bi radi dajal ni? in dobivali veliko - ?al tako ne gre.

 

Seveda so tu pogoltne?i in barabe vseh vrst pa ?e nesposobnost odgovornih dajmo zraven pa je normalno, da so ljudje ?edalje bolj jezni.

 

Sam kaj narest? Takoj?ni rez bi naredil armado brezposelnih in cel kup novih ljudi na dr?avni dojki. Kaj je bolje, da nekdo nekaj dela al, da je socialni podpiranec? Zveni stra?no komunisti?no ampak ni saj se da ?tevilo uradnikov v vsakem trenutku zmanj?ati ampak na neki to?ki se bo vse zalomilo. no?mo videti te to?ke verjemte zato je mogo?e v?asih bolje kak uradni?ek ve? in kak brezposelni manj.

 

Po drugi strani pa je treba urediti, da se tajkuni ne bodo ve? dogajali, da velekraje ne bodo ve? mogo?e ampak verjetno ta forum ni mesto, kjer bi lahko to razglabljali. Ne da ne znamo ampak o tem je treba toliko povedat, da bi verjetno postali dolgo?asni imam pa ob?utek, da nekatere stvari pa le gredo v pravo smer - upam, da se ne motim preve?-

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas se veliko pobira - OK dokler se to pobiranje res vlaga v naslov pobiranja. A kaj smo naredili glede Co2 itd

 

 

fantje offf topic

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss in sirius k sta tako gore?a zagovornika vsehmo?nih tatvin s strani dr?ave, pardon davkov in tro?arin, pa mi povejta, kako da stvari laufajo v tujini? KAko to, da si lahko povre?en heinz kupi s svojo pla?o 2000 litrov bencina, povpre?en Janez pa 700 litrov? S tem da je tujina dosti bolj urejena od an?ga balkana. pa ?e bi lahko nateval pa se mi ne da.

 

Najbolj, ko ?e tok zagovarjata da mese?no dasta poleg vseh davkov ?e kak kos denarja pahor?ku.

 

pa brez zamere.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss in sirius k sta tako gore?a zagovornika vsehmo?nih tatvin s strani dr?ave, pardon davkov in tro?arin, pa mi povejta, kako da stvari laufajo v tujini? KAko to, da si lahko povre?en heinz kupi s svojo pla?o 2000 litrov bencina, povpre?en Janez pa 700 litrov? S tem da je tujina dosti bolj urejena od an?ga balkana. pa ?e bi lahko nateval pa se mi ne da.

 

Najbolj, ko ?e tok zagovarjata da mese?no dasta poleg vseh davkov ?e kak kos denarja pahor?ku.

 

pa brez zamere.

 

Ljudje smo taki in druga?ni. Ti zagovarja? dru?beni egoizem. Dru?ba pa ne more funkcionirati na ta na?in. Ko se je pred nekaj dnevi zgodila huda dru?inska tragedija, pogorela je hi?a in ubila dva ?lana dru?ine, je za?ivela ljudska solidarnost v polnem pomenu te besede. Ne ?elim ti, vendar zamisli, da se tudi tebi zgodi nesre?a, po mo?nosti taka, da ostane? brez vsega. Kako bi se po?util, da se ljudje obrnejo od tebe in se brigajo sami zase, tebi pa prepustijo, da se znajde?. Dr?avna malha je ena ?udna re?, je kot vedro z veliko luknjami, ki ga z vodo ne more? nikoli napolniti. Iz njenih lukenj se napajajo hudo ?ejni in tudi "voluharji" ki pijejo na zalogo. Ali je pametno zaradi zaradi voluharjev izsu?iti tudi ?ejne??? Ali druga?e, ukiniti socialno pomo? tistim, ki so , ne po svoji krivdi, ostali na cesti. Od kod naj dr?ava vzame za te potrebe, ?e ne od tistih ki ?e nekaj imajo. Vzporejanje nas z razvitimi ni prav posre?eno, ?e vzporeja? zgolj en element, to je pla?o, potrebno je upo?tevati vse zgodovinske okoli??ine in ?tartna mesta iz katerih smo krenili proti tem pla?am.

 

Zasledil sem v tvojih pisanjih precej?njo mero ?elje po izogibanju "nepotrebnih" stro?kov. Kam pridemo, ?e se bomo vsi za?eli tako obna?ati. Prav lahko pridemo, da tega, da bodo tisti, ki nimajo kaj ve? zgubiti, za?nejo pohod na tiste, ki imajo.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss in sirius k sta tako gore?a zagovornika vsehmo?nih tatvin s strani dr?ave, pardon davkov in tro?arin, pa mi povejta, kako da stvari laufajo v tujini? KAko to, da si lahko povre?en heinz kupi s svojo pla?o 2000 litrov bencina, povpre?en Janez pa 700 litrov? S tem da je tujina dosti bolj urejena od an?ga balkana. pa ?e bi lahko nateval pa se mi ne da.

 

Najbolj, ko ?e tok zagovarjata da mese?no dasta poleg vseh davkov ?e kak kos denarja pahor?ku.

 

pa brez zamere.

 

Seveda brez zamere samo nimam kej re?t kot da pa? poskusi? sre?o v tujini, ?e misli?, da je drugod trava bolj zelena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ljudje smo taki in druga?ni. Ti zagovarja? dru?beni egoizem. Dru?ba pa ne more funkcionirati na ta na?in. Ko se je pred nekaj dnevi zgodila huda dru?inska tragedija, pogorela je hi?a in ubila dva ?lana dru?ine, je za?ivela ljudska solidarnost v polnem pomenu te besede. Ne ?elim ti, vendar zamisli, da se tudi tebi zgodi nesre?a, po mo?nosti taka, da ostane? brez vsega. Kako bi se po?util, da se ljudje obrnejo od tebe in se brigajo sami zase, tebi pa prepustijo, da se znajde?. Dr?avna malha je ena ?udna re?, je kot vedro z veliko luknjami, ki ga z vodo ne more? nikoli napolniti. Iz njenih lukenj se napajajo hudo ?ejni in tudi "voluharji" ki pijejo na zalogo. Ali je pametno zaradi zaradi voluharjev izsu?iti tudi ?ejne??? Ali druga?e, ukiniti socialno pomo? tistim, ki so , ne po svoji krivdi, ostali na cesti. Od kod naj dr?ava vzame za te potrebe, ?e ne od tistih ki ?e nekaj imajo. Vzporejanje nas z razvitimi ni prav posre?eno, ?e vzporeja? zgolj en element, to je pla?o, potrebno je upo?tevati vse zgodovinske okoli??ine in ?tartna mesta iz katerih smo krenili proti tem pla?am.

 

Zasledil sem v tvojih pisanjih precej?njo mero ?elje po izogibanju "nepotrebnih" stro?kov. Kam pridemo, ?e se bomo vsi za?eli tako obna?ati. Prav lahko pridemo, da tega, da bodo tisti, ki nimajo kaj ve? zgubiti, za?nejo pohod na tiste, ki imajo.

 

Ne bom razpredal, ker potem nima ve? smisla brati, saj je preve? in bom napisal kar se da na kratko. Vidim, da se odmika? od bistva. Jaz vem, da davki morajo biti. ?al. Vem tudi, da je v?asih zado??ala desetina, danes pa pogoltne?i 60% nimajo zadosti. Ne zagovarjam nikakr?nega egoizma. Pusti sedaj nesre?e itd - tam stopi skupaj narod in ne pomaga dr?ava - verjetno je dr?ava pomagala tako, da je pobrala davek na dohodek od tistega kar je narod zbral za nesre?ne?e. Izsu?evanje ?ejnih zaradi voluharjev, ki ga omenja? - mislim, da smo v tem experti ?e lep ?as.

 

Ne gre za ukinjanje pomo?im, ne gre za to. Gre za to, da smo med najbolj obdav?enimi na svetu, dobimo pa za to kaj? In vsi se s cenami tako radi primerjajo s tujino, dokler so tam cene vi?je. Noben ne omenja pla?. In povej, zakaj hudi?a je v tujini hrana cenej?a, avtomobili tudi, po vsej verjetnosti tudi nepremi?nine in celo gorivo? Ne zanimajo me zgodovinska dejstva. Ko smo vstopali v EU (ki do danes razen 4x ve?jih cen ni prinesla nam, navadnim ljudem prav ni?esar) so vsi v en glas tulili o enakosti. Kje je sedaj ta enakost? Ekonomska mislim. Ni je in je ne bo.

 

Imam potrebo po izogibanju pla?evanja nepotrwebnih stro?kov. Seveda. Ti je nima?? A pla?uje? nepotrebne stvari? Jaz jih ne. In ?e se bo le dalo jih ne bom. Dr?ava te pa itak najde in ti ukrade kar se ji zdi da ji pripada. (btw: gotovo si bral pokojninski izra?un nekega gospoda ki je kro?il po netu, moram ?e kaj dodati?)

 

in ko se bo za?el ta pohod la?nih nad site, bom v prvi vrsti pri la?nih, saj sem ?e vedno mnenja, da so nas prav ti "gospodje" spravili tja kjer smo s svojo pogoltnostjo. Lahko mi pa z dejstvi doka?e? nasprotno, vendar dvomim da samo s tem, ko si odli?en v ?oli zaslu?i? milijarde v par letih.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V starih ?asih je bila desetina pa so nas v ?oli u?ili, da to je bilo pa grdo od fevdalcev. Kaj naj re?emo sedaj, ko pri nakupih vr?emo 20% davka? :unsure:

 

Narobe ra?una? pri pla?i ti vzamejo 60%, pol pa ?e za tist kar ti ostane pla?a? 20% davka pri vsaki stvari, koliko ti potem ?e ostane ? ?zmeden?

Tro?arina pri benzu je vsesplo?no znan nateg, pa se kdo trudi (pa da sploh pomisli da to ni ok) da bi to zrihtal tako kot je treba ?

 

?loveka mine da bi ?e karkoli naredu za to klin?evo dr?avo, ki tako al tako samo jemlje, dobi? pa enega u anus in mor? bit sre?en.

 

Sam js nisem !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss in sirius k sta tako gore?a zagovornika vsehmo?nih tatvin s strani dr?ave, pardon davkov in tro?arin, pa mi povejta, kako da stvari laufajo v tujini? KAko to, da si lahko povre?en heinz kupi s svojo pla?o 2000 litrov bencina, povpre?en Janez pa 700 litrov? S tem da je tujina dosti bolj urejena od an?ga balkana. pa ?e bi lahko nateval pa se mi ne da.

 

Najbolj, ko ?e tok zagovarjata da mese?no dasta poleg vseh davkov ?e kak kos denarja pahor?ku.

 

pa brez zamere.

 

Povprecna placa v Nemciji v letu 2008 je bila cca. 1.350? neto (vir: KLIK), povprecna placa v Sloveniji v letu 2008 pa 938? (Vir: KLIK) ... tako, da razlika ni tako velika ...

 

Ce po teh podatkih prepracunamo dohodek v litre goriva (cene goriva sem vzel na strani http://www.amzs.si/?podrocje=18 )...

 

S povprecno nemsko placo si lahko nemec torej kupi 1.195 litrov dizla ali 1.015 litrov Super95, slovenec pa s povprecno placo 878 litrov dizla ali 826 litrov Super95 ...

 

Podatki so sicer statisticne narave... in gorivo v nemciji se da kupit tudi ceneje (pri nas je povsod vec ali manj ista cena) ... vendar lahko vidimo, da razlika le ni tako velika...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in ker sem jaz delal v nemciji lahko povem, da, da dobis placo tam moras delat k idiot... (osebni rekord je 23ur neprekinjeno v pisarni, potem 4 ure domov da bi spal in potem se nadaljnih 9 ur)

drugace pa je zivljenje isto ali celo cenejse kot pri nas

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in ker sem jaz delal v nemciji lahko povem, da, da dobis placo tam moras delat k idiot... (osebni rekord je 23ur neprekinjeno v pisarni, potem 4 ure domov da bi spal in potem se nadaljnih 9 ur)

drugace pa je zivljenje isto ali celo cenejse kot pri nas

 

a je slu?ajn tle v SLO kej drga?? No izvzemimo vojsko, in ostali dr?avni aparat, kjer se ve?inoma (razen izjem ki res naje*ejo) ve?inoma praskajo po riti in spletkarijo, ker drugega itak nimajo za po?et, kot ?akat na 5. v mesecu ko je pla?a.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narobe ra?una? pri pla?i ti vzamejo 60%, pol pa ?e za tist kar ti ostane pla?a? 20% davka pri vsaki stvari, koliko ti potem ?e ostane ? ?zmeden?

Tro?arina pri benzu je vsesplo?no znan nateg, pa se kdo trudi (pa da sploh pomisli da to ni ok) da bi to zrihtal tako kot je treba ?

 

?loveka mine da bi ?e karkoli naredu za to klin?evo dr?avo, ki tako al tako samo jemlje, dobi? pa enega u anus in mor? bit sre?en.

 

Sam js nisem !

 

No tu je pa S.P. v prednosti - sam sebe si vladar....seveda davki so, a koliko bos pla?al za stara leta je tvoja stvar, trenutno se zopet vsi nalimajo na minimalca pa razliko v vezavo, a kot sem rekel meni minimalc dolgorocno ne pomeni sigurnost

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je slu?ajn tle v SLO kej drga?? No izvzemimo vojsko, in ostali dr?avni aparat, kjer se ve?inoma (razen izjem ki res naje*ejo) ve?inoma praskajo po riti in spletkarijo, ker drugega itak nimajo za po?et, kot ?akat na 5. v mesecu ko je pla?a.

 

je ja

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je ja

 

se ne morem strinjati. Pri nas v SLO za?nejo ?efi ob 16:00 gledati na uro, kolk ?asa bos ?e ostal v dobro podjetja, ne glede na to ?e ima? ?e delo. Seveda njemu, ki je pri?el ob 11 je ?udno in ga ne zanima ?e si ti ob 7:30 ?e sedel za compom. ?e gre? ob 16:00 domov te ?udno gledajo, ?e ho?e? to uveljaviti slej ko prej dobi? knjigo - vse ve? je takih podjetij. Da ne govorim o zni?evanju pla? na ra?un takozvane recesije, pa nepla?evanju nadur, pa tko naprej in nazaj. Kolk minut in ur podari? a ko rabi? kdaj 15 min ali pol ure prej domov je cel cirkus. Da ne govorim o "inovativnosti" k ise pri?akuje, o nemogo?ih rokih, ki se zahtevajo in o vsesplo?nem mobbingu ki se dogaja bolj ali manj prikrito. Imam dovolj let delovne dobe, zamenjal sem dovolj slu?b in videl sem ve? kot dovolj. V bistvu preve?, da bi bil lahko optimist.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bom razpredal, ker potem nima ve? smisla brati, saj je preve? in bom napisal kar se da na kratko. Vidim, da se odmika? od bistva. Jaz vem, da davki morajo biti. ?al. Vem tudi, da je v?asih zado??ala desetina, danes pa pogoltne?i 60% nimajo zadosti. Ne zagovarjam nikakr?nega egoizma. Pusti sedaj nesre?e itd - tam stopi skupaj narod in ne pomaga dr?ava - verjetno je dr?ava pomagala tako, da je pobrala davek na dohodek od tistega kar je narod zbral za nesre?ne?e. Izsu?evanje ?ejnih zaradi voluharjev, ki ga omenja? - mislim, da smo v tem experti ?e lep ?as.

 

Ne gre za ukinjanje pomo?im, ne gre za to. Gre za to, da smo med najbolj obdav?enimi na svetu, dobimo pa za to kaj? In vsi se s cenami tako radi primerjajo s tujino, dokler so tam cene vi?je. Noben ne omenja pla?. In povej, zakaj hudi?a je v tujini hrana cenej?a, avtomobili tudi, po vsej verjetnosti tudi nepremi?nine in celo gorivo? Ne zanimajo me zgodovinska dejstva. Ko smo vstopali v EU (ki do danes razen 4x ve?jih cen ni prinesla nam, navadnim ljudem prav ni?esar) so vsi v en glas tulili o enakosti. Kje je sedaj ta enakost? Ekonomska mislim. Ni je in je ne bo.

 

Imam potrebo po izogibanju pla?evanja nepotrwebnih stro?kov. Seveda. Ti je nima?? A pla?uje? nepotrebne stvari? Jaz jih ne. In ?e se bo le dalo jih ne bom. Dr?ava te pa itak najde in ti ukrade kar se ji zdi da ji pripada. (btw: gotovo si bral pokojninski izra?un nekega gospoda ki je kro?il po netu, moram ?e kaj dodati?)

 

in ko se bo za?el ta pohod la?nih nad site, bom v prvi vrsti pri la?nih, saj sem ?e vedno mnenja, da so nas prav ti "gospodje" spravili tja kjer smo s svojo pogoltnostjo. Lahko mi pa z dejstvi doka?e? nasprotno, vendar dvomim da samo s tem, ko si odli?en v ?oli zaslu?i? milijarde v par letih.....

 

 

Da ne bo? razumel tole kot kreg kar ti bom zdajle povedal - pa ne samo sebi ampak tudi ostalim.

 

Tako radi primerjate tisto desetino v fevdalizmu z dana?njimi ?asi ampak tukaj pa res ni ?isto nobene primerjave no.

 

V fevdalizmu ni nih?e fevdalcu odvajal za penzijski sklad in so vsi delali in garali do svoje bridke smrti, ki se je v povpre?ju zgodila pred napolnjenim 40. rojstnim dnevom. Ni? se ni odvajalo za zdravstvo, ?olstvo (samo bogati so lahko ?olali svoje otroke), od infrastrukture so bile na?eloma le ceste, ki so jih ljudje zgradili sami. Ko je pri?la vojna so v vojsko rekrutirali ravno te kmete in nih?e jim ni dajal nadomestila, ?e je zarad tega letina propadla (apeliram an dana?nje vremenske katastrofe).

 

Enostavno je bilo v?asih tako, da si samo crknil, ?e si zbolel, ratal invalid oziroma se postaral in ni zate nih?e mogel skrbeti.

 

In dejmo enkrat nehat to primerjavo na plano vle?t, ker resni?no ne zdr?i saj v modernem svetu so na?e potrebe veliko veliko vi?je, da o socialni za??iti ne govorim - Mazda 6 combi, bohnedej da ti ?elim kej takega ampak nikoli ne ve? kdaj se lahko tebi zgodi, da bo? rabil pomo?, izgubil slu?bo, ali pa bil po?kodovan, bolan itd.

 

Vse to vklju?no z bolni?kimi, zdravljenjem, invalidskih upokojevanj itd itd, se pa? pla?uje iz davkov, ki sicer so veliki ampak tudi na?e potrebe so velike.

 

 

Zgodba z nepremi?ninami ni stvar, kjer bi krivili dr?avo razen tega, da ni uvedla davka na nepremi?nine ?e pred 5-6 leti in s tem zajezila vrtoglavo rast. Ta rast pa je posledica tega, da ?ivimo v tr?nem gospodartvu kjer naj bi ponudba in povpra?evanje krojila cene. In dokler je povpra?evanja veliko (pri nepremi?ninah je bilo itak 80% nakupov ?pekulativnih in nalo?benih) cena pa? raste kot bo zdaj pa? padla, ker nepremi?nina ni ve? zanimiva kot nalo?ba.

 

 

Avtomobili (novi) niti pribli?no niso drugod cenej?i kot pri nas, ?e pa ga kje najde? ceneje pa ga lahko kot dr?avljan EU nemoteno kupi? in tudi tukaj ne vidim nekih te?av.

 

 

Za zaklju?ek - v prehodu na tr?ni sistem (kapitalizem) NIH?E nikoli ni govoril o enakosti ker enakost naj bi bila lastnost socialisti?nih sistemov. Vsi so govorili le o tem, da ni ve? ovir obogateti, ?e veliko dela? in ima? znanje ampak velja v resnici v kapitalizmu nekaj drugega in sicer, da obogatijo ve?inoma tisti, ki so bolj pokvarjeni, prevarantskih in tisti, katere lastna vest ne ovira pri izvajanju ne?ednih dejanj. To ni samo na? problem ampak je to problem vseh kapitalisti?nih dr?av. Tudi pregovorno najmanj koruptivna dr?ava Finska se ukvarja z afero podkupovanja njihove firme dr?avnikov neke druge dr?ave (ne samo Slovenije ampak tudi Egipta).

 

 

 

 

p.s.: tudi meni ne di?i pla?evanje velikih davkov, da si ne morem kupiti ?eljene nepremi?nine, da me bencin ko?ta in ?e ho?em delati ga moram kupovati... tudi mobitel, internet, komunikacije mi danes odnesejo toliko denarja, da me vse mine ampak imam izbiro - lahko se odpovem vsega tega, pustim slu?bo, grem ?ivet pod most in pa? pre?ivotarim ostanejk ?ivljenja. Pa je to smisel? Mogo?e je, pa je nesmisel kaj danes vse ho?emo imeti ampak ?al je to povezano s stro?ki in tudi davki so stro?ki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se ne morem strinjati. Pri nas v SLO za?nejo ?efi ob 16:00 gledati na uro, kolk ?asa bos ?e ostal v dobro podjetja, ne glede na to ?e ima? ?e delo. Seveda njemu, ki je pri?el ob 11 je ?udno in ga ne zanima ?e si ti ob 7:30 ?e sedel za compom. ?e gre? ob 16:00 domov te ?udno gledajo, ?e ho?e? to uveljaviti slej ko prej dobi? knjigo - vse ve? je takih podjetij. Da ne govorim o zni?evanju pla? na ra?un takozvane recesije, pa nepla?evanju nadur, pa tko naprej in nazaj. Kolk minut in ur podari? a ko rabi? kdaj 15 min ali pol ure prej domov je cel cirkus. Da ne govorim o "inovativnosti" k ise pri?akuje, o nemogo?ih rokih, ki se zahtevajo in o vsesplo?nem mobbingu ki se dogaja bolj ali manj prikrito. Imam dovolj let delovne dobe, zamenjal sem dovolj slu?b in videl sem ve? kot dovolj. V bistvu preve?, da bi bil lahko optimist.

 

Hja tko je to v kapitalizmu, 8 ur je iluzija... pri meni je toliko dela, da 16. ura je zame iluzija, da bi ?el domov. Enostavno je treba zadeve narest pa ?e to pomeni, da si fej ob sedmih ali osmih zve?er je pa? tako. Nadur nam ne pla?ajo ampak jih moramo pokoristit s prostim dnevom, ki ga mora? izkoristiti ravno takrat, ko ga ne rabi? ampak tako pa? je in pri nas ?ef v bistvu isto?asno ?eli, da so stvari narejene in da nadur ni (oziroma jih porabimo).

 

Se je pa v kapitalizmu razpaslo to, da dobi?ka nikoli ni dovolj in da kljub milijonom profita je treba se gnat naprej in naprej ?eprav nih?e ?isto ne dojame kaj bodo nekateri s toliko denarja, ki ga niti porabiti ne morejo. Zato pa vsi tile grabe?ljivi gospodje in gospe dobijo o?pice, ko sli?ijo besedo komunizem, kjer bi po Marxu imeli vsi pokrite le svoje potrebe in bi delali ne za denar ampak za ?loveka vredno ?ivljenje. Danes je pa tako, da nekateri z enako koli?ino vlo?enega dela ali pa ?e manj imajo ogromne kupe denarja, drugi pa ?ivotarijo globoko pod pragom rev??ine. To dragi moji je pa? kapitalizem in se je treba sprijaznit s tem al pa narest revolucijo in par bogatunov obesit na vrbe - in kaj je to? ponovitev revolucije in komunizma?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povprecna placa v Nemciji v letu 2008 je bila cca. 1.350? neto (vir: KLIK), povprecna placa v Sloveniji v letu 2008 pa 938? (Vir: KLIK) ... tako, da razlika ni tako velika ...

 

Ce po teh podatkih prepracunamo dohodek v litre goriva (cene goriva sem vzel na strani http://www.amzs.si/?podrocje=18 )...

 

S povprecno nemsko placo si lahko nemec torej kupi 1.195 litrov dizla ali 1.015 litrov Super95, slovenec pa s povprecno placo 878 litrov dizla ali 826 litrov Super95 ...

 

Podatki so sicer statisticne narave... in gorivo v nemciji se da kupit tudi ceneje (pri nas je povsod vec ali manj ista cena) ... vendar lahko vidimo, da razlika le ni tako velika...

 

Ne repliciram tebi, marve? splo?no primerjavam z Zahodom.

Statistika je zaje-ana re?. Tako radi se primerjamo z Nemci po denarnici. Bom prikazal to statistiko ?e s sme?ne strani :harhar: . Zakaj pa SLO dr?avljan rabi toliko goriva kot Nemc.

Naredimo ?e drugo primerjavo:

koliko goriva porabi Nemc od enega do drugega konca Nem?ije in koliko porabi Slovenc od enega do drugega konca Slovenije.

 

Torej ni vse v pla?i. Jaz ne bi prebivali??a menjal zaradi 400 ? razlike v pla?i in dvakratni razliki v mukah, da pride? do nje, in se ne po?utim yeban kot YavarYe :bravo:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej ni vse v pla?i. Jaz ne bi prebivali??a menjal zaradi 400 ? razlike v pla?i in dvakratni razliki v mukah, da pride? do nje. :bravo:

 

To?no tako, ker doma si doma?in drugod pa si vedno tujec, gastrbajter al pa priseljenec in ve?ino se do tebe tako obna?ajo. Mora? biti kar poni?en in delaven ter ustre?ljiv, da obdr?ih tistih 400? ve? pla?e. Pa ne pozabit, da v tujini vam ne pla?ujejo prevoza na delo niti ne malice tako, da ta razlika zelo hitro skopni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, ker doma si doma?in drugod pa si vedno tujec, gastrbajter al pa priseljenec in ve?ino se do tebe tako obna?ajo. Mora? biti kar poni?en in delaven ter ustre?ljiv, da obdr?ih tistih 400? ve? pla?e. Pa ne pozabit, da v tujini vam ne pla?ujejo prevoza na delo niti ne malice tako, da ta razlika zelo hitro skopni.

 

Je pa statistika ena kur..ca press,a ne? ;)

 

Za primer naj povem,da ko sem delal prej v ?vicarski firmi za ?vabe(za bmw,mercerdes...) smo ve?krat ?vignili do minhna,kjer je stala podobna tovarna kot na?a in so delali iste stvari kot mi.

In glej ga zlomka-z isto izobrazbo-isto delo(brez tretje izmene pri njih,ker je niso imeli),na CNC stroju so dobili to?no 2,5x ve? kot mi. ?zmeden?

Kdo ve,kako pride posamezna dr?ava do povpre?ne pla?e?Pri nas not zme?ejo vse nadure in podobno.

Ko smo bili gor v nem?iji pa dobi? pla?ane nadure na roko(brez davka) in to sigurno ne gre v povpre?no pla?o.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.