Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 3 minutami je Janez007 napisal:

In montiral ti bo kakšen mehanik z vašega konca? Je kakšen specialist za Mazde ali univerzalc?

 

Mam drugace vaskega mehanika, ki ma kolega, ki dela na Mazdinem Selmarju in mu je odsvetoval menjavo tega, ker je mal bolj komplicirano menda... Tak da grem ju3 na Selmarja pa da vidimo kok pa kaj 🙂

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

Saj to ti lahko naredi vsak "pravi" mehanik. Ni nujno, da je secialist za mazde. 

Janez, ti pravim, da kupi benzinarko od Binja. Ni ta dizel zate. 😉

Veš kaj @Alex, toliko te pa že poznam, da se bom v primeru strokovne dileme glede avtomobilov, po možnosti najprej obrnil nate za kakšen uporaben konkreten nasvet. 😁

In glede dizla se strinjam. Dizel je veliko bolj zate, ki verjetno narediš okoli 10 kkm letno. 🙃

Upam, da je glava še cela, mislim na optimalno kombinacijo Brembo + Ate? 🤣

Popravljeno od Janez007
Napisano

Nič drugega kot to,da sem se uradno poslovil od moje 3ke,ki sedaj ni več moja.....😉😊😆

Ps; profilno sliko menjam ko pride nova CX 30 :prstgor:

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Nič drugega kot to,da sem se uradno poslovil od moje 3ke,ki sedaj ni več moja.....😉😊😆

Ps; profilno sliko menjam ko pride nova CX 30 :prstgor:

Ok ...zdaj si brez avta 😉😁😁😁😁...kdaj pride nova MAZDA ???🤣🚙😁lp

Napisano

A se slučajno komu doma valja bose tweeter? Meni ga je prejle uspelo zlomit in seveda so šle žičke. Nekaj sem stikal tam okoli in kabum.

 

n4OdPs5CniN9IwkM7VHqvkCzyRoOSZ3VuWKmJEd6pp9A3kMF6Hph5iWbXfXMXnZOwscoe6UNcMjiblFJS0279emCAa0D_8R-_GKUqJRcBYBamdQBB--0dN6g08Keo9kanA_UROGO7n3PQZdSx9g8Bc4rNzsLvASh2WayQcgAigPmAMgdRO_6o9fK6KMHg8rmH3Yomjfg_AGhOORrZCWCy7Hm0Q5X5Ch_KJV3tKwEnKkna9fywG4LUMxSSPd8poDmGv-y_Pa14BWneXTGWhPOu9RFRA6qfdb0IjkGrf3lswpw-Cycq7QH4ApmKCTGUTwaxtGf0loAYOY379rnYcgUv--wdo7RyAu01kKlYGqOfAL9g1TmmE0fd2TLkvDhmUAjSBcLG3piAI54_q_8lqg4YtN-5d7ZsExQZMDwqofojpannwJ4Brs7WoOrhA8ID_ov1xAvHtskaWXqO00H6rQGy976cnEXpnS4E3PoqrP3X93ITmAsvvza9Q07FNdMLpsYuMhYl7aXN2bwV0N_ZIiIoQJYeKa3jT2w0g8Ap-Thitkf927uupXv3MgyICn7kAB9g9m5ffFk4wrqZL1zCXh1h99XA8PL-JIKa-kFDfm--DCN4r2dmwzQqLSlj0BgduyzaawSD6jeopHuvFs1V23oLAH-29hLuu7QLexDwojK8RLdlZu1UJioDdtLGSQM5K91SOzK6y3Hs17CeQSTIKcPLHRoDg=w735-h979-no?authuser=0

Napisano
pred 1 uro je Gelipter napisal:

Ok ...zdaj si brez avta 😉😁😁😁😁...kdaj pride nova MAZDA ???🤣🚙😁lp

Po mojem dopustu, nekje sredi avgusta... :ouje:

"Lahk pa tut, da nej" 😁

Napisano
pred 44 minutami je SpEkTr napisal:

A se slučajno komu doma valja bose tweeter? Meni ga je prejle uspelo zlomit in seveda so šle žičke. Nekaj sem stikal tam okoli in kabum.

 

n4OdPs5CniN9IwkM7VHqvkCzyRoOSZ3VuWKmJEd6pp9A3kMF6Hph5iWbXfXMXnZOwscoe6UNcMjiblFJS0279emCAa0D_8R-_GKUqJRcBYBamdQBB--0dN6g08Keo9kanA_UROGO7n3PQZdSx9g8Bc4rNzsLvASh2WayQcgAigPmAMgdRO_6o9fK6KMHg8rmH3Yomjfg_AGhOORrZCWCy7Hm0Q5X5Ch_KJV3tKwEnKkna9fywG4LUMxSSPd8poDmGv-y_Pa14BWneXTGWhPOu9RFRA6qfdb0IjkGrf3lswpw-Cycq7QH4ApmKCTGUTwaxtGf0loAYOY379rnYcgUv--wdo7RyAu01kKlYGqOfAL9g1TmmE0fd2TLkvDhmUAjSBcLG3piAI54_q_8lqg4YtN-5d7ZsExQZMDwqofojpannwJ4Brs7WoOrhA8ID_ov1xAvHtskaWXqO00H6rQGy976cnEXpnS4E3PoqrP3X93ITmAsvvza9Q07FNdMLpsYuMhYl7aXN2bwV0N_ZIiIoQJYeKa3jT2w0g8Ap-Thitkf927uupXv3MgyICn7kAB9g9m5ffFk4wrqZL1zCXh1h99XA8PL-JIKa-kFDfm--DCN4r2dmwzQqLSlj0BgduyzaawSD6jeopHuvFs1V23oLAH-29hLuu7QLexDwojK8RLdlZu1UJioDdtLGSQM5K91SOzK6y3Hs17CeQSTIKcPLHRoDg=w735-h979-no?authuser=0

Kaj ne moreš zalotati direktno žic na konektorje? 

 

 

Napisano

Hja, nekak mi je uspelo. Trpele so oči ker te žičke se res filigranske matr...je sicer proradilo, ne vem pa za kok časa. Tko da , če kdo to drži doma, kupim za rezervo čene druzga :)

 

p73eRMb-OcKHR23tFBoGr2cN5n_KtBW7rBOO7fmTbpEYuvLJz2ctbJoIKSFaiGcEgOl9yZcMRNiNeGD01T7k6Cqi1KG5AyM-UAWsRWVfbeIFvQrY1rw4OcXUt2fWSkPRsIQ9eaw1TXQe0RaH5SWgJGQAK8fEZs1Z10Qbbq2tpX_GwJVFb3nUcrPK7_xRvaTn1_zdwpud-M7b6SXZTbxQyb02LeG1o4vpO9F94xA8CRMQ0XNkRoQSPB9bnhrFL7PnNVhNw9et4xclMV66sWXRCwoquBhDV73cQs3hVTf_X-VwHelvm7wBfE6DK0BoKoFkCvDS6gQd-DtzaYafEPq3nvjgYMk-9pIxkkkln81j7TiO5UtKkkqgMTmmAwoBHvkLpgnXvcWpLx3hq7QTi901tuWM4_WqP3u971RwW5IatOPZuIhXVDHegVfab5RgRDakWA_Cd0yEsxnqf1XsKlt1gTMJnkSgGGvs7nNfVd-RoMyO1Xv3BI1n4DA_-75GLcVo53vy8sBjCafZ2aPSNz-GB9Kok1HdeaFGs6MDhJFpDujWSHBuD15RB6M0MBswMJEhh-h-hjHSTUdPxalos9_0RiLJj8cfLkzHLGmr_1mDVHdTzYbe1YJmTag52DCxLy5kjsrH4aJuNyluWdcHyB7aK7-sFr9rs7apDutZExfK8L6Si9m7eXjAizslQVd5rJfheEgpAC-7djdFmlIhGfm80TKYXg=w1306-h979-no?authuser=0

Napisano
pred 20 minutami je SpEkTr napisal:

Hja, nekak mi je uspelo. Trpele so oči ker te žičke se res filigranske matr...je sicer proradilo, ne vem pa za kok časa. Tko da , če kdo to drži doma, kupim za rezervo čene druzga :)

 

p73eRMb-OcKHR23tFBoGr2cN5n_KtBW7rBOO7fmTbpEYuvLJz2ctbJoIKSFaiGcEgOl9yZcMRNiNeGD01T7k6Cqi1KG5AyM-UAWsRWVfbeIFvQrY1rw4OcXUt2fWSkPRsIQ9eaw1TXQe0RaH5SWgJGQAK8fEZs1Z10Qbbq2tpX_GwJVFb3nUcrPK7_xRvaTn1_zdwpud-M7b6SXZTbxQyb02LeG1o4vpO9F94xA8CRMQ0XNkRoQSPB9bnhrFL7PnNVhNw9et4xclMV66sWXRCwoquBhDV73cQs3hVTf_X-VwHelvm7wBfE6DK0BoKoFkCvDS6gQd-DtzaYafEPq3nvjgYMk-9pIxkkkln81j7TiO5UtKkkqgMTmmAwoBHvkLpgnXvcWpLx3hq7QTi901tuWM4_WqP3u971RwW5IatOPZuIhXVDHegVfab5RgRDakWA_Cd0yEsxnqf1XsKlt1gTMJnkSgGGvs7nNfVd-RoMyO1Xv3BI1n4DA_-75GLcVo53vy8sBjCafZ2aPSNz-GB9Kok1HdeaFGs6MDhJFpDujWSHBuD15RB6M0MBswMJEhh-h-hjHSTUdPxalos9_0RiLJj8cfLkzHLGmr_1mDVHdTzYbe1YJmTag52DCxLy5kjsrH4aJuNyluWdcHyB7aK7-sFr9rs7apDutZExfK8L6Si9m7eXjAizslQVd5rJfheEgpAC-7djdFmlIhGfm80TKYXg=w1306-h979-no?authuser=0

Če si v redu zalotal bo držalo. 

Samo od sebe se ne bo odlotalo, ker bo pri miru,ko bo enkrat montirano.

 

 

Napisano
pred 58 minutami je Mda napisal:

menjal motor, sitnica😅

 

IMG_20210613_091200.jpg

A nisi ti z obale? Mazda 6, 175?

 

 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Mda napisal:

menjal motor, sitnica😅

 

IMG_20210613_091200.jpg

Tukaj nas je vsaj 10 z izbuljenimi očmi, ki nas zanima še mnogo več od zanimive  slike... Kateri tip avta, prevoženi km, vzrok menjave, s čim je menjana, strošek,.... ?zmeden?

 

In vsak od teh se sprašuje, kdo bo naslednji? 😂

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Tako hudo pa spet ni. Lahko, da je to prva generacija motorjev, ko je bilo res tako, da si plačal mašo, da ne bo tvoj motor naslednji. 🤔

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano (urejeno)

Avto je Mazda3 2.2 150 s 165.000km. Motor je R2 torej generacija do 2013. Krivec pa naj bi bili šobi, in posledično razredčeno olje in recept za katastrofo. Sem pa imel pred 60.000km težave tudi zaradi podložk,katere naj bi sanirali (mazda ni nikoli priznala napačne zasnove...), mogoče se je od takrat obrabljalo in zdaj dokončno zaribalo na glavni gredi. 

Naj povem da sem olje vedno menjal med 12-15.oookm. Vozil v vseh režimih, gledal na regeneracije, ecc. vse kot se menimo na forumu da je ok.

 

Popravljeno od Mda
  • Všeč 1
  • Žalosten 2
Napisano
pred 55 minutami je Mda napisal:

Avto je Mazda3 2.2 150 s 165.000km. Motor je R2 torej generacija do 2013. Krivec pa naj bi bili šobi, in posledično razredčeno olje in recept za katastrofo. Sem pa imel pred 60.000km težave tudi zaradi podložk,katere naj bi sanirali (mazda ni nikoli priznala napačne zasnove...), mogoče se je od takrat obrabljalo in zdaj dokončno zaribalo na glavni gredi. 

Naj povem da sem olje vedno menjal med 12-15.oookm. Vozil v vseh režimih, gledal na regeneracije, ecc. vse kot se menimo na forumu da je ok.

 

Ja. Tej prvi motorji so imeli problem z neustreznimi gredmi. Pa še predpisani predolgi intervali menjave olja (20Kkm) in ne menjava podložk, zabito cedilo v koritu in  recept za katastrofo je tu. 🤔

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Napisano

Dve šobi sta bili slabi. Naknadno sem dal obnoviti vse štiri. 

Dokler nisem odprl spodnjega dela motorja in našel opilke na situ in višje gor uničeno gred. 

Res je, sprva je bila diagnoza okvarjena šoba. 

 

  • Začuden 3
  • Žalosten 2
  • Jezen 1
Napisano

@Mda Ufff, grda. Kaj na šipki za olje pa nisi opazil da je preveč nafte v olju??

Se ti nivo olja ni dvignil? 

Hmh, edino če je motor pil tudi olje, pol niti ne opaziš da ti meša nafto zraven. 

P.S.: zato pa jaz reskiram tisti 40€ pa dam olje na analizo, in vem pri čem sem, kaka je obraba kovin, gorivo... 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 14 urami je Alex napisal:

Ja. Tej prvi motorji so imeli problem z neustreznimi gredmi. Pa še predpisani predolgi intervali menjave olja (20Kkm) in ne menjava podložk, zabito cedilo v koritu in  recept za katastrofo je tu. 🤔

Ti govoriš Skyactive motorju, to je pa še stari motor 2,2

  • Všeč 1
  • Hvala 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Jaz sem tud gledal od kod ideje, da je to Skyactiv.

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.