Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Alex, ne gledat - tole je kot horror slasher film. Če nimaš dobrega želodca.... ne glej.

33112_1.png

Napisano

Evo vam uradni servis in garancijo. Važn, da znajo zaračunati servis 500e. Kje je sedaj tista 12 letna garancija na prerjavitev. Aja sej res, garancija je na prerjavitev in ne na rjavenje....

Napisano

Temu kolegu so isto predlagali menjavo za cx5 dizel in doplacilo 11000€. Skoda za mazdo ker s takimi norijami zgublja kupce.

Napisano

Podobno zgodbo sem imel sam z ženinim P207,ki je bil kupljen nov iz salona v Peugot prodajalni, letnik 2008, potem je bila tista nora zima žled leta 2014, in avto se je začel dejansko "lupiti", že izven garancije, prerjavenje 10.let pa pomeni, da imaš luknjo čez pleh, torej no go...

Kar sem sam urejal pri ličarju, je rekel verjetno napaka v tovarni pri barvanju in da bom v roku leta/dva moral barvati cel avto! če zelim to urediti, kar bi me takat stalo cca.1.5k eur  avto je bil pa mogoce vreden 3.5k....nisem nič delal in avto se je lusčil naprej....smo ga prodali čez 3.leta ličarju, ki ga je saniral, avto ni imel 90k km....vse bp, barva pa adijo...

Napisano
pred 16 minutami je sportman333 napisal:

Podobno zgodbo sem imel sam z ženinim P207,ki je bil kupljen nov iz salona v Peugot prodajalni, letnik 2008, potem je bila tista nora zima žled leta 2014, in avto se je začel dejansko "lupiti", že izven garancije, prerjavenje 10.let pa pomeni, da imaš luknjo čez pleh, torej no go...

Kar sem sam urejal pri ličarju, je rekel verjetno napaka v tovarni pri barvanju in da bom v roku leta/dva moral barvati cel avto! če zelim to urediti, kar bi me takat stalo cca.1.5k eur  avto je bil pa mogoce vreden 3.5k....nisem nič delal in avto se je lusčil naprej....smo ga prodali čez 3.leta ličarju, ki ga je saniral, avto ni imel 90k km....vse bp, barva pa adijo..

Peugeotu so najbolj znani po tem, da se rada lušči barva. Največkrat je to streha, zadnja havba in sprednja havba. Na parkiriščih je polno takih primerkov. V bistvu se lušči zaščitni prozorni lak. 

pred 2 urama je Boss napisal:

Alex, ne gledat - tole je kot horror slasher film. Če nimaš dobrega želodca.... ne glej.

Hja, to so pa mazde narejene za slovenski trg. 😉

 

 

Napisano (urejeno)
dne 2. 1. 2022 ob 14:48 je Alex napisal:

Peugeotu so najbolj znani po tem, da se rada lušči barva. Največkrat je to streha, zadnja havba in sprednja havba. Na parkiriščih je polno takih primerkov. V bistvu se lušči zaščitni prozorni lak. 

Hja, to so pa mazde narejene za slovenski trg. 😉

 

image.png.fd00ef73097494d949a8c33635674355.png

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Za deželico z 2 MIO prebivalcev Mazda prav gotovo ne prilagaja tehnologije izdelave.

 

https://www.mazda.eu/en/

 

Ne, res je. A jih zato za nemški, belgijski, francoski in italijanski. Ostali dobijo pač "drugo ligo" zaščite avta. 😉

 

 

Napisano

Glede izolacije in dodatne zaščite v avstriji. Ko pride nov avto v salon naredijo dodatno zaščito in izolacijo na servisu oziroma ga z avtovleko odpeljejo do partnerske delavnice ki to izvaja, šele potem gre avto k kupcu, to se dela na vseh novih. Info s prve roke mazda Robinson avstrija. Tudi možakar na krownu je povedal da dobi veliko novih mazd ki jih pripeljejo na avtovleki in šele po zaščiti je predana kupcu.

Napisano
pred 1 minuto je scania napisal:

Glede izolacije in dodatne zaščite v avstriji. Ko pride nov avto v salon naredijo dodatno zaščito in izolacijo na servisu oziroma ga z avtovleko odpeljejo do partnerske delavnice ki to izvaja, šele potem gre avto k kupcu, to se dela na vseh novih. Info s prve roke mazda Robinson avstrija. Tudi možakar na krownu je povedal da dobi veliko novih mazd ki jih pripeljejo na avtovleki in šele po zaščiti je predana kupcu.

Zakaj se pa pri nas mekdo ne spomni kaj takega? Verjamem, da bi stvar laufala super in še kupci mazd bi bili bolj zadovoljni z avti.

N7rRRL1.jpg

Napisano
Pravkar je FuManchu napisal:

Zakaj se pa pri nas mekdo ne spomni kaj takega? Verjamem, da bi stvar laufala super in še kupci mazd bi bili bolj zadovoljni z avti.

Stvar bi definitivno laufala, zakaj mazda slovenije to ne spodbuja pa nwm. Npr pri toyoti so nama povedali da ko bo prisla jo bodo spodaj dodatno zascitili, tudi tastu so chr. 

Napisano
pred 7 minutami je scania napisal:

Glede izolacije in dodatne zaščite v avstriji. Ko pride nov avto v salon naredijo dodatno zaščito in izolacijo na servisu oziroma ga z avtovleko odpeljejo do partnerske delavnice ki to izvaja, šele potem gre avto k kupcu, to se dela na vseh novih. Info s prve roke mazda Robinson avstrija. Tudi možakar na krownu je povedal da dobi veliko novih mazd ki jih pripeljejo na avtovleki in šele po zaščiti je predana kupcu.

Enako je v tujini. Za švedski trg naj bi bili avti zelo dobro extra  zaščiteni tako, da bi se splačalo kupiti njihove avte. A kaj, ko oni "drsajo" oziroma ne menjajo avtov  do nezavesti. Zato je pa, saab propadel, ker so jih Švedi menjavali na vsakih dvajset let. 🤪

Kot sem že enkrat napisal, sem delal v prejšnji firmi  v proizvodnji delov za nemško avtomobilisko industrijo. In smo delali polizdelke/ izdelke, vsako serijo, za točno določen trg. In verjetno ni potrebno razlagati, da so bili najboljši izdelki namenjeni nemškemu trgu. Saj so bili vsi izdelki visoke kvalitete, a jih je končna kontrola razdelila po tolerancah in dovoljenem odstopanju viskoznosti materiala, kakor tudi kvaliteti prašnega nanosa barve.  Izdelki so bili razdeljeni  v štiri skupine, A, B, C, D in tako tudi razposlani v različnih boxih. 

Vsi izdelki "enaki" a malce različni za posamezne trge. 

Verjetno je tako tudi z zahtevami zaščite za mazde na posameznih trgih. 

 

 

Napisano (urejeno)
dne 2. 1. 2022 ob 17:28 je Alex napisal:

Enako je v tujini. Za švedski trg naj bi bili avti zelo dobro extra  zaščiteni tako, da bi se splačalo kupiti njihove avte. A kaj, ko oni "drsajo" oziroma ne menjajo avtov  do nezavesti. Zato je pa, saab propadel, ker so jih Švedi menjavali na vsakih dvajset let. 🤪

Kot sem že enkrat napisal, sem delal v prejšnji firmi  v proizvodnji delov za nemško avtomobilisko industrijo. In smo delali polizdelke/ izdelke, vsako serijo, za točno določen trg. In verjetno ni potrebno razlagati, da so bili najboljši izdelki namenjeni nemškemu trgu. Saj so bili vsi izdelki visoke kvalitete, a jih je končna kontrola razdelila po tolerancah in dovoljenem odstopanju viskoznosti materiala, kakor tudi kvaliteti prašnega nanosa barve.  Izdelki so bili razdeljeni  v štiri skupine, A, B, C, D in tako tudi razposlani v različnih boxih. 

Vsi izdelki "enaki" a malce različni za posamezne trge. 

Verjetno je tako tudi z zahtevami zaščite za mazde na posameznih trgih. 

😟

Popravljeno od Janez007
Napisano

Iz strojnistva imam izkusnje z ohisji vodne crpalke. Serija A je sla v prvovgradnjo, B original nadomestni del, C oem nadomestni del torej del enakovreden nadonestnemu vendar vrez logota znamke, D je bil del namenjen firmi ki je prodajala pod svojo blagovno znamko nadomestni del v našem primeru graf. Med deli je bila pa razlika v odstopkih in tolerancah vse je bilo v meji vendar najmanjši odstopek je bil prvovgradnja ostalo pa se je razvrstilo.

Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Hja, to so pa mazde narejene za slovenski trg. 😉

 

Ja kake pa strelaš Alex, če bi bilo to res bi imele vse "Slovenske" isti problem pa ga nimajo. To je napaka v proizvodnem procesu in za EU pridejo vse Mazde skupaj na Nizozemsko, potem pa so na voljo EU dilerjem za prodajo. Edino kar je lahko različno so dodatki oziroma zaščite, ki jih doda ali naredi sam uvoznik ali diler naknadno. Barva in lak pač nista stvar, ki bi jo lahko diler naknadno spreminjal.

33112_1.png

Napisano

V prozorno folijo oz. zaščito jo pa še noben ni dal oblečt in s tem dodatno zaščitil občutljiv lak oz. barvo.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 52 minutami je Boss napisal:

 

Ja kake pa strelaš Alex, če bi bilo to res bi imele vse "Slovenske" isti problem pa ga nimajo. To je napaka v proizvodnem procesu in za EU pridejo vse Mazde skupaj na Nizozemsko, potem pa so na voljo EU dilerjem za prodajo. Edino kar je lahko različno so dodatki oziroma zaščite, ki jih doda ali naredi sam uvoznik ali diler naknadno. Barva in lak pač nista stvar, ki bi jo lahko diler naknadno spreminjal.

Boss, a se spomniš prve serije 6-k, kako so rjaveli zadnji blatniki? Kar serijsjo so morali to sanirati lastniki. In to samo slovenskim Mazda. Nam, ki smo jih uvozili iz Italije pa nikoli niso rjave le, moja še dan danes ne rjavi po 17 letih. 🤗

 

 

Napisano

Hja moja prva tud ni rjavela pa je bila slovenska. A v tovarni v Hirošimi delajo avto en za drugim pol pa rečejo, zdej pa dejmo enega za v Slovenijo in izklopijo nekatere faze procesa, čist tko, da bi mal ene Slovenčke na drugem koncu sveta zajebaval. Men se tole zdi huda teorija zarote...

33112_1.png

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

Hja moja prva tud ni rjavela pa je bila slovenska. A v tovarni v Hirošimi delajo avto en za drugim pol pa rečejo, zdej pa dejmo enega za v Slovenijo in izklopijo nekatere faze procesa, čist tko, da bi mal ene Slovenčke na drugem koncu sveta zajebaval. Men se tole zdi huda teorija zarote...

Ne vem, kako jih delajo, a dejstvo je, da imajo probleme večinoma slovenske. Kar nekaj slovenskim soul red se je res začela luščiti barva. Je pa tudi res, da je najbrž glavni problem rjavenja podvozja ta, da naši prodajalci ne zahtevajo dodatne zaščite podvozja. Pa prav pri nas bi bilo to nujno zaradi "hudih" zim. 🤔

 

 

Napisano (urejeno)
dne 2. 1. 2022 ob 20:25 je Alex napisal:

Ne vem, kako jih delajo, a dejstvo je, da imajo probleme večinoma slovenske. Kar nekaj slovenskim soul red se je res začela luščiti barva. Je pa tudi res, da je najbrž glavni problem rjavenja podvozja ta, da naši prodajalci ne zahtevajo dodatne zaščite podvozja. Pa prav pri nas bi bilo to nujno zaradi "hudih" zim. 🤔

😁

Popravljeno od Janez007
Napisano

O težavah z barvami pri Mazdi sem prebral precej forumov, na FB obstajajo določene strani samo na temo težav z rdečo barvo. Probleme imajo vsi ne samo slovenske. Največ je težav z rdečo predvsem v smislu poškodb od kamenčkov, niso pa imune tudi preostale barve. Ponekod so jim po dveh letih barvali celotne avte. Nekateri zato nove avte zavijajo v folije in jih ščitijo s takimi in drugačnimi premazi. Podobno je z materiali v notranjosti, ki so zelo hitro podvrženi obrabi, da o škripanju na vseh koncih ne govorim. Neresno od Mazde, da se mora kupec ukvarjati s takimi zadevami. Moja rdeča se zaenkrat vseeno še odlično drži res pa še ni dala celotne ene zime čez. Na soncu so res vidni risi od avtopralnice ampak tak je bil že nov kjer so ga pač oprali in mene niti ne moti preveč. Jaz ga perem vedno ročno. Bo pa to najbrž prva in tudi zadnja Mazda pri hiši. Sedaj se še žena pritožuje na sovoznikovem sedežu nad obupno ventilacijo saj vedno od nekod hladno piha.

Napisano
pred 46 minutami je mito3000 napisal:

O težavah z barvami pri Mazdi sem prebral precej forumov, na FB obstajajo določene strani samo na temo težav z rdečo barvo. Probleme imajo vsi ne samo slovenske. Največ je težav z rdečo predvsem v smislu poškodb od kamenčkov, niso pa imune tudi preostale barve. Ponekod so jim po dveh letih barvali celotne avte. Nekateri zato nove avte zavijajo v folije in jih ščitijo s takimi in drugačnimi premazi. Podobno je z materiali v notranjosti, ki so zelo hitro podvrženi obrabi, da o škripanju na vseh koncih ne govorim. Neresno od Mazde, da se mora kupec ukvarjati s takimi zadevami. Moja rdeča se zaenkrat vseeno še odlično drži res pa še ni dala celotne ene zime čez. Na soncu so res vidni risi od avtopralnice ampak tak je bil že nov kjer so ga pač oprali in mene niti ne moti preveč. Jaz ga perem vedno ročno. Bo pa to najbrž prva in tudi zadnja Mazda pri hiši. Sedaj se še žena pritožuje na sovoznikovem sedežu nad obupno ventilacijo saj vedno od nekod hladno piha.

 

A ni žalostno, da ko si včasih kupil 10 let starega Golfa 2 je imel trivremenski rdeči taft... Zmer je bla rdeča nima veze a je bil sonce, dež al pa sneg. :lol:

 

Dandanes pa "metalik perla ultra duper barve", potem pa tole? :whatever: Res žalostno, kam drvijo prodajalci avtomobilov s svojimi norimi plastičnimi in eko bio forami. No saj po eni strani je to prodajna niša, drugače ne bi menjali avte na 5 let....

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
    • Meni najzahtevnejša je bila "ferata" je bila tista iz 1. svetovne nasproti Kluž v smeri Hermana. S kolegom sva jo sicer splezala, čeprav ni bila vzdrževana že 100 let. Precej "lahka" sva morala biti na njej ker je precej manjkalo, ostanki pa so bili zelo majavi. V kakšnem stanju oziroma ali sploh še je, ne vem. Glede na to, da so marsikaj delali tam nad cesto ob zadnji sanaciji in širitvi, je mogoče že ni več.
    • Ker se ne upaš zares pogledat v ogledala.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.