Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je Janez007 napisal:

 

Super, na tvojem mestu bi to priložnost čimprej izkoristil. 😃

 

Od malega me zanima, kako stvari delujejo. Kot otrok sem razšraufal (uničil) šivalni stroj, kolo, razne ure,..... Ko smo kupili nov TV sem ga po 2 tednih že odprl, da sem videl, kako izgleda od znotraj ... 😂  Zato bi mi bilo všeč, da lahko gledam, kaj in kako mehanik šraufa. Ni pa to všeč vsem servisom, da vidiš, da menjava olja in filtra, za katerega ti računajo 1,5 ure dela, traja efektivnih 10 minut + 20 minut birokracije + 10 minut za pranje vozila.  

 

Točno to stalno ponavljam. Za menjavo filtra in olja so meni zaračunali 1,5 ure. Ali so novo olje kapali z kapalko noter ne vem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali si sel na menjavo olja in filtra ali si sel na redni servis? Ker servis ni samo menjava olja in filtra… je se cel seznam opravil, ki se izvede… saj imas v DSK cel seznam, kaj vse je bilo pregledano… Verjetno pa je po tvoje ta seznam brezvezen… in nekdo samo poklika v programu … ker so to itak verjetno peki, ki se kao spoznajo na mehanicna dela… 🤪 Ali pa so profesionalni izdelovalci kitar, ki se spoznajo na vse… in lahko tudi poklikajo tak seznam… 😇
 

Ti svoje znanje v sluzbi dajes naprej zastonj? Predvidevam, da ne delas nekje za trakom, kjer znanja prakticno ne rabis... in tudi v stacuni ne filas polic... ali?

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pregled vozila ob rednem servisu je lahko zelo širok pojem. Lahko ga naredi kot na tehičnem, pa vemo koliko časa tisto traja, pa treba je odštet še merjenje plinov kar običajno na tehničnem traja najdlje, tega pa na rednem servisu ne počnejo. Se pravi od oka bi rekel kaj vem 10 minut ,da gre čez točke na podvozju ipd?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa avto tudi ponavadi posesajo in operejo ... pa vcasih kaksna stvar malo bolj zafrkava in se dlje zamudis ... Kakorkoli... servis NI samo menjava olja in filtra ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Alex napisal:

Točno to stalno ponavljam. Za menjavo filtra in olja so meni zaračunali 1,5 ure. Ali so novo olje kapali z kapalko noter ne vem. 

Ne razumem, res ne... kupiš avto za 30k in potem pizdenje "fak 50 eur so me ociganili pri servisu"... alora pejdi po megana 1.9 dizl karavan in vozi pod kozolec s tisto elf brozgo menjavat za 70 eur in je to to... checklisto stvari ki ne štimajo boš pa po poti delal, ko bo avto razpadal med vožnjo

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

No meni ga ni še nobeden posesal, oprali so ga pa že kdaj pa kdaj. To je pa res. :)

Pač oni stisnejo 1,5h dela pa če se dela tam pou ure ali pa 2. Cena je taka kot je in to je to. Če ti ne paše greš drugam :(

 

Te pa zastopm kaj mi hočeš dopovedat ja...redni servis traja 30 minut :D

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Alex napisal:

Točno to stalno ponavljam. Za menjavo filtra in olja so meni zaračunali 1,5 ure. Ali so novo olje kapali z kapalko noter ne vem. 

Dokler ti nebi menjali sprednjih diskov pri 17Kkm bodi vesel.

Tako so mamo hoteli nategnit na pooblaščencu. Dokler nisem prišel tam jaz in fino zaropotal, jim par krepkih povedal za popotnico.

Lahko oni kogar hočejo farbajo, a mene ne bodo. Garancija? Nabijem jim jo na glavo:bravo:

  • Všeč 1
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Ne razumem, res ne... kupiš avto za 30k in potem pizdenje "fak 50 eur so me ociganili pri servisu"... alora pejdi po megana 1.9 dizl karavan in vozi pod kozolec s tisto elf brozgo menjavat za 70 eur in je to to... checklisto stvari ki ne štimajo boš pa po poti delal, ko bo avto razpadal med vožnjo

 

Ni to to. Če nekaj plačam, moram to tudi dobit. Kako bi izgledalo, da bi plačal band za recimo igranje na  poroki. Rekli bi ti, da stanejo 1000€/uro. Igrali bi ti pol ure, račun bi dobil za uro in pol igranja. In ti bi lepo požrl to, oni bi šli po pol ure lepo domov, naslednjo uro bi pa ti zabaval goste. Če seveda imaš posluh. 😄

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Ni to to. Če nekaj plačam, moram to tudi dobit. Kako bi izgledalo, da bi plačal band za recimo igranje na  poroki. Rekli bi ti, da stanejo 1000€/uro. Igrali bi ti pol ure, račun bi dobil za uro in pol igranja. In ti bi lepo požrl to, oni bi šli po pol ure lepo domov, naslednjo uro bi pa ti zabaval goste. Če seveda imaš posluh. 😄

 

Koliko časa si bil brez avta? Jaz garantiram da 1,5 ure :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Ja, mal pavšala pa je. Saj to ni samo pri teh avtomobilističnih zadevah :D

Kako bi izgledalo, da vsi začnemo delati tako na pavšal? G. Jereb, ki ga verjetno marsikdo tu na forumu pozna.  relija je ob nekem pogovoru sogovorniku zaupal, da se največ zasluži prav z servisi v garanciji in ne toliko s samo  prodajo avtomobilov. 

Še posebno je zadovjen z kio, ki ima 7 letno garancijo in s tem zagarantirano, da bodo hodili toliko časa sigurno k njemu. Čiste pare.. 😊

  • Všeč 3
  • Jezen 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je NevLado napisal:

Koliko časa si bil brez avta? Jaz garantiram da 1,5 ure :D 

Ne. Dve uri in pol. Ob deset do dveh sem bil tam, predal ključe mlečnezobemu mladeniču in zavil v Extreme vital čez cesto, kjer sem bil zmenjen za boot feeting pancerjev.

Okoli petnajst do treh sem končal in, ko sem šel mimo je bil avto še vedno parkiran na istem mestu. Nato sem šel v BTC. Ob 16.30 sem dobil sms, da lahko pridem po svoj  umazan avto. Se pravi, brez avta sem bil 2,5 ure, koliko časa oziroma kdaj so ga zapeljali v delavnico pa ne vem. Najbrž ob 16.uri.😉

  • Haha 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Ne. Dve uri in pol. Ob deset do dveh sem bil tam, predal ključe mlečnezobemu mladeniču in zavil v Extreme vital čez cesto, kjer sem bil zmenjen za boot feeting pancerjev.

Okoli petnajst do treh sem končal in, ko sem šel mimo je bil avto še vedno parkiran na istem mestu. Nato sem šel v BTC. Ob 16.30 sem dobil sms, da lahko pridem po svoj  umazan avto. Se pravi, brez avta sem bil 2,5 ure, koliko časa oziroma kdaj so ga zapeljali v delavnico pa ne vem. Najbrž ob 16.uri.😉

2,5h so pa menjali kaj? Olje? Vajenci🤣

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Jest said:

Ali si sel na menjavo olja in filtra ali si sel na redni servis? Ker servis ni samo menjava olja in filtra… je se cel seznam opravil, ki se izvede… saj imas v DSK cel seznam, kaj vse je bilo pregledano… Verjetno pa je po tvoje ta seznam brezvezen… in nekdo samo poklika v programu … ker so to itak verjetno peki, ki se kao spoznajo na mehanicna dela… 🤪 Ali pa so profesionalni izdelovalci kitar, ki se spoznajo na vse… in lahko tudi poklikajo tak seznam… 😇
 

Ti svoje znanje v sluzbi dajes naprej zastonj? Predvidevam, da ne delas nekje za trakom, kjer znanja prakticno ne rabis... in tudi v stacuni ne filas polic... ali?

 

 

Včasih se res vprašam če vse preverijo, kar je na seznamu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je vzupan3 napisal:

Včasih se res vprašam če vse preverijo, kar je na seznamu...

Ja pajade preverijo. Mogoče en mehanik na pet servisnih hiš. 

Pri nas v reno minuti samo pošta, policaji pa penzionisti vozijo avte sem. 

Vsak pameten naredi obvoz:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Gregster napisal:

Meni so med četrtim im petim servisom zadnje zavorne ploščice odebelile🤘. Prednje sem zamenjal pred servisom zadnjih pa ne😁

Screenshot_20230302_143226_MyMazda.jpg

Screenshot_20230302_143202_MyMazda.jpg

Meni so tak na uradnih servisih in tehničnih, parkrat gume "nalili". Samo kaj če se ta nalita plast izrabi, preden jaz pogledam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Ni to to. Če nekaj plačam, moram to tudi dobit. Kako bi izgledalo, da bi plačal band za recimo igranje na  poroki. Rekli bi ti, da stanejo 1000€/uro. Igrali bi ti pol ure, račun bi dobil za uro in pol igranja. In ti bi lepo požrl to, oni bi šli po pol ure lepo domov, naslednjo uro bi pa ti zabaval goste. Če seveda imaš posluh. 😄

 

 

Kako pa potem rešuješ RTV naročnino? Plačat moraš. Če potem res sediš pred plazmo in gledaš RTV SLO1, RTV SLO2 ali pa celo RTV SLO3, potem zna biti, da ni krivo sonce...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Slivka napisal:

 

Kako pa potem rešuješ RTV naročnino? Plačat moraš. Če potem res sediš pred plazmo in gledaš RTV SLO1, RTV SLO2 ali pa celo RTV SLO3, potem zna biti, da ni krivo sonce...

To moraš po zakonu plačati in ne, ne gledam te tv. Mogoče je ravno obratno in ti spremljaš te "kanale". Ob nedeljah dopoldan  je prav luštna oddaja za krepitev duha. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sva s @scania naredila celo raziskavo kaj je razlika da mazdin katalog predlaga drugo kataloško kot pa zimmermanov katalog in autodoc, očitno so vmes posodobili kataloško in naredili novo specifikacijo diskov, disk je dimenzijsko isti, samo težji kot je za staro kataloško brez A... bomo videli ko deli pridejo in poročam po montaži.,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.