Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je SpEkTr napisal:

Ja, sam se pa tut vsaka praska vid. Lih na vrhu blatnika sem opazil ene kr dost globoke rajse, ne vem od kod :)

Huh, ne govori. Pri meni isto. Spredaj in zadaj, na vrhu iste strani. Prav vidi se, da je od kamenčka, ki je priletel. Občutljiva barva, kot da bi bil z voščenkami barvan. 🤦

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kera barva je? Machine grey?
Mislim da.
Huh, ne govori. Pri meni isto. Spredaj in zadaj, na vrhu iste strani. Prav vidi se, da je od kamenčka, ki je priletel. Občutljiva barva, kot da bi bil z voščenkami barvan.
Ja res. Od kamenčkov na strani Blatnika, kaj bi bilo če bi se ful vozil, in to po avtocesti. Če bi imel novo Mazdo, gre definitivno na zaščito, all keramika al pa folija..
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je SpEkTr napisal:

Mislim da. Ja res. Od kamenčkov na strani Blatnika, kaj bi bilo če bi se ful vozil, in to po avtocesti. Če bi imel novo Mazdo, gre definitivno na zaščito, all keramika al pa folija..

A na tisti stani, na kateri sta prebarvani platišči? 😄 

 

Zato je pa fina bela, ker se skoraj ne opazi površinskih prask. :)

Se pa opazi sive poškodbe od kamenčkov, ko odletijo stran veliki (udi nekaj mm2) kosi laka.

 

Kaj pa naredite z "zimskimi" rjastimi pikicami, ki se pripopajo na lak? Spolirate ali pustite? Na beli barve se takoj opazijo.

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Janez007 napisal:

A na tisti stani, na kateri sta prebarvani platišči? 😄 

 

Zato je pa fina bela, ker se skoraj ne opazi površinskih prask. :)

Se pa opazi sive poškodbe od kamenčkov, ko odletijo stran veliki (udi nekaj mm2) kosi laka.

 

Kaj pa naredite z "zimskimi" rjastimi pikicami, ki se pripopajo na lak? Spolirate ali pustite? Na beli barve se takoj opazijo.

 

 

 

 

Pošpricaj z sredstvom za odstranjevanjem zračne rje. 

Sam uporabljam tole.

https://www.operi-avto.si/abrazivni-materiali/920-carpro-ironx-1000ml.html?gclid=Cj0KCQiA6rCgBhDVARIsAK1kGPJJV_VWvNgUF3wmL85bYTVfwMzVLA6VQpjqUUvZs7yXFbnPPvrnrUoaAq1dEALw_wcB

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je SpEkTr napisal:

Če bi imel novo Mazdo, gre definitivno na zaščito, all keramika al pa folija..

Keramika samo malo ublaži. Imam zaščitenega s keramiko. Folija je baje dosti boljša, kar se tega tiče. Vendar tudi dosti dražja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

 

Kaj pa naredite z "zimskimi" rjastimi pikicami, ki se pripopajo na lak? Spolirate ali pustite? Na beli barve se takoj opazijo.

 

 

 

 

Bela barva je za to res nehvaležna, jaz sem nekako "obupal" nad izvajanjem vseh aktivnosti, da bi bil avto super shiny :) in na vseh zakotnih koncih odpravil vse pikice....ker bi to lahko potem delal vsakih 14.dni....bom pa letos ko se začne sezona domačega pranja poizkusil enkrat to kar je @Alex predlagal.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

Bela barva je za to res nehvaležna, jaz sem nekako "obupal" nad izvajanjem vseh aktivnosti, da bi bil avto super shiny :) in na vseh zakotnih koncih odpravil vse pikice....ker bi to lahko potem delal vsakih 14.dni....bom pa letos ko se začne sezona domačega pranja poizkusil enkrat to kar je @Alex predlagal.....

 

Pri pranju lahko uporabiš kak dober pre wash, da gre trdovratna umazanija dol. Pa za zračno rjo. Pol pa lahko sam povoskaš. Jaz uporabljam tekoči vosek, zelo enostaven za nanesti in predvsem za prebrisati (odstraniti). Nič lis in belih sledi. Rezultat pa fenomenalen!!! 

 

Še vozniki bmw, audi oziroma mercedesa se radi obrnejo na parkirišču tuki v LJ, tok se sveti, he,he,he....

 

 

WWW.OPERI-AVTO.SI

Tekoči vosek za zaščto in sijaj

Tuki kupujem že neki časa, znajo tudi svetovati, jih vedno prej vprašam za mnenje....

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Volume napisal:

 

Pri pranju lahko uporabiš kak dober pre wash, da gre trdovratna umazanija dol. Pa za zračno rjo. Pol pa lahko sam povoskaš. Jaz uporabljam tekoči vosek, zelo enostaven za nanesti in predvsem za prebrisati (odstraniti). Nič lis in belih sledi. Rezultat pa fenomenalen!!! 

 

Še vozniki bmw, audi oziroma mercedesa se radi obrnejo na parkirišču tuki v LJ, tok se sveti, he,he,he....

 

 

Verjetno so ti fouš, ker voziš boljši avto kot oni. 😉

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Preobul sem 6-ko v 19"-ke.😊

Kakšna razlika v vožnji. 😊

IMG_20230312_120602-01.jpeg

 

Ti lahko, ker snega na obali ziher ne bo več:jupiii:

 Jaz ne upam dat roko v ogenj za naše kraje😆

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Ti lahko, ker snega na obali ziher ne bo več:jupiii:

 Jaz ne upam dat roko v ogenj za naše kraje😆

Ne bo več? Sej ga sploh ni bilo,.. pa take premium zimske se je kupovalo za hudo zimo 🤣

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spucal notranjost… kaksen drug dan, pa pride na vrsto se zunanje pranje… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je FuManchu napisal:

Ti lahko, ker snega na obali ziher ne bo več:jupiii:

 Jaz ne upam dat roko v ogenj za naše kraje😆

Ta 6-ka je bila letos vsak teden v Ljubljani in velikokrat tudi na snegu. 

Ne pozabiti, da jo vozimo trije, največ sin, velikokrat gre žena službeno z njo v Ljubljano, bila je pa tudi na Poljskem in v Pragi. Tako, da zimske obvezno. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je FuManchu napisal:

Ti lahko, ker snega na obali ziher ne bo več:jupiii:

 Jaz ne upam dat roko v ogenj za naše kraje😆

Ja v sredo bo sneg, neki napovedujejo :vesel:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je MazdaBoy napisal:

Ne no, pa če je Rjavec zadnjič reku pri dnevniku, da naj bi bil sneg do nižin 🙂 Eh, bomo videli.....

Že že... Jaz gledam vreme samo na Provreme in nikjer drugje. Najbolj natančno. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.