Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 22 minutami je Jest napisal:

Bi treba, da motor laufa... le po cca. 20 minutah je potrebno pohodit pedal zavore ali kaj drugega, da racunalnik ne gre "spat" ... 

To sem prebral ... vprašanje je, koliko časa zdrži akumulator brez napajalnika? 6A napajalnik pa verjetno ni dovolj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akumulator pomoje zdrzi cel dan racunalnika in sistemov v standby-ju… Tako da to pomoje ni problematicno… Edino ce je akumulator ze pri koncu… Takrat bi se znali pojaviti problemi… Ampak spet ne taki, da tisto urco, kot traja nadgradnja, ne bi zdrzal… Edino bi mogoce tezje vzgal …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Janez007 said:

@vzupan3, si imel avto prižgan ali samo kontakt? Priklopljen na polnilec? Na servisu sem videl delajo update pri vžganem. 

Tako kot piše v navodilih, samo 1x pritisneš Start gumb brez sklopke, da se prižge infotainment. To je vse (brez polnilca).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kam bi napisal, pa bom kar tu.

Skratka čaka me registracija M3.

 

Sva se z agentom zmenila da bo "tako kot lani". Sem pa se sedaj malce bolj poglobil v to kar imam (glede na ves medijski pomp, seveda človek postane dvomljiv). Prilagam slike, ker ne zastopim. Vse imam obkljukano "NE", a imam potem v polnem kasku vse to krito, ali kako?

Priporočate mogoče kaj druga? Avto je 2017, 180.000 prevoženih. Sem že študiral da bi imel samo AO in AO+, glede na to da spomladi registriram še motor in se bom večina z njim vozil od marca do oktobra oz. kolikor bo vreme dopuščalo. Tam vem, da moram še krajo in AO obljukati. Predlogi dobrodošli.

 

 

Screenshot-20230912-094530-Samsung-Inter
Screenshot-20230912-094450-Samsung-Inter

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Ne vem kam bi napisal, pa bom kar tu.

Skratka čaka me registracija M3.

 

Sva se z agentom zmenila da bo "tako kot lani". Sem pa se sedaj malce bolj poglobil v to kar imam (glede na ves medijski pomp, seveda človek postane dvomljiv). Prilagam slike, ker ne zastopim. Vse imam obkljukano "NE", a imam potem v polnem kasku vse to krito, ali kako?

Priporočate mogoče kaj druga? Avto je 2017, 180.000 prevoženih. Sem že študiral da bi imel samo AO in AO+, glede na to da spomladi registriram še motor in se bom večina z njim vozil od marca do oktobra oz. kolikor bo vreme dopuščalo. Tam vem, da moram še krajo in AO obljukati. Predlogi dobrodošli.

 

 

Screenshot-20230912-094530-Samsung-Inter
Screenshot-20230912-094450-Samsung-Inter

Preveriti moraš, kaj polni kasko pri Grawe-ju krije. Pri Generaliju vem da je bilo tako, da toča ni bila vključena pod polni kasko.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"udarec kakega predmeta" ... a predmet sam od sebe lahko udari? Tam je že napisan vandalizem.

Kje je potem parking, divjad? To niso predmeti. Očitno v polnem kasku tega nimam, ampak pride samo v kasko elite. Torej polni kasko niti ni polni. Haha, evo to so te zavarovalniške fore.

 

kasko.jpg

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

image.png

Tudi Grawe ima podobno:

 

WWW.GRAWE.SI

Ob obveznem zavarovanju avtomobilske odgovornosti lahko svoj avtomobil dodatno zavarujete še z različnimi paketi kasko zavarovanja.

 

image.png

 

Seveda lahko koristis tudi iz "polnega kaska"... samo v tem primeru imas ponavadi samoudelezbo in se izgubis tri razrede pri uveljavljanju skode... Pri uveljavljanju iz kombinacij delnega kaska pa tega ponavadi ni ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako lažje bi bilo, če bi te zavarovalnice imele internetni izračun in opis vsega kar spada notri in zraven. Pa bi človek sam malo poklikal, pokombiniral, pregledal neke osnovne cene itd... Saj razumem da potem kolegi pa blabla dajo neke popuste vsem, pa vseeno, verjetno je nekje nek osnovni cenik in kombinacije kar rabiš in kaj ne.

Jaz bi recimo črtal ven točo, snežni plaz, ledene sveče, eksplozijo, požar, vihar, demonstracijo, padec zračnega vozila... pa nikjer ne piše koliko bi profitiral. Ali je to 10 eur, ali 50 eur. Vsekakor neke nepotrebne stvari, ki se ne zgodijo v 99,999% primerov v mojem primeru. Če pa bi bilo kaj, pa jebiga, bi pač sam kril in popravil avto. Hešteg transparentnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Triglavu se lahko “poigras” z razlicnimi opcijami na https://skleni.triglav.si … Moras pa vpisat VIN in podatke… Lahko pa malo preklikas, kaj bi imel in kaj ne… Cisto posameznih zadev se ponavadi ne da izlocit, ker je sestavljeno paketno…

 

Jaz sem letos malo poklikal in sem si ceno znizal za cca. 180€… Ven sem vrgel asistenco  Comfort in vzel samo Plus… Potem sva pa z agentom se malo optimizirala… in sem znizal se za cca. 50€ s tem, da sem se zeni ustvaril i.triglav.si racun ;) in se je paketni popust dvignil…


 

Podobno ima recimo tudi spletna poslovalnica Generalija https://www.wiz.si … Pa verjetno se kaksna… 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je godlike napisal:

Ker je tema "Kaj ste naredli na svoji Mazdi", bom jaz vzpodbudil, da še kdo kaj naredi.

 

Podarim 3L Ravenol FL22 koncentrat 1:1.

 

20230912_172720.jpg

Mislim da je pri naši CX-5 takšen antifriz.

Bom pogledal če ga kaj manjka, ker sem enkrat dolival vodo, ker nisem imel tega antifriza.

Ti javim če sem interesent za nakup 👍

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

S čim jih podmažete?

Lahko Motul sprej za motorno verigo?

Sem za foro eno ključavnico na hiši pipsnil s tem, pa gre ključ notri kot putrček.

Ta sprej ne poznam, jaz sem na 3ki pred kakimi tremi leti našprical s silikonskim in po 5ti letih je vse ok! 

Nasvete glede mazanja ogledal imaš na netu pa si poglej.... 😉

Tudi na M forumu je že nekaj o tem.... 👍

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 9. 2023 ob 17:30 je godlike napisal:

Ker je tema "Kaj ste naredli na svoji Mazdi", bom jaz vzpodbudil, da še kdo kaj naredi.

 

Podarim 3L Ravenol FL22 koncentrat 1:1.

 

20230912_172720.jpg

Bo kdo imel, če ne bom oddal v zbirnem centru.

 

To ima potem 6L, dovolj za komplet menjavo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je godlike napisal:

Bo kdo imel, če ne bom oddal v zbirnem centru.

 

To ima potem 6L, dovolj za komplet menjavo.

To paše tudi na M6 ane. Jaz ne rabim nujno, mi je pa žalostno to stran zlivat. Če se kaj voziš do LJ, bom vzel na rezervo in dal doma v garažo, mogoče kdaj rabim

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.