Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Nadgradil firmware infotainmenta na verzijo 7000C04-EU07-14018

 

IMG_3058.jpeg

 

Ce mogoce koga zanima, kaj so popravili (samo dvomim, glede na to, da sem verjetno se vedno edini na forumu s tem modelom 😜 )

 

  • While using navigation on toll roads, there may be frequent announcements of "Toll road ahead " with poor voice guidance quality.
  • When using voice recognition for address search in the navigation system, it may search for addresses with Germany instead of the domestic location.
  • While using navigation on the Autobahn, a route number may be spoken in a language different from the set language.
  • When multiple destinations are set in the navigation, the total distance may be not displayed.
  • The voice guidance for navigation in Finnish and German is immature.
  • The speed units on Traffic Sign Recognition (TSR) system may be incorrectly displayed.
  • While using navigation, the speed limits guidance may be incorrectly displayed.
  • When starting navigation, it may take some time for the navigation guidance to start speaking.
  • When searching for navigation, a blank space may appear in the search results.
  • After editing a USB audio playlist, the playlist may not resume playback.
  • DTC U3000:47 may not be cleared unless IG-OFF/ON.
  • The following symptoms regarding the Driver Personalization System have been modified.

 

  • Manual switching to registered drivers may not be performed just after engine start.
  • The authentication result may not be displayed.

 

  • The alert screen for operation which is displayed just after IG-ON may continue to be displayed for about 30 seconds.
  • i-ACTIVSENSE system inspection may be displayed unnecessarily.
  • It may not be possible to connect to the iPhone.
  • The CarPlay icon may not be displayed.
  • Smartphone device name may not be displayed in the "Set Phone Connection Order".
  • Mazda Connect operation may not be available.
  • Just after starting the engine, the camera image and other image sources may overlap.
  • Mazda Connect screen may not be displayed when connecting to CarPlay.
  • Mazda Connect may freeze.
  • When changing the listening position settings, the positions of check marks that are not being operated may change.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, dvorjan said:

Kje si pa naročil te "dobrote"?

Olje iz ato24.de, svečke lokalno v štacuni z rez. deli.

Ebayu/Amazonu (kot zapiše FuManchu) se pri teh stvareh izogibam.

Ravno za svečke NGK je npr. ogromno ponaredkov - ogromno materiala na YouTubu na to temo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NGK iridium se noro ponareja ja. In to včasih celo v trgovinah dobiš.

 

M2 je pri meni imela Denso. Pa sem samo 1x menjal. Alfa pa jih je kurla na 30k km.

 

Pri Amazonu moreš pazit, da prodaja Amazon. Isto je za Osram žarnice, če je Amazon je ok, če kdo drugi, pa pitaj boga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadel srno oz. bolje rečeno je ona zadela avto. Hitrost v trenutku trčenja je bila kakšnih 40 km/h, na srečno je zadela v bok in je škoda res minimalna. Snelo je pokrov stranskega ogledala in ga malo "porajsalo" - predvsem zaradi kotaljenja po asfaltu. Imam kasko, zavarovano divjad, ampak škode (razen nekaj prask na pokrovu stranskega ogledala) praktično ni. Klical sem 113, da so naredili zapisnik in mi dodelili listek s katerim lahko grem na zavarovalnico, ampak sem še v dilemi. Po eni strani se mi zdi škoda, če že plačujem zavarovanje, da ne izkoristim. Me pa zanima, kaj bodo sploh naredili... če bom mogel peljat k cenilcu. Kaj bi naredili vi? 

 

 

 image.pngimage.pngimage.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je MarkoSolnir napisal:

Kaj pa te piščali za divjad... Vredno nakupa?

 

image.pngimage.png

Smo že enkrat pisali o tem... 😊

Jaz imam zgornjo amerikansko in zaenkrat še ni prišla srnjad blizu avta... 👍😉Zavarovano pa kljub temu imam. 

Za tistih 10€ me nebo vrag uzel. 😁

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Bini napisal:

Jaz imam zgornjo amerikansko in zaenkrat še ni prišla srnjad blizu avta... 👍😉


Jaz je se nikoli nisem imel, pa tudi se nisem imel bliznjega srecanja s srnami ;) … 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 10/3/2023 at 5:59 AM, kacnje said:

Ti odgovor Janeza007 zadošča? Ali si mislil, da ne najdeš PIDov v sami aplikaciji?

Mimogrede - bil sem v stiku z avtorjem AA Torque in preko vikenda je pripravil nekaj posodobitev. Splača se namestiti zadnjo verzijo, saj naj bi odslej delovalo tudi samodejno posodabljanje. Upajmo, da bo delovalo, sedaj še ni bilo nove produkcijske verzije, zgolj razvojne.

 

@kacnje, Android 14 je pa spet podrl vse :(

Popravljeno od SpEkTr
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam gužvo zadnje dneve, pa ne spremljam toliko, kaj avtor dela. Vem, da so omenjali neke težave na Android 14, ampak se mi zdi, da so rešili.
Pri čem točno crkne? Pri namestitvi ali uporabi?
Sam še nisem dobil Androida 14.

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Haxballer napisal:

Zadel srno oz. bolje rečeno je ona zadela avto. Hitrost v trenutku trčenja je bila kakšnih 40 km/h, na srečno je zadela v bok in je škoda res minimalna. Snelo je pokrov stranskega ogledala in ga malo "porajsalo" - predvsem zaradi kotaljenja po asfaltu. Imam kasko, zavarovano divjad, ampak škode (razen nekaj prask na pokrovu stranskega ogledala) praktično ni. Klical sem 113, da so naredili zapisnik in mi dodelili listek s katerim lahko grem na zavarovalnico, ampak sem še v dilemi. Po eni strani se mi zdi škoda, če že plačujem zavarovanje, da ne izkoristim. Me pa zanima, kaj bodo sploh naredili... če bom mogel peljat k cenilcu. Kaj bi naredili vi? 

 

 

 image.pngimage.pngimage.png

 

Zadeva očitno ni tako nedolžna. Pokrov od ogledala dokaj hitro pade, če se ga dotaknem.. Med vožnjo sicer ne pade. Tako da se je verjetno zlomil kakšen jeziček... Bom na ogledu cenilca oba dela pokrova imel kar posebej v roki, da bo izgledalo več škode, klepar pa naj naroči kar nov del.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.