Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Evo jaz sem pa zamenjal baterijo v ključu. Javlja kar nekaj časa že in sem rekel da bom potestiral koliko časa drži. No včeraj mi je pa zjutraj med vožnjo začela piskat da key not found. Je zmrzu ključ od mraza zgleda, ker ga odlagam v sredinsko konzolo, avto imam pa zunaj. :lol:

 

Sem imel sedaj Varte, zdaj sem pa vzel Duracella, ker sem kupil duo pack in so imele novejši datum proizvodnje (08/2023).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je NevLado napisal:

Evo jaz sem pa zamenjal baterijo v ključu. Javlja kar nekaj časa že in sem rekel da bom potestiral koliko časa drži. No včeraj mi je pa zjutraj med vožnjo začela piskat da key not found. Je zmrzu ključ od mraza zgleda, ker ga odlagam v sredinsko konzolo, avto imam pa zunaj. :lol:

 

Sem imel sedaj Varte, zdaj sem pa vzel Duracella, ker sem kupil duo pack in so imele novejši datum proizvodnje (08/2023).

In koliko časa je zdržala. Ker meni je tudi včeraj prvič napisala Key Battery Low. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je dvorjan napisal:

1 leto te je opozarjal, da je baterija v ključu prazna?! 😃

Aja ne...opozarjat me je začel kakšne 14 dni nazaj

 

Nazadnje sem jo menjal 8 november 2022, včeraj je pa 28 november 2023

 

Tako da 1 leto 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Meni je na 3ki držala cca leto in pol na cx30 sem jo pa kak mesec nazaj menjal. To pomeni,da je bila dobri dve leti od nakupa novega avta.....👍😉


Ko se pa bolj malo vozis ;) … vecino km verjetno naredis s sluzbenim avtom :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Covid projekt done

 

vzelo mi je uro, ker sem bolj počasne sorte haha - vmes mi je šrauf padel za klimo, mater me je spotilo, jebeš vse lekadole. Priporočam da nastavite pod konzolo eno krpo, da če vam pade vam na krpo in ne v globine avtomobila.

 

Evo mazda je up to date z zadnjimi trendi

 

 

IMG_5446.jpeg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 28. 11. 2023 ob 21:08 je NevLado napisal:

Evo jaz sem pa zamenjal baterijo v ključu. Javlja kar nekaj časa že in sem rekel da bom potestiral koliko časa drži. No včeraj mi je pa zjutraj med vožnjo začela piskat da key not found. Je zmrzu ključ od mraza zgleda, ker ga odlagam v sredinsko konzolo, avto imam pa zunaj. :lol:

 

Sem imel sedaj Varte, zdaj sem pa vzel Duracella, ker sem kupil duo pack in so imele novejši datum proizvodnje (08/2023).

Ti dam en nasvet za naslednjič...ti ga ni treba upostevati če nočeš...pač zastonj nasvet.

Najboljše gumbne baterije so litijeve Renata!...za njimi Panasonic,Sony,Maxell,pol pa dolgo,dolgo nič...

A pri Renata pazi-vzami samo če so "Swiss made", k čajnizi...saj veš...tudi za quartz-ure ipd.. pr urarju bodo najdražje lih Renata...z razlogom.

Jaz za večino kupujem Panasonic,za tisto k je pa res važno,da dolgo drži-samo Renata.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Hixxy napisal:

Covid projekt done

 

vzelo mi je uro, ker sem bolj počasne sorte haha - vmes mi je šrauf padel za klimo, mater me je spotilo, jebeš vse lekadole. Priporočam da nastavite pod konzolo eno krpo, da če vam pade vam na krpo in ne v globine avtomobila.

 

Evo mazda je up to date z zadnjimi trendi

 

 

IMG_5446.jpeg

Too, lepa !

pred 19 minutami je skritikrt napisal:

Ti dam en nasvet za naslednjič...ti ga ni treba upostevati če nočeš...pač zastonj nasvet.

Najboljše gumbne baterije so litijeve Renata!...za njimi Panasonic,Sony,Maxell,pol pa dolgo,dolgo nič...

A pri Renata pazi-vzami samo če so "Swiss made", k čajnizi...saj veš...tudi za quartz-ure ipd.. pr urarju bodo najdražje lih Renata...z razlogom.

Jaz za večino kupujem Panasonic,za tisto k je pa res važno,da dolgo drži-samo Renata.

https://www.bigbang.si/gumbna-baterija-cr-2025-litijeva-renata-cr2025-165-mah-3-v-1-kos-izdelek-430540/

 

Zanimivo, da je cenejša kot marsikatera komercialna.. kaj pa je fora teh baterij, da so toliko bolj kvalitetne?

 

Skrbi me, da jih redko kdo kupi, in so star letnik izdelave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Too, lepa !

https://www.bigbang.si/gumbna-baterija-cr-2025-litijeva-renata-cr2025-165-mah-3-v-1-kos-izdelek-430540/

 

Zanimivo, da je cenejša kot marsikatera komercialna.. kaj pa je fora teh baterij, da so toliko bolj kvalitetne?

 

Skrbi me, da jih redko kdo kupi, in so star letnik izdelave.

To so kitajske...zapomni si-nič ni zastonj...take baterije so takoj 6€+ ena....ne se pustiti ujeti v past "privlačne" cene..."ko je prelepo,da bi bilo res,je prelepo,da bi bilo res"...to moraš skoz imeti na mislih...razen če se zavedaš tega,in vzameš v računico,da boš menjaval "po tekočem traku".

Tudi npr. Original Panasonic ne boš dobil za manj kot 3-5€...odvisno kak pack je...

Npr. poglej na amazon in napiši "Renata CR2032 Swiss Made"

Boš prec videl 3-4€ kom + par €ptt.

 

Te švicarske v bistvu niso nič posebnega,samo narejene so tako kot je treba...litij je drag,in če malo pogoljufaš tu,in malo tam...pa dobiš poceni baterijo...

Kot pri tortah ipd...lahko je lepa,pa za bruhati...lahko pa je "nikakršna za pogledati...in dobra za prste polizati.😋

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.AMAZON.DE

 Evo 1pack/2kom 6,69€ z našim ddv in poštnino...če daš pa not 10 pakov/20kom. pa je točno 40€

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B098FCM51S/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ABGP8Q3PA87OB&th=1

 

6kom 20,5€ na koncu v košarici z free ptt in našim ddv...v bistvu dražje k Renata.

 

https://www.amazon.de/-/en/Maxell-CR2032-Batteries-Lithium-Battery/dp/B081548RQ4/ref=sr_1_1?crid=21LLYJM15KYZP&keywords=Maxell+CR2032&qid=1703020874&sprefix=maxell+cr2032%2Caps%2C119&sr=8-1

 

Tudi še malce cenejše Maxell-ke 10kom 8,77€ z vsem skupaj-niso slabe👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil na servisu, kjer so izvedli en vpoklic in eno servisno akcijo ...

 

 image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je še od zadnjič, ko sem zamenjal gume.

 

Pri vsaki menjavi očistim in na novo podmažem vodila čeljusti, da le-te lepo stekajo.

 

410486314-1455371385018184-6382974799888

 

403404044-728858265971131-60177675857068

 

Žlajfi tako spredaj kot zadaj so proti koncu. Komplet Zimmerman/Ate čaka na pomlad:

 

IMG-4139.jpg

 

Danes smo se pa en mal našminkal:

 

IMG-4137.jpg

 

IMG-4135.jpg

 

IMG-4138.jpg

 

🖤🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 12. 2023 ob 16:37 je AmpeR napisal:

Po 2 mesecih neuporabe cx3 sem da poskusil zagnati. Nič... baterija kaput. No z busterjem je bp štartal in pustil sem ga uro laufati...

Ej na mestu če lavfaš ni ok za motor, ker ni ustrezno podmazan. Predlagam eno furo po ac in nazaj, ko ga štartaš z boosterjem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podmazuje se, ker dela oljna črpalka in olje kroži po sistemu. To da se ne maže prav, ne more držat.

 

Na mestu se blok segreva, menjalnik pa ne. Tako da bi rekel da trpi po speljanju menjalnik drugač pa semeringi okoli sklopke....

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Pravkar zamenjal baterijo v ključu. Že ena dva tedna avto opozarja na slabo baterijo v ključu, pa ne bi rad na novega leta dan ugotovil, da ne odklene. 😃


 

Drugace lahko odklenes tudi, ce je baterija prazna… pa tudi vzges lahko…

 

V ohisju je “skrit” fizicni kljuc… za zagon pa prislonis daljinca k START gumbu in ga pritisnes, ko zelis zalaufati motor..,

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.