Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Alex napisal:

Midva z Gelipterjem imava zmenek z gumistim v ponedeljek ob 8 uri. Pa da vidimo, kako bodo izpadle črne 18" feltne... ravno danes sem malo gledal na parkirišču avte in me je zelo presenetilo, da je imel že vsak tretji avto montirane zimske gume. In to na obali. 

Res ...je me prav zanima kako bojo izpadle te nove čne feltne in zimske gume gor 😉🙂🙃😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Alex napisal:

Midva z Gelipterjem imava zmenek z gumistim v ponedeljek ob 8 uri. Pa da vidimo, kako bodo izpadle črne 18" feltne... ravno danes sem malo gledal na parkirišču avte in me je zelo presenetilo, da je imel že vsak tretji avto montirane zimske gume. In to na obali. 

 

Ja lej, nič nas ne sme presenetiti 😉

Popravljeno od MazdaBoy
  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 11. 2022 ob 16:09 je Janez007 napisal:

Vodna črpalka??? OK, pri teh km so mikrojermeni včasih že napokani, ampak vodna črpalka? 😲

Pri jermenih ni problem samo kilometrina ampak tudi zob časa..

Napenjalec je bil že hin..

Za črpalko sem se pa odločil, ko sem bral to temo:

 kjer piše:

 Mikro jermen+napenjalec                      100000km-120000km
 Vodna črpalka                                         100000km-120000km

 

Sicer naj bi zdržala 150 - 200k km, ampak sej ni problem, če se servisira bolj pogosto, kot pa preredko :)

Naslednje leto imam namen menjat svečke, pa tudi še ne bo predpisanih 120k km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se tudi sam lotil in sva z bratom zamenjala gume na treh avtih. Evo zdaj so lahko pomirjeni tudi tisti, ki bi jih Boss sicer ogrožal zjutraj pri +2°C v letnih gumah. 😝

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 3

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 11. 2022 ob 22:30 je Bini napisal:

Evo,tole je moja Turanza prednja guma slikana po prevoženih 9kkm in takole zgleda na sliki.....😟

Med rdečim črtama jih je zelo pobralo, med zelenim pa ne. Mislim, da je to zaradi premehkih bočnic. 🤔

IMG_20221106_203210.jpg

IMG_20221106_203332~2.jpg

IMG_20221106_203259~3.jpg

IMG_20221106_203008.jpg

 

Sem poslikal mojo, ko sem dal dol in po cca 30.000 prevoženih km, je v sredini profil 6,8mm, pri straneh pa še vedno dobrih 5,5mm. Tole bo za minimalno še 1x toliko km, lahko celo 75kkm. Očitno ji paše, da je mal več napolnjena, grem pa spomladi na 2,8 bara spredaj in 2,7 zadaj.

 

guma.jpg

  • Všeč 3
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Sem poslikal mojo, ko sem dal dol in po cca 30.000 prevoženih km, je v sredini profil 6,8mm, pri straneh pa še vedno dobrih 5,5mm. Tole bo za minimalno še 1x toliko km, lahko celo 75kkm. Očitno ji paše, da je mal več napolnjena, grem pa spomladi na 2,8 bara spredaj in 2,7 zadaj.

 

guma.jpg

Tole je po profilu že t005?

 

Moja t001 je bistveno slabša ob robovih 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne oziroma sila malo, razen, če je tako nizek tlak, da se deformira guma in s tem zmanjša volumen v gumi. Potem se tlak poviša.

 

Zato pa polniš gume več pri višjih masni obremenitvi vozila, da se izniči efekt stlačene gume.

 

Tlak v gumah spreminja le temperatura in pa seveda količina samega zraka v gumi. Se pravi več kot daš zraka notri oziroma bolj kot ga segreješ bolj zvišaš tlak.

 

In se en oglasi od zadaj - zakaj pa poči žoga če se usedeš nanjo? Krogla je najbolj idealna forma saj ima na količino plašča največji volumen in če se usedeš nanjo spremeniš to formo in avtomatsko zmanjšaš volumen. Pri zmanjšanem volumni in isti količini zraka se tlak bistveno poveča in žoga poči.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Tole je po profilu že t005?

 

Moja t001 je bistveno slabša ob robovih 

 

To je v bistvu T005A se pravi za vzhodno azijske trge. Je pa profil enak kot T005, ampak gumena zmes je pa vprašanje kakšna je.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Boss napisal:

 

Sem poslikal mojo, ko sem dal dol in po cca 30.000 prevoženih km, je v sredini profil 6,8mm, pri straneh pa še vedno dobrih 5,5mm. Tole bo za minimalno še 1x toliko km, lahko celo 75kkm. Očitno ji paše, da je mal več napolnjena, grem pa spomladi na 2,8 bara spredaj in 2,7 zadaj.

 

guma.jpg

Dobro očuvane gume 👍 Ampak mislim,da se  @Boss bolj po polžje vozi in še to samo "naravnost"...:hudicek:

Jih bom tudi jaz malo bolj napolnil,da bodo še za kako leto čez ovinke.....😂😉👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Te gume niso videle hitrih ovinkov. 

Itak. Pri hitri vožnji pobere robove. 

Zato pa ima Boss tako majhno porabo, ko se vozi kot DeSUS. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Bini napisal:

Posluša Goloba,da je potrebno varčevanje na vseh področjih....😁😉

Pa na golobji ples ne smeš pozabiti. Plesat je treba veliko🤣

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kljub nedelji sem po opravljeni državljanski dolžnosti zamenjal še kolesa na M3. Pol urce lahkega dela. :)

 

image.png

 

image.png

 

Letne še prve gume imajo za sabo enih 45.000 km in bodo verjetno še za 2 sezoni. Ugotavljam, da po robovih bistveno hitreje pobira enak tip gum na M6 ... si mislim, da je razlika v večji obremenitvi v ovinkih (teža vozila).

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.