Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pravkar je Slivka napisal:

Danes sem pa toliko naredil na BTjki, da se bojim, da ji bo škodilo...

 

Zdaj sem še tesnila vrat namazal s parafinovim oljem. Nekaj so govorili, da bo letos huda zima, pa da ne ostanem zunaj pred zmrznjenimi vrati...

Pa ti si začel enostavno pretiravati s tdm lišpanjem avta. Najprej mu dvigneš brisalce, pa ga letos že drugič opereš in glej ga zlomka, celo gumo namažeš. 

Kam gre ta svet. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zdaj, prehitro sem jo pohvalil.

 

Sicer ne vem, a je krivo to, da sem jo opral ali je krivo to, da je Mazdin dizelaš pod pokrovom motorja, a danes sem stal ob cesti z odprtim pokrovom motorja in preklinjal Mazdo in njene konstruktorje! Na poti ma ustavi policijska kontrola, zraven je bila tudi finančna policija. Pregledajo avto in tovor, vzamejo vzorec nafte, pregledajo vse dokumente in homologacijo, stehtajo,... Pride policaj k meni in reče, da me samo opominja, naj naslednjič malo bolj pazim na obremenitev, ker namesto dovoljenih 6030 kg največje dovoljene skupne teže skupine vozil imam 6040 kg. Pa da bo prometno zadržal, ker vozilo ni tehnično brezhibno. Ko opazi, da mi ni nič jasno, mi razloži, da mi ne sveti sprednja desna luč. In da to samo po sebi ni kaznivo, da pa me ne spusti naprej, dokler napake ne odpravim. In takrat so se začeli porkoti. Zamenjat desno žarnico pri BTjki je delo za ginekologe, ki so vajeni delat v majhnih luknjah... Ma prekleti poševnookci, bi jim za kazen dal, da morajo eno leto na servisih menjat žarnice, pa da vidimo potem naslednji verzijo BTjk, kakšne bodo, pe+++ za++++++ pi+++ jim m++++++ jeb+ jih da jih je++ u pi+++ us++++ golazen vzhodnjaška, samo za pref++++ so, pe+++ ,...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Slivka napisal:

Na zdaj, prehitro sem jo pohvalil.

 

Sicer ne vem, a je krivo to, da sem jo opral ali je krivo to, da je Mazdin dizelaš pod pokrovom motorja, a danes sem stal ob cesti z odprtim pokrovom motorja in preklinjal Mazdo in njene konstruktorje! Na poti ma ustavi policijska kontrola, zraven je bila tudi finančna policija. Pregledajo avto in tovor, vzamejo vzorec nafte, pregledajo vse dokumente in homologacijo, stehtajo,... Pride policaj k meni in reče, da me samo opominja, naj naslednjič malo bolj pazim na obremenitev, ker namesto dovoljenih 6030 kg največje dovoljene skupne teže skupine vozil imam 6040 kg. Pa da bo prometno zadržal, ker vozilo ni tehnično brezhibno. Ko opazi, da mi ni nič jasno, mi razloži, da mi ne sveti sprednja desna luč. In da to samo po sebi ni kaznivo, da pa me ne spusti naprej, dokler napake ne odpravim. In takrat so se začeli porkoti. Zamenjat desno žarnico pri BTjki je delo za ginekologe, ki so vajeni delat v majhnih luknjah... Ma prekleti poševnookci, bi jim za kazen dal, da morajo eno leto na servisih menjat žarnice, pa da vidimo potem naslednji verzijo BTjk, kakšne bodo, pe+++ za++++++ pi+++ jim m++++++ jeb+ jih da jih je++ u pi+++ us++++ golazen vzhodnjaška, samo za pref++++ so, pe+++ ,...

Zdaj, ko ti ravno gre ta menjava žarnice jo menjaj še na levi, da ti bodo obe enako lepo svetile pa pelji se nekam od doma, da te otroci ne slišijo..... 😉😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, levo žarnico zamenjam z enim zaprtim očesom. Je lepo dostopna, prideš z obema rokama lepo zraven. Ja, bom zamenjal tudi levo, ma kar doma v garaži. Desna pa... Ko moram pa desno žarnico zamenjat so pa vsi svetniki tam, kjer jim ni mesto. Ma golazen poševnooka, pa kaj so mislili, da so to tako napackedrali? Ma ku##i ušivi, pi### jim ########, če se oni radi j##### ni treba, da j##### še mene....

 

Mah, brez veze vse skupaj, samo v slabo voljo me spravlja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekel policaju da boš peljal na pooblaščen servis, da sam ne znaš, lahko pa jo on menja. Pol se pa naj jebe


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Všeč 1
  • Haha 2

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TBA napisal:

@Slivkasi pa naletu na enga k mu je blo mal preveč dolgčas.

 

Me zanima kak bi pri kakem starejšem meganu okrog letnika 2005 menjal žarnico ob cesti. 

 

 

 

 

Ja tam pa greš do komolcev v luč in to iz spodnje strani-kolesa....😊😉😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Slivka napisal:

Mah, levo žarnico zamenjam z enim zaprtim očesom. Je lepo dostopna, prideš z obema rokama lepo zraven. Ja, bom zamenjal tudi levo, ma kar doma v garaži. Desna pa... Ko moram pa desno žarnico zamenjat so pa vsi svetniki tam, kjer jim ni mesto. Ma golazen poševnooka, pa kaj so mislili, da so to tako napackedrali? Ma ku##i ušivi, pi### jim ########, če se oni radi j##### ni treba, da j##### še mene....

 

Mah, brez veze vse skupaj, samo v slabo voljo me spravlja...

Kolk bi šele trajalo, če bi bila potrebna menjava LED žarometa. Včeraj je človek zjutraj na servis pripeljal CX-5, ki mu je v garanciji crknila sprednja luč. Ko je prišel popoldne ponj ga je skoraj infarkt, ko je izvedel, da bo na novo luč potrebno počakati 1 teden, 2 tedna, morda pol leta ali celo eno leto. 🙃 😪 

 

To, da lahko v nekaj minutah pred policajem usposobiš luč, bo kmalu preteklost.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je mazdaman napisal:

Bi rekel policaju da boš peljal na pooblaščen servis, da sam ne znaš, lahko pa jo on menja. Pol se pa naj jebe


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No, saj, če smo čisto iskreni: na Mazdi BT-50 je žarnico v desnem žarometu čisto enostavno zamenjat - če prej odstraniš akumulator, mogoče še posodo za Vitrex. Težava je samo, ker na cesti nimaš vsega potrebnega orodja: 10 mm ključ za odvit kleme in 13 mm ključ za odvit "podkev", ki drži akumulator na mestu, s 13 mm ključem lahko odviješ tudi posodo za vitrex, rabiš pa ene klešče za sprostit objemko in en tanek izvijač za sprostit konektor. Ko to narediš, je menjava žarnice zgolj formalnost...

 

V glavnem, zdaj dela vse, zamenjani obe sprednji žarnici. Pa ne z Osran iz Kitajske ampak sem se izprsil in montiral Bosch iz Kitajske...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nadgradil programsko opremo CMU enote (multimedije). Zdaj je že na 12004.

 

Posodobitev je na voljo tudi za EU modele novih trojk in CX-30, ampak baje, da jo sedaj lahko dobiš zgolj in samo še na servisu ... Vprašajte, ko boste tam (pa imejte USB ključek s seboj).

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je toto89 napisal:

Sicer ne danes, ampak prejšnji vikend.. Naredil servis na Mazdi 3, na 92 500km. Poleg rednega servisa menjana še vodna črpalka, mikrojermena, napenjalec in antifriz.

Vodna črpalka??? OK, pri teh km so mikrojermeni včasih že napokani, ampak vodna črpalka? 😲

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam za menjavo gum termin v ponedeljek ob 14:00 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Midva z Gelipterjem imava zmenek z gumistim v ponedeljek ob 8 uri. Pa da vidimo, kako bodo izpadle črne 18" feltne... ravno danes sem malo gledal na parkirišču avte in me je zelo presenetilo, da je imel že vsak tretji avto montirane zimske gume. In to na obali. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.