Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je Alex napisal:

17"...tudi jaz sem moje pobarval v črno. Izpade veliko bolje, saj se ne vidi "majhnih " platišč. 👍

Ni crna, grafit siva 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bini napisal:

Glavni problem ni to ampak kontrola pri izdelavi.... :nevem: Tudi Mercedes je na Kitajskem izdelan pa še marsikaj drugega iz zahodnega sveta.... 🤔

😟

 

Ne trapaj. Lahko, da ti z veliko muke in napora uspe ljudi, ki delajo za pest riža na dan, pripraviti k natančnemu delu, a je vstopna surovina tudi "kitajska". Saj imajo Kitajci tudi kvalitetno robo, a ta ni več tako poceni, da bi se splačalo... In če bi Kitajci res znali narediti, bi Ferarrije delali na Kitajskem. Pa jih ne, v celoti jih naredijo v severni Italiji. V Mercedesih se vozijo navadni predsedniki uprav, viceguvernerji bank in podobni. Ferarri je pa samo za velike fante... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

 

Ne trapaj. Lahko, da ti z veliko muke in napora uspe ljudi, ki delajo za pest riža na dan, pripraviti k natančnemu delu, a je vstopna surovina tudi "kitajska". Saj imajo Kitajci tudi kvalitetno robo, a ta ni več tako poceni, da bi se splačalo... In če bi Kitajci res znali narediti, bi Ferarrije delali na Kitajskem. Pa jih ne, v celoti jih naredijo v severni Italiji. V Mercedesih se vozijo navadni predsedniki uprav, viceguvernerji bank in podobni. Ferarri je pa samo za velike fante... 

Ta Ferarri iz tvoje zgodbe mislim,da ne doseže tvojih hribov čeprav je narejen v Italiji ne na Kitajskem....😁😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

O, doseže, doseže. Sicer ne tisti, tardeči, ampak zeleni. Ma jih doseže, ima Ferarri asortiman za vse!

 

http://www.ferrariagri.it

 

 

Sicer pa Ferrari dela tudi SUVe... Ferarri Purosangue. Za 400.000€. In pride v te naše hribe. Dokazano.

Slivka imaš prav,zadnji čas so ga naredili pa še to samo zaradi trenda na trgu in so tudi zadnji med vsemi super športniki,ki so spoznali,da ga vendarle morajo narediti,da lahko  pridejo v tvoje hribe......😉😂🤣

Če ti prišepnem na uho se,da do tebe tudi z CX-30 in ne rabiš...🏎️ Ferrari.....😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Če ti prišepnem na uho se,da do tebe tudi z CX-30 in ne rabiš...🏎️ Ferrari.....😉

 

Nekaj se je nekje nekoč šušljalo, da je CX-30 sestavljen iz Kitajskih komponent, pa me skrbi, da bi se kaj polomilo, če bi sem gor zastavil z njim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

 

Nekaj se je nekje nekoč šušljalo, da je CX-30 sestavljen iz Kitajskih komponent, pa me skrbi, da bi se kaj polomilo, če bi sem gor zastavil z njim...

Naj bi se, govorilo naj bi se, iz nepreverjenih informacij...ti si kot naši novinarji. Dosti govorijo, povedo pa bolj malo konkretnih stvari. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti res verjames, da je cisto vse, kar je na tvojem avtu, narejeno v Mazdini tovarni na Japonskem? 🤔😜

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Jest napisal:

A ti res verjames, da je cisto vse, kar je na tvojem avtu, narejeno v Mazdini tovarni na Japonskem? 🤔😜

Za mazdo 6 in cx5 vemo, da imajo najmanj kitajske feltne. Za CX30 pa nisem še ugotovil nobene stvari zaenkrat. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

 

Nekaj se je nekje nekoč šušljalo, da je CX-30 sestavljen iz Kitajskih komponent, pa me skrbi, da bi se kaj polomilo, če bi sem gor zastavil z njim...

Kaj si že pozabil,da sem bil pri vas s CX-30 tko avgusta,ko ni bilo na meji carinika @Slivka-e😉

Pred eno uro je Boss napisal:

A vsaj za gume soi ugotovil a so iz Malezije al iz indije?

Moje gume so Japonske Bidgestonke a vseeno kot kaže zanič.....🥴☹️😭

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Za mazdo 6 in cx5 vemo, da imajo najmanj kitajske feltne. Za CX30 pa nisem še ugotovil nobene stvari zaenkrat. 

Feltne so žal Kitajske a zaenkrat odlične,ravno obratno kot gume......:nevem:

Mene ne moti kitajska roba,če je kvalitetna.😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Bini napisal:

Moje gume so Japonske Bidgestonke a vseeno kot kaže zanič.....🥴☹️😭

To je res nenavadno, ker imam sam isti model gum in isto prvo vgradnjo pa še tri letne sezone so vožene in majo za sabo tam nekje 30kkm pa nimam tega občutka. Sem četrtek ali petek prav namenoma v dežju odpeljal nekaj ostrih ovinkov tudi na ne najbolj grobem asfaltu pa primejo še vedno res dobro. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

To je res nenavadno, ker imam sam isti model gum in isto prvo vgradnjo pa še tri letne sezone so vožene in majo za sabo tam nekje 30kkm pa nimam tega občutka. Sem četrtek ali petek prav namenoma v dežju odpeljal nekaj ostrih ovinkov tudi na ne najbolj grobem asfaltu pa primejo še vedno res dobro. :nevem:

Mene še tudi ni odneslo na mokrem,mislil sem bolj na robove gum ki jih pobira in na nekatera mnenja ki pavijo,da zelo drsijo ......👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Boss napisal:

To je res nenavadno, ker imam sam isti model gum in isto prvo vgradnjo pa še tri letne sezone so vožene in majo za sabo tam nekje 30kkm pa nimam tega občutka. Sem četrtek ali petek prav namenoma v dežju odpeljal nekaj ostrih ovinkov tudi na ne najbolj grobem asfaltu pa primejo še vedno res dobro. :nevem:

Očitno si že pozabil, kaj so dobre gume. 😉

Proti GY F1 assimetric 5ali 6 ali Michelin pilot 4(ali 4S) pa conti  so prav katastrofalne. 

Res dobre gume držijo enako dobro na suhem in v mokrem. Te bridgestonke so  že tako in tako vedno slabo ocenjene s strani voznikov(ne plačanih testov). To so zelo povprečne, če ne že zelo slabe gume v dežju. 

pred 12 minutami je Bini napisal:

Mene še tudi ni odneslo na mokrem,mislil sem bolj na robove gum ki jih pobira in na nekatera mnenja ki pavijo,da zelo drsijo ......👍

Bini, ko boš enkrat prišel na obalo in bo (mogoče) dež, te bom peljal z obema avtoma v enake ovinke, enako hitro. 

Takrat boš videl, kaj je res dobra guma. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da so še boljše gume in seveda, ko bo čas za menjavo bo šlo kaj takega gor. Vseeno pa ni tolk razlike, da bi moral takoj menjati.

 

Imam pa ves čas direktno primerjavo na službenem Passatu, kjer se vedno dajejo gor najbolj kvalitetne gume v 16 colski dimenziji pa so po občutku slabše od teh Bridgestonk. Verjetno še največ prav zaradi tega, ker so baloni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem imel 19 col Turanzo T001, ki je še starejši model od T005, pa nisem imel nikoli težav pri vožnji, le letošnjo sezono sem opazil, da so na mokrem ob hitrem pospeševanju podrsavale. V kombinaciji z zimskimi sem prevozil 75k km. Če je T005 enakovredna T001, bo spomladi v ožjem izboru za nakup.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Ko dam gume dol jih poslikam pa objavim slikico kako izgledajo moje po cca 30kkm.

Evo,tole je moja Turanza prednja guma slikana po prevoženih 9kkm in takole zgleda na sliki.....😟

Med rdečim črtama jih je zelo pobralo, med zelenim pa ne. Mislim, da je to zaradi premehkih bočnic. 🤔

IMG_20221106_203210.jpg

IMG_20221106_203332~2.jpg

IMG_20221106_203259~3.jpg

IMG_20221106_203008.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enake težave imam jaz z Michelinkam. Rešujem edino s krepko večjim tlakom. Predviden polnilni tlak je 2,1 bar, polnim jih na 2,9 bar. Gume so enostavno postale preširoke. Pa če imajo kaj od preseka, je še ena milost. Če so pa slučajno kakšne s presekom 45 je pa samo še za po avtocesti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex a si probal tole bolj nafilat, ker če ne voziš kot Rally pol ndejasnko gumo preveč "zvrača" kar je navadno kriv prenizek tlak.

 

Jaz te gume spredaj filam 2.7 zadaj pa nekje 2,6 pa še bočnica je nekoliko nižja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.