Jump to content

Mazda 6

Create short link


Recommended Posts

Posted
pred 6 urami je rookiee napisal:

Je pa zanimivo, da v Nemciji se vedno dobis novo 6-tko...

Dobiš.. konfigurator pa deluje samo še informativno

null

image.png

Posted (edited)

Zdravo.  
 

Ve kdo kaj bi bil ta zvok? Klikanje?

Zvoka ni vedno ampak vsake toliko.  Interval vedno drugačen...

Bolj se sliši na zadnjem delu avta. 
2.2 diesel 184. Letnik 2019

Hvala

 

 

Lep pozdrav,

Žiga

 

Edited by Ziga96
  • 1 month later...
Posted (edited)

Glede na to da zgolj za 6 predstav je mazda naredila vrhunsko zadevo. Tako motor kot menjalnik sta popolnoma neproblematična. 

 

Poglej ta posnetek, olja v menjalniki ni zamenjal 600.000km.

 

https://youtu.be/d6aNy8HNWmc?si=JWfABQgq7Osd2rK7

 

To seveda ni priporocljivo, ampak zgolj prikaz da je zadeva kvalitetna.

Edited by ignacij
  • Like 2
Posted (edited)

 

"Moj izbor bi bila pa definitvno M6 z G194 motorjem – meni najboljša Mazda kadarkoli… Mi je kar žal, da jo ni več v ponudbi (krivi ste pa vi, kupci, ker želite samo SUVje)."

 

"Pooblaščeni serviserji priporočajo strankam menjavo med 100.000 in 120.000 kilometrov, je pa to le priporočilo (garancija ni odvisna od te manjave). Približno polovica se odloči za menjavo olja, jaz pa vam lahko povem, da z avtomatskim menjalnikom ni absolutno nobenih težav in je izredno zanesljiv. Osebno bi naredil menjavo olja v kolikor bi nameraval vozilo obdržati zelo dolgo časa in veliko prevoženih kilometrov (tudi zaradi mirne vesti)"
 

 

Edited by Janez007
  • Like 2
Posted

AT v bencinarju 2.5 je dobro uparjen z motorjem in verjetno edina res smiselna izbira AT-ja v Mazda 6 atmosfercih. AT v švohnejših različicah bencinarjev pobira čisto preveč živosti in je za moje pojme mnogo preveč potraten. Isto velja za dizle, saj ta AT res ni dobro stunan v povezavi z motorjem in zato trpi predvsem ugodna poraba. Za dizla bi bil idealen dvosklopčni avtomatik, da bi bil in varčen in ustrezno živahen.

  • Like 8

33112_1.png

  • 2 weeks later...
Posted (edited)

Pozdravljeni. Kupil sem lepo ohranjeno Mazdo 6, 2011, 2.0 bencinarja. Ima 233.000 km, vožena večino po AC. Vse je BP razen sklopka je trda in v vzratno prestavo gre težko. Mehanik je rekel, da sklopka še ni za menjat. Zdej me pa zanimajo morebitne izkušnje. Je lahko še kak drug razlog razen strošene sklopke?

Hvala.

 

Edited by Milkožer
  • Like 1
Posted (edited)

 

pred 18 urami je Milkožer napisal:

Pozdravljeni. Kupil sem lepo ohranjeno Mazdo 6, 2011, 2.0 bencinarja. Ima 233.000 km, vožena večino po AC. Vse je BP razen sklopka je trda in v vzratno prestavo gre težko. Mehanik je rekel, da sklopka še ni za menjat. Zdej me pa zanimajo morebitne izkušnje. Je lahko še kak drug razlog razen strošene sklopke?

Hvala.

 

 

To da je sklopka trda se menda samo gumijasta cev na cilindru sklopke menja in je potem ok. Vprasaj pelkota. Strosek minimalen.

Edited by Scr3am
  • Like 1
Posted
pred 3 urami je Milkožer napisal:

Hvala. Ker sem nov na forumu bi vprašal, Pelko je mehanik?

Ha, ha, dobra. 👍

  • Haha 2

 

 

  • 4 months later...
Posted

Moja 6ka 194 konjska 2018 letnik je danes šla dalje.

 

Kontaktiral me je po dveh dneh od objave oglasa en s Hrvaške, nisem najprej ga čist resno jemal, ampak je hotel vedno več informacij in se tud naročil pri avtohiši za pregled. Vmes sva sicer oba imela dopuste, pa je potem se zavleklo vse to za kake 3 tedne. Ceno sem nastavil na 19700, na koncu je šla za 19500.

 

Vmes sem imel še dva druga, ki sta se zanimala, samo sem povedal da imam že s tem zmenjeno za ogled in ni šlo dalje..

 

Bolj mešani občutki sicer, ga bom kar pogrešal.

 

Kupec mi je rekel, da jih ni lahko dobit, da jih je malo. Bi rekel da tudi kupcev ni tako veliko, potem se pa nekako poveže..

  • Like 12
Posted

95k km in revolution oprema. Gume sem mu dal zraven 3 leta stare zimske.

 

Na pregledu so mu rekli, da bo treba menjat prednje diske in ploščice komplet, da so mogoče še za 10k km. 

  • Like 3
Posted
dne 12. 8. 2025 ob 14:38 je SeekK napisal:

Moja 6ka 194 konjska 2018 letnik je danes šla dalje.

 

Kontaktiral me je po dveh dneh od objave oglasa en s Hrvaške, nisem najprej ga čist resno jemal, ampak je hotel vedno več informacij in se tud naročil pri avtohiši za pregled. Vmes sva sicer oba imela dopuste, pa je potem se zavleklo vse to za kake 3 tedne. Ceno sem nastavil na 19700, na koncu je šla za 19500.

 

Vmes sem imel še dva druga, ki sta se zanimala, samo sem povedal da imam že s tem zmenjeno za ogled in ni šlo dalje..

 

Bolj mešani občutki sicer, ga bom kar pogrešal.

 

Kupec mi je rekel, da jih ni lahko dobit, da jih je malo. Bi rekel da tudi kupcev ni tako veliko, potem se pa nekako poveže..

Koliko si imel prevoženih?

 

Meni se zdi fer cena, če je avto v piko :prstgor:

 

Kaj boš pa zdaj vozil?

  • Like 1
Posted
pred 2 urama je NevLado napisal:

Koliko si imel prevoženih?

 

Meni se zdi fer cena, če je avto v piko :prstgor:

 

Kaj boš pa zdaj vozil?

Saj je gor napisal kolk KM :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Posted

Kupcev je veliko le izbira bencinarjev je pri nas v slo zelo boga. Pa ne samo pri mazdi ampak pri vseh znamkah. Jaz sem isto zelel 2.5 GTA in sem bil ze tik pred zdajci, da jo grem v tujino iskat. No nakoncu se je na sreco na avto netu pojavila :)

  • Like 1
Posted

To lahko potrdim. Karkoli iščeš bencinarja pri nas, se izbira zelo omeji, sem sam občutil, ko sem iskal rabljen avto. Smo nek dizel narod postali... 

  • Like 1
Posted

Pa nek SUV fan narod. Od začetka sem skos mislu, da gre s temi SUVi za nek umetno ustvarjen trend, ampak, ko narod dovolj časa futraš z nečim, to začne požirat. 🤔

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.