Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je NevLado napisal:

Vem vem, smo že večkrat debatirali o tem. Ampak če se z bencinarjem ne cijažiš 120kmh na AC prav tako ne rabiš mučkat :prstgor:

 

..in pa da bo Alex končno imel konkurenčen motor našim bencinarkam :jupiii:

Če ne bi dizelaši bili tako problematični ne bi kupoval benzinarja. Gre tudi dizel kot raketa, ko je potrebno. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Eno vprašanje. Ali je pri nas možna uporaba 19"  platišč na cx 30? 

Namreč v Nemčiji je to možno. 🤔

Dvomim ...če ne bo treba homologirat...se ne splača dražje gume ...itd 😁😊😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Kljub temu je pa vseno nekaj narobe in se mi nekam čudno zdi, da F1 še gre pa vedno na "bencin" :nevem::rispekt:

 

Saj tudi bencinarji lahko imajo dost navora in lepo krivuljo, samo mora imeti turbino ali pa ogromno kubikov (4.0+);)

Poleg tega F1 ima skupnega z našimi avti edino to da oba imata 4kolesa in volan.🤪

  • Všeč 4
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Eno vprašanje. Ali je pri nas možna uporaba 19"  platišč na cx 30? 

Namreč v Nemčiji je to možno. 🤔

 

Zakaj, stari to je SUV... tud če daš ogromna kolesa bo še vedno SUV in nič lepši. Jaz mislim, da imaš ti že isto težavo, kot imam sam ker sem vzel karavana in ne limuzino. Zato pa si še vedno želim odstrant sanke s strehe, da bi bil karavan vsaj malo lepši, ker tako lep kot limuzina žal ne more bit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Boss napisal:

 

Zakaj, stari to je SUV... tud če daš ogromna kolesa bo še vedno SUV in nič lepši. Jaz mislim, da imaš ti že isto težavo, kot imam sam ker sem vzel karavana in ne limuzino. Zato pa si še vedno želim odstrant sanke s strehe, da bi bil karavan vsaj malo lepši, ker tako lep kot limuzina žal ne more bit.

Ne, imam namreč šanso dobit poceni original mazdine 19" alu feltne. Tudi gume so približno cenovno tam-tam. Pa bi fliknu, če je mogoče, gor 19".

Boss,to ni klasični suv, to je športni suv. Če bi se vsedel v njega, bi videl, kako lepo se sedi v njem in vidi iz njega. 😉

Pa se ne sedi suvovsko previsoko. 

Pa sam nimam težav s sedenjem v 6-ki.

Pač je za mojo višino 184 cm lepši položaj sedenja v cx 30. Kako se bodo pa počutili na zadnjem sedežu za menoj pa je drug problem. 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Boss,to ni klasični suv, to je športni suv.

 

aha ja, moj karavan je pa superšportni karavan. No ja, sej ti pustim, da se mal tolažiš, ker je žena izbrala, ampak vseeno si se vsaj za silo zdilal, da je 6-ka ostala pri bajti. Tud to je neke vrste uspeh. :hudicek:

 

Sicer pa ja, sej se boš navadil in ti čist verjamem, da od znotri ne zgleda SUV, križanec al kaj je že to in ker večino časa gledamo avto od znotri pač tudi sam ne vidim sank na strehi in me čedalje manj motijo. 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 7

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

 

aha ja, moj karavan je pa superšportni karavan. No ja, sej ti pustim, da se mal tolažiš, ker je žena izbrala, ampak vseeno si se vsaj za silo zdilal, da je 6-ka ostala pri bajti. Tud to je neke vrste uspeh. :hudicek:

 

Sicer pa ja, sej se boš navadil in ti čist verjamem, da od znotri ne zgleda SUV, križanec al kaj je že to in ker večino časa gledamo avto od znotri pač tudi sam ne vidim sank na strehi in me čedalje manj motijo. 🤣

Ni SUV niti športni SUV niti crosover ampak" karavan " in to brez sank......😁

Tako so jo homologirali in jaz se strinjam,saj moraš tudi 19tke homologirat,če se ne motim,torej drži.....😉

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Bini napisal:

Ni SUV niti športni SUV niti crosover ampak" karavan " in to brez sank......😁

Tako so jo homologirali in jaz se strinjam,saj moraš tudi 19tke homologirat,če se ne motim,torej drži.....😉

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

To bo jeba 🤣🤣😄😁draga stvar bo🧐😎

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je FuManchu napisal:

Kaj ti možakarji (al pa po vsej verjetnosti babnce) na homologaciji ne razločijo, kaj je karavan in kaj SUV. Wtf?:hohoho:

 

Ne sekiraj se zaradi tega. Fičkotu je v homologaciji pisalo 'limuzina'...

pred 8 urami je Alex napisal:

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

 

Če iz Nemčije poleg platišč dobiš tudi TÜV certifikat, na katerem piše, da so ustrezne za tvoj model, je vse ostalo zgolj formalnost. Ker smo v Evropski uniji in morajo priznati vse, kar so Nemci priznali pri sebi...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Alex napisal:

Eno vprašanje. Ali je pri nas možna uporaba 19"  platišč na cx 30? 

Namreč v Nemčiji je to možno. 🤔

kakšno dimnezijo 19 imaš v mislih 225/45 ali širše / nižje.....nižje verjentno ne bodo izpadle lepo, razen če bi nižal avto, kar pa pomojem novega nima smisla.....bi znale 19tke lepo izgledati, ker dandanes 18col je že tako kot včasih 14/15 col.....skoraj vsak avto ima že 18tke, par let nazaj so bili pa to res "valarji" :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je sportman333 napisal:

kakšno dimnezijo 19 imaš v mislih 225/45 ali širše / nižje.....nižje verjentno ne bodo izpadle lepo, razen če bi nižal avto, kar pa pomojem novega nima smisla.....bi znale 19tke lepo izgledati, ker dandanes 18col je že tako kot včasih 14/15 col.....skoraj vsak avto ima že 18tke, par let nazaj so bili pa to res "valarji" :)

225/45 r19. Dan danes ima že nissan juke to dimenzijo kot opcijsko. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

  • Všeč 13

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.