Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Screenshot_20220715-202529__01.jpgSem malo prečekiral nastavitve za non- bose zvok. Na internetu sem našel te nastavitve za equalizer. To je res max. za nastavit dober zvok na tem ozvočenju. Je pa bolj za rock zadeve. V bistvu zamenjam visokotonce in na mesto rezervnega kolesa en aktivni subwoofer in bo špilalo kot je treba. Tej Pioneer zvočniki niti niso tako slabi. Definitivno so bolj muzikalni in definirani kot bilo katero bose ozvočenje, ki sem ga imel doslej v Mazdah. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Možno... A to velja bolj za cx 5. Tam se, sedi višje. 😊

Prva menjava. Namesto "cheap" falš usnjene ročke prava usnjena, 300 g. 

Sedaj je šele veselje pri menjavanju.

Gelipter,kaj praviš, ko imaš enako v cx 30? 

IMG_20220715_151826-01.jpeg

IMG_20220715_152002-02.jpeg

Huda ročka:punk:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Možno... A to velja bolj za cx 5. Tam se, sedi višje. 😊

Prva menjava. Namesto "cheap" falš usnjene ročke prava usnjena, 300 g. 

Sedaj je šele veselje pri menjavanju.

Gelipter,kaj praviš, ko imaš enako v cx 30? 

IMG_20220715_151826-01.jpeg

IMG_20220715_152002-02.jpeg

To si zamenjal ali dal primerjavo (cx30;zgornja slika) vs. (m6;spodnja slika)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je sportman333 napisal:

To si zamenjal ali dal primerjavo (cx30;zgornja slika) vs. (m6;spodnja slika)

To je vse cx 30. Sedaj mi je višina ročke bolj primerna kot prej. Original mi je bila malce prenizka. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo, bolj kot vozim to cx 30, bolj mi je všeč in manj pogrešam rdečo puščico. 😊

Sem že pogruntal, kje oziroma kdaj ji pomaga kompresor. Tudi vožnja je super tiha in udobna.

Poraba je sedaj, ko se več vozim po mestu med 6,7 in 6,8. Kar je super.👍 Verjetno bo s časom še kaj padla. 

Tudi prtljažnik je več kot dovolj za vsakodnevno rabo. Ravno danes smo nabavljali robo za žur. Vse od piva do hrane do raznih tort je stalo lepo noter. 

Je pa ta "dvonastropni" prtljažnik super. 👍 Bravo za benzinarko in suv. 

  • Všeč 4
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Alex napisal:

Pismo, bolj kot vozim to cx 30, bolj mi je všeč in manj pogrešam rdečo puščico. 😊

Sem že pogruntal, kje oziroma kdaj ji pomaga kompresor. Tudi vožnja je super tiha in udobna.

Poraba je sedaj, ko se več vozim po mestu med 6,7 in 6,8. Kar je super.👍 Verjetno bo s časom še kaj padla. 

Tudi prtljažnik je več kot dovolj za vsakodnevno rabo. Ravno danes smo nabavljali robo za žur. Vse od piva do hrane do raznih tort je stalo lepo noter. 

Je pa ta "dvonastropni" prtljažnik super. 👍 Bravo za benzinarko in suv. 

Sem vedel, da boš zadovoljen... 😀

Po par tisoč km.bo še lepše šla, pila pa mislim, da manj ne bo razen s tem, da se jo navadiš in zato bolj optimalno voziš😉

Največ pije hladna do3-4 km, potem pa samo pada in pada poraba in ko se voziš tekoče v prometu brez prehitevanja(če ni možnosti 😟) pade tudi na 5 litrčkov..... :notworth:

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Pismo, bolj kot vozim to cx 30, bolj mi je všeč in manj pogrešam rdečo puščico. 😊

Sem že pogruntal, kje oziroma kdaj ji pomaga kompresor. Tudi vožnja je super tiha in udobna.

Poraba je sedaj, ko se več vozim po mestu med 6,7 in 6,8. Kar je super.👍 Verjetno bo s časom še kaj padla. 

Tudi prtljažnik je več kot dovolj za vsakodnevno rabo. Ravno danes smo nabavljali robo za žur. Vse od piva do hrane do raznih tort je stalo lepo noter. 

Je pa ta "dvonastropni" prtljažnik super. 👍 Bravo za benzinarko in suv. 

E....ja to sem ti govoril tudi jaz 😁😄😁včasih imam občutek bolj ko jo tiščim po gasu  ...manj pije 😁

Zoom zoom 😆

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Alex napisal:

Pismo, bolj kot vozim to cx 30, bolj mi je všeč in manj pogrešam rdečo puščico. 😊

Sem že pogruntal, kje oziroma kdaj ji pomaga kompresor. Tudi vožnja je super tiha in udobna.

Poraba je sedaj, ko se več vozim po mestu med 6,7 in 6,8. Kar je super.👍 Verjetno bo s časom še kaj padla. 

Tudi prtljažnik je več kot dovolj za vsakodnevno rabo. Ravno danes smo nabavljali robo za žur. Vse od piva do hrane do raznih tort je stalo lepo noter. 

Je pa ta "dvonastropni" prtljažnik super. 👍 Bravo za benzinarko in suv. 

Alex, postajaš tipičen, ker so ti novi avti bolj všeč kot stari. Regeneracije že kaj spremljaš?😜

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Janez007 napisal:

Alex, postajaš tipičen, ker so ti novi avti bolj všeč kot stari. Regeneracije že kaj spremljaš?😜

Ni štos v novem proti starem. Ker jaz imam  raje stare analogne stvari. 

Če sem pošten, razni line asisti in podobne igračke me nervirajo. 

Enostavno je cx 30 bolj tih, uglajen in na splošno bolj všečen avto. Vožnja je enostavno bolj uživancija. 

Imam pa namen še vedno kupiti, ko grem v penzijo seveda, mx5. To je nama z ženo še vedno želja. 😊

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Alex napisal:

Ni štos v novem proti starem. Ker jaz imam  raje stare analogne stvari. 

Če sem pošten, razni line asisti in podobne igračke me nervirajo. 

Enostavno je cx 30 bolj tih, uglajen in na splošno bolj všečen avto. Vožnja je enostavno bolj uživancija. 

Imam pa namen še vedno kupiti, ko grem v penzijo seveda, mx5. To je nama z ženo še vedno želja. 😊

 

"Line assist" imamo mi izklopljeno oz. nastavljeno na pozno zvočno opozorilo ... malo zabrunda, ko fino prevoziš črto. Trzanje volana je mene motilo, ker sem imel občutek, da izgubljam nadzor nad vozilom ...

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Janez007 napisal:

"Line assist" imamo mi izklopljeno oz. nastavljeno na pozno zvočno opozorilo ... malo zabrunda, ko fino prevoziš črto. Trzanje volana je mene motilo, ker sem imel občutek, da izgubljam nadzor nad vozilom ...

Točno tako. To me res nervira vsakokrat, ko zapeljem na, črto šli ne dam žmigavca ob vračanju iz prehitevalnem na vozni pas. 🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Ni štos v novem proti starem. Ker jaz imam  raje stare analogne stvari. 

Če sem pošten, razni line asisti in podobne igračke me nervirajo. 

Enostavno je cx 30 bolj tih, uglajen in na splošno bolj všečen avto. Vožnja je enostavno bolj uživancija. 

Imam pa namen še vedno kupiti, ko grem v penzijo seveda, mx5. To je nama z ženo še vedno želja. 😊

 

Kolega gre proti 50 in si je nabavil mx5 predzadnja gen...vijolične barve, pa ima cca190cm in 100kg...ko sem ga videl s tem avtom sem se mu smejal, kako sploh zleze in sploh gre ven iz avta ....pravi da nekako že , ampak da je užitek nepojemljiv👍😉

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 3
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je TiEn napisal:

Men je danes pilo 12,1l po avtocesti iz gorice proti Vipavi :D

Sej meni tut bencinarka pije 7 litrov če se vozim kot janez007 lepo v izi do 100 :D 

 

sem imel včeri 7,2, pa sem danes mogu na šiht in sm v 80 km ac-ja prišel na 9,4 :D

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je NevLado napisal:

Sej meni tut bencinarka pije 7 litrov če se vozim kot janez007 lepo v izi do 100 :D 

 

sem imel včeri 7,2, pa sem danes mogu na šiht in sm v 80 km ac-ja prišel na 9,4 :D

 

Meni pa benzinarka pije 6, 5/100 tudi, če jo vozim kot je treba.(ne 120/uro po avtocesti). Trenutno imam večinoma mestno vožnjo in je poraba narasla na 6,8/100. Dizli nimajo za burek proti x motorju. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je dvorjan napisal:

Ja, tale vročinski val in še zapiranje vode na obali vam res ne koristi.

Sem prepričan, da si še kak mesec nazaj ravno obratno vpil. 😃

Sem, ker nisem vedel, da obstaja tudi boljša varianta. 😉.In predvsem varčnejša...in manj problemov... In bolj tiha je...😊 ....

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa tako, ko ne verjames drugim… ;) 
 

Manjka samo se izjava, da je tudi lepsa od prejsnje sestice 😜🙂🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ti nočem veselja kvarit ampak glede problemov ne moreš vedet, ker je ta motor premal časa na trgu. Ko bo imel tam nekje 5-6 let in, ko bodo ljudje množično delali 200kkm in več bomo šele lahko rekli a je to vzdržljiv motor in z manj problemi od obstoječih. Do takrat je pač zgolj upanje, da bo.

 

Kar se tiče porabe pa se strinjam, tale X je za bencinarja res dober. Mal mu tudi pomaga, da je recimo CX-30 cca 100kg lažji od Mazde 6 dizel ampak vseeno presenetljivo dobro. Bi blo pa spet treba nbaredit en poraba test, ampak tokrat bi vzeli več AC vožnje pri 130km/h, ker vožnja po regionalkah je res balzam za porabo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.