Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 17 urami je Bini napisal:

Ko si se ravno oglasil,povej malo kako se kaj x180 motor drži; koliko km imaš,poraba,zadovoljstvo itd....🤗😉

 

Decembra letos bo star 4 leta, zaenkrat zelo zadovoljen, poraba se vrti okoli 7l, redni servis na pooblaščenem servisu vsako leto - BTC (dokler bo še, potem bom šel verjetno v Autotehno Vis, ki mi je lokacijsko zelo blizu), nobenih težav tudi v ostalih delih vozila, km 24.800, avto v pogonu sicer vsak dan a na kratkih relacijah. Zaenkrat top.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da je na Irskem zelo malo Mazd. Do sedaj sem videl le tri 6-ke,par 3-k in tri cx30. Ostalih ni. Prevladujejo Nemci. Vozni park zelo, zelo dober. 

Taxi - ji večinoma električni,WV ID4 in razni hibridi  toyote. Benzin je po 1,6 €, nafta je 1,7€. To je za njihove plače zelo poceni. 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Alex napisal:

Zanimivo, da je na Irskem zelo malo Mazd. Do sedaj sem videl le tri 6-ke,par 3-k in tri cx30. Ostalih ni. Prevladujejo Nemci. Vozni park zelo, zelo dober. 

Taxi - ji večinoma električni,WV ID4 in razni hibridi  toyote. Benzin je po 1,6 €, nafta je 1,7€. To je za njihove plače zelo poceni. 

Vozni park ne more bit zelo, zelo dober če pa skoraj ni Mazd.... 🥴😉👍 

Cena je pa res dobra, škoda da nisi z Mazdo.... 😉Uživaj🤗

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Robert napisal:

 

Decembra letos bo star 4 leta, zaenkrat zelo zadovoljen, poraba se vrti okoli 7l, redni servis na pooblaščenem servisu vsako leto - BTC (dokler bo še, potem bom šel verjetno v Autotehno Vis, ki mi je lokacijsko zelo blizu), nobenih težav tudi v ostalih delih vozila, km 24.800, avto v pogonu sicer vsak dan a na kratkih relacijah. Zaenkrat top.

Super, da si tadovoljen. 🤗

Pri porabi 7 litrov se pa pozna, da so kratke ture, ker poraba začne padat po cca 3km,ko se motor ogreje na delovno temperaturo.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Vozni park ne more bit zelo, zelo dober če pa skoraj ni Mazd.... 🥴😉👍 

Cena je pa res dobra, škoda da nisi z Mazdo.... 😉Uživaj🤗

 

Hotel sem napisati, da so same hude makine na cesti. Res je, manjkajo mazde. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Denlub napisal:

Ali je še kdo opazil, da klima ne piha v zadnjem delu avtomobila?ali je to samo pri moji cx30?bliža se 2.redni servis pa bo treba še to pogledat.. 

 

Ko smo se zadnjič vozili z M6 2018, je tudi potnica zadaj tarnala, da ji je vroče in da ne čuti hlajenja ??? 

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Denlub napisal:

Ali je še kdo opazil, da klima ne piha v zadnjem delu avtomobila?ali je to samo pri moji cx30?bliža se 2.redni servis pa bo treba še to pogledat.. 

V zadnjem delu avtomobila?🤔 misliš iz sredinske konzole in izpod prednjih sedežev? Meni piha hladno,če imam AC prižgano na avto in odprte šobe na sr. konzuli.....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

 

Ko smo se zadnjič vozili z M6 2018, je tudi potnica zadaj tarnala, da ji je vroče in da ne čuti hlajenja ??? 

Mal več na gas, pa piha kot pri norcih, vsaj na najboljšem G192 motorju :zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

V zadnjem delu avtomobila?🤔 misliš iz sredinske konzole in izpod prednjih sedežev? Meni piha hladno,če imam AC prižgano na avto in odprte šobe na sr. konzuli.....👍

Kako je s tem AC? Če to prižgem, mi preklopi na kroženje znotraj kabine, kar pa mi ni všeč, ker imam rad svež zrak.  

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bini napisal:

V zadnjem delu avtomobila?🤔 misliš iz sredinske konzole in izpod prednjih sedežev? Meni piha hladno,če imam AC prižgano na avto in odprte šobe na sr. konzuli.....👍

Ja iz konzole..pri meni nič vse sprobal usmeritev v noge,trup,stekla, Auto, zunanji zrak,notranji zrak,..

  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Kako je s tem AC? Če to prižgem, mi preklopi na kroženje znotraj kabine kar pa mi ni všeč, ker imam rad svež zrak.  

Na roke vgasneš notranji in ti dela še naprej vse avt. Ponavadi ga zapre ko je res vroče!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Na roke vgasneš notranji in ti dela še naprej vse avt. Ponavadi ga zapre ko je res vroče!

Iz Splita do Slovenije je 4 ure vroče avtoceste ... samo ob notranjem kroženju bi se zadušili ... 😀 Sem mislil, da bo Mazda saj vsake toliko časa spuščala zunanji zrak (preklapljala), pa sem prej obupal in prestavil na ročno ... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res je potrebno ročno odpreti zrak, čeprav je klima nastavljena na AUTO in se zlepa sam ne odpre. In ko ročno odpreš zrak, klima enostavno pri višjih temperaturah ne sfolga hladiti. Tako sklepam, da je kompresor enostavno preslab, oziroma poddimenzioniran in so raje softversko klimo sprogramirali tako, da je notranje kroženje zraka večino časa vklopljeno.

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skoraj vsak dan sem v avtu 2 uri, imam na avto in ročni vklopim luft od zunaj. Ugotovil sem da je najboljše da samo zvišaš/znižaš stopinje če te zebe, ostalo pustiš kot je. Nobenih težav, včasih sem bil pa skos prehlajen na ročnih klimah.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Lentus napisal:

... ... ...Tako sklepam, da je kompresor enostavno preslab, oziroma poddimenzioniran in so raje softversko klimo sprogramirali tako, da je notranje kroženje zraka večino časa vklopljeno.

 

Narobe sklepaš.

 

Tako je rešeno zaradi izkoristka. Briga njih, kaj boš ti dihal, važno, da je dva grama CO2 manj v izpustu. Pri konkretnih klimatih, ki skrbijo za prezračevanje stavb, je rekuperacija, ki z odpadno toploto ogreva oz. hladi vstopni zrak v tako imenovani "kocki". V avtu te rekuperacije ne morejo tako izvest, zato naredijo kar notranje kroženje zraka in klima samo "dohlaja", kar je "toplotnih" izgub in ni potrebno na polno hladiti vroč zunanji zrak... Pa je pol kaplje goriva prihranka, kar je blazno pomembno pri teh evropskih strogih standardih.

 

Če ti kaj ni prav, pojdi pa na letalo, tam teh težav ni, ker jih ti zakoni in ti standardi ne vežejo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, se pravi dolge poti z letalom, da se slučajno štirje na zadušimo v lastnem izdihanem zraku na poti na morje, neekonomične kratke poti pa z avtom. Kera logika. Mazda je edinstvena in v vseh pogledih res nekaj posebnega.

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa še kratki vtis z vožnje na morje in nazaj.

Poraba za G150 AT na 590 km dolgi poti do Tučepov je bila 6,9l, nazaj grede pa 7,2l. Hitrost po ac ves čas na tempomatu nastavljena na 133 km/h, oziroma manj ob omejitvah. Bili smo trije in poln prtljažnik, gume napumpane na 2,7/2,6.

Na poti do tja, sem proti koncu bil na trnih zaradi goriva, saj mi je kazalo le še 60km dosega, preden mi je uspelo najti bencinsko črpalko v Makarski.

Klime mi na srečo ni bilo potrebno vklaplajti, razen tja grede, zadnjih 50 kilometrov.

Moram pa še nekaj pokritizirati. Pri potovalni hitrosti 130 km/h ima motor v 6. prestavi okrog 2.500 obratov. Tu je motor dobesedno mrtev in je potrebno na skoraj vsakem avtocestnem klancu prestavljati navzdol za eno prestavo ali dve. Tu motorju definitivno manjka turbina. Z prejšnjim avtom in 25 konjev slabšim turbakom (1.4 TSI), na isti poti, na klancih ni bilo petrebe po prestavljanju navzdol. Vse je šlo v 6. prestavi. Normalno, saj je imel avto pri 2.500 obratih že maksimalni navor.

Je pa res, da nad 4.000 obrati potegne ko zmešan in ga je užitek malo zavrtet. Samo ne prevečkrat, ker gre takrat poraba tudi v višave😁.

Popravljeno od Lentus

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me kakšen imate kaj software v avtomobilih? Meni so na zadnjem servisu zamenjali iz 110000 na 110001...sedaj opažam, da mi matrične luči delajo skoraj kot navadne...recimo, ko se peljem za nekom, mi skoraj ne prižiga segmentov, in pa ko mi svetijo dolge pa se nekdo pelje proti meni, se izklopijo vsi segmenti, dejansko kot bi prižigal dolge in kratke...? Na prejšnjem softweru mi je delovalo dosti boljše, je pa velikokrat predolgo bil prižgan posamezen segment in sem zaslepil mimovozečega...zato sem tudi rekel za novejši software...sedaj pa je veeeeeliko slabše...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je tommaazz napisal:

Zanima me kakšen imate kaj software v avtomobilih? Meni so na zadnjem servisu zamenjali iz 110000 na 110001...sedaj opažam, da mi matrične luči delajo skoraj kot navadne...recimo, ko se peljem za nekom, mi skoraj ne prižiga segmentov, in pa ko mi svetijo dolge pa se nekdo pelje proti meni, se izklopijo vsi segmenti, dejansko kot bi prižigal dolge in kratke...? Na prejšnjem softweru mi je delovalo dosti boljše, je pa velikokrat predolgo bil prižgan posamezen segment in sem zaslepil mimovozečega...zato sem tudi rekel za novejši software...sedaj pa je veeeeeliko slabše...

Meni so posadabljali, a luči še vedno delajo enako dobro kot prej.

Mogoče informacija za koga, ki tega še ne ve. 

Na levi ročici je na koncu gumb. Ko ga pritisneš, izklopiš avtomatiko. To pride v poštev, ko moraš na hitro prejlapljati iz ročnega načina v avtomatski, če kakega kamionista zaslepiš, recimo. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej prosim katero verzijo imaš...meni res deluje slabo...kot mavadne led in ne matrične...zanimivo, da kar izklopi vse, ko se avtomobil približuje, namesto da bi samo tisti del kjer je avtomobil...prej pa je bilo ok

Pa še fakin toča mi ga je na Krku dobila🤬

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.