Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Plus tega, zaznavanje znakov za omejitev hitrosti, pri moji Mazdi dela zelo nezanesljivo. Na primer, ko se peljem po parkirišču trgovskega centra, mi kaže pravilno omejitev 10 km/h. Ko pa zavijem na navadno cesto proti domu, kjer je omejitev 90, mi kakšna 2 kilometra, še vedno kaže omejitev 10 km/h. Se pravi, da mi bo skoraj celo pot do doma, po nepotrebnem, piskalo to bedasto opozorilo? Pa še na več mestih sem opazil, da ne prikazuje pravilno omejitev.

 

Mazda najprej mora porihtati ta sistem za zaznavanje znakov, da bo 100% zanesljivo deloval in šele potem naj aktivirajo to zvočno opzarjanje.

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je ignacij napisal:

O fakin shit, sem pogledal video, pa da to sploh ne neha piskat, zmeša se mi. Kako preveriš če je to že vgrajeno v vozilo. Sem mislil uvoziti M6 2023 iz Nemcije, sam če ima to sranje ni variante da menjam.

 

Prve Mazde, ki to imajo sta zaenkrat samo mmodela Mazda 3 in CX-30 modelno leto 2024… Uredba je sicer v veljavi ze od sredine 2022 … ampak bo obvezna za vsa nova vozila od sredine leta 2024… Mazda 6 je homologirana se pred to uredbo, tako da zaenkrat menda se nobena sestica nima tega … 
 

Tako pove Schuster v tistem YT videu, ki sem ga prilepil …

  • Všeč 5
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Janez007 napisal:

@miha20 in podobnim ne bo zmanjkalo dela. 😀

 

Meni se zdi teh vgrajenih motilcev mnogo preveč. Kako bom poslušal ženo? 🤣

Če bi se lahko odločal bi se za prvo možnost, druga možnost je nujno zlo.... 😁🫣😂😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Boss napisal:

Zakaj? Sej je to Mazdin model, kjer prvič uvajajo to sranje in je prav, da so kupci obveščeni.

Ni to edini model je pri vseh novih Mazdah ,ki prihajajo na trg.....😉

"Varnostna zvočna opozorila pri Mazdi,ki nas nervirajo" 🤗

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na žalost se zvočni signal oglasi že pri prekoračitvi za 1 km/h.

Sem že navajen od prejšne mazde voziti z omejevalcem, tako da ni zame nič novega voziti po omejitvi.

Samo, ker ni nobene tolerance, se zgodi ob vožnji po ravni cesti, da prekorači za ta kilometer in se oglasi cinglanje.

Ali pa na avtocesti prepozna 40 omejitev pri izvozu in začne. In to potem kakšen kilometer vztraja. Dobro, da ne začne avto samodejno zavirati.

 

Pozitivno je, da je merilec hitrosti izredno natančen, da res voziš toliko kot je nastavljen omejevalec/tempomat. Sem preizkusil z gps merilcem na mobitelu.

Da ne vznemirjaš že tako živčne voznike.

 

Opozarjanje se da izklopiti z gumbom, samo se s tem izklopijo vsa opozorila.

Toda kljub izklopu, se pri večji prekoračitvi hitrosti, recimo na avtocesti pri prehitevanju, začne oglašati. Ne vem točno pri kateri hitrosti ampak nekje od 140 do 150, pri omejitvi 130.

Popravljeno od Matevž
  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem so tudi obcestne table, ki oznacujejo, koliko je omejitev v megli… ker je na teh tablah enak znak, kot samostojen znak za omejitev hitrosti… In sistem to zazna kot tablo, kjer velja taksna omejitev…

 

image.png

 

Pa vcasih zazna nalepke z omejitvami na kamionih… 

 

Je pa dobra stvar, ker bodo morali imeti vsa vozila, kjer sistem kombinira kamero in omejitve v kartografiji obvezno imeti navigacija, ki mora biti prvih 7 let brezplacna… naslednjih 7 let pa lahko zaracunajo posodobitev… lahko pa tudi dajo zastonj… Sicer imajo Mazde vecinoma ze sedaj zraven kartico z navigacijo… Mogoce je kot opcija samo v najnizjih paketih opreme…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Matevž napisal:

 

Pozitivno je, da je merilec hitrosti izredno natančen, da res voziš toliko kot je nastavljen omejevalec/tempomat. Sem preizkusil z gps merilcem na mobitelu.

Da ne vznemirjaš že tako živčne voznike.

 

 

Merilec je res natančen, ampak le z letnim kompletom gum. Z original Mazdinim zimskimim kompletom gum in alu platišči, ki sem ga dobil ob nakupu avtomobila zraven, pa ne več. Sem komaj zadnjič opazil. Dejanska hitrost je z temi gumami 6-7 km/h manjša od tiste na števcu. Sem bil kar šokiran.

Popravljeno od Lentus
  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Matevž napisal:

Na žalost se zvočni signal oglasi že pri prekoračitvi za 1 km/h.

Sem že navajen od prejšne mazde voziti z omejevalcem, tako da ni zame nič novega voziti po omejitvi.

Samo, ker ni nobene tolerance, se zgodi ob vožnji po ravni cesti, da prekorači za ta kilometer in se oglasi cinglanje.

Ali pa na avtocesti prepozna 40 omejitev pri izvozu in začne. In to potem kakšen kilometer vztraja. Dobro, da ne začne avto samodejno zavirati.

 

Sem danes za probo vklopil to zvocno opozarjanje (sedaj sem imel samo vizualno, kar pomeni, da samo znak z omejitvijo obkrozi z rdecim krogcem v HUD-u in na zaslonu stevcev) ... in je to res "annoying" ... Sicer se oglasi sele ko prekoracium za 3 km/h, ker imam nastavljen tak "treshold"... ampak potem pa ne neha, dokler ne pades pod omejitev... Problem vidim bolj v tem, da velikokrat napacno zazna o,ejitev... Ravno danes recimo sem se peljal proti Ljubljani in je v Stanezicah, kjer je avtobusna postaja, omejitev na 60 km/h... vendar je sistem to omejitev prikazoval potem do Vizmarji, kjer je potem nova omejitev 50km/h (vmes je brez omejitve in vmes pri odcepu za P+R Vizmarje je 70 km/h, kar je enostavno ignoriral) ... torej 90 km/h, kolikor je splosna omejitev za ceste izven naselij ...) ... in seveda je ves cas piskalo, ceprav sem se peljal cca. 80 km/h, kolikor je dejanska omejitev... Ce bi imel tak sistem, da stalno "teži", bi bil pripravljen celo nekaj placati, samo da bi se to ukinilo... In verjamem, da bo kdo nasel nacin, da se to izklopi za vedno :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Boss napisal:

Pri kateri hitrosti je tolk razlike? A imaš sploh prave dimenzije gum gor. Ker tolk razlike je čist preveč.

Pri M6 imajo 17-ke za cca 2% manjši obseg kot 19-ke, kar je na AC cca 3 km/h 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, tega foruma pa res ne morem prehvalit. Od Alexovih super nasvetov, do res podrobnega pojasnila Lentusa in do akle, ki se je skoraj dve uri ukvarjal z mano in ima v dobrem še eno pivo. In seveda vsem ostalim tudi velika hvala za nasvete in mnenja.

 

Bi pa samo še nekaj o tem sistemu za opozarjanje na prehitro vožno. Na testni vožnji skozi vas, kjer se vozim pogosto, mi je avto začel piskat da vozim prehitro. Na delu, ki ga poznam in vem da je omejitev 50 mi je piskal prekoračitev in predlagal 30. Ma mi ni bilo čist jasno zakaj. Prejle mi je potegnilo. Model v vasi praznuje 30 let in so mu verjetno frendi na ograjo bajte obesili pano z njegovo fotografijo, na panoju je bil pa še prometni znak za omejitev na 30km/h. Evo, avto je prebral tega in piskal.

 

Kupiš avto za 30k+ in se pustiš dobesedno nadlegovat inteligentnemu sistemu, ki bo povečal mojo in vašo varnost in bo obenem v podporo zeleni prihodnosti. Katastrofa res.

 

 

Popravljeno od Sunking
  • Všeč 2
  • Haha 7
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Sunking napisal:

Fantje, tega foruma pa res ne morem prehvalit. Od Alexovih super nasvetov, do res podrobnega pojasnila Lentusa in do akle, ki se je skoraj dve uri ukvarjal z mano in ima v dobrem še eno pivo. In seveda vsem ostalim tudi velika hvala za nasvete in mnenja.

 

Bi pa samo še nekaj o tem sistemu za opozarjanje na prehitro vožno. Na testni vožnji skozi vas, kjer se vozim pogosto, mi je avto začel piskat da vozim prehitro. Na delu, ki ga poznam in vem da je omejitev 50 mi je piskal prekoračitev in predlagal 30. Ma mi ni bilo čist jasno zakaj. Prejle mi je potegnilo. Model v vasi praznuje 30 let in so mu verjetno frendi na ograjo bajte obesili pano z njegovo fotografijo, na panoju je bil pa še prometni znak za omejitev na 30km/h. Evo, avto je prebral tega in piskal.

 

Kupiš avto za 30k+ in se pustiš dobesedno nadlegovat inteligentnemu sistemu, ki bo povečal mojo in vašo varnost in bo obenem v podporo zeleni prihodnosti. Katastrofa res.

 

 

Hvala bogu, da nimam teh neumnosti na moji cx30. 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, naročil svojo novo Mazdo :)

 

Ker nisem nek dinamičen voznik, sem se odločil za udobje in vzel X186 s samodejnim menjalnikom in design paketom. Danes sem pred nakupom še enkrat zapeljal ročnega in avtomatika. Verjetno bom ročnega pogrešal, ker se je res fino vozil, po drugi strani pa se mi tudi avtomatik ni zdel tako napačen in nisem dobil občutka, da je zmeden. V klance je čist okej prestavil eno niže in potegnil, po ravnem pa prestavljanja skoraj čutil nisem. Upam, da je odločitev pravilna.

 

Hvala vsem za nasvete.

Popravljeno od Sunking
  • Všeč 12
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Sunking napisal:

Evo, naročil svojo novo Mazdo :)

 

Ker nisem nek dinamičen voznik, sem se odločil za udobje in vzel X186 s samodejnim menjalnikom in design paketom. Danes sem pred nakupom še enkrat zapeljal ročnega in avtomatika. Verjetno bom ročnega pogrešal, ker se je res fino vozil, po drugi strani pa se mi tudi avtomatik ni zdel tako napačen in nisem dobil občutka, da je zmeden. V klance je čist okej prestavil eno niže in potegnil, po ravnem pa prestavljanja skoraj čutil nisem. Upam, da je odločitev pravilna.

 

Hvala vsem za nasvete.

Ko greš enkrat na AT, ne greš več nazaj. Dobrodošel med nami!

  • Všeč 6
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Sunking napisal:

Evo, naročil svojo novo Mazdo :)

 

Ker nisem nek dinamičen voznik, sem se odločil za udobje in vzel X186 s samodejnim menjalnikom in design paketom. Danes sem pred nakupom še enkrat zapeljal ročnega in avtomatika. Verjetno bom ročnega pogrešal, ker se je res fino vozil, po drugi strani pa se mi tudi avtomatik ni zdel tako napačen in nisem dobil občutka, da je zmeden. V klance je čist okej prestavil eno niže in potegnil, po ravnem pa prestavljanja skoraj čutil nisem. Upam, da je odločitev pravilna.

 

Hvala vsem za nasvete.

Tudi vredo, se boš kamot privadil na njega pa poročaj kako boš zadovoljen z avtom.... 😉 Pa srečno vožnjo.....:zoom-zoom:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.