Skoči na vsebino

Reality check za mazdo 6 III bencinarja


hermelin

Priporočeno sporočilo

"popikana" sprednja hauba je odraz premajhne varnostne razdalje in veliko vožnje na AC :) 😁🤣🫢.....kjer leti milijon majhnih kamenčkov, ki so na cesti....če bi imeli dovolj varnostne razdalje tega ni tako grozno veliko....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 minutes ago, sportman333 said:

"popikana" sprednja hauba je odraz premajhne varnostne razdalje in veliko vožnje na AC :) 😁🤣🫢.....kjer leti milijon majhnih kamenčkov, ki so na cesti....če bi imeli dovolj varnostne razdalje tega ni tako grozno veliko....

Omg... Se počutim napadenega! :D Nisem sploh pomislil na to... Pred ta novo bo vedno plac za neučakance! :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

----------------------------

Latest update: dal podatke, da spiše contract in uspelo se mu je zmenit, da nerabim vsega plačat v naprej. Celo za ta delni depozit je rekel "it's fine, you will send me some money on monday". :D Sm vprašal a par 100€ je gut in on "ja jaaa no problem". :D Plača se pa pol idealno z nakazilom, ker moraš sicer ene obrazce izpolnjevat v nemčiji, če s kartico plačuješ več kot 10k€. 

 

Iskat grem konec naslednjega tedna enkrat, da bodo imeli mir v delavnici in poštimamo še kolesa itd. Je pa rekel, da bo poskusil najt črne 19". :D 🤞

 

Šunta me tudi, da grem na nurburgring v bližini se zapeljat. :D V nedeljo imajo dirko oldtimerjev tam. Stari ferariji, porcheji... To bi blo za videt!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej majstri, imam dve vprašanji glede zavarovanja.

 

1. Mogoče @dvorjan?

On 8/10/2023 at 1:15 PM, dvorjan said:

Pa še glede stroška nemških preizkusnih tablic in zavarovanja. Iz Nemčije do nas je praktično samo avtocesta. Koliko si zaupaš kot šofer? Po AC peljati je najlažje, ni treba že prvi dan v DE sprobati Vmax vozila. Torej tudi strošek kasko zavarovanja lahko odpade. Sicer pa v avtohiši reči, da želiš najkrajše preizkusne tablice (veljavnost 5 ali 7 dni, ne rabiš cel mesec), več kot dovolj, da se pripelješ domov in urediš formalnosti.

Bi mi lahko prosim pojasnil točno kako tole z zavarovanjem deluje? V glavi sem imel "50€ osnovno, ~300€ kasko", ampak nevem od kje. Sedaj pa mi tudi ni jasno pri kom se to ureja. V nemčiji ob nakupu, ali je pri nas treba pred odhodom tja to poštimat?

 

Plan je, da greva s punco skupaj gor in se še malo fjakava po nemčiji par dni. Bi raje imel kar kasko. Poleg tega pa zna nekaj dni na parkirišču stat dokler mi DMVja ne odredijo, pa tudi nebi rad iz žepa za možne praske dajal. Hvala za kakršnkoli info!

 

2. Kdo je sedaj go-to majster za zavarovanje? Vem da pred časom je bil mislim da miha iz arena skupine. Potem je izginil, je bil en drug tip, sedaj je pa še ta šel. Hvala!

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je godlike napisal:

Meni pravi zdrava pamet, da če imaš nemške preizkušnja tablice, mora bit neško zavarovanje, saj ga še nisi v SLO prijavil in uredil uvoza.

Ampak imam v spominu, da načeloma lahko začasno zavaruješ avto tudi, če nisi lastnik le-tega. Tako bi bilo smiselno, da lahko zavarujem avto katerega lastnik sem, čeprav ni registriran v sloveniji. No saj bom tudi preveril pri zavarovalnem agentu, zato pa vprašanje 2. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim, da bos lahko preko nase zavarovalnice zavoroval avto za transport domov… To se ureja v Nemciji, da se na podlagi tega potem lahko izda zacasne tablice… In to bo verjetno uredil prodajalec oz. avtohisa, ce bo urejal tudi tablice… tako da vprasanje najbolje, da naslovis na njega…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Jest napisal:

Dvomim, da bos lahko preko nase zavarovalnice zavoroval avto za transport domov… To se ureja v Nemciji, da se na podlagi tega potem lahko izda zacasne tablice… In to bo verjetno uredil prodajalec oz. avtohisa, ce bo urejal tudi tablice… tako da vprasanje najbolje, da naslovis na njega…

Ok hvala. Do sedaj mi je bilo rečeno, da tablic ne urejajo oni ampak moram stopiti do bližnjega urada (bo vse razložil).

 

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Zavarovanje izbereš ob nakupu začasnih tablic. Tako trajanje veljavnosti tablic kot vrsto zavarovalnega kritja. V Nemčiji torej.

Kul, hvala!

 

 

Kaj pa glede zavarovalnice/zavarovalnega agenta? Je vaš go-to še arena skupina?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je godlike napisal:

Sploh ne vem kaj je "arena skupina" 🫣

 

Zavarujem pri agentu, ki je pri Savi v top10. Do sedaj mi je vedno dal dober popust in svetoval pošteno ne pa za maksimalni zaslužek.

En zavarovalni majster je pred leti tam delal in bil priporočen s strani mazda kluba. Je dejansko najboljši deal dal (vsaj kar sem okoli klicaril). :D Kakorkoli, ima tvoj agent ime in številko? :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti agent (Marko Ferlin), ki je bil tukaj priporocen, sedaj uvaza avtomobile (narociavto.si) … Glede na informacije na spletni strani, se vedno urejajo tudi zavarovanja…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Jest napisal:

Tisti agent (Marko Ferlin), ki je bil tukaj priporocen, sedaj uvaza avtomobile (narociavto.si) … Glede na informacije na spletni strani, se vedno urejajo tudi zavarovanja…

O madona, pa sem razmišljal od kje mi je tip znan!! Sem pomislil za hip na areno ampak se ni skladalo z "mihatom"... Spomin pa tak. Hvala! Bom še njih vprašal za ponudbo. 

Sicer sedaj tudi koga specifičnega priporočate?

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je hermelin napisal:

En zavarovalni majster je pred leti tam delal in bil priporočen s strani mazda kluba. Je dejansko najboljši deal dal (vsaj kar sem okoli klicaril). :D Kakorkoli, ima tvoj agent ime in številko? :D 

Od kod si? Regija?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Piši na tina.ipavecAFNAarenaskupina.com

 

Ona rihta zavarovanja, ker se Marko bolj posveča uvozu avtov.

Ok hvala!

 

pred 1 uro je godlike napisal:

Od kod si? Regija?

Kva je že to, osrednjeslovenska? :D Lublana. Saj predvsem me je zanimalo ali ste forumaši še ostali pri areni oz. kaj je nov go-to. 

 

--------------------

 

SIcer pa sem danes malo pokramljal s sosedom, ki je tudi agent in pravi, da avto lahko zavaruješ kadarkoli, učinek bo imelo pa le, če je registriran. Tako, da ga bom k starim staršem v garažo skril, dokler dmv ni odmerjen. :D

 

Kaj pa s starim hmm... Registriran je še dobra dva tedna in ne gre več čez tehničnega zaradi rje. 

  1. Podarit žrtvam poplav je bila dobra ideja, ampak je legalen le še dobra dva tedna, tako da več težav kot koristi.
  2. Prodat na avto.net za vse skupaj nič. Vsaj mašina je tiptop ampak avti, ki bi jo rabili niso... Mogoče kaki odpadi odkupijo za peneze?
  3. Ceremonialno sesut do amena na kaki pisti in plačat za odvoz. 

🤔

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede zavarovanja. Jaz sem pri Markotu samo enkrat zavaroval, ko je ravno ob menjavi avta bil moj agent na dopustu. Naredil mi je sicer dobro ponudbo… tako, kot bi mi naredil tudi moj agent. Ce bi zamenjal zavarovalnico, bi takrat lahko dobil cenejso ponudbo… 
 

Menda je sedaj to glede odmere DMV precej hitreje reseno, kot vcasih, ko si lahko cakal tudi nekaj tednov…

 

Tukaj je @dvorjan nekaj pisal na to temo…

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 8. 2023 ob 7:12 je Jest napisal:

Glede zavarovanja. Jaz sem pri Markotu samo enkrat zavaroval, ko je ravno ob menjavi avta bil moj agent na dopustu. Naredil mi je sicer dobro ponudbo… tako, kot bi mi naredil tudi moj agent. Ce bi zamenjal zavarovalnico, bi takrat lahko dobil cenejso ponudbo… 
 

Menda je sedaj to glede odmere DMV precej hitreje reseno, kot vcasih, ko si lahko cakal tudi nekaj tednov…

 

Tukaj je @dvorjan nekaj pisal na to temo…

 

 

 

Ok, hvala! Bo ze moralo bit kul glede zavarovanja. Sem imel pa do sedaj dobre izkusnje s savo tako, da bi najraje pri njih.

 

Glede dmvja tudi hvala, bom prečital. :) Sem pa sedaj na vlaku malo naprej od kölna. Kmalu pri gospodu dealerju. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je hermelin napisal:

 

Ok, hvala! Bo ze moralo bit kul glede zavarovanja. Sem imel pa do sedaj dobre izkusnje s savo tako, da bi najraje pri njih.

 

Glede dmvja tudi hvala, bom prečital. :) Sem pa sedaj na vlaku malo naprej od kölna. Kmalu pri gospodu dealerju. :D

kako si potem uredil s plačilom, si nakazal samo "aro" 10% in ostalo potem ko avto vidiš, ali nič in greš najprej pogledat, ali vse in greš samo še iskat avto?

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 17. 8. 2023 ob 7:02 je hermelin napisal:

Sem pa sedaj na vlaku malo naprej od kölna. Kmalu pri gospodu dealerju. :D


Nakup ni uspel? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem opazil, je v nedeljo iz seznama izginila ena siva za cca. 25k

 

WWW.AUTO-SCHNICKERS.DE

Autohaus Schnickers GmbH Gebrauchtwagen, breites Angebot von gebrauchten Fahrzeugen verschiedener Marken. Entdecken Sie die...

 

Je pa malce čudno, da se še ni pohvalil z nakupom, če je šla z njim :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisal je, da gre še na izlet po Nemčiji, pa ga zato pogoje ni tu gor in uživa z avtom

Popravljeno od mazdaman

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.