Skoči na vsebino

Reality check za mazdo 6 III bencinarja


hermelin

Priporočeno sporočilo

pred 8 urami je MazdaBoy napisal:

Super ste tole izpeljali, prava dogodivščina 😛 Čestitke za nakup, naj avto dobro služi, velik varnih km :zoom-zoom:

Hvala! Res je bilo vredno časa in denarja. Definitivno pride part 2 zeloooo kmalu. :D Kar se varnosti tiče sem pa čisto paf kaj vse ima zadeva pod kontrolo. Sem pogledal slovensko ponudbo in večina varnostnih sistemov je le v homura izvedenki. Vse pod tem ni vredno denarja, tok so ti sistemi dobri!

pred 8 urami je scania napisal:

Čestitam, obilo varnih kilometrov, pa kako sliko prilepi 😉

V naslednjem postu. :D 

pred 5 urami je Z M A J napisal:

Najboljši potopis kar sem jih kdaj bral.

Me veseli! Sem sicer veliiiiko potopisnih zadev izpustil, ker nevem koliko vas veseli brat o ne-avtomobilističnih dogodivščinah... Bom pa vseeno opisal na kratko še njihov hecen odnos do koles. Kot švicarji imajo velika mesta velik poudarek na kolesih. Torej, široke kolesarske steze, ponekod celo po sredini semaforizirane ceste kjer ima biciklist prednost. Osebno se mi stare mame in otroci na kolesih sredi avtov ne sliši kot varna izbira ampak ok. Imajo tudi svoja pravila okoli tega, ki sem jih očitno enkrat kršil, ker se mi je skozi okno en tip nekaj drl. :D Najboljša je bila pa v handkäse mestu, kjer hodiva po ulici in slišim daleč za nama totalno nevrotično cingljanje zvonca. Vidim neko 50-ish letno baburo na biciklu in jo ignoriram. Pripelje mimo in se na polno dere nekaj v stilu "NUR FÜR FAHRRÄDERRRRRAARGHHH". Zakaj? Ker je bila ulica spet bikes first in jo je iztirilo, da sem z eno nogo hodil po za dva avta široki cesti. Nemci bodo nemčili. :D

pred 5 urami je Jest napisal:

Se je splacalo malo pocakat na potopis :D

Ni za kaj. :D 

pred 4 urami je ignacij napisal:

Čak, dej napisi bolj podrobno kako je bilo z nakazilom. A to si prek spletne banke nakazal? Kera banka? Kok časa je trajalo da je prejel denar...itd.

 

Napisi še kaj bi naredil drugače če bi šel še enkrat gor.

 

Man tud sam podoben namen, zato rabim podrobnosti. Sam bi rad to uredil v enem dnevu, pa me placilo slrbi.

Ti kar sprašuj kolikor te je volja. Pay it forward pa to. :) Ko sem mu tistih 500€ nakazal, mi ni povedal kako hitro je dobil, ampak se nisem sekiral. Na NLB so mi povedali, da načeloma je instant nakazilo, sicer pa jim zatežim, da pospešijo, ker manual opcije za hitro plačilo v mobilnem kliku ni več. Imam tudi N26, ki bi ga ponucal v primeru težav, ker je nakazilo z nlb računa tja prav tako instantno. Denar je dobil takoj.

Drugače? Hmm... Prej bi se pozanimal kako je z začasnim kaskom, da bi se manj sekiral na potovanju. Tako pa sem npr. nekaj evrov skozi okno vrgel, ker mi nekaj parkirnih hiš ni bilo všeč (pretesna parkirna mesta), nimaš pa grace period-a 15min kot pri nas. Pa raje sva vzela malo dražje prenočišče s privat garažo. Zoprno je bilo tudi jebanje z vodo. Bi moral tole koristiti. Open street map z dataminanimi podatki o različnih javnih dobrinah kot so npr. pitniki. :) 

 

To je pa to. Punca je naredila research katere opcije za potovanje imava, torej leti in vlaki iz različnih lokacij z različnim timingom, ostalo je bilo pa vse usput po filingu. :D Dokler razumem kaj me čaka kar se dokumentov tiče sem gut. Ostalo je improvizacija.

 

pred 4 urami je Shrek napisal:

Zakaj en dan? Še izlet zraven... 

Prijetno s koristnim. 

Pol pa potopis...

Ja! Če je avto daleč je škoda, da se nebi še malo razgledal! Sicer pa let iz npr. benetk, hopacupa isti dan nazaj z avtom. Vsaj dokler se te na uradu usmilijo. :D 

pred 3 urami je godlike napisal:

Če se da, 0.5%.

 

1x sem jo plačeval, pa me je 1% bolel. Takrat al ni blo 0.5% al pa nisem vedel zanj.

 

Cena franšize je brez popustov, tako da boli, če ti dajo 4-7k€ popusta ob nakupu novega.

Ja, res je smešno, ker že če imaš eno prijavo na leto, je enako kot če bi plačal manj premije in večjo odbitno. Pri 2+ pa sploh super. Ok, hvala!

 

Kar se cene novega tiče mi je tudi čudno, ker v sloveniji nimamo sports-line trim levela. Kolikor sem uspel ugotoviti je to vbistvu homura brez usnja. Moj ima pa še neke dodatke kot npr. komplet zimskih koles in še nekaj... Torej več kot samo 37k kolikor je osnovna homura koštala pred dvema letoma. A je to treba tudi upoštevat? 

pred 3 urami je Bini napisal:

@hermelin,srečno vožnjo ti želim in uživaj v vožnji z najlepšo znamko....:zoom-zoom:

Hvala hvala! :) Lepa pa res je... Tudi zadnji del ni tako slab, ko ga enkrat v živo gledaš malo dlje haha...

pred 3 urami je dvorjan napisal:

Končno. 😃 Srečno vožnjo. Pa pol milijona kilometrov. 😃

Hvala! Delamo na tem! :D 

-------------------------------------------------

Sedaj pa nekaj fotk, če jih bo forum uspel pogoltniti...

 

Najprej avtek:

 

image.jpeg

AIL4FC~1.JPG

DSCF1585.JPG

Opevan ohio parking lot. Res ni "več povabljiv"... :D

DSCF1109.JPG

Goske v dusseldorfu

DSCF1182.JPG

Popravljeno od hermelin
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Most s ključavnicami v kolnu

DSCF1341.JPG

Ena boljših slik kolnske katedrale. Kot lord of the rings. :D

image.jpeg

Neka kul ulica iz bonna

DSCF1177.JPG

Nekaj utrinkov iz GP tracka iz nurburga. Lahko ste ziher, da imam miljon slik raznih avtov in garaž. :D 

DSCF1565.JPG

DSCF1564.JPG

DSCF1558.JPG

DSCF1528.JPG

DSCF1474.JPG

DSCF1454.JPG

vlcsnap-2023-08-29-00h56m18s922.png

vlcsnap-2023-08-29-00h52m36s513.png

DSCF1580_-_frame_at_0m0s.jpg

In še slikovit glavni trg sirovega mesta

DSCF1594.JPG

Popravljeno od hermelin
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja pa še random gokarti iz kolna! :D 

 

Kot pri potopisu, nevem koliko vas zanima nemčija oz. ali bi radi videli cel nurburgring komplex in avte... Če koga kaj zanima oz. bi rad videl, povejte! SIcer pa upam, da so zanimive fotke. :D 

AIL4FC~3.JPG

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je hermelin napisal:

Kar se cene novega tiče mi je tudi čudno, ker v sloveniji nimamo sports-line trim levela. Kolikor sem uspel ugotoviti je to vbistvu homura brez usnja. Moj ima pa še neke dodatke kot npr. komplet zimskih koles in še nekaj... Torej več kot samo 37k kolikor je osnovna homura koštala pred dvema letoma. A je to treba tudi upoštevat?

Ti povem za Savo. Če ima avto slovensko poreklo in je po VIN+ dosegljiv (eurotax), potem velja tisto.

Pri mojem Forud manjka za 3-4k€ opreme. Pa je tolko nižja osnova. Zavarovano pa imam vse, ker je klavzula, da če je slovenec, ke zavarovana vsa tovarniška oprema.

 

Za M2, tudi slovenska, pa gre peš klikat, to ima, to nima. Če ne bi zavaroval električno poklopnih špeglov, jih v primeru razbitja ne dobiš.

 

Odbitno franšizo imam samo na kasku. Na vseh kombinacijah, je nimam. Kadko sem koristil od leta 2012 1x. Razlika 0.5-1% je od oka pri meni 20-30€.

 

Zimskih feln seveda ni v zavarovanju. Večredne so letne. Torej če kaj koli ušpičih je zimska felna vredna majn ali isto, kar je ok....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaksna je pa razlika med zimskimi in letnimi feltnami? Feltna je feltna ;) …

 

Sicer pa pri skodnem primeru dobis tisto, kar je poskodovano… tudi ce je slabse kot je zavarovano…

 

Sin je imel pred kratkim tako izkusnjo. Je na AC priletel kamencek v prednje steklo in je pocila… Pri zavarovanju noben ni vorasal, ce je steklo originalno ali ne… Cenilec je videl, da je sipa neka OEM… in taksno tudi dobi… Nima oravice do originalnega stekla. Poleg tega so mu hoteli dati takega brez gretja… ceprav je bila prej montirana taksna sipa z gretjem… No… to so mu upostevali pri reklamaciji… ne pa tega, da bi dobil originalno. Avto je bil kupljen rabljen in do tega primera ni vedel, da je bilo steklo menjano z neoriginalnim…

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda. Pri šipi vedno cenilec slika logotip. Ker je velika razlika original vs. nachbau.

Zelo radi tišijo Carglass, kjer ti, če nisi pozoren uturijo neoriginal šajbo.

 

Jaz sem mislil bolj to, če imaš zavarovane 18" in si dal 19" gor, pa ti sunejo felne na parkingu, dobiš 18"....

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je godlike napisal:

Seveda. Pri šipi vedno cenilec slika logotip. Ker je velika razlika original vs. nachbau.

Zelo radi tišijo Carglass, kjer ti, če nisi pozoren uturijo neoriginal šajbo.

 

Jaz sem mislil bolj to, če imaš zavarovane 18" in si dal 19" gor, pa ti sunejo felne na parkingu, dobiš 18"....

 

 

To drzi... vendar pa imajo nekatere ceneje, ce se odlocis za popravilo z OEM (neoriginalnimi) deli ... Tega pa pri sklepanju police nihce ne omeni... pogleda pa tudi verjetno vecinoma ne ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

 

 

To drzi... vendar pa imajo nekatere ceneje, ce se odlocis za popravilo z OEM (neoriginalnimi) deli ... Tega pa pri sklepanju police nihce ne omeni... pogleda pa tudi verjetno vecinoma ne ... 

Drži.

 

Vse imam V1. Izbiram jaz izvajalca in original deli.

Sava ful tiši V2. Pogosben izvajalec in original deli.

Obstaja še V3 izbiraš sam in neoriginal deli, ter V4 pogodben in neoriginal deli.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je godlike napisal:

Ti povem za Savo. Če ima avto slovensko poreklo in je po VIN+ dosegljiv (eurotax), potem velja tisto.

Pri mojem Forud manjka za 3-4k€ opreme. Pa je tolko nižja osnova. Zavarovano pa imam vse, ker je klavzula, da če je slovenec, ke zavarovana vsa tovarniška oprema.

 

Za M2, tudi slovenska, pa gre peš klikat, to ima, to nima. Če ne bi zavaroval električno poklopnih špeglov, jih v primeru razbitja ne dobiš.

 

Odbitno franšizo imam samo na kasku. Na vseh kombinacijah, je nimam. Kadko sem koristil od leta 2012 1x. Razlika 0.5-1% je od oka pri meni 20-30€.

 

Zimskih feln seveda ni v zavarovanju. Večredne so letne. Torej če kaj koli ušpičih je zimska felna vredna majn ali isto, kar je ok....

Hmm, pomoje zavarovalni agent nima napisano točno kaj je npr homura vsebovala pred dvemi leti? Pa tudi, ker ni slovenec in so možne razlike v opremi, je treba tako ali tako čez spisek in popisati vse, ne?

 

Tega z vsemi kombinacijami ne razumem? Kar se tiče franšize bom pa kar 0.5% vzel.

 

Ok, kul, thx! Pa še manjša osnova je za zavarovanje brez zimskih.

 

pred 18 urami je Jest napisal:

Kaksna je pa razlika med zimskimi in letnimi feltnami? Feltna je feltna ;) …

 

Sicer pa pri skodnem primeru dobis tisto, kar je poskodovano… tudi ce je slabse kot je zavarovano…

 

Sin je imel pred kratkim tako izkusnjo. Je na AC priletel kamencek v prednje steklo in je pocila… Pri zavarovanju noben ni vorasal, ce je steklo originalno ali ne… Cenilec je videl, da je sipa neka OEM… in taksno tudi dobi… Nima oravice do originalnega stekla. Poleg tega so mu hoteli dati takega brez gretja… ceprav je bila prej montirana taksna sipa z gretjem… No… to so mu upostevali pri reklamaciji… ne pa tega, da bi dobil originalno. Avto je bil kupljen rabljen in do tega primera ni vedel, da je bilo steklo menjano z neoriginalnim…

To pa je zanimivo! Malo bedno, ampak vseeno smiselno... 🤔

 

pred 18 urami je godlike napisal:

Seveda. Pri šipi vedno cenilec slika logotip. Ker je velika razlika original vs. nachbau.

Zelo radi tišijo Carglass, kjer ti, če nisi pozoren uturijo neoriginal šajbo.

Lahko potrdim, da je poslikal logo na šajbi. :) Tale carglass je pa tudi kul info, thx!. Upam pa, da ga nihče tukaj ne bo potreboval.

 

 

pred 17 urami je Jest napisal:

To drzi... vendar pa imajo nekatere ceneje, ce se odlocis za popravilo z OEM (neoriginalnimi) deli ... Tega pa pri sklepanju police nihce ne omeni... pogleda pa tudi verjetno vecinoma ne ... 

Hočeš rečt, da če ne preverijo in poslikajo bi še vedno dobil ob poškodbi original del? 

 

pred 17 urami je godlike napisal:

Drži.

 

Vse imam V1. Izbiram jaz izvajalca in original deli.

Sava ful tiši V2. Pogosben izvajalec in original deli.

Obstaja še V3 izbiraš sam in neoriginal deli, ter V4 pogodben in neoriginal deli.

V? A je to nekaj s čimer se moraš izrecno zajebavat pri sklepanju zavarovanja? Sem sklepal, da bo vedno original del pri menjavi prek zavarovalnice. 😮 

 

pred 13 urami je NevLado napisal:

Čestitke za odličen nakup, naj ti dolgo služi!

 

Vidim da si potem vzel sivo, super.

 

Kako je notri ohranjena, volan in sedeži?

Hvala! Tak je plan. :D 

 

Ja, kot sem že rekel sva s punco debatirala in glede na kdaj čudne lokacije in drage bajke v avtu vbistvu hočeš čim manj izstopat. Pa tudi vsi komentarji o težavnosti rdeče so me od nje malo odvrnili.

 

Če bi mi nekdo rekel, da je imela le par testnih voženj, bi verjel. Nisem šel vsakega centimetra pregledat, ampak zaenkrat nisva opazila nobenih poškodb ali umazanije. Volan pa tudi izgleda ok, sploh če nimam čisto novega zraven za primerjavo.

 

pred 8 urami je toto89 napisal:

Čestitke in srečno vožnjo.

Hvala! :) 

WhatsApp Image 2023-08-09 at 16.53.sss05.jpg

AIL4FC~1.JPG

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je hermelin napisal:

Hmm, pomoje zavarovalni agent nima napisano točno kaj je npr homura vsebovala pred dvemi leti? Pa tudi, ker ni slovenec in so možne razlike v opremi, je treba tako ali tako čez spisek in popisati vse, ne?

 

Tega z vsemi kombinacijami ne razumem? Kar se tiče franšize bom pa kar 0.5% vzel.

 

Hočeš rečt, da če ne preverijo in poslikajo bi še vedno dobil ob poškodbi original del? 

 

V? A je to nekaj s čimer se moraš izrecno zajebavat pri sklepanju zavarovanja? Sem sklepal, da bo vedno original del pri menjavi prek zavarovalnice. 😮

Odgovarjam po odstavkih.

 

Če ni paket enak našemu, bosta z agentom doklikala. Kak je postopek za uvožene avte ne vem, saj imam vedno slovensko poreklo, večinoma prvi lastnik.

 

Glej, ti imaš kasko z 0.5% odbitne. Če povoziš srno, ti lahko gre iz kaskega, kjer imaš lahko 3 škode na leto. Z vsako škodo se ti bonus manjša (tukaj lahko imaš odkup prve škode, da se ne zmanjša).

Če vzameš kombinacijo divjad zraven. Je ta lahko z odbitno ali brez. Večina ljudi jo ima brez. Torej, če je brez, ne doplačaš nič in 3 škode na kasku so ostale.

Fora je v tem da divjad, šipe, toča,.... mora bit vzrok, kasko pa je no questions asked.

 

Cenilec ima stroga navodila poslikat logo in določit original/neoriginal del. Torej če nimaš vez, tu ne bo nič.

 

V1 do V4 ima Sava, kak to druge rešujejo, ne vem. Večina agentov piše V2, če se fejst pritožuješ čez ceno, dobiš V4. Toliko boš moral ponudbo preletet....

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 30. 8. 2023 ob 7:33 je godlike napisal:

Odgovarjam po odstavkih.

 

Če ni paket enak našemu, bosta z agentom doklikala. Kak je postopek za uvožene avte ne vem, saj imam vedno slovensko poreklo, večinoma prvi lastnik.

 

Glej, ti imaš kasko z 0.5% odbitne. Če povoziš srno, ti lahko gre iz kaskega, kjer imaš lahko 3 škode na leto. Z vsako škodo se ti bonus manjša (tukaj lahko imaš odkup prve škode, da se ne zmanjša).

Če vzameš kombinacijo divjad zraven. Je ta lahko z odbitno ali brez. Večina ljudi jo ima brez. Torej, če je brez, ne doplačaš nič in 3 škode na kasku so ostale.

Fora je v tem da divjad, šipe, toča,.... mora bit vzrok, kasko pa je no questions asked.

 

Cenilec ima stroga navodila poslikat logo in določit original/neoriginal del. Torej če nimaš vez, tu ne bo nič.

 

V1 do V4 ima Sava, kak to druge rešujejo, ne vem. Večina agentov piše V2, če se fejst pritožuješ čez ceno, dobiš V4. Toliko boš moral ponudbo preletet....

Ok. Sem do sedaj govoril z dvema agentoma in en je trdil, da mi lahko oznaci samo po slovenskih trim nivojih, torej homura, drugi pa mi je ponudil nek 2018 top spec... Bom moral malo jih pritisnit, da se gre po spisku.

Aha ok divjad ali toca itd je posebej krito, torej tudi posebej parkirisce nebi slo iz kaskega? A je pol lahko fora, da imas 3 parkiriscne zahtevke, ce jih imas vec pa jemljes iz kaskega? Seveda ne planiram imeti tako pobuskanega avta, ampak samo, da razumem kako deluje. :D Ok hvala glede kaskega, bom tezil agentu.

 

Ok glede slikanja. Saj ima smisel...

Zakaj bi se cez ceno pritozeval, ce tako ali tako krijejo?

 

Hvala za res kul info! Danes so mi koncno vrocili potrdilo o placanem DMV, sedaj pa izdelat polico in jit registrirat. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri zavarovanju poglej kater imaš ti tvoj paket, zame Nakama Intense ne obstaja, zato so uzeli Revolution Top SD, kar je bil v slo identičen avto. Pazi da ti dodatno poklika machine gray barvo, ker se tretira kot posebna barva !!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je hermelin napisal:

Aha ok divjad ali toca itd je posebej krito, torej tudi posebej parkirisce nebi slo iz kaskega? A je pol lahko fora, da imas 3 parkiriscne zahtevke, ce jih imas vec pa jemljes iz kaskega? Seveda ne planiram imeti tako pobuskanega avta, ampak samo, da razumem kako deluje. :D Ok hvala glede kaskega, bom tezil agentu.

 

Zakaj bi se cez ceno pritozeval, ce tako ali tako krijejo?

Piše v pogojih, da po treh škodah, ti ponudijo doplačilo. Teoretično lahko daš 4. parking na kasko. Moraš pa imeti odkup prve škode, drugače izgubiš bonus.

 

Ne čez ceno popravila ampak da bi rad imel cenejšo polico. In če ne veš kaj podpisuješ, ti jo tako pocenijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je ignacij napisal:

Jaz imam tudi na M6, l2017, namesto nemške nakame vpisano revolution top. Drugače pa z odkupom prve škode, 0% odbitno franšizo in vsem možnim zavarovanjem, plus tavelika asistenca za tujino, odkartam 700eur.

Tole pa je odlična cena, če je na polici res vse napisano vključeno.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je ignacij napisal:

Jaz imam tudi na M6, l2017, namesto nemške nakame vpisano revolution top. Drugače pa z odkupom prve škode, 0% odbitno franšizo in vsem možnim zavarovanjem, plus tavelika asistenca za tujino, odkartam 700eur.

kaj pa mi mora to pisat, če imam tudi jaz odkup prve škode?

 

ali imaš savo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je ignacij napisal:

Imam Generali. Piše mi na polici. Evo pripenjam. Če kdo rabi ponudbo naj mi pove pa bom vprašal agenta, ki ga poznam že dolgo in super sodelujemo.

Screenshot_20230831_153934_Microsoft 365 (Office).jpg

Screenshot_20230831_153948_Microsoft 365 (Office).jpg

Zanimivo, ti imaš osnovno kodo vozila eurotax "360211", jaz pa "360213", pa imava enak avto?

 

Drugače pa jaz očitno nimam tega odkupa prve škode, tudi nikoli mi ni noben tega svetoval, mi lahko kdo razloži kaj je poanta, da si to doplačam jeseni?

 

pred 14 minutami je scania napisal:

Jaz imam na g165 revolution polni kasko pa 1% odbitno pa sem dal 688€ sava.

imam 8% odbitne (ker mi ni vredno doplačila razlike), pa dam čez 700

Aha vidim, a ti nimaš strešnega okna? @ignacij

 

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.