Skoči na vsebino

Reality check za mazdo 6 III bencinarja


hermelin

Priporočeno sporočilo

pred 48 minutami je 50keda napisal:

@godlike maš Savo?

 

Ostali, ki mate pri Savi več kot eno leto, dejte prosim prevert če se vam je ta osnova spreminjala, hvala.

Imam ja, samo mi niha cena 3 leta zaradi težav z Eurotaxom in VIN+ sistemov. Na zadnjem sem dobil list price 3-4k€ nižji in kalvzulo na polici, da ker je avto slovenski, je zavarovana vsa tovarniško vgrajena oprema, tudi če je ni naštete.

 

M2 se pa ne prodaja več, ima pa pravilno ceno: 15.590€ iz leta 2010.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je hermelin napisal:

Ne, manual. V brošuri slovenski pa izgleda kot da je v revolution bil g165 na voljo le kot avtomatik.

 

 

Kolikor vem, je le G194 bil na voljo le z usnjem in avtomatskim menjalnikom... G165 pa je v ceniku iz 2020 in 2022 na voljo vecinoma samo z rocnim menjalnikom, le pri opremi Attraction je bil na voljo s samodejnim menjalnikom ... 

 

Izsek iz cenika , ki je veljal od 12.11.2020 dalje:

image.png

image.png

 

Izdsek iz cenika, ki je zacel veljati 15.3.2022

image.png

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Jest napisal:

Kolikor vem, je le G194 bil na voljo le z usnjem in avtomatskim menjalnikom... G165 pa je v ceniku iz 2020 in 2022 na voljo vecinoma samo z rocnim menjalnikom, le pri opremi Attraction je bil na voljo s samodejnim menjalnikom ... 

Nevem... Iz tiste brošure je takole:

image.png

Mogoče je tu le osnova, lahko pa nadgradiš, a legenda pravi, da je prazen krogec za doplačilo. 

Boh ne dej, da se kaj zgodi, ampak v primeru da ferderbaš mašino, mi menda nebi turili g145, če imam revolution zavarovan, ne top?? 😕 

 

edit: Mah jaz sem že čisto zblojen, saj zavarovan bo g165, samo očitno avtomatik, kar pa nebi smel bit problem ker je dražji kot manual. Še vedno čakam agentko, ker je ostala brez avta v poplavah in je tudi sama šla enega gledat. Upam, da znese danes, da bo vikend zoom. :D 

 

edit2: Nisem videl slik, ki si jih dodal. Hvala, očitno bo že moralo bit ok. 

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Samo s to temo pa smo napisali celo doktorsko dizertacijo 😆

Ma men je res vrhunsko! Jaz kompliciram, vi ste stručkoti in odgovarjate in pride ven res VSEEEEEEEEEEE kar rabiš, da importaš in registriraš avto (in še malo potuješ :D). Svaka čast vsem vpletenim!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 9. 2023 ob 14:09 je hermelin napisal:

edit: Mah jaz sem že čisto zblojen, saj zavarovan bo g165, samo očitno avtomatik, kar pa nebi smel bit problem ker je dražji kot manual. Še vedno čakam agentko, ker je ostala brez avta v poplavah in je tudi sama šla enega gledat. Upam, da znese danes, da bo vikend zoom. :D 

 

 

Ne bo v redu, ker nimaš avtomatika. Moraš zavarovat tisto kar imaš in ne na zalogo, ker če pride do poškodbe menjalnika ti lahko zavrnejo, ker ne gre za opremo, ki je zavarovana.

 

Predloži tisti cenik in revolution opremo, kjer ni usnja in je to to. Tako da bi morala biti cena skupaj z barvo manj kot 33k€. Jaz imam to opremo ampak dizla 150 pa sem na 34,5k€ kot je tudi na ceniku.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 9. 2023 ob 23:50 je Boss napisal:

 

Ne bo v redu, ker nimaš avtomatika. Moraš zavarovat tisto kar imaš in ne na zalogo, ker če pride do poškodbe menjalnika ti lahko zavrnejo, ker ne gre za opremo, ki je zavarovana.

 

Predloži tisti cenik in revolution opremo, kjer ni usnja in je to to. Tako da bi morala biti cena skupaj z barvo manj kot 33k€. Jaz imam to opremo ampak dizla 150 pa sem na 34,5k€ kot je tudi na ceniku.

Jaz sem sklepal, da je zavarovan avtomatik, ker sem imel v mislih brosuro. Ampak po tem kar je Jest pokazal obstaja za g165+revolution kombinacijo le rocni menjalnik? Torej je vsaj glede menjalnika ok, ne?

 

Kar se tice zavarovanja je zanimivo, da v opremi pise le "6-stopenjski menjalnik". Nikjer ni pojasnjeno ali gre za rocnega ali ne.

 

Sicer premija je placana in avto na cesti, ampak bom jutri vseeno poklical agentko, da vidimo ali je smiselno oz. ali se da za vsak slucaj predloziti se tisti izsek iz cenika. Sklepam, da je moja najnovejsi refresh, IPM5, ne?

 

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je hermelin napisal:

Jaz sem sklepal, da je zavarovan avtomatik, ker sem imel v mislih brosuro. Ampak po tem kar je Jest pokazal obstaja za g165+revolution kombinacijo le rocni menjalnik? Torej je vsaj glede menjalnika ok, ne?

 

Kar se tice zavarovanja je zanimivo, da v opremi pise le "6-stopenjski menjalnik". Nikjer ni pojasnjeno ali gre za rocnega ali ne.

 

Sicer premija je placana in avto na cesti, ampak bom jutri vseeno poklical agentko, da vidimo ali je smiselno oz. ali se da za vsak slucaj predloziti se tisti izsek iz cenika. Sklepam, da je moja najnovejsi refresh, IPM5, ne?

 

Očitno je agentka privlačna. Sicer ne bi razumel tega pretiranega kompliciranja. 😀

 

Boš kazal, če bo morda potrebno ... 99,9% ne boš rabil.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Janez007 napisal:

Očitno je agentka privlačna. Sicer ne bi razumel tega pretiranega kompliciranja. 😀

 

Boš kazal, če bo morda potrebno ... 99,9% ne boš rabil.

Nebi vedel. Ženska srednjih let. :D Lej, jaz pri tem nisem kompliciral in sem hotel prvo verzijo police plačat in čau. Pa so pa ostali komentirali, da izgleda fovš zastavljeno, in da v primeru škode lahko komplicirajo. Mogoče je potem vseeno vredno preveriti ali je kaj na komentarjih, ne? 

 

Spodaj poglej kaj je na izbiro v sistemu. V opremi pa tudi ni usnja, medtem ko v homurinem izpisku je bil. Torej, če ni menjalnik mišljen avtomatik, je očitno eurotax vrednost vseeno 34k.  

 

pred 3 minutami je godlike napisal:

Verjetno ji že pošteno kri pije, če ravno nima dela in ji je dolcajt.

No no... Le mirno. 

image.jpeg

Opis serijske opreme po EuroTax Mazda6 revo.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedi samo to, ko je potrebno izplačevat škodo so zavarovalnice neusmiljenje in bodo iskale malenkosti, da ne bo potrebno česa poravnati. Vedi, da imajo oni več izkušenj in prakse iz takih primerov, da ne boš zmagovalec.

 

 

Na hitro moj primer izpred let, ko še nisem bil na Mazdah in sem si lastil KIA Clarus. Avto je bil vsa leta zavarovan kasko in odkljukana je bila vsa oprema, ki je bila dejansko na avtu. Vsakič, ko sem podaljšal sem samo rekel, da naj naredijo enako kot prejšnjič. No pa sem imel manjši karambol, kjer je nastradal tudi hladilnik klime. Grem na cenitev, kjer pa ugotovijo, da klime nimam zavarovane.

 

Meni ni bilo nič jasno in sem prosil naj preverijo lansko polico in glej ga zlomka klima je na tisti bila odkljukana. Pol se je pa začelo, češ da je sicer možno, da se je zgodila napaka, ampak, da bi sam moral preverit ali je vse gor. Bolj k sem razlagal, da tolk neumen nisem, da bi snel iz seznama klimo za tistih nekaj takrat tolarjev prihranka. V glavnem od poncija do pilata so me šetali, da sem na koncu jim že moral zagroziti z odvetnikom, da so se vdali in sem moral it na poslovalnico, kjer sem sklenil zavarovanje, da so naredili novo polico in da sem doplačal še zavarovanje za klimo.

 

Upam, da se vidi kaj hočem povedat in da je res potrebno biti previden kako in kaj je zavarovano, ker jaz sem uspel se izgovarjat na njihovo napako, ti se pa v primeru škode ne boš mogel, če bo napačno/pomanjkljivo zavarovano

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako sem jih jaz letos teral. Da ustno ni dovolj. Kak nimam matričnih led žarometov in 18" gor. Ja po šasiji jih ni, samo bomo krili.

No izkazalo se je, da imam res kalvzulo, da je vse tovarniško krito.

Je pa zavreščalo po pri mojem bivšem delodajalcu, ker sem vedel točno kam pritisnit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Boss napisal:

Vedi samo to, ko je potrebno izplačevat škodo so zavarovalnice neusmiljenje in bodo iskale malenkosti, da ne bo potrebno česa poravnati. Vedi, da imajo oni več izkušenj in prakse iz takih primerov, da ne boš zmagovalec.

 

 

Na hitro moj primer izpred let, ko še nisem bil na Mazdah in sem si lastil KIA Clarus. Avto je bil vsa leta zavarovan kasko in odkljukana je bila vsa oprema, ki je bila dejansko na avtu. Vsakič, ko sem podaljšal sem samo rekel, da naj naredijo enako kot prejšnjič. No pa sem imel manjši karambol, kjer je nastradal tudi hladilnik klime. Grem na cenitev, kjer pa ugotovijo, da klime nimam zavarovane.

 

Meni ni bilo nič jasno in sem prosil naj preverijo lansko polico in glej ga zlomka klima je na tisti bila odkljukana. Pol se je pa začelo, češ da je sicer možno, da se je zgodila napaka, ampak, da bi sam moral preverit ali je vse gor. Bolj k sem razlagal, da tolk neumen nisem, da bi snel iz seznama klimo za tistih nekaj takrat tolarjev prihranka. V glavnem od poncija do pilata so me šetali, da sem na koncu jim že moral zagroziti z odvetnikom, da so se vdali in sem moral it na poslovalnico, kjer sem sklenil zavarovanje, da so naredili novo polico in da sem doplačal še zavarovanje za klimo.

 

Upam, da se vidi kaj hočem povedat in da je res potrebno biti previden kako in kaj je zavarovano, ker jaz sem uspel se izgovarjat na njihovo napako, ti se pa v primeru škode ne boš mogel, če bo napačno/pomanjkljivo zavarovano

 

Imam občutek, kot da niti ta niti prejšnji komentarji sploh niso meni namenjeni... Nekateri so mnenja, da preveč kompliciram, jaz, ki sem se le odzval na tvoj komentar, ti pa pišeš, kot da sem jaz ta, ki pravi, da preveč kompliciramo. Svašta. :D 

 

Se popolnoma strinjam s tabo, hvala ti za opis izkušnje in opozorilo zgoraj in ja, bom vsekakor preveril in prišel zadevi do dna. Mi je po pravici prav malo perverzno zanimivo tole... Podobno kot investiranje in stock market, ni mišljeno da "normiji" kaj preveč vejo o tematiki. :D Sicer si pogledal sliko in opremo? Komentar?

 

IMO usnje ni napisano, tako da to je ok, vprašanje je pa le še za kateri menjalnik gre (in posledično ali je cena previsoka ali ni, ampak to se bo najbrš naslednje leto reševalo ker razlike bi bilo samo kakih 50€).

 

pred 13 minutami je godlike napisal:

Tako sem jih jaz letos teral. Da ustno ni dovolj. Kak nimam matričnih led žarometov in 18" gor. Ja po šasiji jih ni, samo bomo krili.

No izkazalo se je, da imam res kalvzulo, da je vse tovarniško krito.

Je pa zavreščalo po pri mojem bivšem delodajalcu, ker sem vedel točno kam pritisnit.

Torej se strinjaš, da te hitro nategnejo. Kje torej kompliciram? :D 

 

----------------------

 

Btw, ko je ravno matrix bil omenjen, sem testiral včeraj, tudi na avtocesti, pa nisem imel občutka, da bi pravilno izklapljal ledice. Ali nabije vse na max, ali pa odreže velik del, kot da bi na kratke dal. Česa ne štekam?

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz pogosto kompliciram. Mogoče ne pri vsem do te mere, ko pa je potrebno, pa še bolj.

Se tudi iz sebe kdaj norca delam, tako da brez zamere.

 

Prejšnji mesec sem Telekom vlačil po zobih, ker so me prodajalci nasankali....

 

Jaz imam Fordov varianto, ki ni matrix, vsaka luč ima 2 led žarometa, ki jih suče gor dol levo desno.....

Zadeva je top. Na avtocesti leva normalno, desna duga, ker je pomurska v moji smeri prazna.

Potem pridem na razdaljo in je dolga na pol odbijača avtu pred mano, mimo njega kot V pa nesejo dolgo kolko lahko.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je hermelin napisal:

Imam občutek, kot da niti ta niti prejšnji komentarji sploh niso meni namenjeni... Nekateri so mnenja, da preveč kompliciram, jaz, ki sem se le odzval na tvoj komentar, ti pa pišeš, kot da sem jaz ta, ki pravi, da preveč kompliciramo. Svašta. :D 

 

Se popolnoma strinjam s tabo, hvala ti za opis izkušnje in opozorilo zgoraj in ja, bom vsekakor preveril in prišel zadevi do dna. Mi je po pravici prav malo perverzno zanimivo tole... Podobno kot investiranje in stock market, ni mišljeno da "normiji" kaj preveč vejo o tematiki. :D Sicer si pogledal sliko in opremo? Komentar?

 

IMO usnje ni napisano, tako da to je ok, vprašanje je pa le še za kateri menjalnik gre (in posledično ali je cena previsoka ali ni, ampak to se bo najbrš naslednje leto reševalo ker razlike bi bilo samo kakih 50€).

 

Torej se strinjaš, da te hitro nategnejo. Kje torej kompliciram? :D 

 

----------------------

 

Btw, ko je ravno matrix bil omenjen, sem testiral včeraj, tudi na avtocesti, pa nisem imel občutka, da bi pravilno izklapljal ledice. Ali nabije vse na max, ali pa odreže velik del, kot da bi na kratke dal. Česa ne štekam?

Matrični žarometi delujejo tako, da imaš luči užgane na auto, na armaturki ti pa kaže znakec za dolge...modra lučka

 

Ko se pelješ za avtom, ti še kar kaže modra lučka, ampak leva stran ne bo tako osvetljena kot desna.

 

Ko se auto umakne, ti bo automatsko osvetlil še levo stran.

 

V temi na regionalki čutiš ko preklopi, ker se vidi snop ki osvetli. Ko boš enkrat naštudiral delovanje, boš lahko tudi na AC in drugod glatko zanal preklop.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma...

Si kdaj gledal varilca? Si lahko zaprl oči, preden se je zabliskalo? 

Če je tak avto drugi v koloni nasproti vozeči, te v ovinkasti cesti zaslepi. Če je tak avto za teboj, te zaslepi v ogledalih...če je pa drugi za tabo, pa sploh. 

Če sem v tovornjaku, je katastrofa srečati tak avto... 

Men preklaplja avtomatsko, pa mi blendajo nasproti...raje ročno dam kratke...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kaj voziš @Shrek ampak, če pa je kaj še posebej za pohvalit na Mazdi je pa tole samodejno uravnavanje žarometov. Dejasnko deluje tako kot treba in na zaslepi nikogar. Verjemi, da ročno nisi tako hiter kot tole zna priklopit. Ravno tako vožnjo za nekom, kjer zazna rdeče zadnje luči par 100m daleč in prilagodi snop. Včasih se mi zdi, da celo pretirava. Tudi meni ni še nihče blendal pa imam avto že 4 leta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi, da (vsaj na moji CX-5 letnik 2016) samodejno uravnavanje žarometov deluje precej dobro. Sem in tja se zgodi, da mi kdo poblenda, zaradi kakšnega pešca tudi ročno preklopim, ampak v splošnem ni slabo.
Vendar - kdo za vraga je določil, da se ta sistem vključi šele pri 40 km/h? Ko se vozim po naših vaških ovinkastih (hribovskih) cestah, se vozim ravno malo pod 40 km/h (le na kakšnem delu presežem to hitrost). In potem se vozim s kratkimi lučmi. Vrag jih pocitraj. Zelo moteče. Pri ženini Toyoti se sistem dolgih luči vključi pri 30 km/h. Sem že spraševal, pa tega nihče ne zna preprogramirati. Za nameček je preklop na ročni način dela takšen, da z vrtenjem tistega gumba na ročki greš mimo ugasnjenih (glavnih) luči. Smešno izgleda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.