Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Ojoj......sedaj se je svet usravil kako bom ?ivel naprej....ha ha ha jah pride tko da si pri tem ?portu lahko po?koduje? kolena in to na nogi....

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zadnje cajte opazam, da sem pridobil enega cricka :(. Ob glasnem poslusanju glasbe in pri dolocenemu basu opazam da notranja plastika vibrira in spusca cudne (motece) zvoke. To se dogaja samo pri glasnem poslusanju in pri samo dolocenemu tonu basa. Vrjetno bo treba odstraniti vratno tapeto in malo pogledati. Mogoce se celo kaj izolirati. Cricek prihaja iz spodaj oznacenega dela na tapeti. Ce na oznaceno tocko pritisnem z roko ta moteci zvok popolnoma izgine.

 

post-7623-0-12576300-1552314175_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob 4.35 klic iz slu?be, da je nujni primer in naj takoj pridem dol. Ob 5ih pridem v slu?bo, kjer me pri?aka sodelavec: pu??a para. Najprej sem mislil, da je prebilo tesnilo.

Zapremo ventile in odvijemo prirobnice ter snamemo regulacijski ventil.

Pregled poka?e, da je luknja v ohi?ju iz litine.

Kaj pa zdaj?

Za?nemo iskat nov ventil. Dobavni rok je tri tedne. Naro?imo novega ampak tale bo zdaj moral dr?at tri tedne. Kako?

Nekdo mi predlaga, da bi piknil z elektrodo iz zalil luknjo. Stojim, gledam, premi?ljujem. ?e je para naredila luknjico skozi litino, je gotovo zlizala material in je ?isto tanko. ?e piknem z elektrodo, bo takoj ogromna luknja. Pridem na idejo, da bi zvrtal primerno luknjo, urezal navoj in dal vijak noter. Za?nem vrtat, pa sveder kar skozi pade... Stena ni imela kaj ve? kot milimeter... Tu nimam kam navoja urezat. Kaj zdaj?

Sodelavec pride na idejo, da bi vseeno urezal navoj in dal vijak, potem pa vijak zavaril, ker pride ?e na debelej?i del. Ampak s katero elektrodo variti vijak na litino?

Luknjo smo pribli?no zaprli. Zraven so nas ves ?as klicali in spra?evali, kdaj bo kon?ano, ker pribli?no 300 ljudi ?aka na ?aj. So potem re?ili s cedevito. Nato so klicali, kdaj bo kon?ano, ker pribli?no 700 ljudi ?aka na malico... Potem smo nekaj sestavili, pa odprli, pa ni bilo dobro, pa smo po?akali, da so nekaj skuhali, pa spet zaprli, pa se pekli na tistih vro?ih ceveh, pa spet nekaj posku?ali, pa ...

 

Vsa in?talacija v bajti je stara 40 let. Ko pa omenimo kak?no sanacijo, pa vsi samo: ja, bo. Ko krepne, naj pa jaz in sodelavci delamo ?ude?e. 

 

Sanacija pa bo, ko zberejo denar. Kar mi nekako ne gre v ra?un. Ko firma zalaufa, ve?, da bo ?ez 10, 15 let potrebno dolo?ene stroje in naprave zamenjati. in ima? za vsak stroj amortizacijski sklad, kjer se zbira denar in ima? sredstva za zamenjavo, ko je to potrebno. Glede na to, da se tu ve? kot 40 let ni ni? menjalo, mora biti ta sklad spodobno poln, torej je denarja v izobilju za konkretno sanacijo. ?e ga pa ni, je pa treba vsem direktorjem (in direktorici) zadnjih 40 let nataknit ?trik okoli vratu in na vejo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj, Slivka, poznam ta ob?utek, ko se nekaj pokvari in mora bit popravljeno-v?eraj. Ne bi bil rad v tvoji ko?i.Ko te kli?ejo domov in je nujno, ni nikoli v redu. Ve?, da bo skrajno stresno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zvoni moj mobitel.

 

Se oglasim. na drugi strani je mehanik: "?ivijo! Ti, avtovleka je pripeljala avto tvoje sestre. Kaj je pa tokrat?"

 

Da mehanik ?e ve, ?igav avto so pripeljali ?e preden ga pokli?em... In da sem z mehanikom na "ej, ti"... Zdi se mi, da zgubljam na ugledu... sramezljiv

 

Kmalu mu bom na vpra?anje: "Kako dale? je pri?la?" navdu?eno odgovoril z "Skoraj ?e do pol poti!" sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bo naslednji avto Romeo od Alfe? :)

 

No sej, da se nebo takega glasa zdej ?e Mazda nalezla glede na to, da sodelujejo z Alfo oz. s Fiatom :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na avtu ima nalepko: my next car will be Mazda.

 

?eprav pri Mazdi nima? ve? kaj izbirat. Tudi ona nad ponudbo pri Mazdi ni prav ni? ve? navdu?ena in zdaj ogleduje Suzuki Ignis...

Ni glih nek preskok na bolj?e. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom pa o?itno kar abonma vzel v tej temi...

 

Danes na Mazdo 5 montiral tri letne gume. Ena je pa ?e vedno zimska...

 

Enostavno je nisem dobil dol. Karkoli sem poskusil, ni se "odlepila". Na koncu sem matice do polovice odvil in se en kilometer dale? odpeljal po makadamu, pa ?e iskal sem, kje bom dobil ve?je luknje, da bo bolj nabijalo. V nekem kri?i??u potem z ro?no obrnil, da ja gumo dol sname. In se nato en kilometer vrnil nazaj domov, zopet po najve?jih luknjah. Doma sem ugotovil samo, da sem skoraj zgubil matice, di?k se pa ni "odlepil" od avta... 

 

Ker mi je zmanjkalo ?asa, zategnem matice in pripravim BTjko. Ko pa se lotim pripenjat prikolico, pa na prikolici prazna guma...

 

In tako sem za jutri zmenjen z vulkanizerjem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce poci vzmet vzames KYB, bilstein, sachs, pa se ti bo prej avto razpadel, kot pa vzmet. Najslabs je to da imas neko jajc znamko od avta in potem ko gre nekaj po gobe gres na uradni servis in placas skoraj seenkrat vec za ta del, kot pa ce bi ga kupil v trgovini z avtodeli, saj bi tam dobil za to ceno oz. se ceneje 3x boljso znamko oz. kvaliteto. Imas recimo renoja in ga peljes na uradni servis na servis in ti zaracunajo za 1l olja ELF cca. 12? a po vsej vrjetnosti je tist iz lidla W5 boljse kvalitete. Za 12? dobis ze mobile, shell, castrol itd :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce poci vzmet vzames KYB, bilstein, sachs, pa se ti bo prej avto razpadel, kot pa vzmet. Najslabs je to da imas neko jajc znamko od avta in potem ko gre nekaj po gobe gres na uradni servis in placas skoraj seenkrat vec za ta del, kot pa ce bi ga kupil v trgovini z avtodeli, saj bi tam dobil za to ceno oz. se ceneje 3x boljso znamko oz. kvaliteto. Imas recimo renoja in ga peljes na uradni servis na servis in ti zaracunajo za 1l olja ELF cca. 12? a po vsej vrjetnosti je tist iz lidla W5 boljse kvalitete. Za 12? dobis ze mobile, shell, castrol itd :)

 

?e vzame? KYB, bilstein, sachs,... je vzmet dra?ja kot je avto vreden... Saj gre za Forda iz leta 2009. Originalna? Kaj pa vem, jo je serviser nabavil. In je najbr? ?el po vzmet v prvo trgovino z avtodeli...

 

Uradni servis? Potegnili so ga k Pelkotu, tako kot to po?nejo ?e tri, ?tiri leta.

 

In nih?e tu ne jamra o ceni, pa? pa, da avto iz leta 2009 z 112.500 prevo?enimi kilometri mora ?tirikrat letno na servis. od tega vsaj trikrat z avtovleko...

 

?e kak?en pameten komentar?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ti ki se ne spozna? na lepoto, ker si s hribov doma.

 

Lepa mora biti ?enska. Avto mora biti pa uporaben in prakti?en. Saj je vendar delovni stroj, ki naj bi ti slu?il in olaj?al ?ivljenje, ne pa da do?ivlja? orgazem, ko ga sanja?...

 

Vsaj po moji kme?ki logiki... sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, pri nas mestnih srajcah to ni delovni stroj ampak ?minka. Opran mora bit vedno, gume namazane, da se svetijo, in mora bit upadljiv, da te kdo sploh upo?teva... zato mora bit tudi lep. :) ?e nima? takega avta, ti takoj kdo drugi zaparkira tvoje parkirno mesto, ker si nepomemben. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, pri nas mestnih srajcah to ni delovni stroj ampak ?minka. Opran mora bit vedno, gume namazane, da se svetijo, in mora bit upadljiv, da te kdo sploh upo?teva... zato mora bit tudi lep. :) ?e nima? takega avta, ti takoj kdo drugi zaparkira tvoje parkirno mesto, ker si nepomemben. :)

 

To pa res ni problem. ?e ti kdo zaparkira mesto pred nosom, po?asi vstane? iz avta, odpre? prtlja?nik, vzame? ven lopato ali kramp in gre? proti sprednjemu delu tistega vozila. Tam se lepo ustopi?, pljune? v roke in po?asi dvigne? orodje. Kmalu je parkirni prostor prazen.

?e pa ni, pa... ja, kriv si ti, ampak ?e doka?e?, da si nepri?teven (in kmet s hribov doma to la?je doka?e kot ugledna mestna srajca :P ), ?kodo povrne zavarovalnica. Torej ti ima? zado??enje, on ima pa sitnosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.