Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

pred 9 urami je Boss napisal:

Je pa nekaj zanimivo... Ko so cene nafte poskočile tam nekje sredi leta 2008 tudi na preko 140$ za sod smo zaradi reguliranihe cene goriv imeli goriva pod 1,5€/liter. Kakšen dan nazaj pa je cena na borzi bila max 126$ na sod, ampak cene goriv na pumpi pa so bile v bližini 1,7€/liter.

 

Upam, da vsi tisti, ki ste mislili da se bo z deregulacijo gorivo pocenilo in ste navijali za debilozne vladne odločitve, se zdaj vsaj malo trkate po čelu.

 

Bomo pa videli kaj bo, ker v petek je bil en drop za 10$ na sod. A bo tak trend zdržal? Če pa ne bo pa pričakujem v začetku aprila predvolilni bombonček ravno teh, ki so nam, zaradi idiotskih odločitev, podražili ceno goriv danes vsaj za 20 do 25 centov na liter, kot če bi bila cena regulirana.

 

Ta predvolilni bombonček bo vseboval začasno regulacijo, začasni odpis trošarin in s tem tudi manjši DDV izplen in s tem nižjo ceno goriva, da bodo zadovoljili ovce, ki bodo nesle glasek v volilno skrinjico.

 

Zapomnite si tale stavek, ga bomo ponovno predebatirali v začetku aprila. 🙄

2008 si z 1 eur kupil 1.4 $

danes z 1 eur kupiš 1.09 $

 

Naredimo še premo sorazmerni račun za nafto? .... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nas vse... v Braziliji je recimo cena bioetanola šla zelo gor pa so itak samooskrbni in ta zadeva nima sploh nobene veze z naftnimi derivati. Umazano dobičkarstvo na vseh koncih - to je pomoje downfall kapitalističnega sistema in prvo kar se bo moralo zgodit je očitno uvedba regulacij, ker če ne smo samo še korak nazaj v kameno dobo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Nas vse... v Braziliji je recimo cena bioetanola šla zelo gor pa so itak samooskrbni in ta zadeva nima sploh nobene veze z naftnimi derivati. Umazano dobičkarstvo na vseh koncih - to je pomoje downfall kapitalističnega sistema in prvo kar se bo moralo zgodit je očitno uvedba regulacij, ker če ne smo samo še korak nazaj v kameno dobo.

Glej, jaz ti utemeljujem da tvoje napihovanje "ooo nategujejo nas vsi po spisku" ne pije vode, ker je cena obratno sorazmerna z pretvornim tečajem eur/dolar. Če imaš koga za krivit za podražitev ni naša vlada, ampak svetovni trg, da vrednost valut pada...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je SpEkTr napisal:

Pomoje tudi če vračunaš tečaj EUR/DOLAR je pomoje še vedno kar nekaj razlike?

Seveda, ker se je vmes spremenila tudi cena biodizla, ki se dodaja nafti, in pa cena aditivov.....

 

Mislm tle ni nobene teorije zarote, a štekaš. Tko pač je, kokr da bi mi šou zdej solit pamet zakaj je barila omaka iz paradižnika v trgovini šla iz 2 eura na 2,8 eura... inflacija in duh tega, da se vse draža, sta naredili svoje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Seveda, ker se je vmes spremenila tudi cena biodizla, ki se dodaja nafti, in pa cena aditivov.....

 

Mislm tle ni nobene teorije zarote, a štekaš. Tko pač je, kokr da bi mi šou zdej solit pamet zakaj je barila omaka iz paradižnika v trgovini šla iz 2 eura na 2,8 eura... inflacija in duh tega, da se vse draža, sta naredili svoje.

Ne moreš tega razlagati našim "ekonomistom" tu na forumu. 😉😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je NevLado napisal:

Vidite, kako vlada skrbi, da bomo imeli gorivo med cenejšimi v Evropi. 👍

https://www.amzs.si/na-poti/cene-goriv-po-evropi

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 3. 2022 ob 20:26 je LabiGT napisal:

Počivalšek: Država bo skrbela za to, da cene naftnih derivatov ne bi eksplodirale

 

Se pravi naslednji teden bo 3 eur/liter

 

Sem kmet an s hribu doma, pa ne zastopm prou dobr zdej tega:

- ali so Počivalšek in aktualna Janševa vlada tako slabi, da niso izpolnili tvojih pričakovanj

- ali niso tako slabi, kot bi si jih ti želel

- ali niso tako slabi, kot ti trdiš, da so

- ali pa je kaj četrtega, česar, kmet, kot sem, ne vem

 

Ni mi jasno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Janez007 napisal:

Cene na črpalkah so na maksimumu, narod prestrašen. V zadnjem tednu so cene nafte na svetovnem trgu močno padle, naša vlada pa bo ta pojav izkoristila sebi v prid - zajezitev cen bo njena zasluga. Dobra fora. 😉

slika.png.61d8c800bca9e17aca7fda9afdbcbc35.png

 

https://oilprice.com/oil-price-charts/

 

 

Zakaj pa vlada v Italiji in Avstriji, Nemčiji tega ne stori? V Italiji je ponekod že 2,5€/liter.😉

Bdw. A ste dobili zadnjo položnico za

elektriko? Mi smo jo. Namesto običajnih 120€ (grejemo se na elektriko) smo dobili račun za 43€.Tudi tukaj bravo vlada.👍

Na vseh področjih pomaga navadnemu človeku. Me zanima,kaj bi tišler sedaj, če bi bil še predsednik vlade(pa ni hvala bogu😊) v teh časih delal. Verjetno bi se še vedno skrival po straniščih v Bruslju. 😊

pred 47 minutami je SpEkTr napisal:

Bi moral v kontekst dodati še kupno moč oz nekaj podobnega.

 

A pri nakupu avta tudi to upoštevajo, koliko ima kdo plače? 🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ste spet zaceli s politiko…. Se ena tema, ki bo sla v maloro… :( 


In taki ste potem najglasnejsi, kaksno je stanje na forumu…

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Call me pussy, ampak jaz gledam na te stvari tako, da se je škoda sekirat zaradi njih,ker itak ne bo nič bolje.

 

Rešitev : 10kmh manj na AC in manj uporabe avtomobila . Vsaj tako jaz že nekaj časa počnem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je NevLado napisal:

Glej, jaz ti utemeljujem da tvoje napihovanje "ooo nategujejo nas vsi po spisku" ne pije vode, ker je cena obratno sorazmerna z pretvornim tečajem eur/dolar. Če imaš koga za krivit za podražitev ni naša vlada, ampak svetovni trg, da vrednost valut pada...

 

Prvo kot prvo, nisem odgovarjal tebi ampak @FuManchu - glej post nad tvojim. Slučajno si vmes, ko sem pisal odgovor, uletel s tvojim sporočilom. Tako, da je tukaj prišlo do zablode.

 

Kot drugo sem pa res nenamenoma spregledal, da se je res tečaj v teh 10 letih kar precej spremenil v našo škodo. Ne hendlam z valutami in tud nič ne kupujem z dolarji direktno, tako da priznam napako in se opravičujem, če sem komu naredil sive lase zaradi tega. Ampak vseenoje to dejstvo pridoda veliko manj, kot je razlike v ceni danes in recimo leta 2008.

 

Zakaj? Celotna cena litra goriva na črpalki mogoče zajema le tam nakje 40-50% cene, ki jo plačaš na blagajni.

 

Se pravi, recimo 2008, je bila regulirana cena goriva 1.26€ na liter, cena soda nafte (160 litrov) pa 146$ . Za lažje računanje dajmo valutn tečaj navzgor na 1,5 (se pravi dolar in pol za en evro). Po preračunu torej 0,61€. Ergo, če rečemo, da je strošek nafte pol cene goriva pomeni, da je končna cena z vsemi davki in maržo torej nekje okoli 1,22€/na liter, kar je dejansko blizu tistega kolikor je stalo gorivo, ki je bilo nekje 1,26€.

 

No pa še isti račun za danes 1,7€/ liter. Sod 126€, valutno razmerje 1,1.  Izračun pove, da je cena litra torej 0,71€/liter. Se pravi, če je to 50% cene bi torej moralo biti nekje okoli 1,42€/liter ne pa 1,7€ kot je danes na pumpah. Ker ni več regulirano je tale miš maš potegnil v smer, da nihče več točno ne ve koliko stane gorivo in kakšne so dajatve. Paše pa to tako distributerjem kot državi, saj za vsako povečanje še dodatno dvigne znesek DDV-ja.

 

 

Še vedno pa velja, da so zaslužki naftnih firm v slo bistveno višji kot v času regulacije... takrat smo vsaj točno vedeli kolikšen del so dajatve, eko davki, c02 davki, ddv davki.

 

SIOL.NET

Ob prvi večji podražitvi pogonskih goriv v začetku prejšnjega tedna smo bili po dolgem času priča pravemu navalu na bencinske servise...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj, ko se bodo goriva pocenila, bodo zopet kolone na benzinskih črpalkah. Ampak tokrat bodo zaradi tega, ker bodo vozili nazaj gorivo tisti, ki so ga tankali v plastične cisterne. 

  • Haha 2
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fak, sedaj, ko bo cena zaplombirana na pribl. 1,5€ za liter nafte, bomo daleč najcenejši daleč naokrog. 👍(razen madžarske).Italijani bodi čakali tudi

po uro, če bo potrebno. 😊

Boss, kaj meniš? Celo kulovci so  zaploskali  vladi. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Call me pussy, ampak jaz gledam na te stvari tako, da se je škoda sekirat zaradi njih,ker itak ne bo nič bolje.

 

Rešitev : 10kmh manj na AC in manj uporabe avtomobila . Vsaj tako jaz že nekaj časa počnem.

 

A ti si torej tist kurec, ki je delal gnečno na AC-jih ta vikend. :hudicek: Za popizdit je bilo - folk 90 po prehitevalnem, pa izven AC-jev 50, kjer je omejitev 90. Res fuckin norci.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Boss napisal:

Nas vse... v Braziliji je recimo cena bioetanola šla zelo gor pa so itak samooskrbni in ta zadeva nima sploh nobene veze z naftnimi derivati. Umazano dobičkarstvo na vseh koncih - to je pomoje downfall kapitalističnega sistema in prvo kar se bo moralo zgodit je očitno uvedba regulacij, ker če ne smo samo še korak nazaj v kameno dobo.

 

pred 1 uro je Alex napisal:

Fak, sedaj, ko bo cena zaplombirana na pribl. 1,5€ za liter nafte, bomo daleč najcenejši daleč naokrog. 👍(razen madžarske).Italijani bodi čakali tudi

po uro, če bo potrebno. 😊

Boss, kaj meniš? Celo kulovci so  zaploskali  vladi. 

 

A si videl, Twito je naredil točno to kar sem napisal še predno je bilo objavljeno? Se pravi očitno imam nekaj pojma o ekonomiji in kaj je potrebno naredit, ko se ne moreš več zanesti na to, da bo trg samoreguliral sebe. Trenutno žal so vsi zbezlali in to je vojno dobičkarstvo v polnem sijaju - žal teorija prostega trga ne predvideva takega nebrzdanega pohlepa, ki je samo čakali, kdaj bodo zavili podražitve v posledico nekega drugega dogajanja in v vsej tej zmešnjavi ravbali kolikor je le mogoče.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Boss napisal:

 

A ti si torej tist kurec, ki je delal gnečno na AC-jih ta vikend. :hudicek: Za popizdit je bilo - folk 90 po prehitevalnem, pa izven AC-jev 50, kjer je omejitev 90. Res fuckin norci.

Ja ,itak :) pa itak po prehitevalnem pasu ,da sem lahko malo v zavetrju od sredinske ograje .

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.