Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Verjetno res, sam to tud ni niti bliz karavanu. :nevem: Sej še dobr, da vam ne piše dostavnik.

  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
pred 26 minutami je Bini napisal:

Ni SUV niti športni SUV niti crosover ampak" karavan " in to brez sank......😁

Tako so jo homologirali in jaz se strinjam,saj moraš tudi 19tke homologirat,če se ne motim,torej drži.....😉

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

To bo jeba 🤣🤣😄😁draga stvar bo🧐😎

Napisano

SUV... papir prenese vse. 

To je oblika, ki še nima imena. Modna muha. 

Napisano
pred 8 urami je FuManchu napisal:

Kaj ti možakarji (al pa po vsej verjetnosti babnce) na homologaciji ne razločijo, kaj je karavan in kaj SUV. Wtf?:hohoho:

 

Ne sekiraj se zaradi tega. Fičkotu je v homologaciji pisalo 'limuzina'...

pred 8 urami je Alex napisal:

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

 

Če iz Nemčije poleg platišč dobiš tudi TÜV certifikat, na katerem piše, da so ustrezne za tvoj model, je vse ostalo zgolj formalnost. Ker smo v Evropski uniji in morajo priznati vse, kar so Nemci priznali pri sebi...

  • Všeč 2
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 18 urami je Alex napisal:

Eno vprašanje. Ali je pri nas možna uporaba 19"  platišč na cx 30? 

Namreč v Nemčiji je to možno. 🤔

kakšno dimnezijo 19 imaš v mislih 225/45 ali širše / nižje.....nižje verjentno ne bodo izpadle lepo, razen če bi nižal avto, kar pa pomojem novega nima smisla.....bi znale 19tke lepo izgledati, ker dandanes 18col je že tako kot včasih 14/15 col.....skoraj vsak avto ima že 18tke, par let nazaj so bili pa to res "valarji" :)

Napisano
pred 11 minutami je sportman333 napisal:

kakšno dimnezijo 19 imaš v mislih 225/45 ali širše / nižje.....nižje verjentno ne bodo izpadle lepo, razen če bi nižal avto, kar pa pomojem novega nima smisla.....bi znale 19tke lepo izgledati, ker dandanes 18col je že tako kot včasih 14/15 col.....skoraj vsak avto ima že 18tke, par let nazaj so bili pa to res "valarji" :)

225/45 r19. Dan danes ima že nissan juke to dimenzijo kot opcijsko. 

 

 

Napisano

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

  • Všeč 13

 

 

Napisano

Potem je kot star turbobencinc z ogromnooo turbo luknjo :D

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 13 minutami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

Čestitke ...za CX30  👍srečno...  zoom zoom 

Ja to pa je X motor ...postopoma dodajanje plina 😆

Napisano
pred 16 minutami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

 

 

 

bistvo je, da se ti na CX-30 rdeče polje začne pri 6,5k rpm :) in ne pri 4 :), heh.

Čestitke za nakup in srečno/varno vožnjo!

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
pred 23 minutami je Gelipter napisal:

Čestitke ...za CX30  👍srečno...  zoom zoom 

Ja to pa je X motor ...postopoma dodajanje plina 😆

Jp, ali pa v nižjo in skoči takoj.... :prstgor:

 

@Alex lepo se vozi do 2kkm,da bo lepo ulavfana in seveda srečno vožnjo ti želim in uživaj v tihi vožnji brez dizl ropotanja..... 😁 :bravo: :zoom-zoom:

 

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 44 minutami je FuManchu napisal:

Potem je kot star turbobencinc z ogromnooo turbo luknjo :D

Ne ni. Drugačen filing. 😊

 

 

Napisano
pred 15 minutami je Bini napisal:

Jp, ali pa v nižjo in skoči takoj.... :prstgor:

 

@Alex lepo se vozi do 2kkm,da bo lepo ulavfana in seveda srečno vožnjo ti želim in uživaj v tihi vožnji brez dizl ropotanja..... 😁 :bravo: :zoom-zoom:

 

 

Ja, če bo žena spredaj v drugem avtu, potem bo res užival v TIHI vožnji. Drugače je pa vseeno, a imaš štromarja, bencinca al pa dizla, kaj dosti tišine ne bo notri...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Evola, naročene še 18" feltne za zimske gume. Enkrat jeseni pa še  zimske gume. Vzel sem takšne, kot jih ima Gelipter. 

Gelipter, hvala za naslov in link. 👍

https://felnar.com/izdelek/brock-rc32-sbm-7x18-5114-et45-m45/

pred 10 minutami je Slivka napisal:

 

Ja, če bo žena spredaj v drugem avtu, potem bo res užival v TIHI vožnji. Drugače je pa vseeno, a imaš štromarja, bencinca al pa dizla, kaj dosti tišine ne bo notri...

Res je. Pri meni je vedno glasna glasba .🎸🎸 Aja, to muziko bo pa potrebno malo poštelati in dograditi. 🤔

Takoj jutri gredo noter drugi visokotonci in sicer od firme Rainbow. Pozneje še sub na mesto rezervnega kolesa. 

Ostalo, zvočniki, radio in ojačevalec je non bose  od Pioneer-ja. Mogoče bodo zvočniki v redu. 

 

 

Napisano
pred 31 minutami je Alex napisal:

Evola, naročene še 18" feltne za zimske gume. Enkrat jeseni pa še  zimske gume. Vzel sem takšne, kot jih ima Gelipter. 

Gelipter, hvala za naslov in link. 👍

https://felnar.com/izdelek/brock-rc32-sbm-7x18-5114-et45-m45/

Res je. Pri meni je vedno glasna glasba .🎸🎸 Aja, to muziko bo pa potrebno malo poštelati in dograditi. 🤔

Takoj jutri gredo noter drugi visokotonci in sicer od firme Rainbow. Pozneje še sub na mesto rezervnega kolesa. 

Ostalo, zvočniki, radio in ojačevalec je non bose  od Pioneer-ja. Mogoče bodo zvočniki v redu. 

Ja feltne so TOP boš zadovolje👍👍👍

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Ne ni. Drugačen filing. 😊

Težko bi se navadil. Sem navajen, ko pohodim gas me nalima na sedež :jupiii:

 

Pa srečno vožnjo v suv-u:bravo:

  • Všeč 2
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 13 urami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

Srečno vožnjo, velik varnih km in naj dobro služi!

 

 

Napisano
pred 13 urami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

 

Mazda 6 dizel

 

 

Evo še en dokaz da se staraš in ti je vožnja v povišani kocki bolj všeč kot vožnja v stabilnem znižanem karavanu :D 

 

Srečno vožnjo in veliko varnih km!!!!! :zoom-zoom: Pa upam, da boš kdaj stisnil do podna :mipijemoo:

Napisano

Alex uživaj še naprej v vožnji in Mazdi pa kakršna koli že je.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.