Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 2 minutama je Boss napisal:

200€ sam za svečke... pol pa mej bencinarja ja... 🤣🤪😂

Prava reč... kdor si ga lahko privošči, bi pa ja imel tudi za to. 😉

 

 

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

200€ sam za svečke... pol pa mej bencinarja ja... 🤣🤪😂

Ja, pa na filter trdih delcev (GPF) si pozabil ...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Sej da ne bo preveč kdo zares vzel... tole sem sam mal v zajebanciji napisal, ker jih dizelaši vedno poslušamo o visokih stroških vzdrževanja dizla. 😜

33112_1.png

Napisano

Bomo videli, pravi stevie wonder. 😉

V vsakem primeru bo pravi šparovček napram dizelašem in njihovim muham. 😊

 

 

Napisano
pred 39 minutami je Brane napisal:

Tiste za 50eur  so za vozila brez deaktivacije cilndrov,tiste za 15 eur so  za vozila z deaktivacijo cilindrov.Tako piše v katalogu

Ok. 👍

 

 

Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

Sej da ne bo preveč kdo zares vzel... tole sem sam mal v zajebanciji napisal, ker jih dizelaši vedno poslušamo o visokih stroških vzdrževanja dizla. 😜

Hehehe, saj se moramo malo izenačiti po stroških vzdrževanja... 😊

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Ja, pa na filter trdih delcev (GPF) si pozabil ...

Ta pa ni problematičen, kamot kupi cx30..... 😁

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Od 15. julija do sedaj sem naredil z cx30 8150 kilometrov. Avto gre vedno bolje (se je izgleda utekel motor) in vožnja z njim je vedno bolj zabavna. Vožnja na dolgih relacijah je sproščujoča in totalno nenaporna. Mazda 6 le občasno gre v pogon, ko jo vozi sin. 

 

 

Napisano
pred 8 urami je Alex napisal:

Od 15. julija do sedaj sem naredil z cx30 8150 kilometrov. Avto gre vedno bolje (se je izgleda utekel motor) in vožnja z njim je vedno bolj zabavna. Vožnja na dolgih relacijah je sproščujoča in totalno nenaporna. Mazda 6 le občasno gre v pogon, ko jo vozi sin. 

Tudi jaz opažam isto,bolj je živahna-odzivna in še manj pije kot je.....😉👍 Verjetno se bo sedaj, ko pridejo na avto zimske gume in hladnejše vreme za kak deci povečala,morda......🤔

 

Napisano

Včeraj se peljem po mestu, lepo po omejitvi 50km/h, pred mano nikogar, ni bilo ne pešcev, ne parkiranih avtomobilov, ni bilo megle in na lepem, brez kakršnegakoli vzroka, se prižge rdeči STOP in zvočni signal za zaviranje v sili. Do zaviranja sicer ni prišlo, saj sem v tistem trenutku podzavestno sam pritisnil na zavoro in s tem prekinil proces samodejnega zaviranja. No, mogoče do samodejnega zaviranja niti nebi prišlo, kaj pa vem...

 

In sedaj se mi je v podzavest prikradel kanček nezaupanja v avto. Kaj pa če bo avto random nekje, ob nepravem času, po nepotrebnem začel na polno zavirati? Ker roko na srce tudi radarski tempomat je vsaj na mojem avtu, le na pol uporaben.

 

Se je komu pripetilo kaj podobnega?

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Zmeden 1

 

 

33871_1.png

 

Napisano
pred 3 urami je Lentus napisal:

Včeraj se peljem po mestu, lepo po omejitvi 50km/h, pred mano nikogar, ni bilo ne pešcev, ne parkiranih avtomobilov, ni bilo megle in na lepem, brez kakršnegakoli vzroka, se prižge rdeči STOP in zvočni signal za zaviranje v sili. Do zaviranja sicer ni prišlo, saj sem v tistem trenutku podzavestno sam pritisnil na zavoro in s tem prekinil proces samodejnega zaviranja. No, mogoče do samodejnega zaviranja niti nebi prišlo, kaj pa vem...

 

In sedaj se mi je v podzavest prikradel kanček nezaupanja v avto. Kaj pa če bo avto random nekje, ob nepravem času, po nepotrebnem začel na polno zavirati? Ker roko na srce tudi radarski tempomat je vsaj na mojem avtu, le na pol uporaben.

 

Se je komu pripetilo kaj podobnega?

Ne. Meni je tempomat bomba in 70% vozim samo z njim. Razen mesta vse ostalo ja. 

 

 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Zanimivo, da je bila mazda CX-30 najcenejši avto na testu, poleg tega pa z najboljšo opremo :), ali pa so novinarji kaj narobe napisali....

nič pa ne pišejo katere motorje so imeli (x186) in zanimivo mi je slaba uvrstitev VW Tiguana, sem bi prepričan da bo zmagovalec ali vsaj med top 3.....

 

+ najbolj varčen na testu, materiali in ergonomija notranjosti, najbogatejša serijska oprema, najcenejši avto na testu

prostornost prtljažnika, prostor za glavo in kolena na zadnji klopi, glasnost motorja

SIOL.NET

Hyundai tucson je zmagovalec primerjalnega testa športnih terencev. Med 12 kandidati sta mu bila po skupni oceni najbližje cupra formentor in mazda CX-30. Po uporabnosti na vrhu seat ateca, ki je tudi v...

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 12 minutami je BarneyStinson napisal:

Pozdravljeni!

 

Ali od Cx3 original 16 col platišča pašejo na Mazdo3, letnik 2017?

Mislim da bi morale pasat,za 18tke vem,da pašejo....👍

Napisano (urejeno)
pred 28 minutami je BarneyStinson napisal:

Pozdravljeni!

 

Ali od Cx3 original 16 col platišča pašejo na Mazdo3, letnik 2017?

DA.  @Bini ima prav .... nekaj mi ni jasno ...  sedaj sem se spomnil - platišča pašejo, gume pa ne. Tudi za mojo M3 isti model sem kupil rabljene 16" od CX-3, 2 leti nazaj. 🙂

 

Si lahko ogledaš na spletni strani Mazde, če primerjaš specifikacije platišč za oba modela (zamik-ET v mm, širina-J  v colah).

 

M3 2017 6,5 x 16", zamik 50 mm

https://www.mazda.si/lastniki/dodatna-oprema/podrobnosti/platisca-iz-lahke-litine-16/BJD9V3810/MAZDA3/2016-06-01/

 

CX-3 2017 6,5 x 16", zamik 50 mm

https://www.mazda.si/lastniki/dodatna-oprema/podrobnosti/platisca-iz-lahke-litine-16/B45AV3810CN/MAZDA CX-3/2017-02-21/

Popravljeno od Janez007
Napisano
Zanimivo, da je bila mazda CX-30 najcenejši avto na testu, poleg tega pa z najboljšo opremo :), ali pa so novinarji kaj narobe napisali....
nič pa ne pišejo katere motorje so imeli (x186) in zanimivo mi je slaba uvrstitev VW Tiguana, sem bi prepričan da bo zmagovalec ali vsaj med top 3.....
 
+ najbolj varčen na testu, materiali in ergonomija notranjosti, najbogatejša serijska oprema, najcenejši avto na testu
- prostornost prtljažnika, prostor za glavo in kolena na zadnji klopi, glasnost motorja
40c4cb638b34e4137c8a-prima-suv-c-skupne-in-meritve.jpeg SIOL.NET
Hyundai tucson je zmagovalec primerjalnega testa športnih terencev. Med 12 kandidati sta mu bila po skupni oceni najbližje cupra formentor in mazda CX-30. Po uporabnosti na vrhu seat ateca, ki je tudi v...  

Kolikor sem jaz bral so imeli za primerjavo cene 150G AT izvedbo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Najbolj varčen avto na testu? Potem z mojim nekaj ni vredu. Sedaj ko se je ohladilo, mi kaže porabo 9,5l. Vožnja po omejitvah na navadnih cestah, pod 6,2 ne gre. Gume so napumpane na 2,5-2,6. Motor in menjalnik isti kot na testu.

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

 

 

33871_1.png

 

Napisano
pred 8 minutami je Lentus napisal:

Najbolj varčen avto na testu? Potem z mojim nekaj ni vredu. Sedaj ko se je ohladilo, mi kaže porabo 9,5l. Vožnja po omejitvah na navadnih cestah, pod 6,2 ne gre. Gume so napumpane na 2,5-2,6. Motor in menjalnik isti kot na testu.

Tako porabo sem imel tudi jaz s testnim avtom, pa so se mi tu vsi smejali da sem nor  :mellow:

Napisano
pred 3 urami je mazdaman napisal:


Kolikor sem jaz bral so imeli za primerjavo cene 150G AT izvedbo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

V ta test paše bolj cx 5....👍

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Lentus napisal:

Najbolj varčen avto na testu? Potem z mojim nekaj ni vredu. Sedaj ko se je ohladilo, mi kaže porabo 9,5l. Vožnja po omejitvah na navadnih cestah, pod 6,2 ne gre. Gume so napumpane na 2,5-2,6. Motor in menjalnik isti kot na testu.

Definitivno nekaj ne štima. Pri moji cx30  je sedaj že nekaj časa povprečna poraba 6,5. (avtoceste 30%,reginalke 30% in mesto 40%.)

pred 7 urami je NevLado napisal:

Tako porabo sem imel tudi jaz s testnim avtom, pa so se mi tu vsi smejali da sem nor  :mellow:

Pa ni to g194 motor. 🤣🤣

Aja, tukaj je govora o navadnem 150 konjske. Zna bit, da je res takšna poraba. 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

Sem se nekaj časa nazaj prav potrudil, da bi ugotovil koliko bo pila, če vozim agresivno na plinu in premazi pa nisem prišel nikakor do 7 litrov.... :nevem: Sploh ne vem kako bi lahko dosegel tisto prej opisano porabo, razen, da po dveh, treh km ugasneš avtor, ker pri teh km se motor ogreje in potem drastično pade poraba. 👍

Napisano

Sodelavec ima cx-30 x186, on ima porabo v zadnjih dveh letih ~8 litrov. Ampak tudi vozi tako da v vsaki situaciji avto porabi max kar lahko, gre max kar se da v trenutnih razmerah.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano
pred 25 minutami je Matick napisal:

Sodelavec ima cx-30 x186, on ima porabo v zadnjih dveh letih ~8 litrov. Ampak tudi vozi tako da v vsaki situaciji avto porabi max kar lahko, gre max kar se da v trenutnih razmerah.

Dve leti še zunaj ni cx30 - X186.... Je pa x180, ki malo, malo več pije, ampak, če tako vozi kot praviš to tako ni veliko👍

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.