Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 59 minutami je scania napisal:

... ... ... ... ...

Torej imamo:

Mikro hybrid- klasičen start stop 12v sistem, zažene preko zaganjalnika

Mild hybrid- imamo 48v sistem, uporablja alternator, ki služi za zagon, polnjenje baterije, regenerira energijo med zaviranjem, pomaga pri speljevanju in pospeševanju. To vse preko mikro jermena

Full hybrid- kot ima toyota 400v sistem omogoca vožnjo na strom do 5km vmes se vkljyci motor in polni, poganja itd.. bsterije so velikosti do nekje 1,2kW

Priključni hybrid- isto kot full hybrid le da ima večjo bateriji do cca 15kW in omogoča vožnjo na strom do cca 100km

Električno vozilo- čisti štrom baterije do cca 90kW odvisno od vozila, pač polniš na postajah ali doma en teden (hec)

Električno vozilo rex: je pa električno vozilo ki ima zraven še en mali mali motor z notranjim izgorevanjem, ki pa služi kot podaljševalnik dosega, po domace ko zmanjka stro a se vkljuci in služi kot generator.

 

To je to 😁

 

To pa je izbira!

Če bi moral izbirat med temi možnostmi, bi se takoj odločil za navadnega dizla. Mogoče bi prišel v igro tudi turbo-dizel. Za karkoli drugega je škoda moje garaže...

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 35 minutami je Bini napisal:

Super napisano, zdi se mi pa, da ima Mild Hibrid od cx30 le 24v baterijo... 👍

Mazda je na 24v v večini pa so ostale znamke že na 48v.

Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Če bi izbiral,... priključni hibrid 👍

 

Kaj pa imajo Hyundai kone recimo?

Jaz bi šel do full hybrida, priključnega še ne. 

Kona je električna, mild hybrid in pa full hybrid.

pred 29 minutami je Slivka napisal:

 

To pa je izbira!

Če bi moral izbirat med temi možnostmi, bi se takoj odločil za navadnega dizla. Mogoče bi prišel v igro tudi turbo-dizel. Za karkoli drugega je škoda moje garaže...

Na premog 😉

  • Haha 1
  • Hvala 2
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Na premog 😉

 

To ravno ne, na polena pa.

 

Samo je presneto težko dobit mojstra, ki bi znal to naredit...

  • Všeč 1
  • Haha 2

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ja hudič bodo te hibride kateri crkujejo kot po tekočem traku, saj pri nas rekdokateri obvlada popravilo in je potrebno čakati na rezervne dele. Mislim pa da nikoli ne bodo dosegli popularnosti v ostalih segmetnih kot so pravi terenci, dirkalniki in vozila za daljša potovanja, ampak bo to ostalo le med urbanimi oziroma mestnimi vozički. 

 

Pa vprašanje koliko je ta CX30 kaj praktična pri vleki prikolice, saj današnji SUV in podobni križanci niso več delovni konji. 

Napisano
pred 5 minutami je DonFelipe napisal:

Ja hudič bodo te hibride kateri crkujejo kot po tekočem traku, saj pri nas rekdokateri obvlada popravilo in je potrebno čakati na rezervne dele. Mislim pa da nikoli ne bodo dosegli popularnosti v ostalih segmetnih kot so pravi terenci, dirkalniki in vozila za daljša potovanja, ampak bo to ostalo le med urbanimi oziroma mestnimi vozički. 

 

Pa vprašanje koliko je ta CX30 kaj praktična pri vleki prikolice, saj današnji SUV in podobni križanci niso več delovni konji. 

Kateri hybridi pa crkujejo?

Napisano

Pa čist resno sem vprašal o moči ISG-ja in kapaciteti baterije pa očitno ni tako lahko priti do odgovora.

 

Nekje na netu je sicer omenjeno 5,2kW za ISG in 0,216kWh za baterijo. Tole je premalo za neko hudo pomoč pri speljevanju je pa lahko v pomoč pri zaganjanju motorja po samodejnem ugašanju, da je to mnogo manj občutno. Ne vem, sem iskal kaj več na to temo pa so informacije skrite razen teorije kako to deluje. Kolk pa kej dejansko pomaga in kje se pozna pa izgleda kot da gre za vojaško skrivnost.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Kateri hybridi pa crkujejo?

Toyota Prius, za ostale boš pa videl čez par let ko jih bodo polni odpadi. 

Znanec prodaja Hondo Insight ker bo v kratkem potrebna zamenjava kompletnega sklopa pa čeprav ima vozilo le blizu 200.000km

Napisano
pred 18 minutami je Boss napisal:

Pa čist resno sem vprašal o moči ISG-ja in kapaciteti baterije pa očitno ni tako lahko priti do odgovora.

 

Nekje na netu je sicer omenjeno 5,2kW za ISG in 0,216kWh za baterijo. Tole je premalo za neko hudo pomoč pri speljevanju je pa lahko v pomoč pri zaganjanju motorja po samodejnem ugašanju, da je to mnogo manj občutno. Ne vem, sem iskal kaj več na to temo pa so informacije skrite razen teorije kako to deluje. Kolk pa kej dejansko pomaga in kje se pozna pa izgleda kot da gre za vojaško skrivnost.

Eeee, zato ga moreš pa kupit, da to izveš..... 😜

Zato pa lastniki x186tk vemo, drugi pa lahko samo ugibate in dvomite... 😉

  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Napisano

Nimate samo lastniki X186 mild hybrid sistema ... Je vgrajen ze tudi v najsibkejsem modelu CX-30 e-SkyActive-G 122 in tudi ostali, cenejsi modeli kot so Mazda2, Mazda3 ...

 

In tudi, ko si kupil tako Mazdo, ne ves tega, kar je @Boss spraseval... kako velika je baterija :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 10 minutami je DonFelipe napisal:

Toyota Prius, za ostale boš pa videl čez par let ko jih bodo polni odpadi. 

Znanec prodaja Hondo Insight ker bo v kratkem potrebna zamenjava kompletnega sklopa pa čeprav ima vozilo le blizu 200.000km

Honda Insight, ki je še iz prazgodovine :), daj povej resen primer avta.....ravno zadnjič sem na uradnem servisu pri Seliču preverjal malo, in pravi, da so imeli oni res v svoji zgodovini celo 1.okvaro pri Insight.u, torej ima pač tvoj kolega smolo, kot mnogokdo pri nakupu novega, starega ali kakega drugega vozila.....na enem primeru delati dramo je brez veze.....

Napisano
Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Toyota Prius, za ostale boš pa videl čez par let ko jih bodo polni odpadi. 

Znanec prodaja Hondo Insight ker bo v kratkem potrebna zamenjava kompletnega sklopa pa čeprav ima vozilo le blizu 200.000km

Kaj točno crkuje na toyoti prius? 

Napisano
pred 55 minutami je sportman333 napisal:

Honda Insight, ki je še iz prazgodovine :), daj povej resen primer avta.....ravno zadnjič sem na uradnem servisu pri Seliču preverjal malo, in pravi, da so imeli oni res v svoji zgodovini celo 1.okvaro pri Insight.u, torej ima pač tvoj kolega smolo, kot mnogokdo pri nakupu novega, starega ali kakega drugega vozila.....na enem primeru delati dramo je brez veze.....

Ja, vsak določen model vrže slabo oziroma dobro luč na celotno znamko in njeno modelno paleto.

Računica je da se hibrid izplača oziroma pride njegova pozitivna lastnost na plan v kolikor delaš mestne relacije oziroma je vozilo stalno v pogonu (taxi in razne dostave ; prvi pri nas so imeli Priuse leta 2005 v bivšem podjetju Rumeni Taxi kateri se danes prodajajo. Priusi so znani po cekovanju baterij in slabih plastikah.

Napisano
Pred eno uro je Jest napisal:

Nimate samo lastniki X186 mild hybrid sistema ... Je vgrajen ze tudi v najsibkejsem modelu CX-30 e-SkyActive-G 122 in tudi ostali, cenejsi modeli kot so Mazda2, Mazda3 ...

 

In tudi, ko si kupil tako Mazdo, ne ves tega, kar je @Boss spraseval... kako velika je baterija :) ... 

Tudi nova CX-5 G194 ima mild hybrid system

Napisano
pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Ja, vsak določen model vrže slabo oziroma dobro luč na celotno znamko in njeno modelno paleto.

Računica je da se hibrid izplača oziroma pride njegova pozitivna lastnost na plan v kolikor delaš mestne relacije oziroma je vozilo stalno v pogonu (taxi in razne dostave ; prvi pri nas so imeli Priuse leta 2005 v bivšem podjetju Rumeni Taxi kateri se danes prodajajo. Priusi so znani po cekovanju baterij in slabih plastikah.

Ja res je zato bi pa tale debata spadala kam drugam ne pod temo CX-30..... :nevem:

Napisano
pred 10 urami je DonFelipe napisal:

Ja, vsak določen model vrže slabo oziroma dobro luč na celotno znamko in njeno modelno paleto.

Računica je da se hibrid izplača oziroma pride njegova pozitivna lastnost na plan v kolikor delaš mestne relacije oziroma je vozilo stalno v pogonu (taxi in razne dostave ; prvi pri nas so imeli Priuse leta 2005 v bivšem podjetju Rumeni Taxi kateri se danes prodajajo. Priusi so znani po cekovanju baterij in slabih plastikah.

Odkrito bluzis, kakih plastikah??? Kakšne baterije??? Baterije na prvih priusih so zdržale med 300000 in 400000. Menjava je prišla nekje 2000€. Koliko pride pri dizlu menjava sklopke z vztrajnikom? Koliko pride menjava turba? Koliko pride menjava pogonske verige? Koliko pride menjava šob? 

Mislim, da je jasno. 

Glede "priusov" yaris, auris, corrola, rav... Imajo enako tehnologijo in edina "težava" je hlajenje baterije pa še to je v 90% kriv uporabnik, namreč ventilator za hlajenje baterije ima zajem zraka na zadnji klopi na levi strani, folk pa tam odlaga stvari in celo stacionira ljubljenčke tako je omejen dotok zraka in dlake blokirajo filter, posledično prihaja do pregretja baterije. Po novem se ta filter pregleda vsak servis vsak drugi se pa menja. 

Glede plastike v notranjosti, da te spomnim mazda ima pleh kot papir...

 

Napisano

Prijatelj, vem jaz to in 2000€ za baterijo je kar precej.

Na teh 400-500.000 dodaj še najmanj 200.000km podlage. 

Vem, folk ne bere navodil in zadeva se pregreva ; zato pa določeni modeli nimajo funkcije gretja zadnjega prostora za noge in sedežev, pri nekaterih pa se ta višek toplega zraka usmerja v gretje zadnjega stekla tako kot se je pri legendarnih vozilih z motorjem zadaj kateri niso imeli omenjene funkcije (fičo, hrošč, R8, Tatra, ...).

 

Napisano

Kakšne bedarije, pol pa voz otroke zadaj, ...da se ti bo baterija pregrela :) Še ena stvar več, da mi služimo avtom in ne obratno...

Napisano
pred 14 minutami je DonFelipe napisal:

Prijatelj, vem jaz to in 2000€ za baterijo je kar precej.

Na teh 400-500.000 dodaj še najmanj 200.000km podlage. 

Vem, folk ne bere navodil in zadeva se pregreva ; zato pa določeni modeli nimajo funkcije gretja zadnjega prostora za noge in sedežev, pri nekaterih pa se ta višek toplega zraka usmerja v gretje zadnjega stekla tako kot se je pri legendarnih vozilih z motorjem zadaj kateri niso imeli omenjene funkcije (fičo, hrošč, R8, Tatra, ...).

 

2000€ za baterijo je dosti?? Sklopka, turbo, šobe 2000€ pa je malo? S tem da ti baterija špara gorivo po eni strani. In glede na to da si napisal na 200000km podlage torej zdrzijo še več kot je uradno. Če imaš zaradi baterije 1liter manjšo porabo na 100km v primerjavi z enakim modelom in navadnim motorjem. In narediš 400000km, pa reciva da je liter goriva 1,4€  je to 5600€ prihranka pri 400000km, torej se je baterija že davno amortizirala, pa tudi razlika v ceni se je pokrila. 

Za novega yarisa je razlika v ceni hybrid klasik 3000€, hybrid ima porabo povprečje 3,5 navadni ima 5, torej je razlika 1,5l. Baterija bi naj zdržala reciva povprečno 400000km, torej v teh km prišpara 8400€, odštejema razliko v ceni in novo baterijo pa še zmeraj imaš 3400€ profita. Pri dizlu pa redko kateri turbo, ketna i  šobe danes zdržijo 400000km in pod 1000€ ni nič.

V glavnem hybrida treba vozit tako kot vsak avto, najbolj škodi avtu mirovanje pa naj bo hybrid, dizel, bencinc al pa premog.

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

Kakšne bedarije, pol pa voz otroke zadaj, ...da se ti bo baterija pregrela :) Še ena stvar več, da mi služimo avtom in ne obratno...

Vodno hlajenje bi moralo bit tako kot imajo električni, ima pa samo inverter vodno hlajen. Drugace pa bi lahko ce mene vprasas, po tunelu na sredini ki ima dovod zraka na zadnjo klop speljali malo naprej in direkt do baterije, brez teh rozet ob strani in mirna bosna. Zdaj so celo nadgradili da se samonrezato dol vzame in menja filter, prej si moral pol klopi razdret da si prisel do filtra.

  • 3 tedne kasneje...
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Bossek napisal:

Evo prilezel na 1/2 100k (50.000 km):

AIL4fc9DQoGHKWowDAA6xWhzutbQUlFw9BmmtGz6

 

Trenutno povprecna poraba je 6,78 l/100km.

Za AT odličen rezultat.....💪 Vse OK 🤔 Čez cca 3 tedne grem še jaz na 2.letni redni servis in hkrati na vpoklic ,ki ga imamo nekateri za cx 30......

A še komu ne odpre slik.....🤔

Popravljeno od Bini
Napisano

Kako určko nazaj jih je še pokazalo, sedaj pa ne več

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 15 minutami je Bini napisal:

Za AT odličen rezultat.....💪 Vse OK 🤔 Čez cca 3 tedne grem še jaz na 2.letni redni servis in hkrati na vpoklic ,ki ga imamo nekateri za cx 30......

A še komu ne odpre slik.....🤔

 

Zakaj pa imate odpoklic?

Napisano
Pravkar je Matick napisal:

 

Zakaj pa imate odpoklic?

Če imaš cx 30, 186,letnik od 2021 pa gor, ga imaš najbrž tudi ti. Pregledajo nekaj okoli  hladilnega sistema in nadgradijo softwer motorja. Po tej nadgradnji  gre cx 30 še bolj noro. 😉

 

 

Napisano
pred 16 minutami je Matick napisal:

 

Zakaj pa imate odpoklic?

Vpoklic in ne odpoklic. Odpoklic je nekaj drugega. Če bi bil odpoklic vozila, bi šlo v prešo in ne na servis. 😃

  • Všeč 3
  • Haha 3
Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Za AT odličen rezultat.....💪 Vse OK 🤔 Čez cca 3 tedne grem še jaz na 2.letni redni servis in hkrati na vpoklic ,ki ga imamo nekateri za cx 30......

A še komu ne odpre slik.....🤔

Ne odpre slik ja 👍

Pred eno uro je Alex napisal:

Če imaš cx 30, 186,letnik od 2021 pa gor, ga imaš najbrž tudi ti. Pregledajo nekaj okoli  hladilnega sistema in nadgradijo softwer motorja. Po tej nadgradnji  gre cx 30 še bolj noro. 😉

Ja ziher, še 1 ali 2 vpoklica in bo izgubil naziv premium vozila 😜

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.