Skoči na vsebino

licarska in kleparska popravila

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

@NevLado Ti si tole machine grey barval pri interclassu?

 

Sicer pa kaj sem se naučil:

  1.  Če gre za cenitev škodnega zahtevka (nisem čisto ujel ali le, če je nekdo drug povzročil ali v vsakem primeru) moraš najprej do zavarovalnice. Izvajalci že 2 leti niso pooblaščeni za to.
    1. V mojem primeru sem šel na Triglav, kjer ima gospa polico in so me presenetljivo hitro in brez težav poštimali.
    2. Občutek imam, da je policijski zapisnik pomagal, čeprav se noben ni izrecno obešal na to. Policaj je povedal, da imajo na zavarovalnici zapisnike radi, ker potem njim ni treba slikat in toliko papirologije delat, a je cenilec potem vseeno vse poslikal itd.
    3. Na cenitvi sem gospodu sugeriral, da glede na vdrtino, ki sega čez pregib pod šajbo fizično ni mogoče zadeve zbit nazaj v prvotno stanje brez kitanja. Mi je jedernato vrnil s "se popolnoma strinjam". Nova vrata + barvanje + blendanje spredaj zadaj. Nič kompliciranja. Če odkrijejo kaj extra problemov bo očitno tudi potrdil.
  2. Sedaj treba k ličarju. Ker je avto še v garanciji sem se odločil, da je najbolje zaenkrat peljati na uradni servis (odločam se med Interclassom in Avtotehno VIS, ker imata oba svoje ličarje).
    1. Nova že pobarvana vrata niso "a thing". 
    2. Malo konfliktne informacije sem pa dobil o tem kako se zadeve lotijo. Po eni strani pravijo, da z mašino detektirajo barvo. Po drugi strani pa, da je mešanica standardna glede na katalog, tako da je treba blendati s sosednjimi paneli in bo v roku leta ali dveh zbledelo do popolne uniformnosti. Ok? Kaj je potem štos detektiranja? Je nič ne posvetlijo glede na leta (pri interclassu je izrecno rekel da ne)?
    3. Čakalna doba okoli 1 mesec.
  3. Pa še tole... Policaj je povedal, da če odkrijem storilca naj pokličem lokalno postajo. To sem storil šele po tem, ko sem od gospe dobil izpolnjeno evropsko karto. Kar je bilo očitno "prepozno" in je zadeva že bila v evidenci kot beg s kraja nesreče.
    1. Če bi en dan prej klical bi lahko še posodobili zapisnik z imenom storilca (kar bi prišlo prav lahko v primeru kakšnih zavarovalnih komplikacij oz. njej ne-prav pri podaljševanju izpita).
    2. Ker pa je bilo za to prepozno smo imeli pa smo dve opciji:
      1. Povem jim ime storilca in mu morajo izdati kazen za "nevaren premik avta" ali nekaj takega.
      2. Ne povem in si le naredijo zaznamek, da je meni znan in jih kontaktiram v primeru težav.
    3. Ker mi je gospa pustila številko je nisem hotel potunkati in odvrniti od tega, da pri naslednjem zabijanju spet pusti listek, tako da je zaenkrat nisem prijavil.
    4. Glede očitno veliko nesreč, ki jih je povzročila v zadnjem času (mi je vse povedala pri njih v atriju :D) in prepovedi vožnje ne morejo nič dokler ji ne poteče izpit. Dobila ga je za 3 leta. GG.

 

To je zaenkrat to. Upam, da komu nekoč pomaga. :) Mene pa še vedno firbec matra, če kdo ve kaj glede točke 2.2.? 

Popravljeno od hermelin
Napisano

Vse je odvisno od ličarja in kakšno mešalnico barv uporablja,vem pa da si ličarji med sabo te barve mešajo ker so razlike v odtenkih.Jo ni mešalnice ki bi imela vse odtenke

Napisano
pred 6 urami je hermelin napisal:

@NevLado Ti si tole machine grey barval pri interclassu?

 

Sicer pa kaj sem se naučil:

  1.  Če gre za cenitev škodnega zahtevka (nisem čisto ujel ali le, če je nekdo drug povzročil ali v vsakem primeru) moraš najprej do zavarovalnice. Izvajalci že 2 leti niso pooblaščeni za to.
    1. V mojem primeru sem šel na Triglav, kjer ima gospa polico in so me presenetljivo hitro in brez težav poštimali.
    2. Občutek imam, da je policijski zapisnik pomagal, čeprav se noben ni izrecno obešal na to. Policaj je povedal, da imajo na zavarovalnici zapisnike radi, ker potem njim ni treba slikat in toliko papirologije delat, a je cenilec potem vseeno vse poslikal itd.
    3. Na cenitvi sem gospodu sugeriral, da glede na vdrtino, ki sega čez pregib pod šajbo fizično ni mogoče zadeve zbit nazaj v prvotno stanje brez kitanja. Mi je jedernato vrnil s "se popolnoma strinjam". Nova vrata + barvanje + blendanje spredaj zadaj. Nič kompliciranja. Če odkrijejo kaj extra problemov bo očitno tudi potrdil.
  2. Sedaj treba k ličarju. Ker je avto še v garanciji sem se odločil, da je najbolje zaenkrat peljati na uradni servis (odločam se med Interclassom in Avtotehno VIS, ker imata oba svoje ličarje).
    1. Nova že pobarvana vrata niso "a thing". 
    2. Malo konfliktne informacije sem pa dobil o tem kako se zadeve lotijo. Po eni strani pravijo, da z mašino detektirajo barvo. Po drugi strani pa, da je mešanica standardna glede na katalog, tako da je treba blendati s sosednjimi paneli in bo v roku leta ali dveh zbledelo do popolne uniformnosti. Ok? Kaj je potem štos detektiranja? Je nič ne posvetlijo glede na leta (pri interclassu je izrecno rekel da ne)?
    3. Čakalna doba okoli 1 mesec.
  3. Pa še tole... Policaj je povedal, da če odkrijem storilca naj pokličem lokalno postajo. To sem storil šele po tem, ko sem od gospe dobil izpolnjeno evropsko karto. Kar je bilo očitno "prepozno" in je zadeva že bila v evidenci kot beg s kraja nesreče.
    1. Če bi en dan prej klical bi lahko še posodobili zapisnik z imenom storilca (kar bi prišlo prav lahko v primeru kakšnih zavarovalnih komplikacij oz. njej ne-prav pri podaljševanju izpita).
    2. Ker pa je bilo za to prepozno smo imeli pa smo dve opciji:
      1. Povem jim ime storilca in mu morajo izdati kazen za "nevaren premik avta" ali nekaj takega.
      2. Ne povem in si le naredijo zaznamek, da je meni znan in jih kontaktiram v primeru težav.
    3. Ker mi je gospa pustila številko je nisem hotel potunkati in odvrniti od tega, da pri naslednjem zabijanju spet pusti listek, tako da je zaenkrat nisem prijavil.
    4. Glede očitno veliko nesreč, ki jih je povzročila v zadnjem času (mi je vse povedala pri njih v atriju :D) in prepovedi vožnje ne morejo nič dokler ji ne poteče izpit. Dobila ga je za 3 leta. GG.

 

To je zaenkrat to. Upam, da komu nekoč pomaga. :) Mene pa še vedno firbec matra, če kdo ve kaj glede točke 2.2.? 

tako, imaš prav, vrata oziroma katerikoli kos pridejo s tisto temeljno barvo, potem pa sami čez špricnejo

 

jaz ti neznam povedat glede 2.2., ampak tudi sam bi peljal na uradni servis

 

jaz sem z interclassom zadovoljen in bom vozil tja

 

s kom iz interclassa si se pa pogovarjou?

Napisano

Za 2.2 bi jest reku da lovijo trenutni odtenek barve. Ker če samo pobarvajo, odtenki nikoli ne bodo enaki, lahko da bojo skoraj enaki po parih letih, samo mislim da se bo opazilo.
Moja je bila dvakrat na barvanju (perla bela barva), pa so odtenek ujeli skoraj u nulo, oziroma, od takrat še nisem srečov človeka ki bi opazu razliko.

Napisano
pred 4 urami je Brane napisal:

Vse je odvisno od ličarja in kakšno mešalnico barv uporablja,vem pa da si ličarji med sabo te barve mešajo ker so razlike v odtenkih.Jo ni mešalnice ki bi imela vse odtenke

Zanimivo... Ampak od uradnih servisev bi že pričakoval, da so samozadostni. Razen, če si mislil, da si delijo že namešano, da skupaj pokrijejo čim več odtenkov. To pa se sliši smiselno.

 

pred 4 urami je NevLado napisal:

tako, imaš prav, vrata oziroma katerikoli kos pridejo s tisto temeljno barvo, potem pa sami čez špricnejo

 

jaz ti neznam povedat glede 2.2., ampak tudi sam bi peljal na uradni servis

 

jaz sem z interclassom zadovoljen in bom vozil tja

 

s kom iz interclassa si se pa pogovarjou?

Ok! Saj verjetno bom šel tja na koncu ker jih imam blizu pa avtotehne noben sicer ne kurca, hvali pa tudi ne. :D A veš, da se ne spomnem imena... Bil pa je gospod srednjih let, ki mi je "po domače" povedal kako gre zadeva pri njih z zavarovalnico, če odkrijejo dodatne težave. Slišat je bil ok, le zmedlo me je to kar sem gor napisal, da po eni strani je rekel, da poskenirajo odtenek, po drugi pa, da je barva že definirana v naprej in morajo blendat s sosenjimi vrati itd... Torej kaj zdaj?!

 

pred 3 urami je Matick napisal:

Za 2.2 bi jest reku da lovijo trenutni odtenek barve. Ker če samo pobarvajo, odtenki nikoli ne bodo enaki, lahko da bojo skoraj enaki po parih letih, samo mislim da se bo opazilo.
Moja je bila dvakrat na barvanju (perla bela barva), pa so odtenek ujeli skoraj u nulo, oziroma, od takrat še nisem srečov človeka ki bi opazu razliko.

Saj to! Ali lovijo ali samo blendajo ali oboje? Bom še enkrat vprašal za mirno vest preden predam avto, ampak se mi zdi, da večine strank to ne skrbi preveč... Uradni servis že najbrš naredi tako kot je treba. :) Super! Je pa gospod izrecno omenjal, da je tudi perlo težko zadeti. :D 

Napisano

To pa točno ne vem kaj delajo, samo vem da meni se ne pozna. 

Ja perla je baje kurba za zadeti, zato jest zmerej peljem na uradnega. K Močniku jest odpeljem

Napisano (urejeno)
pred 16 minutami je Matick napisal:

To pa točno ne vem kaj delajo, samo vem da meni se ne pozna. 

Ja perla je baje kurba za zadeti, zato jest zmerej peljem na uradnega. K Močniku jest odpeljem

Hja močnik je malo daleč. :D Ampak hvala za priporočilo. 

 

Sem pa še enkrat klical in je tako:

  • vedno poskusijo zadeti barvo, nikoli ni samo osnovna potem blendana
  • če je majster res dober se sploh ne blenda s stranskimi paneli
  • najbolj problematična v tem smislu so "srednja vrata" (sklepam, da je mislil zadnja) kjer je verjetnost blendanja večja.

To je to. Ker mam interclass najbližje bom peljal tja, pa mo vidli kaj bo iz tega. :) Vrata bodo naročili v naprej, da se ne čaka za brezveze, dokler da gospa ne podpiše tistega dopisa, ki ji ga bo zavarovalnica poslala.

 

@NevLado Tip s katerim sem na interclassu govoril je mislim da Brane. Po fonu je super, vprašal je pa tudi glede cenilca in povedal, da sem imel super srečo ker je ta gospod car in se vse da zmenit. :D 

Popravljeno od hermelin
Napisano
pred 50 minutami je hermelin napisal:

Hja močnik je malo daleč. :D Ampak hvala za priporočilo. 

 

Sem pa še enkrat klical in je tako:

  • vedno poskusijo zadeti barvo, nikoli ni samo osnovna potem blendana
  • če je majster res dober se sploh ne blenda s stranskimi paneli
  • najbolj problematična v tem smislu so "srednja vrata" (sklepam, da je mislil zadnja) kjer je verjetnost blendanja večja.

To je to. Ker mam interclass najbližje bom peljal tja, pa mo vidli kaj bo iz tega. :) Vrata bodo naročili v naprej, da se ne čaka za brezveze, dokler da gospa ne podpiše tistega dopisa, ki ji ga bo zavarovalnica poslala.

 

@NevLado Tip s katerim sem na interclassu govoril je mislim da Brane. Po fonu je super, vprašal je pa tudi glede cenilca in povedal, da sem imel super srečo ker je ta gospod car in se vse da zmenit. :D 

Ne poznam braneta ampak verjamem da bodo zrihtali kokrkol se da dobr :punk:

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je NevLado napisal:

Ne poznam braneta ampak verjamem da bodo zrihtali kokrkol se da dobr :punk:

Upam! :) Po fonu je bil vtis ok. Na vrsto bom pa prišel šele čez kak mesec... Bom sporočil kako je šlo. :D 

Popravljeno od hermelin
  • 2 tedna kasneje...
Napisano
pred 11 minutami je hermelin napisal:

@NevLado Je Aleš ta s katerim si se menil pri Interclassu? Nič težav ali karkoli samo firbec. :)

Jes jes - on mislim da je tudi pooblaščen cenilec za par firm

Napisano
pred 32 minutami je hermelin napisal:

Perfect. Hvala ti! :)

Telefonsko pa verjetno že imaš od njega, drugače ti lahko pošljem

Napisano
pred 17 minutami je NevLado napisal:

Telefonsko pa verjetno že imaš od njega, drugače ti lahko pošljem

Hvala, imam! Prejšnji teden, ko so mi jo dali je bilo vse skupaj zelo na hitro zaradi gužve. Me je zanimalo, če gre slučajno za kakega zunanjega izvajalca, ker prvi gospod je jamral da manj kot mesec pa pol čakanja ni šans, Aleš je bil pa "14 dni np".  :D 

 

Sicer pa gospa je podpisala in baje jutri dobim pošto, potem pa akcija. 

  • 1 leto kasneje...
Napisano

Danes na servisu smo opazili, da se bom moral enkrat lotiti ličarskega popravila obeh zadnjih blatnikov (v bistvu samo notranji rob), ker mi je z notranje strani začelo rjaveti, znana težava večine japoncev, in mi je serviser rekel, da sodeluje s tem ličarjem -> Dejan Gorjak s.p.; ali ga na forumu kdo pozna. Mi je pa majster rekel, da je tako popravilo dokaj nehvaležo, ker je notranji "zakrivljen" rob in se večina ne želi tega lotevati (najlažje bi bilo dobiti rabljene "nove" posamezne dele in potem odrezati , zamenjati samo te robove....ampak to se mi ne dela, ker bom brez avta vsaj 14.dni)....oz. ima kdo koga v okolici KR za priporočati (sicer imam svojega mojstra v Komendi, ampak tam se bojim, da bo popravilo pol vrednosti avta....cccc)

 

Napisano
pred 14 minutami je sportman333 napisal:

Danes na servisu smo opazili, da se bom moral enkrat lotiti ličarskega popravila obeh zadnjih blatnikov (v bistvu samo notranji rob), ker mi je z notranje strani začelo rjaveti, znana težava večine japoncev, in mi je serviser rekel, da sodeluje s tem ličarjem -> Dejan Gorjak s.p.; ali ga na forumu kdo pozna. Mi je pa majster rekel, da je tako popravilo dokaj nehvaležo, ker je notranji "zakrivljen" rob in se večina ne želi tega lotevati (najlažje bi bilo dobiti rabljene "nove" posamezne dele in potem odrezati , zamenjati samo te robove....ampak to se mi ne dela, ker bom brez avta vsaj 14.dni)....oz. ima kdo koga v okolici KR za priporočati (sicer imam svojega mojstra v Komendi, ampak tam se bojim, da bo popravilo pol vrednosti avta....cccc)

 

Dej vprašaj še pri Žibertu, komu on vozi popravljat take zadeve.

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Napisano
pred 25 minutami je jacques33 napisal:

Dej vprašaj še pri Žibertu, komu on vozi popravljat take zadeve.

 

bom, čeprav Žibert že od nekdaj velja za "zlatarja" tako da....ampak ja stane me nič :), od kar vozim kosilnico tja zadnjih 5.let na servis so se mogoče malo normalizirali.....

Napisano
dne 18. 4. 2025 ob 17:52 je sportman333 napisal:

Danes na servisu smo opazili, da se bom moral enkrat lotiti ličarskega popravila obeh zadnjih blatnikov (v bistvu samo notranji rob), ker mi je z notranje strani začelo rjaveti, znana težava večine japoncev, in mi je serviser rekel, da sodeluje s tem ličarjem -> Dejan Gorjak s.p.; ali ga na forumu kdo pozna. Mi je pa majster rekel, da je tako popravilo dokaj nehvaležo, ker je notranji "zakrivljen" rob in se večina ne želi tega lotevati (najlažje bi bilo dobiti rabljene "nove" posamezne dele in potem odrezati , zamenjati samo te robove....ampak to se mi ne dela, ker bom brez avta vsaj 14.dni)....oz. ima kdo koga v okolici KR za priporočati (sicer imam svojega mojstra v Komendi, ampak tam se bojim, da bo popravilo pol vrednosti avta....cccc)

 

 

Jaz sem imel probleme z njim ko sem srno zbil. Totalno neresen.

 

Potem sem ugotovil da se luc spusca vodo, pa mi jo je kao menjal... Ravno prejsnji teden sem videl da je zasilikonirana in ne menjana. Zal po cca.pol leta, tako da mu ne bom tezil za nazaj. 

 

Po tem je v mojih oceh baraba.

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Hvala 1
Napisano (urejeno)

Ziher je na računu za zavarovalnico nova luč.

 

Pol pa se mojstri čudijo, da zavarovalnica zahteva slike uničene luči.

 

Jaz vrdno zahtevam kopijo računa, ki gre na zavarovalnico. Če ne drugo za lastno evidenco.

Popravljeno od godlike
Napisano (urejeno)
pred 7 minutami je godlike napisal:

Ziher je na računu za zavarovalnico nova luč.

 

Pol pa se mojstri čudijo, da zavarovalnica zahteva slike uničene luči.

 

Jaz vrdno zahtevam kopijo računa, ki gre na zavarovalnico. Če ne drugo za lastno evidenco.

Običajno zavarovalnice kar zahtevajo uničeno luč, vsaj v mojem primeru je bilo tako (dejansko ji je moral servis zamenjano luč poslati).

Popravljeno od vzupan3
Napisano
pred 1 uro je vzupan3 napisal:

Običajno zavarovalnice kar zahtevajo uničeno luč, vsaj v mojem primeru je bilo tako (dejansko ji je moral servis zamenjano luč poslati).

 

Logično, če pa servisi goljufajo, da se kr kadi. Problem je vedno v tem, da pri takih golkufija nategnejo še tebe kot stranko. Če je menjava je menjava in ne popravilo. Pred mnogo leti so mi zbili dvoje vrata na KIA in zavarovalnica je odobrila in naročila menjavo ter jo plačala. Men so menjali samo ena vrata, druga pa poklepali in to precej šalabajzersko, da nisem rabil dolgo, da sem to porajtal. Ampak, ker je bil glavni problem bolj v barvi, ki so jo kiksnili in želeli, da avto dvignem v mraku in dežju. Ma sej bi nadaljeval ampak takrat me je prjelo, da bi kr enga od teh "mojstrov" direkt na njuško ruknil.

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je vzupan3 napisal:

Običajno zavarovalnice kar zahtevajo uničeno luč, vsaj v mojem primeru je bilo tako (dejansko ji je moral servis zamenjano luč poslati).

Sava želi sliko uničene (x s flexom) s sliko nove zraven.

Tu pa lahko hitro mučkaš....

Napisano

Meni jo je v rokah kazal - novo namrec, in v drugi roki mojo počeno. Seveda potem nisem stal zraven njega in gledal kako monitira luc. Zavarovalnica je placala novo, itak. Tudi slike je moral poslati, sva se pogovarjala o tem. 

 

Glede srne, strihanja avta in muckanja okoli datumov in neresnosti pa mislim da sem ze tudi pisal nekje na forumu.

 

Skratka, jaz bi bil previden z njim.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano
dne 20. 4. 2025 ob 8:17 je Jaka32 napisal:

 

Jaz sem imel probleme z njim ko sem srno zbil. Totalno neresen.

 

Potem sem ugotovil da se luc spusca vodo, pa mi jo je kao menjal... Ravno prejsnji teden sem videl da je zasilikonirana in ne menjana. Zal po cca.pol leta, tako da mu ne bom tezil za nazaj. 

 

Po tem je v mojih oceh baraba.

Imaš čas za reklamacijo 2 meseca, po tem ko ugotoviš napako. Če je ta ugotovitev v okviru 2 let od popravila.

Napisano (urejeno)
dne 20. 4. 2025 ob 18:00 je vzupan3 napisal:

Običajno zavarovalnice kar zahtevajo uničeno luč, vsaj v mojem primeru je bilo tako (dejansko ji je moral servis zamenjano luč poslati).

Tako je. Imas tuki en kup svercerjev k prodajajo razne odbijace, luci, vrata itd. Katere odkupijo od zavarovalnic za male pare. Seveda na vsakem izdelku nekaj manjka ampak v vecini problemov ni nic kaj hujsega, kar se nebi dalo zrihtat. Zgleda dolocene zavarovalnice zahtevajo, da se poskodovani del, kateri se zamenja z novim vrne nazaj zavorovalnici 🤷. Jaz sem pred leti tako kupil komplet xenon luč, katera je imela poskodovan samo en plasticen nosilec. Mojster ga je zasvasal in gas dalje. Je pa imel polno skladisce odbijacev, vrat, luci, pokrov motorja, itd itd. Vse odkupljeno od zavarovalnice.

Popravljeno od Scr3am
  • Začuden 1
  • Žalosten 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.